Alternews – 20.11.2013

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

21 thoughts on “Alternews – 20.11.2013

 1. Już myślałem, że p. Janusz w tym swoim monologu o nowym min. finansów nie wypomni tego, że to człowiek ze środowiska bankowego i będzie bronił interesu banków – trzymał w napięciu do końca 😉 Historia (szczególnie USA) zna wiele przypadków takich „transferów” 🙂 Z punktu widzenia ekonomii to spory awans – do tej pory tylko analizował rzeczywistość, teraz będzie mógł ją poniekąd tworzyć 😉 Ale dajmy chwilę porządzić nowemu człowiekowi i wstrzymajmy się z oceną – jednak patrzeć na ręce będziemy.
  Natomiast stwierdzenie, że p. Szczurek „nie ma żadnych obciążeń ideologicznych” nie uznałbym za zaletę – nie wiadomo w takim razie, czego można się po nim spodziewać. Może być kolejną zwykłą marionetką Miłościwie Nam (jeszcze) Panującego Premiera.

  A przez temat restrukturyzacji rządu sprawa wielkiej afery korupcyjnej ucichła w mediach…

 2. I jeszcze fajna ciekawostka, czyli co nieco o nowej Pani Minister (Ministrze?) Bieńkowskiej:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Elzbieta-Bienkowska-wicepremierem-i-szefowa-nowego-resortu,wid,16186724,wiadomosc.html

  „W 2011 roku była laureatką Nagrody Kisiela – „za mno­że­nie przez dzie­le­nie”. Odbierając nagrodę powiedziała, że jest „w szoku”, bo „posiada wszystkie cechy, których polityk nie powinien mieć”. – Mam niewyparzony język, nie lubię się pokazywać, klnę i przede wszystkim nie gadam z ludźmi, których uważam za durnych, w ogóle z nimi nie obcuję – dodała.”
  (wytłuszczenie moje)

  No proszę… jak to życie czasem komplikuje sprawy i poddaje weryfikacji głoszone poglądy 😉 Albo doczekamy się nowej definicji „durnoty” albo p. Bieńkowska na posiedzeniach sejmu będzie milczeć… 😉

 3. Ściśle tajne i tajne

  Zasada prawna stworzona przez państwo a ściśle mówiąc przez jego przedstawicieli o niewątpliwie
  złych zamiarach w stosunku do własnych obywateli jak i państw z którymi rzekomo współpracują.
  Ten przepis jest dowodem braku służebności przedstawicieli państwa w stosunku do jego obywateli, traktując ich jak bezwolnych baranów, którym nie wolno przekazać informacji ściśle dotyczących ich żywotnych interesów Pod przykrywką tego przepisu stworzyli sobie nieograniczone możliwości korupcyjne i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności. Powiązaniami
  polityków z prokuratorami i sędziami stworzono układ zamknięty gdzie największy przekręt nie jest wstanie wyjść na światło dzienne Znikome zainteresowanie sprawami gospodarczymi państwa jego obywateli sprawia arogancje sprawujących władzę oraz dalsze utwierdzanie ich o możliwościach
  korupcyjnych. Świadome społeczeństwo winno dopominać się pełnej przejrzystości Działania polityków, wszelkich przedstawicieli władzy jak i działalności gospodarczej przedsiębiorstw, giełd banków itp..Uczciwość nie potrzebuje tajności a świadome społeczeństwo myślę, ze zasługuje na uczciwe traktowanie. Ten apel powinien obowiązywać we wszystkich społeczeństwach które uważają się za świadome.

  Sen

 4. Taka ciekawostka w nawiązaniu do min. fin.:

  Artykuł Wojciecha Suchomskiego, który w lutym 2013 roku przewidział, że budżetu nie uda się zrealizować (deficyt będzie większy, niż zakładano) oraz – przede wszystkim – że 22 listopada 2013 roku zdymisjonowany zostanie minister finansów Jacek Rostkowski. Obydwie prognozy się sprawdziły. W przypadku dymisji Rostkowskiego astrolog pomylił się jedynie dwa dni!

  http://www.astrobiznes.pl/a/blog/horoskop-ustawy-budzetowej/0

 5. Cz nie należy zastanowić się, czy jakikolwiek przedstawiciel tego rządu ma zadanie ratowanie tonącego państwa?.

  Ps.
  We wcześniejszym komentarzu chciałem tylko uświadomić,że jakiekolwiek zmiany przy tym premierze nie dają nadziei na poprawę.

 6. Pojawia się nowy kandydat na pandemię i akcję szczepionkową.

  Od paru dni główne portale szczują informacjami o polio, ciekawi w tym wypadku zwrócenie uwagi na Romów. Kilka linków by nie być gołosłownym:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wladze-bulgarii-wzywaja-do-szczepienia-dzieci-przeciw-polio/72p95
  http://tech.money.pl/medycyna/artykul/polio-w-syrii-bulgaria-wzywa-do-szczepienia-dzieci,167,0,1423527.html
  http://www.rp.pl/artykul/1064843.html
  http://dzieci.pl/kat,1033939,title,Polio-znow-w-Europie,wid,16183046,wiadomosc.html?smgputicaid=611b39

  Przypominam, że dostępny jest w sieci dokument pt.: Mało znane fakty o szczepieniach przeciwko Heinego – Medina.

 7. „Ale dajmy chwilę porządzić nowemu człowiekowi i wstrzymajmy się z oceną – jednak patrzeć na ręce będziemy.”

  – i o to chodzi, „dajmy trochę czasu” na kolejne parę geszefcików i akurat rząd dotrwa do wyborów a potem wio na unijne salony zostawiając za soba jeno pogożelisko żyć jak panisko z nakradzionego. Po to są takie „reorganizacje”. Dla radochy tłuszczy.

 8. CZY MINISTER FINANSÓW WZIĄŁ W BANKU URLOP BEZPŁATNY, CZY ZWOLNIŁ SIĘ Z DOTYCHCZASOWEJ PRACY

 9. Gdzie są moje wpisy-dzięki.Wglądu w nasze korzenie.Przyjrzenie się PRawdzie.-kreacjonizm a geologia ,zwierzęta zaprzeczające ewolucji.??????????????????

  //
  Twoje wpisy są o niczym, tak jak powyższy. Ni ładu ni składu. Jeśli odnosisz się do materiału zamieszczonego na YT to podawaj link.

  Voytek – [Admin]

 10. serr z sennika myślał że polityk to służebnica pańska a tu pyku myku i rządzom nim ty sen widzisz ,otwórz ślepia jak śpiewają piersi w balkanicy nie rób drugiemu… rekomendejszyn ;dla wsiech nie tylko na sen WŁOCHATY – MOJA UTOPIA

 11. Czy ktoś może wie jaką, „ile zerowa”, kwotę dostali odprawy (nagrody) odchodzący ???
  Pozdrawiam NTV

 12. Oj Janusz taki duzy chlopak a nadal wierzy w bajki. Ten nowy koles to przyszedl dolozyc do pieca i podpalic Polandie do resztya za to bedzie sobie siedzial w przyszlosci gdzies na cieplutkiej posadzie. Oni sa szkoleni wlasnie w tamtych przestizowych uczelniach na zabijanie i nokaltowanie przeciwnikow. To mlode wilki systemu. Jeszcze gorsze bo bez sumienia i pogladow maja wykonywac tylko polecenia mafii banksterskiej. I tyle w temacie prosze sie obudzic bo juz czas najwyzszy i z pogladami pacyficznymi to juz wiemy gdzie jestesmy. Potrzebujemy zlikwidoqwac przeciwnika raz na zawsze. Jest nas siedem miljardow i zajmie nam to moze dwie godziny zatluc ich na pyl. Milego dnia.

 13. I oto mamy kolejną gigantyczną aferę w postkomunistycznym nierządzie pod wodzą jakiegoś trudno do określenia biologicznego neuro – uleptyka określanego potocznie mianem ”człowiek” – Donald Tusk. Tym razem już nie na miliony, ale na miliardy ! Może nawet ”pływają” w tych kolesiach kryształy, bo ponoć zbudowani jesteśmy z kryształów, tylko co to z tego jak to pospolici złodzieje, którzy marzenia o szczęśliwym życiu załatwiają sobie kosztem milionów ludzi, kosztem społeczeństwa pogrążając ich w nędzy, a robią to tylko dlatego bo jak jesteś biedny, nie masz na chleb, nie masz środków na rozwój, edukację, nie masz środków, aby zadbać o swoje zdrowie, to wtedy bez problemu
  taką bezwolną owcę zapędzą do ”pańskiej” owczarni. I będziesz służył jak ten pies i jak każą Ci szczekać, będziesz szczekał, aby tylko przeżyć.
  Pytanie jakie nauki z tych lekcji ten cały naród wyciągnął ? No jakie ?Nauczył się w ogóle czegoś ? Czy, dalej
  wierzy w nierządy, w wielką władzę, w wielką politykę, w wielkie religie, które miały i mają nadal to samo motto i credo i wystarczy poczytać kawałek historii, aby zrozumieć o co chodzi ?
  Ale, mam ciągle w oczach jak te bezwolne owce i barany posłusznie i gęsiego po wyjściu z katolickiej świątyni, w której to sprawcą wszelkiego grzechu jest Szatan, szły do wyborów i głosowały na PO. Nawet się w ogóle nie zastanawiali na kogo głosują ?…! Nawet w ogóle nie wiedzieli, kto właściwie tam pod tym szyldem PO jest ? Głosowali na partię i jacy byli z tego zadowoleni ? Spełnili (he,he) patriotyczny obowiązek. Głosowali na partię, która w ich pustych głowach miała rozwiązać ich problemy. Problemy ? Największym problemem jesteś Ty sam. Nie zadajesz pytań, nie szukasz odpowiedzi.
  Wszystko co dzieje się na zewnątrz jest odbiciem tego co wewnątrz.
  A, wewnątrz to pustka i lęk.
  Wiem !
  Wolałbyś/wolałabyś, abym pisał tutaj piękne słowa. Pisał piękne hasła, a najlepiej o miłości. Ale, to wszystko jest tylko efemerycznym uczuciem, a prawdziwa wartość ma swoją cenę i koszty.
  Właśnie cenę i koszty ponosisz teraz ! Ponosi cały polski naród. Ponosi cenę za swoją
  ignorancję, za swoje zaślepienie w bożków o nazwie – władza.

  Więc Ci radzę.Nie głosuj na bożków. Nie głosuj na nikogo. Nie oddawaj bezwolnie swojej życiowej przestrzeni w czyjekolwiek ręce. Te wszystkie partie, ruchy społeczne, to nie jeździec na białym koniu, który nadjedzie i rozwiąże jakiekolwiek problemy.
  Zajmij się SOBĄ.
  Wpierw zadaj pytanie kim naprawdę jesteś i co tutaj robisz. Jaki jest cel Twojego pobytu.

  Nie znając tej odpowiedzi możesz być co najwyżej marionetką w rękach sił pozostających poza Twoją kontrolą.

  I tym właśnie jesteś. I będziesz. Dopóki się nie przebudzisz z tego lunatycznego snu, przestaniesz się łudzić i wierzyć w coś co jest tylko złudzeniem i wiarą. Wiarą w twory własnej wyobraźni.

  No cóż smutne to 🙁

 14. Janusz co ty tak na ten kłamliwy system dupokrację się uwziełeś. W demokracji państwem rządzą zawsze ludzie, którzy więcej obiecają, im więcej nałgają im bardziej głupi lud ogłupią ten rządzi, także demokracja jest złym systemem bo daje fikcyjną wolność, żeby cokolwiek zrobić trzeba mieć zezwolenie tych złodzieji.
  Po drugie demokracja sprzyja przez te obiecanki rozwoju systemu socjalistycznego, więcej państwo obiecuje, większe ma wydatki na rzecz obywateli tym większe podatki pobiera. Przez te podatki właśnie świat zachodni cierpi. W chinach teraz jest mniej komuny niż u nas z tego względu, że są mniejsze podatki, więcej wolnego rynku. Z tego względu praca jest tańsza, bezrobocia prawie niema i nikt nie głoduje jak w latach 50 – 60 gdzie Chiny się zadłużyły u rosji i musiały spłacać dług. W chinach postęp wynosi około 10%, u nas 1% lub 0%.
  I po 3 u nas buty kupisz za 100zł to w chinach za 20zł, koszty utrzymania są mniejsze, także nie dajmy się ogłupić mediom, Chińczykom naprawde dobrze się żyje!!!!!!!
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/18/Hong_Kong_Night_Skyline.jpg Prosze januszu, gdzie ty widzisz biede i głód?????????????????

 15. Najlepszym systemem była monarchia, bez zusu socjalu, emerytur, darmowej służby zdrowia, edukacji, ale za to podatki wynosiły 3% a nie 70%. Państwo zajmowało się jedynie wojskiem i poilicją. Ktoś sobie wyobraża ile firm by do nas wtedy przyjechało firmy zakładać w przypadku takich podatków?????? Byśmy byli jak drugie Chiny, a cały świat by łgał, że my za darmo pracujemy i nie mamy co jeść

 16. „Najlepszym systemem była monarchia”

  Ok od jutra mogę być twoim Królem. Dam ci niskie podatki, dom, prace. W zamian masz obowiązek pojawiać się na każde me skinienie i posłusznie wykonywać polecenia. Ach jak dobrze jest być Królem 🙂

 17. @maq

  Ale jak już chcesz być tym królem to pamiętaj, że lepiej jest być DOBRYM królem i nie wykorzystywać zanadto swojej władzy wobec poddanych aż do granic absurdu – również dla własnego dobra 🙂 Bo być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale np. otruć czy ustrzelić złego króla w jednej osobie jest znacznie łatwiej, niż głupią, demokratyczną większość 😉 I jak będziesz głupim królem to lud nie będzie długo płakał rzewnymi łzami po Twojej śmierci 😉

 18. Ra pisze:
  ‚Nie głosuj na bożków. Nie głosuj na nikogo. Nie oddawaj bezwolnie swojej życiowej przestrzeni w czyjekolwiek ręce. przestaniesz się łudzić i wierzyć w coś co jest tylko złudzeniem i wiarą. Wiarą w twory własnej wyobraźni.

  – – Jak bożki to nie tyko polityczne ale również religijne, obyczajowe złudzenia/iluzje: Wigilia?… (urodziny, imieniny też….) Jak iść to na całość!

  ‚Zajmij się SOBĄ. kim naprawdę jesteś i co tutaj robisz. Jaki jest cel Twojego pobytu’
  /…/
  ‚No cóż smutne to’

  – – Nie, to ostatnie nie jest smutne – zajęcie się sobą
  Pozostaje wiara jedynie w Ra…w konkretny rozbłysk kichnięcia Słońca który spali SYSTEM;
  poza oczywiście, póki co, ‚postawieniem na siebie’, ale ile i jak byś nie postawił, fizycznie będziesz wciąż niewolnikiem, możesz tylko nauczyć się jakoś bagatelizować to

Comments are closed.