Alternews – 21.02.2013

Alternews – prowadzi Mikołaj Rozbicki.

19 thoughts on “Alternews – 21.02.2013

 1. Nie zgadzam się iż bułgarska opcja dymisji rzadu jest mało istotna w sensie zmian w Polsce. Otóz bułgaria nie poniosła żadnych strat elit narodowych. W Polsce wymordowano elite . Stalin exportował do Polski różnej masci zastępczą „elite” która funkcjonuje do dziś- wtopiła się ! Ja to nazywam po imieniu- agentuą. Sa to nibypolacy
  i co najgorsze na naiwyższych stanowiskach,i jak przecietny polak ma to rozpoznać.
  Sowietyzm zrobił w Polsce nieomal idealną robotę pozbawił ludzi daru rozpoznawania
  co jest dobre dla kraju a co jest wręcz wrogie. Pakt fiskalny jest jawnym kpieniem z nas
  w żywe oczy wmawia się ze tak powinno być. Toż to żywcem wzięte z czasów PRLu.
  I cicho sza bo niewolnik jak się przyzwyczaił „nie wychylac się” to tak będzie czynił.

 2. Polacy to potrafią czytać i nie tylko dalej żenua jak jakaś agitacja wyborcza z zakończeniem programu czwartkowego mógł być bis
  dla Bułgarów to co to zmieni to jak de facto u nas po jak to mówią badania opini publicznej , co z po na pis a pis już był ja politykom to kopa moge sprzedać za bez cen

 3. Polacy to potrafią czytać i nie tylko dalej żenua jak jakaś agitacja wyborcza z zakończeniem programu czwartkowego mógł być bis
  dla Bułgarów to co to zmieni to jak de facto u nas bo jak to mówią badania opini publicznej , co z po na pis a pis już był ja politykom to kopa moge sprzedać za bez cen

 4. Halo Wszyscy
  Zacytuje Michael Trarion
  „Meaning don,t attack „head -on”,,don,t let your enemy know that you are coming after him,but work very gradually and very slowly towards the goal, gradual movement , imperceptible to ordinary people who have no time , people are , „maxet-out”they’re worked to death they have no attention span any more.
  They brain is over -stimulated with content, it freezes,it can,t think any-more .
  MOVEMENT is in many forms:
  government
  politics
  religion
  children,s movement
  TV
  media .

 5. Pan Mikołaj ma zdecydowanie za małą wiedzę ogólną aby bez solidnego przygotowania komentować wydarzenia. Praktycznie co zdanie to błędy merytoryczne, dotyczy to również programu „Dzieje się”. Zachęcam gorąco do lektury.

 6. Panie CichyWielicielu
  Mikolaj ma open mind i jest lekki .Idzie z nowa energia . I na moja wiedze on jest wystarczajacy .Zawsze mowilam , ze mlodsi sa madrzejsi .Bylo by to nieszczesciem dla rasy ludzkiej jakby mlodsi byli glubsi . Logicznie rozumujac nie bylo by mentalnej evolucji .
  Nudza mnie wszyscy z solidnym przygotowaniem bo wala paragrafami , ktorych ja nie rozumiem ani w polskim jezyku ani w angielskim tez . Na cale szczescie bylo ich mniej w angielskim o 60%.
  Lektura dla Mikolaja to wszedzie i nigdzie . Obecnie taka literatura jest dostepna .

 7. Bardzo proszę, aby Mikołaj wyzbył się natrętnego nawyku „ciamkania”i tego typu innych odgłosów podczas mówienia., jeśli już musi prowadzić Alterniusa. Jego autorskich nieciekawych programów słuchać nie muszę.

 8. @CichyWielbicielu
  Skoro uważasz cytuję : ” Mikołaj ma za małą wiedzę i co zdanie to błędy”, to w takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, abyś Ty sam pokazał się światu i zaprezentował swoją wiedzę…..
  A, idąc w temacie dalej moja wiedza jest taka…
  Im bardziej krytycznie oceniasz innych ludzi, tym bardziej krytycznie oceniasz siebie. A, w myśl dzisiejszych strategii psychologii w taki właśnie sposób ludzie zaczynają
  dzielić ich własne, wzajemnie nieakceptowane cechy i zachowania.
  W istocie nie akceptują u innych dokładnie tego, czego nie akceptują u siebie.
  W świetle powyższego Twój wpis o Mikołaju dotyczy w istocie Twoich własnych nieakceptowanych cech i zachowań.

 9. O Mikołaju R.
  Jeden Alternews to za mało aby definitywnie ocenić poziom czy ‚przypasowanie’ do Ekipy NTV, jej specyfiki i charakteru. Jeśli jest elastyczny, reformowalny to wiadomości – ich wybór jak i oprawa – w jego wykonaniu będą coraz ciekawsze (bo albo była to najnudniejsza środa miesiąca, albo subiektywnie podobała mi się tylko i była rzeczowa relacja o Bułgarii).

  #RA, argumentacja typu: ‚nic nie stoi na przeszkodzie, abyś Ty sam pokazał się światu i zaprezentował swoją wiedzę….” wydaje się być…protekcjonalna, infantylna.
  Skoro ktoś decyduje się z własnej nieprzymuszonej woli zaistnieć na antenie, czerpie z tego satysfakcję swego rodzaju, energię, widzi w tym kierunek rozwoju dla siebie, to także w tę rolę wpisana jest pokora wobec widzów: komentatorów i ich komentarzy. To chyba naturalne i oczywiste, tak?
  To tak, jakbyś robił za adwokata, i co najgorsze za takiego bez rzeczowej argumentacji, podobnej do tupania malca piętą w podłogę: ‚Nie! bo nie!’.
  To że Mikołaj R. kilka razy sobie mlasnął to nie jest (mam nadzieję) problem rangi nie do przeskoczenia, kontrolowania się. Generalnie było dość gładko, jak na pierwszy raz, to znaczy…zbyt gładko, poza Bułgarią nic się nie wydarzyło, a podobno świat jest taki ciekawy…
  Np proces Katarzyny W. w sprawie zabicia swego dziecka.
  Dziwi mnie linia obrony. Obrona powinna ukazać matkę jako ofiarę polityki społecznej, braku prawie do zera profilaktyki wobec przemocy w rodzinie. Oskarżyć rząd polski za stan bezrobocia, promowanie życia w rodzinie bez pokrycia, powołać fakt żenujących dla UE ‚okien życia”.
  To Obywatel jest ofiarą dzikiego Systemu.
  Proszę mi nie proponować zastąpienia Mikołaja R. Nie jestem mówcą niestety, więc się nie pcham na afisz. Jedynie bezinteresownie z przyjemnością podrzucić mogę czasem temat 🙂
  Dzięki za uwagę

 10. Ludzie popelniaja jeden wielki blad a w Polsce zauwazylam bardziej . Uwazaja , ze im sie nic nie nalezy . Wszyscy ida do urzedow myslac , ze im sie nic nie nalezy . Dlatego , ze wpojono wam w glowie , ze emerytura na przyklad nalezy wam sie po 25 latach . Dlaczego nie po 10 latach dla przykladu.
  Inne swiadczenia tez macie watpliwosci i wogole zalatwianie spraw wyglada tak jakby urzedy mialy kontrole pelna nad wami. Taka sytuacja jest tylko dlatego , ze wkodowane jest ofiarowanie siebie dla innych .
  Moj punkt widzenia ofiarowac siebie tylko dla siebie . Odwrocic MIND pattern . Jak sie to zrobi zmieni sie sytem . Bo to idzie jak domino . Mantra „MI SIE NALEZY………”
  Wartosc jednostki widziana nie oczyma biurokracji i zwierzchnikow ale . Wartosc czlowieka widziana jego wlasnymi oczyma .

 11. Nie widzę tej transformacji mimo ze już 2013 jest. Gdy gospodarka znów ruszy, ludzie zapomną o problemach i na nowo zajmą się pomnażaniem bogactwa. Zapomną o długach, polityce, Smoleńsku itp. Zaczną patrzeć na sąsiadów, co tam oni kupili nowego, fajnego. Ale mogę się mylić

 12. maq-
  -przestan sie slimaczyc juz sie nie da nic zapomniec . Zobacz ile sobie naraz przypomnielismy az do Bizancjum zaczynamy wszystko pamietac .

 13. Nie znam ale obejrzę ze względu na ładne obrazki. I nie jestem smutny. Szkoda życia na smutki.

 14. Zarzuty/obrzuty pod adresem Mikołaja R ,np sprawa Rajskich (fajny… 🙂 filmik-youtube-‚rajscy sekta’) za „błędy młodości” czy inne potknięcia (powiedzmy promieniowały-strzelam-na bazie bawienia się ze ‚złym towarzystwem’) oceni tak naprawdę NTV. Mikołaj miał tendencje do popadania w kłopoty (choćby także, niefortunny występ u Dżyzgi)
  Każdy ma prawo poszukiwać, zabłądzić. Ale jeżeli jego prawem jest także odnaleźć swą prostą i w ten sposób zrehabilitować potknięcia, to lepiej być nie może. Duża odwaga za tym idzie i moc.

 15. Dlatego 7 lat Mikolaj poniewaz tyle akurat im zabierze ograbienie Mali ze zlota :). Wyliczyli ze akurat przez 7 lat beda mogli go zgromadzic wlasnie z rejonow Afryki .

Comments are closed.