Alternews – 21.03.2016

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.


 

16 thoughts on “Alternews – 21.03.2016

 1. Zamachy w Brukseli.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bruksela-wybuch-na-lotnisku-eksplozje-w-metrze/fnv3n3

  Tak to już jest jak się wchodzi w układy z bandziorami, obiecuje im się złote góry za wykonanie mokrej roboty w Syrii a wcześniej w Jugosławii, Libii, na Ukrainie a potem nie dotrzymuje obietnic.
  Bandyta też „człowiek” jak poczuje się oszukany to jest zły a swoją złość wyładowuje w sposób którego go nauczono na szkoleniach w różnych obozach organizowanych przez
  największe „demokracje” świata czyli UE, USA oraz na ich zlecenie Turcję (zapomniałbym o Izraelu to przecież też „demokracja” wprawdzie rasistowska ale zawsze).

  UE uzgodniła z „partnerami” od mokrej roboty że nie wszystkich przyjmie i nie wszystkim da socjal, dom i samochód (oraz bezkarność) więc dzielni „żołnierze wyklęci” sygnalizują grzecznie że są niezadowoleni.
  Na razie grzecznie bo co do za wybuchy, w Syrii to były wybuchy i wtedy UE klaskała z radości. „Żołnierze wyklęci” potrafią zorganizować takie fajerwerki i w UE.
  Bandzior „żołnierz wyklęty” domaga się zapłaty, szacunku i nie będzie tolerował takiego poniżającego traktowania (wykorzystać i porzucić) bandzior ma godność „żołnierza wyklętego” ma rodzin`e która kocha, ma dużo dzieci i wielkie ambicje co do przyszłości.. ni i ma kałacha, trochę amunicji trochę materiałów wybuchowych oraz co najważniejsze wyszkolenie bojowe oraz kontakty z innymi „żołnierzami wyklętymi”.

  Będzie gorąco.
  Na szczęście dla nich Polska jest za biedna za katolicka i za zimna.
  Niestety dla Ukraińskich bandziorów od Bandery też „żołnierzy wyklętych” Polski klimat jest w sam raz i jedynie co im w Polsce przeszkadza to „Lachy” ale z nimi to oni umieją „rozmawiać”.

 2. Ten kto uznaje Turcję za kraj europejski chce śmierci UE”, powiedział Nicolas Sarkozy

  John Moll, pon., 2016-03-21 20:25
  Kategorie: Francja Islamizacja Europy Turcja Unia Europejska

  Źródło: Flickr/UMP Photos/CC BY-NC-ND 2.0
  Czy Unia Europejska chce popełnić samobójstwo? Tak niektórzy komentują porozumienie z Turcją, która w zamian za wstrzymanie islamskiej inwazji będzie mogła przyłączyć się do sojuszu. Zdaniem byłego prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy’ego, każdy kto twierdzi że Turcja jest państwem europejskim chce zniszczyć UE.

  Historia, kultura i ekonomia Europy znacząco różnią się od tej w Turcji. Zdaniem Sarkozy’ego, szefa opozycyjnej partii politycznej i potencjalnego kandydata na prezydenta w przyszłorocznych wyborach, Turcja jest ważnym sojusznikiem NATO ale jest mostem między naszym kontynentem a Azją, dlatego nie może przyłączyć się do Unii Europejskiej.

  Kolejną wielką przeszkodzą jest brak wolności mediów i prześladowania dziennikarzy, którzy często ujawniają różne skandale bezpośrednio uderzające w rząd. Nie można także zapominać o tureckiej kampanii wojennej, wymierzonej w Kurdów, którą z powodzeniem można przyrównać do ludobójstwa.

  Nicolas Sarkozy wskazuje również na kwestię geograficzną – niby jak wyjaśnić uczniom europejskich szkół że Turcja to Europa a syryjska granica jest jednocześnie granicą Unii Europejskiej? Były prezydent Francji dodał, że to Rosja pod wieloma względami jest bardziej europejska od Turcji.

  Z pewnością Sarkozy ma wiele racji. Rząd w Ankarze stosuje wyjątkowo agresywną politykę, eksportując muzułmanów wraz z radykalnym islamem do Europy i destabilizując sąsiednią Syrię. Pamiętajmy jednak że to jemu najbardziej zależało na inwazji na Libię i obaleniu Kaddafiego. Uznanie Turcji za zagrożenie dla UE zapewni mu nowych wyborców podczas wyborów prezydenckich w 2017 roku.

  Źródło: http://www.itele.fr/politique/video/nicolas-sarkozy-si-on-dit-que-la-turquie-est-un-pays-europeen-cest-quon-veut-la-mort-de-leurope-158077

  Dodaj ten artykuł do społeczności
  Blip logo Sledzik logo Wykop logo Facebook logo Twitter logo
  Ocena:
  Słabo
  Okay
  Dobre
  Świetny
  Doskonały

 3. O „wyższości”Unijnej „demokracji” nad systemem „naturalnym”.
  Teraz jest tak że na wszystko są procedury i trzeba ich przestrzegać.
  Kiedyś w gospodarce naturalnej budynkiem mieszkalnym opiekował się tzw gospodarz domu. Ot taka złota rączka o niskim statusie społecznym ale za to sprawna.
  Dzisiaj takim obiektem opiekuje się Tytularny urzędnik w garniturze i krawacie i oczywiście na etacie. Ten urzędnik sam nic nie umie i nie musi w końcu ta praca to synekura załatwiona przez jakiegoś wujka lub szwagra. Taki urzędnik ma jedno zadanie, dbanie o przestrzeganie procedur.

  I jeżeli np koło domu jakaś gałąź się nadłamie i trzeba ją usunąć by nie spadła komuś na głowę to kiedyś gospodarz domu brał drabinę, piłę, czasem pomocnika i w pół godziny rozwiązywał problem.

  Dzisiaj taki urzędnik najpierw musi dostać sygnał od jakiegoś wkurzonego mieszkańca bo on sam tam nie chodzi, ma swój gabinet przecież.
  Jak dostanie sygnał to musi ocenić zagrożenie ale sam nic nie umie więc zgodnie z procedurami zleca ekspertyzę. Ale żeby zlecić ekspertyzę musi przeprowadzić przetarg. Urzędnik oczywiście chce zlecić ekspertyzę do zaprzyjaźnionej formy która mu się odwdzięczy wiec kombinuje jak zapisać warunki przetargu by wygrała co za traf ta właśnie zaprzyjaźniona firma. Taka ekspertyza musi swoje kosztować bo trzeba z niej opłacić tego kto napisze ekspertyzę (jakiś specjalista na śmieciówce) oraz Pana Prezesa firmy tak by miał się z czego odwdzięczyć urzędnikowi.
  (specjalista dostanie z 10% a 90% trafi do Prezesa z czego część do Urzędnika a część do US).
  Teraz urzędnik ma już ekspertyzę i w tym samym trybie musi zorganizować wycięcie gałęzi więc znowu przetarg (ustawiony pod kątem innej zaprzyjaźnionej firmy), oraz zlecenie (obcinający dostanie z 10% kwoty a 90% jak poprzednio trafi do Prezesa a część dalej do US i urzędnika) ,
  Czas operacji co najmniej kilka tygodni (procedury, dni wolne od pracy, urlopy, chorobowe). Ale urzędnik jest kryty gdyby gałąź spadła na głowę jakiemuś dziecku to urzędnik może śmiało w TV wystąpić i powiedzieć „że wszystkie procedury zostały zachowane i on nie ma sobie nic do zarzucenia”.

  Porównując:
  Kiedyś w systemie naturalnym taki problem załatwiano w pół godziny a koszty były żadne bo gospodarz domu robił to w ramach swojej niskiej pensyjki.
  Dzisiaj w „demokracji” taki problem załatwia się ekspresowo w kilka tygodni a koszty sięgają kilku tysięcy zł z czego ok 5% dostaje bezpośredni wykonawca (ten z drabiną i piłą) a resztą czyli ok 95% dzielą się Prezes, Urzędnik oraz US.

  Za wszystko oczywiście płaci obywatel czyli my.

  I po co na ta „demokracja” z procedurami ?
  Ano po to by urzędnikom i szwagrom żyło się lepiej.

 4. jestem tu i ciekawy jestem kiedy tu jakis samobojca sie rozleci i zabierze bezbronnych i niewinnych ludzi???- a teraz odniose sie o milczeniu sukcessu tuska -porozumienia z turcja???- ten fajny sprzedawca ludzi w/w – -ciekawi mi o ile wiecej pojawilo sie na jego koncie ??? za wizy z turcji ??? -rozmawialem z /musa/ jednym z turcji bardzo sie cieszyl z wiz -i inwazja turecko -saudyjska itp itd. od czerwca ruszy na dobre??? -kto jeszcze nie wie o co mi chodzi ??? to mam teorie -ze tzw. -uchodzcy czyli -ukryte zielone ludziki pojawia sie jako turcy z tureckimi wizami w calej ewropie a rowniez miedzy odra i bugiem -polko i polaku piknych przyjazni i zakupujcie juz tzw . ich instrukcje do nieba -przygotujcie sie rowniez na kamienne -spektakle /kamienowania???-tu pelne plaze sa kamieni -mam pomysla na switny biznes /jak kiepski/ bede eksportowal kamienie na spektakle -widowiska ukamienowan ha ha ha -wybieram sie smiac -miast plakac???

 5. pieknie Oscar -doskonaly komentarz na temat wszystkich tych tzw. fachowcow i specjalistow???-mam doswiadczenia z prostym rowerem 5 funtow aby napompowac kolo od rowera -a prosta pomka 2 funty -i bralem udzial w takich doswiadczeniach??? ha ha ha -z tego powodu widze juz martwa ta cywilizacje ??? -trwa agonia ??? -polecam 15/4/2016 o 15 -poswiec 15 sekund i intecje swojego wolnego stanu -pomoz sobie??? -a teraz prosba Oscar Ty Majestic i Qcyp jestescie specjalistami sorry nie takimi o ktorych w/w -zamijcie sie ta teoria w/w na temat tureckich wiz??? i nastepnej fali przebierancow juz w czerwcu??? -jestem ciekawy czy moja teoria to utopia???

 6. 22 marca 2016 12:18
  Pitera: Zamachy to nic nowego. Nie ma powodów do paniki
  JULIA PITERA, ZAMACHY W BRUKSELI, BELGIA, BRUKSELA

  Julia Pitera TELEWIZJA REPUBLIKA

  Posłanka Platformy Obywatelskiej do PE Julia Pitera na antenie TVN24 odniosła się do krwawych zamachów w Brukseli. – Zamachy to nic nowego – przekonywała Pitera, podkreślając, że jej zdaniem, „nie ma powodów do paniki”.

  Dzisiaj rano doszło do serii ataków w stolicy Belgii – do dwóch silnych wybuchów na lotnisku i kolejnych eksplozji na stacjach metra. Na razie potwierdzono śmierć 26 osób, wiele osób jest w szpitalach. W mieście zamknięto system komunikacji. Nie działa metro, nie jeżdżą autobusy i tramwaje. Belgijskie służby zajmujące się bezpieczeństwem apelują do mieszkańców, by nie opuszczali domów. Czytaj więcej

  Komentując te wydarzenia posłanka stwierdziła, że nie jest to żaden szczególny czas jeśli chodzi o tego typu zagrożenia. – W latach 70-tych też były zamachy w Europie. Uważam, że powinniśmy zachować dystans – wyjaśniła.

  Niefortunna wypowiedź posłanki PO wywołała burzę w Internecie. Na słowa „Zamachy to nic nowego” ks. Janusz Chyła odpowiedział: „Głupota też nie”. Inni internauci również nie pozostawili suchej nitki na posłance Piterze.

  tu komentarz kolejnej specjalistki kobiety w kurwacie ???-ha ha ha -mnie uczono ze glowa u ryby psuje sie od glowy??? a glowa to przeciez krol ewropy

  1. Już to komentowałem wczoraj.
   Kanibalizm tak ale pewnie po uboju rytualnym inaczej taka kobieta jest niekoszerna a Allach zabrania spożywać takiego pożywienia.

   Na tym tle zezwolenie w Polsce na ubój rytualny na wielką skalę dobrze się wpisuje w strategię rozwoju cywilizacji naszej i naszych przyjaciół (Arabia Saudyjska to nasz polityczny „przyjaciel”, mamy przecież wspólnego „przyjaciela” starszego w wierze.

   Nasze kultury za sprawą tego „najważniejszego przyjaciela” zbliżają się do siebie w widoczny sposób.

 7. Nietykalny Gauden?
  15
  Dodano: 22.03.2016 [15:24]
  Nietykalny Gauden? – niezalezna.pl
  foto: arch.
  W finansowanym ze środków publicznych Instytucie Książki doszło do serii poważnych naruszeń dyscypliny wydatków publicznych – przekroczono budżet na kwotę niemal 600 000 złotych. Pod rządami szefa Instytutu, Grzegorza Gaudena zawierano miedzy innymi kilka umów na to samo dzieło i na wiele innych sposobów wypłacano nienależne pieniądze. Wyszło to na jaw już w kwietniu 2015 r. – wykazał to audyt przeprowadzony na zlecenie minister kultury w rządzie PO-PSL – Małgorzaty Omilanowskiej. Ba, podpisane przez samą panią Minister wystąpienie pokontrolne było miażdżące dla władz wydawnictwa. I co? I nic. Pani minister Omilanowska nie zdobyła się na odwagę by wyciągnąć jakiekolwiek konsekwencje wobec Grzegorza Gaudena. Prawdopodobnie bowiem takie działanie wydawało się pani minister po prostu niewyobrażalne.

  Przyczyna tkwi w słabości „istniejącego teoretycznie” państwa, jakim była dotychczas III RP i wykształceniu się kasty „nietykalnych” osłanianych przez wpływowe środowiska związane z Gazetą Wyborczą. Grzegorz Gauden do takich osób należy. Mechanizm był prosty: dopóki wykonujesz dyrektywy płynące z salonu postkomunistycznej elity, możesz nie przejmować się takimi drobiazgami, jak litera prawa czy elementarna przyzwoitość. Państwo polskie obsadzono zaś w roli biernego widza bezradnie obserwującego proces jego okradania. Niezbędnym warunkiem powodzenia dobrej zmiany jest dziś radykalne zakończenie praktyki „miękkiego państwa”. Należy wyciągać oczywiste wnioski wobec wszystkich, którzy wspólnego majątku nie szanują. Wobec Grzegorza Gaudena także.

 8. [19:35 – 19-40] nie żadne „bankructwo intelektu”, ani „agenci wpływu” tylko zdrowy instynkt samozachowawczy, szczególnie wobec sposobu w jaki zapodajecie ten temat 😛
  Bo jeśli ktoś jest w stanie wepchnąć mindcontrol nawet do sprawy opony [23:45 – 24:44] no to co się dziwić… 😛 Ona oczywiście nie pękła ot tak po prostu! Ale Janusz wie lepiej od producenta, co opona powinna wytrzymać. Nie ważne, że miała przebieg co najmniej dwukrotnie zawyżony, w stosunku do tego na co gwarancję daje producent. Nie ważne, że auto było eksploatowane kompletnie niezgodnie z przeznaczeniem, gdyż jest przeznaczone wyłącznie do tego aby dowieść VIP-a do lotniska i to z prędkościami typowymi dla ruchu miejskiego, a poza tym powinno być przewożone na lawecie. A tu czterotonowe pancerne auto było gnane (zapewne wielokrotnie) po autostradzie, na oponach przeznaczonych do utylizacji (sic!) i z prędkościami które wykraczają poza zakres który dopuszcza producent! Czyli typowy polski burdel… Ale Zagórski wie lepiej. Opona się rozleciała, bo spisek i mindcontrol! 😛 😛 😛
  Radiowęzeł w wariatkowie… 😛 (SeJa wybacz zapożyczenie)

Comments are closed.