Alternews – 22.02.2016

Wydanie Alternews prowadzi Janusz Zagórski.
To wydanie Alternewsa prowadzący w całości poświęcił tematowi związanemu z ujawnieniem teczki „Bolka” (pseudomim operacyjny SB Lecha Wałęsy) i wystawieniu jej do publicznego wglądu przez IPN.


156 thoughts on “Alternews – 22.02.2016

 1. Pan Janusz podobnie jak pan Morawiecki odnosi się do wyższych wartości człowieczeństwa.
  Myślę że żul takich cech nie ma rozwiniętych.
  Jak można w ogóle myśleć że on jest autorytetem.
  Nasza wina polega na tym że godzimy się na przywódstwo takich ludzi.
  Może już czas najwyższy tworzyć system gdzie nie ma tzw.zbawców a każdy bierze życie w swoje ręce.

  To jest coś takiego samego jak spodziewać się że „imigranci” nas ubogacą.

  W takim naszym myśleniu jest pies pogrzebany.

 2. Polska hołduje USA czyli komu ?
  Po przeczytaniu poniższego wszystko stanie się jasne.

  Ciekawa uwaga dotycząca obecnej kampanii wyborczej w USA:

  „Cały amerykański establishment służy Izraelowi”

  http://www.veteranstoday.com/2016/02/21/cruz-israel/

  A jako potwierdzenie:

  „Wszyscy kandydaci na stanowisko prezydenta USA prześcigają się w demonstrowaniu swojej bezgranicznej służalczości i uległości państwu izraelskiemu i prowadzonej przez niego polityce” – stwierdził politolog Kevin Barrett analizujący wypowiedzi tychże kandydatów

  Liked by 2 people
  azazel44 , Luty 23, 2016 at 09:

  I to nie jest żaden antysemityzm, to po prostu prawda obiektywna.
  Jest się czego bać i o tym piszę.

 3. O żołnierzach niezłomnych.
  Ci żołnierze w istocie stanowili , jak to teraz się mówi, „aktywa zachodu” w Polsce.
  Pełnili dokładnie taką samą rolę jak „aktywa zachodu” w Syrii oraz w innych popodbijanych krajach (Jugosławia, Kosowo, Czeczenia, Libia, Irak…Ukraina).
  I tak trzeba na nich patrzeć.
  Robili dokładnie taką samą robotę i tymi samymi metodami.
  Dzisiaj świat nazywa ich słusznie terrorystami kiedyś używano raczej pojęcia bandyci.
  Sianie terroru czyli zastraszanie ludności cywilnej i mordowanie przedstawicieli państwa to podstawowe taktyki ich walki.

  Taka jest obiektywna prawda jakże odmienna od tej która wam wciskają mass media.
  Słowianie czas przejrzeć przez gęsty smród kłamstw którymi jesteście zasypywani nieustannie, 24 godz na dobę przez oficjalne, mainstreamowe, polskojęzyczne media.

 4. „Ponieważ w interesie PiS leży osłona medialna wyjątkowo słabego i pasywnego prezydenta Dudy oraz odstąpienie od rozliczenia najgroźniejszych postępków PO-PSL, nie usłyszymy informacji o losach aneksu do Raportu z Weryfikacji WSI, o spustoszeniach dokonanych przez środowisko B. Komorowskiego w sferze bezpieczeństwa, a tym bardziej, o sprawach, które podważałyby mitologię „wolnej i demokratycznej” III RP. Dlatego sposób uczestnictwa w obecnej kombinacji zostanie ograniczony do rezonowania tylko tych treści, które odpowiadają politycznym wizjom i strategiom partii rządzącej. To z kolei sprawia, że autorzy esbeckiej gry mogą czuć się bezpieczni.”

  http://bezdekretu.blogspot.com/

  1. PO i PIS mają różnych „prowadzących” ale z tej samej globalnej mafii, tylko z różnych skrzydeł tej mafii. A mafia nie robi sobie krzywdy i sługusy muszą tej zasady przestrzegać. Mafia gra globalnie a lokalne sługusy lokalnie.

   Tak więc Polska dalej znajduje się w szponach wiadomej mafii.
   Trzeba by odsunąć od władzy post solidaruchów (PO i PIS) żeby ten stan zmienić. A mafia tworzy już kolejne struktury nie skażone skompromitowanymi zdradą interesów narodowych post solidaruchami.
   Te nowe twory to „Petru” jakaś tam nowa koszerna lewica.
   Teraz tylko Kukiz wydaje się być nie „kupiony” tak jak kiedyś Lepper.
   Bo o PSLu nie ma nawet co pisać… to polityczna dziwka.

   Jak widać politycznej Polski w Polsce jest ciągle bardzo mało, dominują opcje koszerne choć ich udział w społeczeństwie jest znikomy (poniżej 1 %), za to w polityce, finansach, gospodarce, wymiarze sprawiedliwości, w mediach są siła absolutnie dominującą.
   Ten stan dowodzi że Polska nie jest wolnym krajem bo Polacy w Polsce podobnie jak Palestyńczycy w Palestynie nie mają wiele do gadania.

 5. swoją karierę na kłamstwie
  1.3K
  Dodano: 22.02.2016 [21:07]
  Antoni Macierewicz: Pseudoelita III RP budowała swoją karierę na kłamstwie – niezalezna.pl
  foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
  Nie będzie legendy Lecha Wałęsy. Z pewnością odejdzie on w przeszłość – tak jak na to zasłużył – stwierdził dziś wieczorem na antenie TVP Info Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej oraz szef resortu spraw wewnętrznych w gabinecie Jana Olszewskiego.

  Rozmowa dotyczyła dokumentów TW „Bolka” ujawnionych dziś przez Instytut Pamięci Narodowej oraz wydarzeń sprzed 24 lat, gdy obalono rząd, który zamierzał wprowadzić w życie lustrację.
  Robotnicy pytali: dlaczego tak jest, że nadal po latach ich ciężkiej walki, trudu i wysiłku ci sami aparatczycy komunistyczni rządzą Polską? Bo tak dla wielu kształtowała się rzeczywistość ostatnich 24 lat. System niesprawiedliwości społecznej, który budowano był oparty na kłamstwie i fałszu, a jego fundamentem była między innymi zakłamana historia Lecha Wałęsy. Zamiast prawdziwych herosów Solidarności – takich jak Anna Walentynowicz – stworzono legendę ludzi, którzy się złamali i poszli na współpracę z komunistami
  – mówił Antoni Macierewicz.

  Szef resortu obrony nie chciał wypowiadać się o dokumentach z ujawnionej dziś teczki TW „Bolka”.
  Znam akta, które przekazałem Sejmowi w roku 1992 w związku z uchwałą lustracyjną i chciałbym przypomnieć, że tamta uchwała i decyzja ministra spraw wewnętrznych była wciąż obowiązującym aktem prawnym państwa polskiego. Aktem, które media, między innymi z tego właśnie studia przez 24 lata wyszydzały, wykpiwały i wysyłały do kąta. Ludzie, którzy ośmielili się mówić prawdę o współpracy z komunistami i o tym, jaki system społeczno-gospodarczy budowano na tym kłamstwie lustracyjnym, byli prześladowani. To jest prawda o ubiegłym czasie.
  – wyjaśnił.
  Najważniejsze w tej sprawie jest to, że uczyniono wielką krzywdę nie tylko tym robotnikom, na których Lech Wałęsa donosił, ale pokoleniom młodych Polaków, których wychowywano w fałszywej wizji historii Polski przez ostatnich kilkudziesięciu lat.
  – dodał Antoni Macierewicz.

  Prowadzący Krzysztof Ziemiec przytoczył słowa m.in. Władysława Frasyniuka i Bronisława Komorowskiego, którzy bronili Lecha Wałęsy, prosząc swojego rozmówcę o ich skomentowanie.
  Pan próbuje mnie odpytywać ze stosunku do poszczególnych osób, które ostatnie 24 lata straciły na budowaniu systemu niesprawiedliwości społecznej, które przez ostatnie 24 lata zaprzeczały wszystkim podstawowym ideom, jakie niosła ze sobą „Solidarność”, które niszczyły istotę „Solidarności”, między innymi przez tworzenie fałszywego mitu Lecha Wałęsy. Osoby te spychały na margines takich ludzi jak Anna Walentynowicz czy Jan Olszewski. którzy naprawdę doprowadzili do tego wielkiego przełomu. Tamci ludzie przegrali, a teraz próbują koncentrować się na powtarzaniu kłamstw, które przez minione lata formułowali. Wraz z tymi kłamstwami – mam nadzieję – odeszli do złej historii.
  – stwierdził Antoni Macierewicz.
  Najważniejsze w tej sprawie jest to, że ona pokazuje jak w pigułce, na czym polegał system III RP. A polegał na szantażu, na tym, że szantażowano przy pomocy akt. Przekształcono całą grupę ludzi w powolne narzędzie działania aparatu komunistycznego i SB, który na nich budował swoją późniejszą potęgę i wpływy.
  – wyjaśnił minister.
  Wykreowano przez te lata mitologię, która sprawiła, że ludzie przyjmowali wszystko do wiadomości. Bo jeżeli tak mówią w telewizji, jeśli tak piszą największe gazety, to musimy się do tego dostosować. Gdy zaczniecie mówić w tym studiu prawdę, to zobaczycie jak szybko ogarnie ona wszystkie umysły. Bo ona sama zwycięża. Nawet dziś, po tym wielkim praniu mózgów, 37 procent, a więc większość spośród pytanych ma jasność co do rzeczywistej roli Lecha Wałęsy, a co za tym idzie – także do roli całej tej pseudoelity budującej swoją karierę na kłamstwie
  – dodał szef resortu obrony.

  1.3K

  1. Moje zdanie o Bolku.
   Każda władza potrzebuje skutecznej agentury by zapewnić obywatelom bezpieczeństwo i w porę reagować na przygotowywane spiski, zamachy, afery, zdrady.
   Każda władza wykorzystuje do tego tysiące Bolków ulokowanych we wszystkich możliwych miejscach w państwie.
   Teraz zamiast Bolków część roboty odwala elektronika (podsłuchy, podglądy, śledzenie internetu).
   Najwięcej Bolków na świecie ma pewnie USA (tych ludzkich i tych zautomatyzowanych) bo stara się panować globalnie nad światem.
   Potęgą jest też zapewne Izrael który ma swoich Bolków w większości krajów Europy, bliskiego wschodu, USA oraz Kanady.
   Najwięcej Bolków w przeliczeniu na 100 tys danej nacji ma zapewne Izrael bo musi obstawić swoimi Bolkami niemal cały rozwinięty świat a zaufanie mają tylko do Bolków swojej nacji, reszta Bolków to Bolki drugiej kategorii.

   Widać tych bolków na każdym kroku w polityce, finansach, gospodarce, mediach wszystkich krajów którymi „opiekuje” się Izrael w Polsce i USA zwłaszcza.

   Pewna ilość Bolków jest konieczna dla zapewnienia bezpieczeństwa obywateli ale nadmiar Bolków to już system zamordystyczny i służy raczej zabezpieczeniu interesów władzy niż interesów obywateli, czyli służy utrzymaniu władzy.
   I ten rodzaj „demokracji Bolków” mamy obecnie w UE, w USA, w Polsce, na Ukrainie i oczywiście na bliskim wschodzie gdzie np w Syrii to wprost jeden znany Bolek jest głównodowodzącym ISIS a inne Bolki dowodzą na niższych szczeblach wszelakiej „umiarkowanej” opozycji.

   Z punktu widzenia Bolków robota Bolka jest bardzo opłacalną fuchą tylko czasem niebezpieczną. Bolki najczęściej bezideowe (komercyjne, za kasę) pchają się więc do tej roboty bo kasa zawsze się przydaje.

   I tak w skrócie wygląda dzisiaj demokracja w świecie Bolków.
   To widać słychać i czuć na każdym kroku.

   Na tym tle problem jednego emerytowanego Bolka nie jest żadnym problemem. Problemem są Bolki aktywnie pracujące dla obcych Polsce sił.
   A o tych Bolkach jakoś cicho w mass mediach.

 6. https://www.youtube.com/watch?v=H0nZs1u58DA „ORZEL” -Krzysztof Winiarski o sytuacji Polski -SMOLENSK to ROBOTA POLAKOW???- Nominacje ktore p. Szydlo uaktywnila w postaci ministrow -Waszczykowski -bardzo trafiona- Ziobro – jesli zlapie watek nie odpusci- Macierewicz -znakomity wybor . Tamta ekipa zmarnowala 8 lat -usa- stany amnezji -jak maja interes swoj to to robia???- krajami rzadza sluzby roznego szczebla i maja na wszystko wplyw??? NIE MA ZADNEJ WINY ROSJI W SPRAWIE SMO0LENSKA??? -polecam polkom i polakom -20min prosty przekaz i FAKTY I TYLKO FAKTY-I PRAWDZIWE INFORMACJE WKROTCE DOTRA -KACZYNSKI TO IDEOWIEC I POLITYK WIELKIEGO FORMATU

  1. …. 😀 i uczestnik przekretu zwanego okrągłym stołem, a za uszami ma uwłaszczenie Porozumienia Centrum na majątku Polakow. I do tego mariaż z wielebnym biznesmenem Rydzykiem, watykanczykiem. Chyba casus Wałesy powinien coś pokazać, ale widać ze niektorzy jak dzieci…. do tego to srodowisko jest przesiąkniete masonerią z paryskiej lozy Kopernik. I Bog wie czym jeszcze… az strach sie bać 😀

 7. Spowiedz w Kosciele Rzymsko Katolickim byla dobrowolnym zeznaniem przed etatowym pracownikiem SB. A jak jest teraz..?

  1. Celna uwaga.
   Tak od wieków działała i nadal działa agentura Watykanu.
   Inne agentury też korzystają z tego mechanizmu podstawiając swoich, legalizowanych w katolickich uczelniach , Bolków w sutannach do konfesjonału.

 8. http://porozmawiajmy.tv/sprzedaz-sluzewca-patologia-sadowa-i-ustawa-1066-krzysztof-winiarski/ NASTEPNE FAKTY-zrobie wyjatek i odniose sie do tego co pisze iza45 -iza-bela i byc moze jeszcze inna ksywka??? po pierwsze czy obejrzalas ten material p.Krzysztofa Winiarskiego??? po drugie pamietam i po raz OSTATNI PRZYPOMNE JAK ODSZCZEKIWALAS Iza45 KUKISA ??? -mialas podobne tlumaczenie jak slawny Bolek – nie podobal ci sie p.KUKIZ z HOROSKOPU ??? i na tym poprzestane??? dodam jak mozna jawnie na FORUM PUBLICZNYM SIAC TAK BZDURNE INFO??? O CZLOWIEKU o ktorym w/w mowa . dla mnie ty iza- bela jestes bez zadnej wiarygodnosci ???- podobne sposob i szkola p.BOLKA

 9. Sa dwie służby komunistyczne w które umoczony był Bolek były to/są WSI i SB. Ich już nie ma , ale są …
  Komentujący popełniają (często celowo) błąd pisząc tylko o SB.
  Mówienie o „męczeństwie” Bolka w czasie internowania w Arłamowie, to szczyt naiwności i infantylności. Proszę sobie przypomnieć jak wyglądał Bolek po opuszczeniu „internowania’ w Arłamowie: spasiony, oczu nie było widać tak obrosły tłuszczem, wyglądał jak mocno napompowana piłka plażowa. W tym czasie z internowania wyszedł mój kolega z Portu Gdańskiego, wyglądał po kolejnych więziennych głodówkach jak szkieleton z Auschwitz, podupadl na zdrowiu po kolejnym pałowaniu i kopaniu w celi przez oddział prewencji.
  Po za tym agentem się nie bywa, agentem się jest. Z tego nie można się wypisać, w miarę pogłębiania się współpracy ze służbami, zwiększa się liczba haków które służby maja na swojego agenta. Te więzy, służby – agent zacieśniają się i trwają …
  Taki agent wpływu posadowiony na najwyższym urzędzie w Polsce to niezła gratka dla służb innych, często wrogich nam państw będących w posiadaniu jego dossie. Takich agentów na najwyższych urzędach w Rzeczypospolitej było/jest sporo . Internet stoi otworem, poszukaj sobie. Skubiszewski „Kosk” i niekorzystny dla Polski traktat z Niemcami. A kim był agent „Must” i całe stado szpicli… Tajemnica o niekorzystnych , wrogich dla Polski posunięciach naszych koryciarzy tkwi często w ich brudnej nierozliczonej przeszłości…

  1. Matką SB było UB a w UB byli głownie… no właśnie, taka Helena Wolińska.. żyjąca sobie w UK i jakoś UK nie wydało zgody na jej ekstradycję (złota tez nie oddało).. czy to nie dziwne? A ile takich ludzi było, jest.. bo ciągle patrzymy na Wschód na Rosję a dlaczego nie w drugą stronę? W stronę gniazda żmij Wall Street tych Rockefellerów, Rothschildów, Morganów, Warburgów.. itd itp.. z psem łańcuchowym Watykanem? I obecnie Sorosem, chłopcem na posyłki…

   1. .. a Bolek powinien zmienić taktykę obronną i pójść w mit Konrada Wallenroda, ze chciał rozpracować sb-cję 😀
    W Trójmieście są ludzie, którzy jeszcze żyją i wiedzą dlaczego nosił ksywkę Kufelek.

    Mój tato jak wyszedł z internowania to z bruneta wieczorową porą zmienił się w białego gołębia, nie rozpoznałam go (ja córka). Miał chore nerki i chore płuca. I był wykończony psychicznie.

 10. Czy ktoś wie, ale tak na pewno (bez spekulacji) czy Putin wydarł w końcu Centralny Bank Rosji z łap Rothschildów? Bo w tamtym roku pojawiły się takie informacje, ale nie wiem czy nie spekulacje…

 11. Wałęsę znałem jeszcze z czasu pracy w Stoczni Gdańskiej na wydziale W-4. Razem z kolegami w grudniu 1970 zdobywalismy Komitet Wojewódzki pzpr, jego nie było tam pomiedzy nami. Książka (duzo waznych spraw pominął) Pawłą Zyzaka jest najlepszym „zdjeciem” Bolka z jakim miałem okazję sie zapoznać.
  Działałem w I-szej Solidarnosci i w podziemiu w stanie wojennym. Były morderstwa, ciężkie pobicia popełniane przez nieznanych/znanych sprawców….z czasem zacząłem sobie zadawać pytanie. Dlaczego tego rodzaju zbrodnie dotycza tylko Polaków-patriotów? Jakoś żaden KORowiec nie zaznał tego rodzaju męczeństwa a przeciez słuzby powinny udeżać w prominentnych działaczy, ci tymczasem byli oszczedzani a eliminowani i wypychani z Polski byli Polacy-patrioci, osoby jak by z po za budowanego planu gry…
  Okragły stół. Brał w nim udział I sekr. pzpr w Gdańsku Tadeusz Fiszbach. Na widok osób uczestniczacych w obradach miał powiedzieć: No tak, spotkali sie tu żydzi z pzpr z żydami z Solidarności. Co zostało ostatnio potwierdzone filmem z obrad który wypłynął na youtube, otóz na stole biesiadnym po za zakaskami i wódką były dwie menory sześcioramienne umieszczone u szczytów biesiadnego stołu. Wysil sie to znajdziesz na youtube.

  1. tak Jerzy ,tak było ,puzniej niejako wyodrębniono niby „ekstremę Solidarności ” faktycznie była to ta prawdziwa solidarność , tacy frontowcy , z czasem systematycznie wyciągana z głównego nurtu , bo przecież „bolków” ustawiano na wszystkich szczeblach , a istotne były zarządy okręgowe oraz przedstawicielstwa dużych zakładów i kombinatów , skutecznie neutralizowali wszystkich poniżej tego szczebla .teoretycznie przewrót nie miał prawa zaistnieć , i było tak w praktyce ,ta ekipa „prl ” robiła ten „przewrót ” dla siebie i go zrobiła ,a dla frontowców nic nie zostało , Ci co robili to z przekonania musieli swoje dzieci rodziny wysłać za granice na zielone wyspy ,na zmywaki itd , a reszta patriotów jest mięsem wyborczym dla tych samych obcych ,w Polsce niema od setek lat jedności narodowej ,wspólnoty , dlatego ze obcy zdominowali już wszystko na wszystkich szczeblach wszystkiego!!! , naiwne goje będą wieżyc w religie, odnowy ,przebudowy , będą mięsem armatnim na frontach świata na barykadach powstań i rewolucji . ciekawe na jakich frontach teraz będziemy bohaterami ?

   1. Żebyś wiedział i jak czytam, ze Kaczyński to mąż stanu to mi krew w żyłach wrze. Tatuś aparatczyk czy to nie dziwne? uczestnik powstania niby AKowiec a zaraz po wojnie w czasach terroru kuźwa karierę zrobił? Gdy inni byli maltretowani, po cichu lub głośno mordowani? A jak się pisze nazwisko Kalkstein to szeroko zamyka się na to oczy.. dlaczego? Poznaj prawdę a prawda cie wyzwoli. Duda z żoną żydówką, stary numer jak u Radka Sikorskiego i towarzyszy PZPR..
    Jak widzę te linki niezależna.pl to chcę się zapytać czy ktoś się pofatygował i sprawdził kto wyłożył pieniądze na te „niezależne ” telewizje i gazety „polskie”? szczujące Polaków na siebie? wedle maksymy dziel i rządź?

   2. Bolek, jego widok i te prymitywnie klejone zdania, te małe i duze kłamstwa, to mam odruch wymiotny…
    Kolejną nieporuszaną sprawą, jest agentura Stazi w PRL przemianowanej na RP. Stazi szczególnie aktywna była na byłych terenach Rzeszy Niemieckiej w Polsce w tym na wybrzeżu. Słuzba ta miała przyzwolenie na werbowanie agentury i działalność w PRL niejako obok SB i WSW. O perełkach zasobów Stazi w RP moze swiadczyć , że:….
    cyt…”Michalkiewicz tak pisał o Fritschu w swoim tekście „Pakt Monachijski „ „na okoliczność przyspieszenia biegu wypadków ambasadorem RFN w Warszawie został w lipcu 2010 roku Jego Ekscelencja Rudiger Freiherr von Fritsch, który w roku 1986 był w niemieckiej ambasadzie w Warszawie referentem ds. politycznych i w tym charakterze „utrzymywał kontakty z opozycją demokratyczną”, cały czas awansował i w roku 2004 został zastępcą szefa Federalnej Agencji Wywiadu.Powrót tak wysokiego funkcjonariusza niemieckiej razwiedki w charakterze ambasadora do Warszawy dowodzi nie tylko wagi zadań, jakie przyjdzie mu wykonać, ale być może również – wagi kontaktów nawiązanych w roku 1986 z ówczesnymi działaczami opozycji demokratycznej, którzy w międzyczasie też pewnie awansowali. „…..( źródło ) „…
    link: http://mojsiewicz.salon24.pl/395398,ambasador-niemiec-grozi-gazecie-rzeczpospolita,1
    warto całość prezeczytać a to co zakryte odkryjesz i zrozumiesz dlaczego mamy to co mamy. To powinno otworzyć oczy kolegom z TVN z Wrocławia na to co sie tam dzieje…

   3. tak Izuniu ,to należy powiązać ze śmiercią „wypadkiem” Sikorskiego http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/861047,Gorzkie-ukoronowanie-polityki-aliantow-wobec-Polski następnie sprzedanie Polski do bloku Komunistycznego co wzbudziło niesmak w polskiej armii na zachodzie , dzisiaj udają wielkich patriotów na wojennych cmentarzach , robią na swoich ofiarach elektorat wyborczy , bo jakie to wymowne ! patriotyczne! , a narodowe bo to tradycyjnie pogrom gojów ,pamiętamy „powstanie w stolicy ” z góry ukartowana gra ! z góry znane konsekwencje ! konwencje wojenne jasno określały , ze takie czyny z udziałem ludności cywilnej i po podpisaniu kapitulacji będą równane z ziemia , decydenci o tym doskonale wiedzieli bo klamstwa jakimi karmiono musiały umrzeć razem z tymi co je konsumowali ,co z tego mieli Goje ? przedłużenie nędzy o 20 lat bo naród musiał odbudować” stolice ” Oni Wszyscy to OBCY od tysiąca lat patroszą Gojów i ich Ziemie .tysiąc lat nie mamy swojej historii i tradycji ,nie mamy Wiary i Wiedzy Przodków jedyne „sukcesy” były odnoszone w mordowaniu Braci Słowian ,podstawieni wysoko urodzeni podstawieni szlachetni ,fałszywi królowie i królowe OBCY się o wszystko postarali a Goj jak Goj na zielona wyspę na zmywaki albo 500 plus -minus na zdychanie- przetrwanie , mięso armatnie trzeba hodować jak zaczyna go brakować .

   4. Czyli, że kolejne odrodzenia Polski są tylko błędem, czy swego rodzaju niedopatrzeniami w planach Gojów?

    To tak jak z programem komputerowym………..Niby ma „chodzić” tak, a jednak błędy niektórzy znajdują……………..

    Pytanie brzmi – „KTO”?

  2. :))))))) przed chwila w DTV pr.1 :)))))))) kolejny raz ten sam film z bratania sie ELYT :)))) „okrągło stołowych” , tu akurat jest to biesiadny podłuzny stół zwycięsców, zastawionym gorzałą i zakąskami a u szczytu stołu na honorowym miejscu gdzie zazwyczaj siada gospodaż sa menory (6-cio ramienne – co ma swoja symbolikę)

   1. Ten film z biesiady zwyciesców pokazuje ich jako wspólnotę (plemienną), ich radość towarzysząca chlaniu wódy, radosnym toastom i …..te menory na honorowych miejscach stołu gdzie zazwyczaj zasiadaja gospodarze. Nie ma przypadku, sa tylko znaki, tutaj postawione na miejscu gospodarza, pokazuja kto tu w Polsce teraz naprawde rzadzi. Sa jak odciski palców, jak DNA pozostawione na miejscu zbrodni.

 12. O podatkach w „wolnej” IIIRP.
  Kasa do kieszeni jest pomniejszona o podatek dochodowy.
  Biedni płacą ok 20% podatku.
  Pieniądze które dostają wydają na jedzenie i pierwsze potrzeby kupując w sklepach produkty. Te produkty są obłożone VATem w wysokości ok 23%.
  Czyli z każdego zarobionego 1000 obywatel dostaje 800 zł do ręki z tego 23% czyli 184 zł znowu dostanie fiskus w postaci VAT.
  Razem państwo z każdego 1000 zł zabiera ok 384 zł czyli 38% dochodów.
  Pomijam już gigantyczne podatki na paliwo a prawie każdy je płaci.

  Nie uwzględniłem kosztów ZUS oraz składek emerytalnych.
  Czyli 90% obywateli składa się w ten sposób na dobrobyt rządzących których liczba razem ze szwagrami i pociotkami to jakieś 1% społeczeństwa.
  To oni przejadają praktycznie te 38% „dochodu narodowego” (zamówienia rządowe u szwagrów, synekury, pensyjki, gigantyczne odprawy, gigantyczne emerytury, turystyczne delegacje, turystyczne szkolenia w atrakcyjnych miejscach itp).

  Tak solidaruchy zorganizowały III RP.
  A dobrze zorganizowane państwo nie powinno kosztować więcej jak 10% tak liczonego „dochodu narodowego”.

 13. TO jest mania wyższości tego pana…która doprowadziła Polskę do tego co mamy dzisiaj…zniszczył PRAWDZIWĄ SOLIDARNOŚĆ…podkablował wszystkich którzy byli WARTOŚCIOWI a to ONI go wynieśli na wyżyny władzy…i jeszcze ta arogancja i ignorancja…smutne…bardzo smutne…Powoli ,powoli PRAWDA wypływa…

  1. BoBo , to nie tak ? oni Obcy przechwycili idee Solidarności , jedynie jako hasło , zamęt był im na rękę , jak ktoś powiedzial najlepiej się w tłumie ukryć dlatego potrzebowali tłumu i zamieszania , Solidarność ta z sierpnia została rozjechana i inna ,druga, taka sama NIE miała prawa powstać , dlatego sami utworzyli „Solidarność ” takich bolków mieli tysiace ,system SB był tak urodzajny jaki teraz panuje w Korei północnej ,dopóki będą OBCY nic się tutaj nie zmieni!!!+! chyba ze na gorsze . transformacja kraju bez rozlewu krwi !!! ?? a co mieli miedzy sobą się mordować ?! stół był okrągły bo sami swoi , po to aby nie uronić ani jednego zdania ani jednej osoby .no i łatwo to personifikować z podziałem tortu dla „wybranej rodziny „

   1. Prawdziwa Solidarność przestała istnieć kiedy na JEJ czele stanął Wałęsa…smutne…,ale prawdziwe …pozdrawiam

  2. Solidarności to się powinniśmy dopiero uczyć…………..Tylko te cele kreujące tę „solidarność” nadal są niejasne……….

 14. wsadze kij w MROWISKO ??? wszyscy chetnie pisza /to nasza narodowa plotkarska mentalnosc/ krytykuja i komentuja??? tak bylo jak zaczynalem tu pisac na tym forum pod wlasnym imieniem-przybralem ksywke jak tu wszyscy bo zniewazano moje dobre imie??? aa teraz istota jak prosilem na tym forum i zachecalem o stycznia 2015 r. do wybrania czlowieka GODNEGO na prezydenta w maju??? -to samo albo podobnie pisano i krytykowano – na nastepne WYBORY JESIENNE bylo podobnie czyli to samo??? -TERAZ PYTANIE OTWARTE DO WSZYSTKICH -DLACZEGO NIKT TU Z WAS NIE NAPISZE MADREJ IDEEI -WIZJI POWROTU I ROZWOJU POLSKI ???np. na 10 lat do przodu i co zrobic ztym ROZLANYM MLEKIEM -CZYLI JUZ OBECNIE ZAKORZENINYM W DWOCH A NAWET TRZECH POKOLENIACH KLAMSTWEM I OSZUSTWEM ??? to tylko dwa podstawowe PYTANIA O ILE JEDNA OSOBA PRZECZYTA CO NAPISALEM???

  1. Głosić prawdę o syjonistach.. za mała masa krytyczna, za mało świadomych ludzi w czym siedzimy po uszy (nie tylko my, cały świat). Trzeba budzić świadomość, bez tego ani rusz.. zwalczać podziały, demaskować tych którzy nas skłócają.. a to syjonistom wyszło niesamowicie dobrze (sztuczny podział Po-PiS). Może i mamy mentalność jaką mamy, nad tym pracujemy.. nie martw się.

   1. .. jesteś w błędzie, ten podział to majstersztyk… i wmówienie Polakom, ze nie ma alternatywy 😀

  2. każdy w tym i bez obrazy ty żyje w kłamstwie i oszustwie i najwyraźniej to każdemu pasuje a jak komuś nie to jest be i skrzętnie ukrywane. więc tysięczny raz się nie powtórzę. …

   1. A po co komu podziały partyjne………………………
    A po co komu podziały wirtualne……………………….
    A po co komu brak podziałów?………………….

  3. Wystarczy odsunąc od koryta(bez granata raczej sie nie obejdzie)wszystkich
   koczowników.A zastąpic ich młodszym pokoleniem rdzennych Lechitów.
   Sztuczny podział-cos w tym jest.szefowie koczownicy,lub sprzedawcy,a ostatecznie piłka i tak do jednej bramki.
   Wszedzie bolki,a tu jak?

 15. Wyeliminowanie podziałów na wszelkich płaszczyznach wiąże się ze zrezygnowaniem z czegoś przez każdego…………………Najczęściej jest to rezygnacja z części swoich przekonań, aby stworzyć z innymi zbiór wspólny……………….
  Ale czy odrzucenie części swoich przekonań nie jest zakłamywaniem siebie samego w tym wspólnym zbiorze?

  1. Albo jesteś członkiem wspólnoty albo nie….To tak jak w mojej kamienicy, gdzie przez 10 lat musiałam tłuc do głów, ze jak chcę coś zrobić, to nie dla siebie, ale dla dobra wspólnego.. bo ludzie zatracili to pojęcie wspólnoty.. jakiś egoizm się wdarł, roszczeniowosć albo marazm i wdupiemanie.

   1. Dobro wspólne to dobro niczyje wg wielu opinii.

    Jeśli nie ma konkretnego podpisu pod „inicjatywą” – to znaczy, że nikt tego nie zrobił………….chociaż jest…………..

   2. No i widzisz pralnię w mózgu? jakie dobro niczyje.. jak czujesz się gospodarzem to jakie dobro niczyje? Bez tego poczucia wspólnoty, odpowiedzialności za siebie i innych daleko nie zajdziemy..

    a taka postawa to właśnie dla mnie wdupiemanie, niech się wali, niech się pali a co mi tam, ważne, ze mi w tyłek jest dobrze.

   3. Nie…..to nie tak……..
    10 lat, żeby przekonać do czegoś wspólnotowców to łaskawa cierpliwość 😀
    To oznacza, że przez 9 lat z 10-ciu byłaś im niepotrzebna……… 😀

    Ale to tylko matematyczne „”wdupiemanie” 😀

   4. .. ja to w dupie mam czy komuś jestem potrzebna, 10 lat trwało nauczenie ich, że jak coś robią dla innych, to robią to dla siebie.

   5. Tylko czy możesz być tego pewna? Czy nie jest to tak, że dla świętego spokoju robią to czy tamto…………….. 😀

    A to już program :D:D:D

   6. .. no chyba tfu tfu coś wyszło, skoro sąsiad powiedział, ze na wiosnę maluje z synem korytarz.. tak sam wyskoczył, że mi szczęka opadła.. ale się ucieszyłam (nie z malowania tylko z tego ze wylazł z wdupiemania)

   7. Tylko później te rachunki………………………..Ten więcej zarabia to niech więcej da …………………. 😀

   8. To jak tak fajnie idzie to załóżcie jakąś fundację może……………. :D.
    Albo podepnijcie się pod jakieś fundacje, kreując ideę………….

   9. To może Ty UZI.. 😛 to zrób.. ja już trochę zmęczona jestem 😀 Do takich rzeczy, tak w ogóle, są powołani faceci.. ja to powinnam sobie w spokoju sztrykować na drutach.. już. A nie fundacje.. 😀 Mężczyźni trzeba się obudzić.. helołłłłłl 😀

   10. Wyczatowałem to, że nie spotkałem się jeszcze z audycją, która by w sposób transparentny mówiła: działamy tak i tak, takie są przepływy kasy…………
    No chyba, że przeoczyłem taką audycję…………

    A może jak jej nie było, to należy jej zechcieć …………czy zażądać………jeśli wszyscy mamy być tacy otwarci na innych…………

    A wtedy mniej używać się będzie słów typu „zaprzaństwo”……tak uważam…………

 16. http://telewizjarepublika.pl/kukiz3915-abolicja-dla-posiadaczy-teczek-pozwoli-poznac-prawde,29923.html a to dobra idea na poznanie FAKTOW – chce dodac do tej dyskusji w/w -klamstwo i oszustwo bylo i jest obrona jednostek pracujacych ze soba -aby utajnic to a cale pokolenia wybitne jednostki byly przez tzw. rodziny i grupy skazywane na odusobnienie powiem wiecej prawie kazda rodzina miala tzw. czrna OWCE ktora skazywano za to ze BYLA i jest po prostu INNA??? – nadal to sie dzieje w znacznie mniejszym stopniu niz przed 50 laty??? albo czasu inkwizycji a poklady tych info pozostaly w rodach -Alex ma bardzo dobra rozmowe z DOROTA -mowi otych zbiorach /przeklestwach-klatwach itp. itd./

  1. Jo tyż czarna owca w swojej rodzinie, bo mam naj…………………ne we łbie 😀

 17. to wdupiemanie – Izabela -to skutki MONEY – ZABIJANIA I ZJADANIA ZWIERZAT??? i to co wyzej napisalem ??? -no dodam MEDIOW TVN – MICHNIKA- WOJCIECHOWSKIEGO – KIEPSKIEGO – to te MULTI -KULTI o czym mowi pewien profesor

 18. Izunia nie wiem czy damy radę się zobaczyć na wiosnę, brak kasy, będę oszczędzał, ale chyba prędzej na lato, dopiero będę miał by gdzieś pojechać… prędzej czy pózniej się nam uda porozmawiać, te remonty ze mnie doją. A jeszcze w coś trzeba się ubrać, tak czy inaczej, czekam na nasze spotkanie, zgadamy się jeszcze nie raz 🙂 nic mi się dziś nie chcę, łamię zasadę znaku, tylko Ty o nim wiesz, wczoraj pytałem znaków, czy są dla mnie zagrożeniem i butelka wypuściła powietrze, tak, że się akurat przestraszyłem, może to znowu zagrożenie dla mnie i rodziny, dlatego rzucam papierosy, by inaczej myśleć, dziś zapaliłem tylko 3 zamiast 20u. mam lizaczki i cukierki, męczę się z tymi papierosami, ale wyjdę i z tego i będzie więcej kasy na spotkania. Całuję :*… miłego wieczorku 🙂

  1. eee hej hej… spuściłeś powietrze z siebie i dlatego nic ci się nie chce. 😀 Ok.

  1. Majestic bardzo wzruszające, nie wiem dlaczego ale to jest chyba, to czego chce każdy człowiek, po to jesteśmy by budować swój ród. U mnie koło bloku są drzewa krzewy, ale czy są moje? ciekawe czy ta książka ma tłumaczenie w j. polskim… na pewno trafia do ludzi, ja jestem ogrodnikiem z zawodu i obcowałem z naturą, nie wiedziałem jednak że tego chcę… chyba jutro kupię sobie jakąś roślinkę i będę zbierał kasę na jakąś ziemię, posiadłość, impuls jest, spróbuję na razie coś zrobić w okół siebie w blokach, mieć coś swojego, mam kotka, jest mój, ale że taka radość z posiadania jego? niemożliwe, ten filmik otwiera serca i oczy… tworzyć ród, do tego nawet nie potrzeba kasy zbytniej, tylko martwi mnie kupno Ziemi, ale budować dom, drzewo, każdy może… są przepisy, ale zyć w namiocie mi nie zabronią, tylko trzeba kupić namiot i stworzyć ziemię koło siebie… tak czy inaczej piękna idea, aż ciarki i łezki się przechodzą jak się to ogląda, taki dom dla Świata, ludzi i rodziny… Woow 🙂

   1. oglądam i przychodzą mnie myśli… może zrobimy coś takiego wspólnie? i może będzie łatwiej… każdy by coś dołożył od siebie gdzieś w polsce, potem sprowadzilibyśmy się tam i hodowali roślinki drzewo zycia… ? bylibyśmy jedną wielką rodziną 🙂 Majestic szukamy Ziemi? 🙂 połączymy nasze rodziny, będziemy żyli w harmonii, ja Cie to jest dobry pomysł, widzę to 🙂 …

   2. Tomek pierwszy adres to Daniel nie wiem co u Niego teraz ? ale to On zaczął budowę pierwszego takiego domu , Daniel mieszka w Drawsku Pomorskim , w tych rejonach jest dużo ziemi bo jest dużo nieużytków .ja jestem osobiście jakoś w próżni ? i sama pogoda mnie dobija mam dość tych wiecznych deszczów i zachmurzeń myślę o wyjeździe w przyszłości gdzieś na południe do jakiegoś kraju byłej Jugosławii z tradycjami Słowiańskimi?

   3. Najważniejsze żebyś trafił tam gdzie będziesz siędobrze czuł przez lata… unia Europejska nie daje tego co południowe kraje, ja myślałem o Meksyku, Peru, Urugwaju, a nawet na Kubę… tyle, że ja myślę, żeby tam żonę znaleść, a nie szukać „harmonii” „swiadomości” „mistycyzmu” to już miałem, w biedzie na ulicy w uni europejskiej miałem myśli, by całe życie przebyć na ulicy w podróżowaniu wśród ludzi, jednak prośba o jedzenie mnie odrzuca, i zima w europie, może jak rodzice odejdą, coś wymyślę, w Polsce, własną Posiadłość, to tak jak mówisz, może być gdzieś koło Daniela, ale sam tego nie zrobię, dlatego jak już taki pomysł, to w grupie, chyba, że dołączę się do Daniela i skorzystam z jego rad… jednak nie chcę się za bardzo usiedlić samemu, wolałbym podróżować po Świecie, w zimę do ciepłych krajów, w lato nawet w Polsce mógłbym być, chodzić… plecy bolą, ale pewnie bym schudł… co do Jugosławii to pewnie miałbyś tam dobrze, lepiej niż w Holandii czy innych podobnych krajach, tam byś się odnalazł i pewnie szczęście… musiałbyś poczuć najpierw jakiś nowy klimat, bo wiem jak to jest z deszczówką, rok byłem w Irlandii, i chyba nie było dnia bez deszczu, chocicaz to umiarkowany klimat, może zaleść za skórę, fajnie by było w Chorwacji dla Ciebie, bliżej morza, mógłbyś się relaksować jak już na dłuższą metę, ludzie w granicach wody, są szczęśliwsi, a Ty na pewno zdobyłś tam Świat, wiedzę i spokój, nowe kontakty, język i zrozumienie z czasem… w Jugosławii, Chorwacjii, Serbii mógłbyś spotkać prawdziwych wojowników, na pewno byś się tam dobrze czuł, tak to widzę… tylko musisz być tego pewny ! z czasem możesz też się dobrze tam poczuć, ale jak jesteś pewny decyzji, robisz wszystko z uśmiechem, dlatego przemyśl, żebyś przypadkiem nie czuł się odludniony, bo to jest najważniejsze, radzę nad morskie klimaty, a ja coś sobie załatwię po mału też, chociażby na rok, myślę wyjechać w podróże, tylko teraz w europie Ci uchodzcy są i to mi się nie podoba, rok na podróżach w Polsce myślałem, tylko nie wiem naprawdę nie wiem, czy znowu wyruszyc bez kasy, czy stukać pieniądze, bo jak mnie wysadzą gdzieś na bezludnej wiosce, to z głodu można paść, chociaż myślę, że z biegiem czasu bym się przystosował, może być też Azja, Indie, Hong Kong, i koniecznie w Izraelu i Egipcie muszę być, moja dusza woła o to, tylko czekam na poważny znak i aż rozwiążę swoje dylematy w głowie, może nawet do końca życia zostanę na ulicy… trzyma mnie tutaj ta ruletka, bo mogę naprawdę sporo z tego mieć i było by łatwiej podróżować, chcę świata bez kasy i tego bym nauczał, oj Medżik nie wiem ! Mam mętlik taki, że najchętniej bo już ciepło jest wyjechał bym teraz i nigdy nie wrócił, ale jak słyszałem ostatnio jak moja mama płakała że byłem zaginiony, to serce pęka, dlatego wolałbym to zrobić jak ktoś z rodziny odejdzie, ale jak można na to czekać , ja mogę odejść jutro, albo oni za 20 lat i stracę swoję zycie, potrzebna kasa, tylko na jedzenie, bo wiem jak to jest o to żebrać, nie rozumieją tego, ja nie żebrałem z braku pieniędzy jedzenia, ale choroby a traktowali mnie jak bezdomnego, a ja nie mogłem trafić do domu, bo ktoś pozamieniał rozkłady jazdy pociągów i trwałem w tym życiu, nic nie rozumiałem, a rozumiałem więcej niż kiedykolwiek brakuje mi tego 🙂 he he gdybyśmy razem zbudowali dom, było by nie zle, a jak nie, to samemu chyba się za to nie biorę, wolę podróże wśród ludzi zmiennej pogody, obserwować pogodę w różnych miejscach jest najpiękniesze w pewnym momencie rozmawiasz z tym.. ! widzisz jak ludzie idą spać jak się budzą jak otwierają sklepy, zaczepiają Cię, tylko pełno pedalstwa też jest, narkomani, alkoholizmu, przemocy, szczególnie teraz w Niemczech by tak było, ale ciągnie mnie do Niemiec, tam mam historię, i znam ludzi. jak trafiłem np do miasta Munster, to czułem się jak Monster, i wszystko było każda nazwa ulicy, każdy kolor podłoża, każda dziura w hydrancie, cośoznaczała, każde drzewko, każde światło, każdy odgłos, tego mi potrzeba, wolności, problem tylko jedzenie i pogoda w zimę, wtedy musiałbym się przenieść, ale mam to w głowie taki wyjazd.. no dobra rozpisałem się, więc przerywam te pisanie. Bo chyba dziś nie za bardzo mogę się skupić, przepraszam i piszę nie odrzeczy. Powietrze ze mnie wyszło ,jak napisała Iza i szukam czegoś jakieś zaczepki, tak sobie główkuję, że taki stan to dobry pomysł na słuchanie duszy i podejmowanie decyzji, może się zdecyduje na wyjazd do Niemiec, a jak wygram w ruletkę to Meksyk i Peru. tylko znowu musze 3 miesiace czekać, bo znowu gram na swoim koncie i miałem cholernego pecha co do liczb, a miałem być już majętny, może Bóg tak chciał, ale jerstem coraz bardzie jsflustrowany i chyba przeciwstawie sie Bogu i jak uzbieram 200 zł wyjadę do Niemiec, obecnie nic nie wiem, nie mogę sie zdecydować, przeraża mnie bezdomstwo ,tymbardziej ze mam szanse, na to mieć i jestem w kropce ! ale jak dostane znak….. albo zrobie to z czystym sercem, to ruszam 🙂 Przepraszam za ten tekst, nie wiem co sie ze mną dzieje zbytnio… wolałbym Ci pomóc Majestic, chocazby finansowo ale muszę czekać, i to mnie najbardziej flustruje, chyba ze porzuce marzenia o kasie i wyjadę jak myślisz?? do zimy bym mógł juz cos osiagnac… jakąś duchowość… chyba ze jestem chory i moje miejsce jest w ciepłym domu wśród rodziny, bo nie chce zranic ich już a myśli o nich by mnie przytłaczały, nie wiem jak zakończyć, więc kończę 😛 idiota ze mnie. bo powiedzcie co mogę zmienić? gdy chce poznac cały Świat a nie mam za Co ! a byłbym tam szczęsliwy, ale to juz tez przerabialismy… i wracałem. potrzebuje kasy na to na podróze, bo mozliwosci mam tylko nie mam odwagi na to, żebranie jest okrutne szczególnie jak nie znasz języka. przeciez kraść nie będę już wiem. Chcę wyjechać tylko samotnosci sie boję a nigdy w podrózy nie jest sie samemu, brudu, zimna, panie Boże daj mi znać… czy cie nie ma? taka decyzja to choroba. ale w swiecie jest zdrowie, dlatego podórzuj Medzik.

   4. Już wiem ! dlaczego tak siedze na dupie ! chciałbym to zrobic z kimś kiedys przyjaciel Bartek ze mna chciał ale zona go usiedliła, o nawet dobrze ,ze o tym pisałem, bo wpadło mi to do głowy 🙂 teraz bartek jest w Japonii i sie nie rusza, a ja tesknię. mielismy razem zwiedzac swiat takie było marzenie i plany i zostałem an lodzie, o nie nie nie poddam sie !! odnajdę Bartka w Świecie i zrobie to znowu sam ! O !

 19. Bolek kosmiczny -sprzedal wszystkich kumpli o czarnej roboty za to aby sam sie uwolnil i wypuscili go z ukladu slonecznego??? to w/w – link

 20. a co tam zrobię wszystkim na złość i powiem znów po raz enty głośno co należy zrobić by nie tylko w konsekwencji ale i świat odmienić ponad wszelkie wyobrażenie… i nie ma innego sposobu!

  jednym prostym, acz nie banalnym cięciem przeciąć węzeł gordyjski oddzielając jarzmo od wozu.
  a skutki będą wręcz niewyobrażalne od pierwszego dnia, w konsekwencji czego z automatu rozwiąrzą się sane wszystkie problemy i bolączki świata w tym równierz na wszystkich polach i we wszystkich aspektach.
  wtedy dopiero zobaczy każdy też przy okazji w jak wielkim kłamstwie żyje… i na prawdę będzie z siebie sam zmuszony to też zmienić i się odrodzić…

  czyli?

  ZNIEŚĆ HANDEL W JAKIEJKOLWIEK FORMIE
  4 słowa

  tego dnia wszystkie wojny stracą sens
  tego dnia znikną pieniądze, długi, dziury, kryzys, bezrobocie, problemy z ZUS KRUS NFZ PZU BPH.. … … … … … … …
  tego dnia zniknie prawo nad ludźmi
  tego dnia znikną kapłani i ich religie
  tego dnia rozwiążą się problemy z przestępczością
  tego dnia wszystkie afery znikną
  tego dnia zostanie uwolniona myśl, duch, kreatywność technologia, nauka, …
  tego dnia …
  tego dnia nikt nie straci tego co ma
  tego dnia wszyscy zyskają
  tego dnia zniknie bezrobocie
  tego dnia zniknie głód
  tego dnia zniknie przemyt
  tego dnia zniknie prostytucja
  tego dnia zniknie niewolnictwo i wyzysk, a zastąpi je szacunek
  tego dnia człowiek odzyska utracone człowieczeństwo
  tego dnia świat się zadziwi iskrą z polski


  ale też można to zakopać pod dywan, ośmieszyć, przysypać toną gruzu, oszukać że się nie uda innych i siebie, powielać stare nazywając to nowym … i można czekać zagłady. koniec kropka

  1. Jak wrócimy świadomością do stanu wspólnoty.. przerabialiśmy już kilka rzeczy (socjalizm, komunizm) jako falstart. To trzeba przejść na mniejszych komórkach właśnie we wspólnotach, siedliskach.. rodowych. A dopiero potem powiększać to… a wprowadzanie czegoś nakazem jest kiepskie… tez to ćwiczyliśmy.

   1. tak Iza , zobacz co mamy obecnie , za ścianą nie wiemy kto mieszka w drzwiach na przeciwko , kiedyś cale miasta ulice się znały okolice ,ludzie nie zamykali domostw szanowali się bo mieli tradycje rodowe wiedzieli ze wywodzą się z tych samych rodów , teraz rodzeństwa się nie znają to tragedia ale tragedia zamierzona przez wiadomą mafie wiec obcym się udało, dlatego udało.

   1. Pomału SeJa pomału, ewolucja świadomości to proces długotrwały.. ja mam dość nakazów i zakazów i ludzkiej tendencji do omijania, szczególnie nas Lechitów.. tu edukacja od podstaw jest potrzebna..

   2. Możesz ciąć ale i tak odrośnie hydra… bo to od świadomości zależy, to świadomość kształtuje byt i właśnie to trzeba zobaczyć/doświadczyć..

  2. Zeby to miało jakis sens,pierwsze trzeba zmienic globalną swiadomosc.
   W innym wypadku, jarzmo bedzie na kolanach prosic,o ponowne przypiecie do wozu.Proces zniewalania(zmieniania matrycy) trwał tysiace lat.
   Odwrotny moze potrwac znacznie,znacznie krócej… kazdy z nas, nosi prawde w sobie…
   Jak męty beda wskazane i usuniete,woda sama sie oczysci…(proces ten trwa)

   1. Jednym ze sposobów jest mówienie wprost………….
    Maskowanie wypowiedzi symboliką ażeby nie wystawić się na strzał………………to…………….

   2. ..czy się stoi czy się leży ale pensja się należy…
    mamy problem z pieniędzmi?
    dodrukujmy więcej pieniędzy

    hip hip hura

    ale to już było…

   3. No i to słowiańska natura SeJa 😀 😀 😀 Finlandia to jednak inny kraj i inna mentalność. My mamy mózgi zlasowane katolicyzmem i pańszczyzną…

   4. no i kto by chciał rozwiązać wszystkie problemy? nie opłaca się nawet spróbować 😉

   5. jak chcesz próbować zawiązuj wspólnotę. Nie zmusisz ludzi do niczego.. to już historia pokazała.. wiesz jak było w gminach wczesnochrześcijańskich? Poczytaj św.Pawła.. listy można się nieźle ubawić…

   6. to idiotyzm z tymi pieniędzmi , może w Polsce dać każdemu po 10 milionów ? , jak Finlandia ma zasoby to takie rzeczy są mozliwe , jak ma gdzieś w świecie fabryki gdzie dniówka pracownika to 15 euro to wiadomo ze jest git, no to mogą sprowadzać świeże bułeczki z Polski ,a kto będzie szamba opróżniał ?

   7. .. znasz doświadczenia z obozów i jenieckich gdzie pieniędzy nie było.. a jednak byli tacy co mieli i tacy co nie mieli. Ja znam doświadczenia moich przodków, gdzie pieniędzy w obiegu nie było, była wymiana i jak mówi ród byli tacy co mieli i tacy co nie mieli… mówię to zależy od świadomości. jak ktoś ma kody biedy (a w Polsce ma je większość) to sorry potrzebny Dżizas który namnoży dóbr przez 10 lat żeby każdemu tyłek spuchł i przestał gromadzić.. na wszelki wypadek.. nie, nie 10. 7 lat. Tyle trwa wymiana komórek z zapisem…

   8. bo był handel iza, więc nic się nie zmieniało

    a szamba mogą być ekologiczne, tak jak detergenty, inna technologia wyrabiania ubrań, moda też by zniknęła.

    a i faktycznie od roboty to są już roboty. a pasja jest wolna… i bardzo kreatywna, paliwa kopalne znikły by w miesiąc? tak samo problemy z energią …

   9. miliardów zbędnej siły roboczej dla jakich sztucznie utrzymuje się kosztowną iluzję też nikt już nie potrzebuje… i nie będzie potrzebował no chyba że wojna i reset i depopulacja…

   10. SeJa jesteś samowystarczalna? Bo ja nie.. i nie widzę powodu abym była. Ja mogę coś robić ale nie chce mi się kur hodować wolę się wymienić czymś za jajka.. czy ktoś coś uszyje a ktoś upiecze.. cokolwiek.. handel to wymiana.

   11. .. co będzie to będzie a wojna już trwa… lucyfer ma fajne pomysły ale jak na razie ich realizacja kończyła się rozlewem krwi.. wolność, równość, braterstwo… i rzeki spłynęły krwią.. nie raz.. to samo w Rosji….

   12. wszyscy generują tylko coraz większe straty, przy czym są nic nie warci dla nikogo. a większość zawodów jest wokół pieniądza, jak urzędnicy, nawet ekspedientka staje się zbędna, tym bardziej że i tak jest zbędna jak listonosz, kierowca, … … … pracownik na taśmie … to nieuniknione..

   13. poza tym czym się różni twoje 800 od mojego za darmo, co wychodzi lepiej w przeliczeniu na lizaki 😉 no i przy moim rozwiązują się wszystkie problemy a przy twoim są maskowane jedynie. no i do tego przy moim / naszym / ludzkim transformuje się pojęcia własności dodatkowo, znikają problemy z chandlem ziemią, gospodarką rabunkową, pogłębiającą się katastrofą ekologiczną … nie trzeba gromadzić ani się wyróżniać stanem posiadania wręcz przeciwnie, wsiadaj i jedz nie musi mieć każdy po 3 ufa … … …

   14. handlu nie unikniesz.. bo to wymiana. Jak świadomość wzrasta to i wymiana wygląda inaczej.. najpierw trzeba się nauczyć (szczególnie w naszej kulturze) działać pro publico bono. Działasz pro publico bono? Ilu działa?

   15. nie będzie rozumiał słowa mieć, ani co to takiego chciwość ani wyzysk, ani Pan, ani łapówka, ani charytatywnie, ani socjal, ani renta, ani wiek emerytalny, ani becikowe, ani alimenty, ani podział majątku, ani niema na leki, ani szczepienia, ani złodziej, ani defraudacja, ani dziura budżetowa, ani … … …

    a inaczej to ta sama malowana iluzja jak zwał i ile by nie wypłacał…

   16. Działasz już pro publico bono? Teraz? Ilu działa? Bo na fantasmagorie, znając realia (ja pracuję wśród ludzi i z ludźmi) to nie mam czasu sorry…

   17. w tym co mówię nie ma żadnej formy handlu więc i żadnej WYMIANY bo to zabija cywilizacje i rozwój czyni niemożliwym bo nie mówię o mormonach a potężnej Cywilizacji.

    za darmo. rozumiesz słowo darmo?
    nie darmo dajesz a płacisz za branie. a darmo dajesz i darmo masz wszystko czego potrzebujesz w tym do rozwoju … darmo, żaden handel żadne wymienne. żadne coś za coś. darmo.

   18. dla tego to trzeba wprowadzić odgórnie.

    albo czekać owoców co dalej, tak czy owak przekonacie się jak ta iluzja się zawali jaka obowiązuje. ona się nazywa Utopia bo Topi się w niej wszystko jak w dziurze bez dna…

   19. no to się zawali, nie pierwszy i nie ostatni raz a odgórnie to wiesz.. to ma być oddolnie.. właśnie oddolnie.

   20. powstają pierwsze miasta w polsce, ale wiem że to będzie jak zwykle, czyli taki kibuc bo siłą rzeczy nie będą samowystarczalni.

    to trzeba wprowadzić odgórnie.

   21. oddolnie wprowadzono komunę, nie
    oddolnie wprowadzono kapitalizm nie

    i tego też nie da się oddolnie a jedynie oddolnie ludzie muszą chcieć chociaż ci jacy to wprowadzą, a wprowadzą nawet jak wtedy kiedy ludzie już będą błagać o śmierć tak im obecne ulepszy… w wielkim ucisku…

   22. .. to odgórnie to się musi zawalić.. wystarczy.. to ma być oddolnie..od dołu do góry..i dlatego trzeba wznieść najpierw świadomość inaczej g… z tego wychodzi.. bo jak tobie się wydaje, ze wybijesz ludziom nakazem pojęcie własności to chyba ludzi nie znasz.. jak to Gandhi słusznie zauważył ta planeta wyżywi każdego człowieka ale nie chciwość każdego człowieka..

   23. znam ludzi i obserwowałam jak odgórnie przeflancowano im świadomość choć każdy się w głowę pukał i to kilkakrotnie za tego wcielenia.

    sama masz odgórnie wypraną łepetynę jak każdy w jakimś sporym stopniu. ba nawet sama wiesz że oddolnie można wprowadzać zmiany ale drobne, w tym wypadku wiesz o tym wspaniale że nie ma co liczyć na żadną masę krytyczną.

    nie rozumieli komuny, poradzili sobie z tym, do dziś zakute pały są komuchami, nie rozumieli kapitalizmu, obudzili się i już był tylko się przystosowali.

    wiadomo że pro bono to głupek, bo tak to tylko można udowodnić sobie jak system taką osobę załatwi na cacy. tego nie można wprowadzić oddolnie.

    więc nie rób ze mnie głupiej…

    🙂

   24. a powiedz mi 🙂

    system to nie religia?

    a religie wprowadzono oddolnie czy odgórnie?

    szach mat 😉 😀

   25. Nie robię z ciebie głupiej (po co ta insynuacja), tylko ściągam na Ziemię. Jak wolisz latać i snuć teorie bez praktyki to wolna wola..Dobranoc.

   26. ludzie nie chcą się bać, ani brać odpowiedzialności. boją się wielkich zmian, ale się dostosują…

   27. czego i ta rozmowa i ogólna postawa najlepszym przykładem jak bronią zastanego, wystarczy zmienić zastane. 🙂

   28. ludzie nie chcą być w konflikcie ze społeczeństwem, z władzą i się dostosowują, co dopiero zmienia świadomość…

   29. gotowi są godzić się na niewolę, na zagładę, na mordowanie własnych dzieci … w imię tego przystosowania ba gotowi są sami zabijać, usprawiedliwiać sobie…

    ludzie są stadni i społeczni… świetnie znam ludzi.

    więc skoro są tacy w rzeczach złych, to o ile bardziej tacy są w rzeczach dobrych? odgórnie.

   30. Powiedz jedno dobre słowo o mnie, to Ci uwierzę… nigdy byś sie na to nie zdobyła, bo myślisz o ludziach tylko zle… szkoda gadać… czuje sie jak śmieć, bo tak mnie traktujesz, ale poradze sobie i z tym i z Tobą.

   31. nawet rewolucje są w istocie powodem działań odgórnych jako odpowiedz.

    oddolnie to ludzie mogą sobie po pikietować w miasteczku namiotowym, zrobić rozpierduchę nawet. jednak jedyne trwałe zmiany na poziomie społecznej świadomości są sankcjonowane jedynie odgórnie…
    i jak to mówią, zwycięzcy piszą historię.

    to są fakty, czy więc ktoś może temu sensownie zaprzeczyć? 🙂 nawet oddolni jak ja mogą sobie tylko oddolniać i przygotowywać zawsze w końcu odgórne. bo inaczej nie ma racji bytu…

   32. niech ktoś oddolnie spróbuje nie kupować, nie sprzedawać, nie brać wypłaty, …

    nie da się oddolnie.

 21. „Jednym ze sposobów jest mówienie wprost………….
  Maskowanie wypowiedzi symboliką ażeby nie wystawić się na strzał………………to…………….”-DOROSŁOSC. zeby jednoznacznie wskazywac paluchem,trzeba miec wystarczający dowód…a nie tylko niusy z youtuba itp.
  Swiadomosc wzrasta,wiecej widac…,czapki zaczna same spadac z głow złodzieji…
  To nie czas na kamikadze…owszem,czasem trzeba poswiecic pare rzeczy…,na to jest odpowiednia pora i wyzszy sens…zreszta, nie musze nic nikomu udawadniac,a zwłaszcza tłumaczyc sie…

 22. brawo -fantastic mialem nie wymieniac /ksywek / a zrobie to Majestic,seja,izabela,Tomek -Goldpres,Pio- powiem ze dajecie teraz przekazy polkom i polakom zgodne z duchem czasu-swiadomosci i to jest doskonale aby tak lawinowo wzrastala posszerzanie sie swiadonmosci indywid a zacznie i cywilizacyjnie byc moze spelni sie moje marzenie bez money??? to co seja pisze jest interesujace

  1. Ty też zawsze dajesz wiadomości informacje zgodne z czasem, szkoda, ze nas tak mało, bo gdyby więcej ludzi trafiało w sedno, naprawdę sporo by się działo, a jak nas zabraknie, wszystko padnie, najwyższa pora się budzic, jak chcemy Świata bez Money… Pozdrawiam 🙂

   1. Może wyjściem jest odrzucić Money oddolnie, wtedy daje się przykład i można zmienić coś odgórnie, gdyby 100 ludzi potem 1000 sprzeciwiło się pienieniądzom, protest głodowy, to może by się zaczęło, może byli byśmy słuchani, tylko trzeba zrobić protest, a nas jest tu na forum 50, w każdym razie coś już trzeba zacząć robić, mówić… dlatego też się cieszę, że seja poruszyła ten temat 🙂

  2. powiedziała bym znacznie więcej jak to jest obecnie budowane na arenie świata bez udziału świadomości ulubieńców ludu jacy nie wiedzą a realizują własną kompromitację na każdym polu, jak religie, ekonomia, rządy i jak to świat woła „piwstańcie polacy” all lah choć nie wiedzą co wołają. bo nie ma odwrotu… jak zwierają szeregi bankowe by znieść pieniądz i zawładnąć wszystkim by wszystko oddać choć o tym nie wiedzą …

 23. to nie jest jakiś Pański werbelek 😉

  wszystkie na Rody świata złożą pokłon dzieciom nieba i złożą u ich stóp wszystkie swe wszelkie insygnia w wielkim podziękowaniu by się przyłączyć…

  to po prostu jest fakt.

  1. jak trzeba zmieniać, to cały Świat a nie Polskę. od siebie zacząć zmiany, ale ruszyć w świat, polacy są zamknięci w sobie, nie mają odwagi przekładać swoje poglądy na świat, a to trzeba ruszyć właśnie świat. my tu jestesmy w swoim gronie, w ciepłym kraju, ilu za granica, walczy o chleb, do nich trzeba dotrzeć, by rozsyłali dobra nowinę po świecie… 😉

   1. Szatan czówa, ciągle tak mam te znaki, musze je rozpatrywać, to nic złego, ale wiem co oznaczało, dał sygnał, że obserwuje… uważajmy seja.

   2. Nie chciałem Cię wystraszyć jakby co, bądz sobą.. Pozdrowionka dzięki za muzę ! 😉 …

  2. Do zmiany świata jest potrzebne jedno, pewność siebie. Mówić, że już jest świat bez pieniędzy, wyobrazic sobie to, bo już mamy świat bez pieniędzy, ktoś wątpi? Wystrczy ich nie używać, tylko kto ma odwagę, ale poszli by za tym przekazem, ja jestem pewny że nie ma swiata z pieniędzmi to iluzja, jest już piękny świat, tylko nieliczni go widzą i w nim żyją, kłopot potrzeba jedzenia, i tylko wymioana jedzenia za darmo dla każdego jest kluczem, produkowanie, konsumowanie, zajmijmy się jedzeniem, jak „wymieniać” jedzenie, darować, a tych co skąpią jedzenia jest mnóstwo, jak ich nauczyć?? dawać również, usługi jedzenie za darmo. Darmo jak to ktoś napisał, jest najważniejszym słowem. By dotrzeć, zjeść, komu szkodzi dzielić się jedzeniem, to jest nasze przetrwanie i początek nowego, mówię więc o jedzeniu, dajcie mi jedzenie, DAJCIE a nic nie stoi na przeszkodzie by się stało. !

Comments are closed.