Alternews – 23.01.2012

W ramach Alternews’a – polityczna dyskusja Janusza Zagórskiego i Pawła Nogala.

 

14 thoughts on “Alternews – 23.01.2012

 1. To jest kicszka stolcowa a nie alternews, poniewaz to co zostalo zaprezentowane to komentarz polityczny obu panow. Nalezało przedstawic wiadomosci (to robi kazdy z was w miare poprawnie), a potem dac 15 min. na komentarz polityczny w wykonaniu pana Zagorskiego i Nogala. Platanie wiadomosci z komentarzem i nieumiejetnosc tego odzielenia to najwiekszy grzech dziennikarza (pomine brak obiektywizmu u pana Zagorskiego – dziennikarz nie utozsamia sie z tematem, ktory prezentuje – jest jakby obok – do widza nalezy ocena, komentarz osobisty robi sie w komentarzach!). To coscie zaprezentowali jest niestrawne w odbiorze, dla widza nie jest jednoznaczne co jest wiadonoscia, a co komentarzem – to sie zle oglada. Pan Zagorski pretendujacy do dziennikarza powinien zdawac sobie z tego sprawe. Nie pisze tego aby sponiewierac ntv, ale po roku istnienia oczekuje wiekszego profesjonalizmu. To nie wypadek przy pracy, takich wpadek jest wiecej.

 2. Popieram przedmówcę. Niech to jednak nie zostanie odebrane jako złośliwa uwaga, ale obiektywna wskazówka. Warto sugerować się opinią odbiorców. I dziękuję za pracę którą wykonujecie. Pozdro

 3. Niestety obaj panowie nie mają żadnych kwalifikacji do stawiania się jako opiniotwórcze autorytety w dziedzinach polityki i gospodarki, a już tym bardziej ekonomii. Przykro to pisać, ale to zwyczajny bełkot nic nie wnoszący do świadomości ludzi ponad to co sami wydedukują. Powiedziałbym, że to mowa trawa obliczona na intelekt tych najmniej dorozwiniętych.

 4. @jacky a widziałeś w TVN Fakty ? to jest dopiero poziom buhaha szczególnie jak mówią przez 5 minut o kolekcji kaczek klubu PiSu 🙂

 5. Ja nie oczekuje suchych wiadomosci w alterniusie,mam takie na tvn ,plus ich komentarz akcentowy ,od razu wiem czy cos popierają czy cos im nieodpowiada.Po tamtej telewizji czyli tvn spodziewalabym sie wiekszego progesjonalizmu odnosnie dziennikarstwa czyli bezstronnosci.Ale nie ma jej.
  A tutaj to co innego komentarz jest wskazany.Wiele wnosi ,czasem inne spojrzenie ,albo wiecej informacji.To jest prywatna telewizja nie oczekujcie wypelniania pracy dziennikarskiej jak im przykazano .

 6. Jacky napisał:”Niestety obaj panowie nie mają żadnych kwalifikacji do stawiania się jako opiniotwórcze autorytety w dziedzinach polityki i gospodarki, a już tym bardziej ekonomii. Przykro to pisać, ale to zwyczajny bełkot nic nie wnoszący do świadomości ludzi ponad to co sami wydedukują.”
  Jak słysze o autorytetach to mi sie niedobrze robi.
  Zacznij sam myslec .Autorytety mowia tylko w swoim interesie .

 7. Matka wygrywa z korporacyjnym gigantem Monsanto (GMO)

  Po traumatyzującym doświadczeniu śmierci swej córki z powodu defektu nerek zaledwie trzy dni po narodzinach, Sofia Gatica z Argentyny była zdeterminowana by dowiedzieć się co zabiło jej córkę. Jej wnioski?
  tu:
  http://vabanque.nowyekran.pl/post/61813,matka-wygrywa-z-korporacyjnym-gigantem-monsanto-gmo

  a ze strony:
  http://www.himavanti.org/pl/c/artykularnia/monsanto-i-inne-koncerny-gmo-jako-lucyferyczne-sekty-biznesowe
  z ww. strony:
  Monsanto – koncern czy sekta biznesowo-lucyferyczna?
  Udowodniono szkodliwość GMO w niezależnych badaniach, jednak ich wyniki nie są ogłaszane w mediach. Przemysł biotechnologiczny to ogromny pieniądz i ogromne wpływy.
  Amerykański koncern Monsanto dostarcza 90% genetycznie modyfikowanych zbóż na świecie uzależniając od siebie miliony naiwnych rolników. To potężne pieniądze i chyba nikogo przekonywać o tym nie trzeba. Monsanto jest odpowiedzialne za po-wstanie takich środków, jak roundup, aspartam, agent orange, PCB, DDT czy posilac. Aby wprowadzać je do użycia często posługuje się działaniami nielegalnymi. Czytelni-ków zainteresowanych metodami działania Monsanto zapraszam do wyguglowania hasła „Monsanto dirty tricks”.
  Monsanto to spółka akcyjna odpowiedzialna za wiele nieprawości na świecie. Polska staje się europejską potęgą w uprawach roślin genetycznie zmodyfikowanych. Nasz kraj jest jednym z siedmiu państw Unii z takimi uprawami. Ich obszar rośnie tak szybko, jak nigdzie indziej. , Koalicja na Rzecz Nowoczesnego Rolnictwa, GBE Polska, Komisja ds. GMO, Telewizja Polska, Gazeta Wyborcza i Komitet Biotechnologii PAN. Spółka Agora wprowadziła w swoim systemie dodawania komentarzy do artykułów filtr powodujący, że komentarze zawierające słowo „monsanto” nie mogą być doda-wane……
  Monsanto niebezpiecznie zwolnione od testów bezpieczeństwa
  Biotechnoloiczna firma Monsanto ma prawo sprzedawać genetycznie modyfikowane nasiona przed ukończeniem testów bezpieczeństwa. Tak orzekł Sąd Najwyższy Sta-nów Zjednoczonych.Sąd niższej instancji zakazał sptrzedaży nasion lucerny, dopóki nie zostaną przeprowdzone badania nad ich wpływem na środowisko, ale siedmiu, spośród dziewięciu sędziów uznało, że wyrok był niezgodny z Konstytucją. Nasiono jest skonstruowane tak, aby było odporne na herbicyd firmy Monsanto. Stany Zjed-noczone są największym na świecie producentem lucerny, trawopodobnej rośliny stosowanej jako pasza dla zwierząt, która jest jednym z najcenniejszych produktów w przemyśle rolniczym tego kraju……
  ….W USA prowadzi się już masowe wypalanie lasów i łąk skażonych szkodliwym GMO! …
  Biała księga GMO” szodliwości GMO
  „Biała księga” jest zbiorem dokumentów stworzonym przez kraje unijne, które wpro-wadziły zakaz upraw GMO. Zawiera 42 teksty prac naukowych zgromadzonych w cią-gu ostatnich 11-u lat. To swoisty dokument poważnie podważający bezpieczeństwo upraw modyfikowanych genetycznie dla ludzi i organizmów żywych, a co za tym idzie ukazuje ryzyko związane z wprowadzaniem genetycznie modyfikowanej kukurydzy MON 810 do środowiska. W ,,Białej księdze” znajdujemy między innymi niezwykle istotne spostrzeżenie kanadyjskiej badaczki E.A Clark: (…) wprowadzenie nowych genów do organizmów rośliny powoduje zmianę jej procesów metabolicznych w spo-sób nieprzewidywalny, co objawia się produkcją nowych związków chemicznych w jej organizmie, których nie przewidywali genetycy. Może to prowadzić do niespodziewa-nych efektów ubocznych podczas jej hodowli i spożycia.”Biała księga” została wrę-czona premierowi Donaldowi Tuskowi 22 czerwca przez Green Peace Polska w celu ułatwienia rządowi polskiemu w ustaleniu całkowitego zakazu GMO….
  Krowy nie chcą GMO
  Wielokrotnie zaobserwowano, że krowy nie chcą jeść genetycznie modyfikowanej kukurydzy. Kiedy mają do wyboru odmianę modyfikowaną i niemodyfikowaną, zawsze wybierają tę niemodyfikowaną. Dotyczy to zarówno ziarna, jak i łodyg. Zdarzają się przypadki, że krowy przechodzą przez pole kukurydzy genetycznie modyfikowanej – nie jedząc jej – i pasą się na tej niemodyfikowanej. Czasami niechęć do jedzenia roślin GMO jest u nich tak silna, że są w stanie nawet sforsować ogrodzenie, by przejść na pole z niemodyfikowanymi roślinami. ….
  Grupa Monsanto
  Monsanto Company – międzynarodowy koncern chemiczny. Obecnie specjalizuje się w biotechnologii, chemii na potrzeby rolnictwa oraz GMO (organizmy genetycznie modyfikowane) w rolnictwie.Monsanto Polska Sp. z o.o. – polski oddział Monsanto Company. Grupa Monsanto Polska – wszelkie organizacje, firmy, podmioty, osoby współpracujące z Monsanto w celu realizacji planów firmy na terenie Polski.
  Cel działań Grupy
  Motto Grupy to: W kupie siła, kupy nikt nie ruszy.
  Być może taki slogan nie przystoi tak potężnej organizacji, ale dokładnie pokazuje cel powstania Grupy Monsanto Polska. Sama „firemka” Monsanto Polska jest zbyt słaba, aby przeforsować całkowite zezwolenie na uprawy roślin GMO w Polsce. Zarówno rząd jak i ludzie nie ufają już dużym korporacjom.
  W kupie siła – Samo Monsanto wiele w Polsce nie robi, głównie sprzedaje herbicyd (środek chwastobójczy) o nazwie Roundup. Całą swoją działalność lobbingową na wielką skalę prowadzi przy pomocy Grupy: czyli różnego rodzaju podmiotów, na-ukowców, gazet, które działają na zlecenie Monsanto… nieoficjalnie. Działania są jeszcze skuteczniejsze dzięki temu, że ludzie nawet nie wiedzą, że dana wypowiedź nie jest niezależną, tylko podyktowaną przez Monsanto.
  Kupy nikt nie ruszy – Monsanto ma swoich ludzi praktycznie wszędzie. Nieustannie czuwają nad tym, aby przypadkiem informacja o wadach GMO nie ujrzała światła dziennego. Najlepiej, żeby jakakolwiek informacja o GMO nie ujrzała światła dzienne-go. Dzięki temu mało kto wie o istnieniu Grupy Monsanto Polska, przez co jest nie do ruszenia. Ludzie mają jednak prawo wiedzieć kto odpowiada za szkody w ich zdrowiu czy życiu…
  Członkowie Grupy Monsanto
  1. Robert Gabarkiewicz
  2. Niezależna Agencja Prasowa
  3. GBE Polska
  4. Polska Federacja Biotechnologii
  5. Tomasz Twardowski
  6. Koalicja Na Rzecz Nowoczesnego Rolnictwa
  7. Adam Koryzna
  8. Andrzej Anioł
  Sympatycy grupy Monsanto
  Osoby nie należące bezpośrednio do Grupy, ale hojnie wspomagające jej działania.
  1. Adam Wawrzyński
  2. Tadeusz Szymańczak
  3. Sylwester Świątkiewicz

  Robert Gabarkiewicz – Człowiek nr 1. w Grupie Monsanto Polska. Osoba, która pełni dużą ilość funkcji w Grupie:- Pracownik Monsanto Polska (czasem pojawia się jako osoba odpowiedzialna za badania naukowe, czasem jako rzecznik prasowy, prowadzi też wykłady zachwalające GMO)- Działa w organizacji GBE Polska- Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Polskiej Federacji Biotechnologii

  Niezależna Agencja Prasowa (NAP) – agencja reklamowa, firma lobbingowa, której klientem jest Monsanto Polska. W ramach usług świadczonych firmie Monsanto, pro-wadzi między innymi działania:- Nadsyłanie artykułów sponsorowanych do prasy w taki sposób, aby wyglądały na niezależne. Stąd nazwa agnecji: Niezależna Agencja Prasowa- Stworzenie pseudo-niezależnej organizacji GBE Polska. NAP jest również właścicielem domeny gbepolska.pl- NAP prowadzi Stowarzyszenie „Koalicja Na Rzecz Nowoczesnego Rolnictwa”. Zarówno NAP i jak Stowarzyszenie mają tę samą siedzibę oraz numer telefonu.

  GBE Polska – Oficjalnie organizacja zrzeszająca międzynarodowe firmy biotechnolo-giczne, producentów GMO. A faktycznie fikcyjna organizacja utworzona przez Nieza-leżną Agnencję Prasową, której jedynym członkiem jest Robert Gabarkiewicz. Za po-mocą GBE Polska, Monsanto skutecznie prowadzi działania lobbingowe.

  Polska Federacja Biotechnologii – Oficjalnie niezależne stowarzyszenie non-profit promujące biotechnologię. W rzeczywistości stowarzyszenie kontrolowane przez Monsanto promujące produkty tej firmy. Prezesem zarządu stowarzyszenia jest prof. Tomasz Twardowski, aktywnie działający na rzecz Monsanto. Przewodniczącym Ko-misji Rewizyjnej jest Robert Gabarkiewicz, dzięki czemu Monsanto ma prawną kon-trolę na stowarzyszeniem.

  Tomasz Twardowski – Prezes Zarządu Polskiej Federacji Biotechnologii, realizującej strategie marketingowe Monsanto. Aktywnie wspiera w mediach działania Monsanto, promując produkty firmy oraz zachwalając GMO.

  Stowarzyszenie „Koalicja Na Rzecz Nowoczesnego Rolnictwa” – Stowarzyszenie mają-ce rzekomo reprezentować rolników, ich zdanie, poglądy. W rzeczywistości ta organi-zacja jest kierowana przez Niezależną Agencję Prasową i reprezentuje interesy Mon-santo. Koalicja oraz NAP mają tę samą siedzibę i numer telefonu. Prezesem zarządu jest Adam Koryzna.

  Adam Koryzna – Prezes Zarządu Koalicji Na Rzecz Nowoczesnego Rolnictwa, od wielu lat prowadzi biznesy w branży chemiczno-rolniczej (podobnie jak Monsanto). Dzięki promocji produktów Monsanto, szczególnie GMO, ma okazję część zysków zgarnąć dla siebie. Znany ze swoich mocnych wypowiedzi, które zwykle nie trzymają się kupy.

  Andrzej Anioł – Jest jednym z 2 autorów raportu sporządzonego na zlecenie Monsan-to, pokazującego w pozytywnym świetle skutki wprowadzenia upraw GMO w Polsce. Ponadto Monsanto zapłaciło za badania na potrzeby tego raportu.Andrzej Anioł jest aktywnym zwolennikiem GMO, o czym nie trzeba przekonywać. Często jego wypo-wiedzi trafiają do prasy jako wypowiedź niezależnego naukowca.

  Adam Wawrzyński – Niespełniony naukowiec, biotechnolog. Ukończył SGGW, pracuje w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN (Polska Akademia Nauk). Od wielu lat czasem pisze artykuły do Gazety Wyborczej. Ostatnio intensywnie promuje GMO i inne inte-resy Monsanto, jego aktywność dziennikarska znacząco wzrosła. Pisze również dla American Society of Plant Biologists. 3 lata temu Monsanto przekazało sporą kwotę na program PlantingScience, który jest współtworzony przez American Society of Plant Biologists.

  Tadeusz Szymańczak (pseudonim Król Kukurydzy) – Dawniej polityk, obecnie biznes-men, członek Zarządu Mazowieckiej Izby Rolniczej. Współorganizator „Dni Kukury-dzy”, na których promowane są uprawy kukurydzy GMO. Współnie z Robertem Ga-barkiewiczem wspiera interesy Monsanto, człowiek dobrze radzący sobie w mediach. Został wykluczony z NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych za działanie na szkodę związku.

  Sylwester Świątkiewicz – Pracuje w Instytucie Zootechniki. Jest koordynatorem obec-nie prowadzonych badań nad wpływem karmienia zwierząt hodowlanych paszami GMO. Jeszcze przed oficjalnym zakończeniem badań, wspólnie z kolegami z Grupy Monsanto Polska wypowiadał się w prasie nad brakiem szkodliwości stosowania pasz GMO, które rzekomo miały pokazać badania. Bezkrytyczny zwolennik GMO.
  Monsanto Polska w natarciu jak sekta
  Dowiedziono już, że Monsanto Polska ma w garści Polską Federacją Biotechnologii, Komisję ds. GMO oraz wielu nieuczciwych „naukowców”. Dostarcza rzekomo nieza-leżne artykuły do prasy oraz wpływa na wyniki badań. Już teraz strach pomyśleć, ile rzeczy jeszcze nie ujrzalo światła dziennego. Motto Monsanto to: Jeśli produkt nie spełnia norm, zmieńmy normy! Polski oddział, Monsanto Polska Sp. z o.o. od wielu lat prowadzi intensywne działania w Polsce, wpływając na naukowców, polityków, osoby decyzyjne, media. Mają nawet kontrolę nad publicznie dostępną informacją odnośnie GMO, łącznie z nieobiektywnymi i zafałszowanymi wynikami badań. To sprawia, że przeciętny Polak, albo nie ma wiedzy odnośnie GMO, albo ma wiedzę na-rzuconą przez w swej istocie sektę biznesową Monsanto (czyt. media).
  Nie chodzi tu o dywagacje na temat tego, w jaki sposób Monsanto chce zawładnąć światem. Skupmy się na sprawach dotyczących Polski oraz dziejących się w chwili obecnej lub mogących nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy bądź lat. Chodzi o to, żeby przeanalizować potencjale ruchy Monsanto i móc zapobiec wpływom na osoby, organizacje, ministerstwa, które podejmują decyzje odnośnie GMO….
  Polska nie musi godzić się na GMO
  Polska nie musi godzić się na GMO. Istnieje coraz więcej dowodów na szkodliwe dzia-łanie organizmów genetycznie modyfikowanych na organizmy żywe i środowisko. Najistotniejszą lekturą kwestionującą bezpieczeństwo genetycznie modyfikowanych upraw jest „Biała księga GMO” zawierająca 42 teksty prac naukowych, napisanych na przestrzeni 11 lat. Zawiera ona min. informację o upośledzeniu zdolności orientacji i uczenia się u pszczół miodnych Apis Melifera spożywających nektar zmodyfikowanej kukurydzy MON 610. Inny zespół naukowców stwierdził wyższą śmiertelność myszy spożywających karmę na bazie zmodyfikowanej kukurydzy Bt, wskutek obecności toksycznego białka lub śladów pestycydu Roundup. W świetle prawa rząd polski ma obowiązek nie dopuścić do wysiewu i sprzedaży na terenie państwa produktu zagra-żającemu naszemu zdrowiu i życiu. Te argumenty przekonały już inne kraje. Zakazy GMO wprowadziły już: Austria, Francja, Grecja, Luksemburg, Niemcy, Węgry. Belgia jest w trakcie przygotowań zakazu….

  Linki i bibliografia:
  http://activ8.pl/
  http://a-llex.blogspot.com/2011/04/gmo-i-monsanto.html
  (opracowanie zbiorowe, zespół naukowy portalu)

 8. Mi tam się podobają ALternews, że komentarze przeplatane z informacjami, to urok tychże wiadomości, trochę inaczej niż w TV, w końcu zdzieranie warstwy wierzchniej z bieżących wiadomości , to również wiadomości. Panów Janusza Zagórskiego i Pawła Nogala, przyjemnie, miło, można oglądać, bez problemów, są medialni.

  Mam odruch wymiotny np patrząc na dziennikarzy z TVN z TVP, czy Polsatu. Chyba jakiś szmondak dobiera mongołów z mediów ogólnego ścieku.

  Panowie dzięki za pracę , jaką wykonujecie.

 9. Luna13 dzięki za poszerzenie wiedzy o GMO

  co do alternews cieszę się, że są zupełnie inne od tzw.profesjonalnego dziennikarstwa. John zapewne za wzór obrał „profesjonalizm” dziennikarzy tvn, polsatów itp., który dla mnie jest jak papka dla motłochu
  Lubię Alternews za to właśnie, że są tak prowadzone, subiektywnie i z komentarzem. Mogę się z nim nie zgadzać, ale obaj panowie zawsze mają ciekawe spostrzeżenia, za to ich cenię

 10. 21.01.2013 Mehran Keshe wezwał wszystkie państwa, organizacje religijne i wszystkich ludzi indywidualnie do podpisania traktatu pokojowego, które miałoby nastąpić 21.03.2013r. w dowolnie wybranym przez przedstawicieli miejscu.
  22.01.2013 parlament włoch (państwa, które przyjeło technologię od fundacji) rozpoczął dyskusję na temat traktatu pokojowego.

 11. Lubię te wiadomości, bo szkoda mi czasu na telewizję, a obaj Panowie śledzą główny nurt tak jakby za mnie. Odkąd tu zaglądam, więcej wiem o ważnych sprawach. Potem czytam komentarze, bo mądrzy ludzie uzupełniają albo prostują.

 12. bardzo dziękuję za krytyczne uwagi – są niezbędne 😉
  komentarz ciężko oddzielić od informacji- to nienaturalne po prostu…

  co do kwalifikacji: nie wydaje mi się, że takowe istnieją do przekazywania informacji i komentowania; po prostu może to robić każdy

  co do profesjonalizmu ogólnie: jeśli ktoś nie widział back ofisu”profesjonalnej” telewizji to niech pofatyguje się na dni otwarte do TVP, a potem dla porównania zajrzy do studyjka ntv
  i wtedy możemy porównywać 🙂

  itd.

  ale krytykujcie – to zawsze pozwala zachować równowagę

  pozdrowienia
  PN

 13. A w Krakowie taki np. Adamek sprzedaje jabłka do sklepów ekologicznych nawiasem mówiąc pryskane i protestu w sprawie gmo nie podpisał. Chamstwo nieedukowane
  pociągnie nas w dół i jeszcze potem sprzeda jabłka ekologiczne gmo. Taki przykład

Comments are closed.