Alternews – 24.05.2013

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

38 thoughts on “Alternews – 24.05.2013

 1. Panie Januszu z całą pewnością w sprawie obrony praw obywatelskich trzeba mieć rękę na pulsie ale Islam to nie jest religia pokoju .W Polsce jest już około 40 tyś. Muzułmanów
  zdążyli oni wybudować 5 meczetów i tylko patrzeć jak będziemy mieli radyklane działania w naszym kraju .Jestem przeciwna islamizacji Europy . Dla osób interesujących się zagadnieniami poruszanymi przez NTV , zajmujących się np.medcyną naturalną czy innymi niekonwencjonalnymi dziedzinami w Islamie nie ma miejsca …

 2. Panie Januszu, czasem Pana nie poznaję …

  Jak można dyskutować pozytywy przjęcia władzy przez inne ugrupowanie polityczne, skoro wiadomo, że system stworzył ordynację wyborczą, w którym przechodzą tylko ugrupowania ICH i tylko ICH … a Schetyna, to przecież obóz/układ wrocławski, musi Pan coś o nim wiedzieć.
  I nie ma tu nawet sensu dyskusja pt. wybieramy mniejsze zło … powiem więcej, podejmowanie takiej dyskusji jest zamachem na, i tak skołowaną i otumanioną przez system, polską patriotyczną swiadomość.
  Ja traktuję wywołanie takiej dyskusji, jako kolejną formę manipulacji, wierzę że czynioną przez Pana nieświadomie … ale na miłość Boską, nie pozwólmy chociaż rozmieniać sie na drobne … chociaż tyle na początek w poszukiwaniu prawdy.

  Panie Januszu, czasem Pana nie poznaję …

 3. brawo mama2 !!!! popieram !!!! mieszkałem 5 lat w UK w mieście Bradford. w niektórych dzielnicach mieszka tam nawet… 75 % muzułmanów ! niektórzy nawet nazywają to miasto pogardliwie Bradstan (zbitka Bradford i Pakistan). gdy zjawiłem się w tym mieście dziwiło mnie,że niektórzy rodacy tak źle odnoszą się do tamtejszych przedstawicieli islamu-mówili mi: pomieszkasz tu dłużej ,sam będziesz na nich pluł. oczywiście uważałem,że mówią bzdury i pukałem się w czoło mówiąc-czego wy chcecie ,przecież to tacy sami ludzie jak my. jednak koledzy mieli rację. nie byłem nigdy i nadal nie uważam się absolutnie za rasistę,ale muzułmanów i islamu nie cierpię teraz! te 5 lat w Anglii otworzyło mi oczy. muzułmanie to w większości osoby żyjące mentalnie w 12 stuleciu !!! nigdy się z nami i z naszą kulturą nie zasymilują mimo,że rozbijają się mercedesami i używają ajpadów ! to byli ,są i zawsze będą nasi wrogowie. nasi i naszej kultury !!! jako gej nie toleruję także młodzieży wszechpolskiej i im podobnych kretynów ,ale mam nadzieję że nie dopuszczą oni do islamizacji Polski nigdy !!! islam w szczególności-ale też i każda inna religia ,może oprócz buddyzmu- to zaraza ludzkości i rak toczący naszą planetę ! trzeba go zniszczyć zanim on zniszczy Ziemię !

 4. Dawno nie słyszałam najmniejszego nawet info w ‚tematach’
  Mirosław Figiel i Jerzego Dora.
  Zniknęli ze szkiełka także Dariusz Kwiecień i Marcin Dachtera–naprawdę nie idzie się nijak porozumieć w spornych kwestiach ?

 5. Brawo Darek !!! super inicjatywa !!!
  https://www.facebook.com/PolskaWalutaLokalna KONKURS NA NAZWĘ LOKALNEJ POLSKIEJ WALUTY

  Spróbuj zapalić maleńką świeczkę
  zamiast przeklinać ciemność.
  Konfucjusz
  Większość z nas widzi już doskonale ułomność systemu gospodarczego i monetarnego, w którym żyjemy. Wiele powiedziano już o tym, na czym ona polega. Jednak opowiadanie o tym, co należy zmienić, to nie wszystko. Po etapie rozmów i wyjaśnień nadszedł wreszcie czas na podjęcie konkretnych działań, które tę ułomność mogą naprawić.
  Jesienią tego roku w Polsce pojawi się Polska Waluta Lokalna.
  Jaki będzie lokalny polski pieniądz?
  – komplementarny wobec pieniądza państwowego – oba środki płatnicze będą funkcjonować na rynku równolegle;
  – niewymienialny na inną walutę i nietransferowalny, dzięki czemu będzie służył społeczności kraju;
  – bezodsetkowy – jako taki będzie sposobem wsparcia rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i biznesu, któremu przyniesie znaczące korzyści, choć biznes poniesie niewielkie koszty użytkowania go;
  – umowny – oparty na zasadach umowy społecznej, o których decydować będzie społeczeństwo;
  – prywatny – każdy będzie mógł stać się jej współwłaścicielem;
  – kolektywnie kontrolowany;
  – wspierający lokalność – wykorzystanie go przyniesie korzyści lokalnym firmom i pomoże utrzymać lub zwiększyć zatrudnienie;
  – prospołeczny – istotą jego działania będzie współpraca, nie współzawodnictwo.
  Do systemu waluty lokalnej będą mogli włączyć się inwestorzy, pracownicy etatowi, niezależni współpracownicy (zostań swoim własnym bankiem!), sympatycy czy też klienci lojalnościowi, popierający jego ideę.
  Dziś jednak, zanim waluta lokalna się narodzi, musimy znaleźć dla niej odpowiednią nazwę.

  KONKURS NA NAZWĘ LOKALNEJ POLSKIEJ WALUTY
  Poszukujemy nazwy, którą użytkownicy systemu będą mogli łatwo zaakceptować, która ma szansę na społeczną zgodę i wejdzie na stałe do języka potocznego.
  Takie proste, łatwo przyswajalne nazwy walut lokalnych istnieją w Belgii, Argentynie, Szwajcarii. Belgowie płacą RESAMI. Argentyńczycy – CREDITOS. Szwajcarzy – WIR-ami. Co kryje się za tymi nazwami?
  RES
  Łacińskie słowo res (pol. rzecz) miało, podobnie jak jego odpowiednik w języku polskim, wiele znaczeń. Mogło oznaczać: sprawę, okoliczność, wydarzenie, proces, a także przedmiot sporu. Było jednak przede wszystkim używane na określenie pojedynczego, odrębnego, samodzielnego przedmiotu materialnego, przeznaczonego do obrotu (res corporales).
  Rzymianie określali terminem res nie tylko poszczególne przedmioty materialne, ale też majątek jako całość (patrimonium, bona) oraz mogące wchodzić w jego skład uprawnienia majątkowe. Tego rodzaju rzeczy uznawano za niematerialne (res incorporales).
  CREDITOS
  Argentyńskie creditos oznacza wiarę lub zaufanie. Pochodzi ono od łacińskiego crēditus, formy czasownika crēdō – wierzę, ufam. Jednak inne znaczenia hiszpańskiego słowa creditos mają także wiele wspólnego z zagadnieniem lokalnych walut: zarówno „wsparcie” (apoyo), jak „reputacja” (reputación, fama) czy „władza” (autoridad) mogą oznaczać ważne aspekty systemu własnej krajowej waluty.
  WIR
  Szwajcarski wir to niemieckie słowo znaczące „my” lub „nasz” – ma ono przypominać o tym, że uczestnicy systemu lokalnej waluty tworzą określoną społeczność, mającą wspólne cele. Wir jest też skrótem od Wirtschaftsring – w tym wypadku nazwa organizacji, która wprowadziła tę walutę na rynek, stała się jej potoczną nazwą.
  Czasami nazwy waluty mają swoje odrębne znaczenie, czasem są akronimem, a niekiedy nie mają znaczenia, lecz dobrze brzmią i kojarzą się. I to się liczy.
  Serdecznie zapraszam do współtworzenia polskiej waluty lokalnej poprzez wymyślenie jej nazwy. Tym samy ogłaszam oficjalny konkurs, w którym nagrodzimy twórcę najlepszej propozycji.
  Nagroda to 1000 zł w lokalnej walucie. Kwota zostanie wypłacona zwycięzcy w chwili uruchomienia projektu (wrzesień 2013 r.).
  Tysiąc lokalnych złotych to jednak nic w porównaniu z promocją zwycięzcy.
  Dyskusja dotycząca nazwy projektu oraz propozycje konkursowe zostaną upublicznione na stronie projektu na Facebooku, dostępnej dla wszystkich zainteresowanych.

  Propozycje można umieszczać bezpośrednio na Facebooku lub nadsyłać na adres mailowy dariusz.brzozowiec@onet.pl do 30 czerwca br.
  Na początku lipca br. grupa robocza wdrażająca system polskiej waluty lokalnej wyłoni zwycięzcę konkursu.

  Pierwsza propozycja konkursowa – nazwa organizacji oraz lokalnej waluty, którą będzie ona emitować:
  Logos
  Lokalna, Ogólnodostępna Gospodarcza Organizacja Społeczna
  Logos (gr. λόγος) – według stoików „rozum świata”. Heraklit, tak jak stoicy, uważał, że wszyscy ludzie są częścią rozumu rządzącego światem, czyli logosu. Traktowali człowieka jako świat w miniaturze, czyli mikrokosmos, będący odbiciem makrokosmosu.
  Logos jest słowem wieloznacznym. Może oznaczać rozum, lecz także słowo, myśl i prawo (a nawet kolekcja); pochodzi od czasownika λέγω (lego) – liczę (zaliczam, rozumuję), ale także mówię, zbieram, łączę, układam. Dlatego też u Heraklita ci, którzy słuchają logosu, „mają jeden wspólny świat”, czyli łączy ich wspólne jego rozumienie. Mają tu znaczenie trzy aspekty terminu logos: 1. logosu się słucha, bo jest on słowem; 2. logos obdarza zrozumieniem, gdyż jest rozumem; 3. logos łączy ludzi, bo oznacza „połączenie”.
  Płacę logosami!

  Dariusz Brzozowiec
  +48 536086766
  dariusz.brzozowiec@onet.pl
  SKYPE: bci-dariusz

 6. muzułmanów trzeba wyrzucić do ich krajów rodzimych tych co się rzucają

 7. Unia Europejska powinna jak najszybciej wprowadzić zasadę: wydanie pozwolenia na wybudowanie meczetu w zamian za pozwolenie na wybudowanie kościoła religii chrześcijańskiej w kraju muzułmańskim.
  Czas zacząć stosować zasadę wzajemności. Nie może być tak, że my pozwalamy muzułmanom budować meczety, a oni u siebie nie pozwalają na istnienie kościołów (czyt. religii chrześcijańskiej). Jeżeli oni represjonują wyznawców religii chrześcijańskiej to my powinniśmy za każdy akt represji wydalać określoną liczbę muzułmanów z UE. Oni muszą być świadomi, że każdy ich czyn będzie miał swoje konsekwencje.

 8. Tak-Belgowie płacą RESAMI-potwierdzam-chyba gdzieś na zadupiu w Ardenach- ani słowem nikt nigdy o RESACH tu nie mówił.Pieniądz lokalny mnie rozbawia-wyobrażcie sobie, że Heniek sprzedał Antkowi świnie i idą po flaszke do budy z wódą, a tam kartka na drzwiach-Zgodnie z uchwałą Koła Gospodyń Wiejskich w Chrustkoczewiczach sprzedaż alkoholu w godzinach nocnych tylko za złotówki.Może być lepiej-po mszy wiara pędzi pod dom sołtysa,bo o 10 sołtys poda kurs RESA CHRUSTKOCZEWICZKIEGO wobec jena i dolara.Według mnie-waluta lokalna w jakiejś gminie w Polsce wywoła więcej śmiechu niż poważnego zastanowienia sie.Oczywiście autorzy pomysłu powiedzą ,że pomysł sie przyjął i funkcjonuje-w obrocie pomiędzy dziesięcioma kolesiami którzy z tego pomysłu żyją.Wykłady przecież należy dalej prowadzić w całej Polsce.Wezcie sie ludzie do roboty,zarabiajcie w euro-to wam wystarczy.

 9. Co do Mirosława Figla-na facebooku aktywność ustała-brak nowych wpisów.Stowarzyszenie powstało,składki członkowskie zostały ustalone,trwa poszukiwanie prawdy,budzenie świadomości lokalnej, a złoty pociąg pojechał o 7 minut 5-zgodnie z rozkładem.

 10. Sylwester pisze:
  ‚ autorzy pomysłu powiedzą ,że pomysł sie przyjął i funkcjonuje-w obrocie pomiędzy dziesięcioma kolesiami którzy z tego pomysłu żyją.’

  – przepraszam że zapytam, czy to jest portal dla pesymistów wichrzycieli infekujących niskie wibracje z wrażeniem o bezkarności…

  ‚Wykłady przecież należy dalej prowadzić w całej Polsce.’

  – po co skoro się z tego projektu śmiejesz? nie ma w Twej wypowiedzi zaprzeczania sobie?

  ‚Wezcie sie ludzie do roboty,zarabiajcie w euro-to wam wystarczy.’
  – o! znowu to, na odwrót (wiesz o co Ci w ogóle chodzi? dasz radę się zdecydować, bo nie wiadomo u Ciebie której półkuli słuchać…)

 11. No dobrze-poważniej o walucie lokalnej.Ktoś, kto mówi o korzyściach ,a nie ujawnia zagrożeń i strat postępuje nieuczciwie,a takie działanie jest identycznie naganne jak reklamy Prowidenta-np.Proszę zatem otworzyć link poniżej i zapoznać sie z historią waluty lokalnej w Warszawie-tam nieco o zagrożeniach-ktoś poprostu napisał uczciwiej.Wynika z materiału w linku,że będzie ktoś zbierał wasze 5 procent -nie w Resach,ale w złotówkach i tą kasą w waszym imieniu zarządzał-zgodnie z decyzją Prezesa który sie w to bawi-napewno nie ty http://crowdfunding.pl/2012/07/31/warszawa-bedzie-miala-walute-alternatywna/#.UaHOytJQaSp

 12. Sylwester pisze:
  ‚No dobrze-poważniej o walucie lokalnej.’
  – W innych krajach (Szwajcaria?) działają trzy waluty w tym dwie barterowe, słyszałeś coś żeby im się źle wiodło?
  Jest ‚mniejsze zło’ albo ‚większe dobro’ , coś jak ze szklanką do ‚połowy pustą’. Pan malkontent będzie zawsze szukał dziury w całym. Jak jest dotychczas z walutą chyba widać… Nowa jakość barterowa może ma jakieś słabe strony, ale gorzej od tego CO JEST to chyba być nie może? Masz wypchane konta złotówkami że tak zniechęcasz do nowego?

 13. mama2 pisze:
  ‚Nie wiedziałam , że w Australii tak mądrzy ludzie piastują wysokie stanowiska u nas to niemozliwe’
  ” dopóki nie przestaniecie narzekać i płakać z powodu naszej flagi, przysięgi, chrześcijańskiej religii albo naszego trybu życia, to bardzo polecam wam skorzystanie z jednego z bardzo ważnych australijskich praw – prawa do opuszczenia tego kraju. Jeśli wam się tu nie podoba, wyjedźcie. Nie zmuszaliśmy was, byście tu przyjeżdżali. – powiedział były premier Australii, Kevin Rudd.”

  Jakiś normalny facet ten premier.
  A to z naszego podwórka – lokalna kołobrzeska nagonka na jedna z gałęzi władz miasta
  Polecam uwadze ,poza krótkim artykułem, komentarze do niego: np piąty i ostatni
  „Słoneczko” w Kołobrzegu to coś takiego jak „Rabka” (przed likwidacją), „Słoneczko” na razie udało się uratować przed ‚żydem’
  http://informacje.kolobrzeg.pl/miasto/item/3356-dzieci-w-sloneczku-pozbawione-tv

 14. Pan Brzozowiec dużo powiedział o walucie lokalnej w Belgii-https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=I7SpvFbixVw Jutro rozpocznę rozmowy z Belgami na temat waluty komplementarnej o której powiedziano-pozbieram opinie i je przedstawię.Waluta ta ma być rozpowszechniona w całej Belgii -naprawde ciekawe informacje o których tu-na miejscu nigdy nie słyszałem.Co do pesymizmu wichrzycielskiego infekującego i bezkarnego…ja nikomu nie odradzam-piszę co myśle-przedstawiam stanowisko.Naszą rolą jest podejmowanie działań antykryzysowych-likwidacja przerostów administracyjnych,wydatków związanych z wykonywaniem przepisów zawartych w konkordacie,likwidacja możliwości dofinansowania koncertów Madonny ,utrzymania senatu i setki innych.Szkoda,że para idzie w gwizdek, a nie w działania na rzecz zmiany konstytucji i wprowadzenia systemu referendalnego.Proszę sie rozejrzeć po internecie-każdy wspiera własne-koleś wspiera kolesia w każdym działaniu które może dać kolesiom kasę-nawet dochodzi do promowania rezerwatu archeologicznego na Ślęży-tam też Polacy z tytułami doktorskimi zaproponują wtopienie społecznego pieniądza- nie w inwestycje służące produkcji i przetwórstwu.Rezerwat archeologiczny , oceanarium we Wrocławiu-aby waszą kasę wyciągnąć-jaki więc kryzys upoważniający do budowy pieniądza komplementarnego?Jestem na nie i o tym informuję,ale nie zamierzam przeszkadzać,bo sie nie da.

 15. Tylko odpowiem.Pan Brzozowiec nie uczyni Ciebie bogatszym Gregory-skąd ta wiara w kogoś ,a nie w efekty własnej pracy?Poza tym prosze dokładnie posłuchać co mówi pan Brzozowiec-tak jakby brakowało mu czasu na promowanie pieniądza komplementarnego poprzez dokładne objaśnienie co wypracowano,nie pokazuje sie schematu tworzenia tego pieniądza i zarządzania nim.ABC-krok po kroku.Ot spotkali sie specjaliści i coś dla ciebie wymyślili.Pan Brzozowiec pokazuje wyłącznie,że ma wiedze na temat pieniądza komplementarnego.Czego napewno nie mówi o pieniądzu?Nie mówi ile osób będzie na etatach i za jakie wynagrodzenie-napewno nie komplementarne,bo nikt nie będzie tego pieniądza odkładał-o tym wyraznie przecież mówi.Jakaś spółdzielnia?Prezes,zastępca?Jest wiele zagrożeń i mankamentów o których ani słowa.W dobrych układach z burmistrzem pracownicy gminni-służby porządkowe,administracja otrzymają wynagrodzenia w pieniądzu komplementarnym za który zmuszeni będą kupować w lokalnych i droższych sklepikach,ale nigdy nie w Biedronce,wczasów w Egipcie również nie kupią.To jest ogromne zagrożenie dla społeczeństwa-wejście w układy z gminami.Tego naprawde może chcieć zdrowo myślący człowiek,czy wolności wyboru w zakresie gdzie i jak wyda zarobione pieniądze?Szwajcaria,Belgia mają swoje pieniądze komplementarne,ponieważ na taką zabawę te kraje mogą sobie pozwolić-są bogate i każdy może sobie pozwolić na sponsorowanie tysiąca euro lub wspieranie cudzych rozwiązań,bo każdemu człowiekowi należy pomagać- nikt nie będzie sobie tysiącem nerwów psuł.Niby jak Bułgarię pieniądz komplementarny popchnie do przodu?-życia nie wystarczy aby zaobserwować postęp spowodowany pieniądzem alternatywnym.Proszę o podanie efektów ekonomicznych spowodowanych pieniądzem komplementarnym w Szwajcarii,Belgii,Niemczech-brak danych?-coś niebywałego-nikt nie policzył pieniądza? Tak jak powiedziałem wcześniej-od jutra pytam Belgów o ich opinie o pieniądzu komplementarnym -napisze potem co usłyszałem.

 16. Sylwester pisze:
  ‚rozpocznę rozmowy z Belgami na temat waluty komplementarnej o której powiedziano-pozbieram opinie i je przedstawię.’

  -Czekamy, myślę że nie tylko ja… 🙂

  ‚Naszą rolą jest podejmowanie działań antykryzysowych’

  – ‚NASZĄ’?, czyją konkretnie? Brzmi jak: Twoją i moją? 🙂 (sorry, ale aż prosisz się by łapać Cię za słowa)

  ‚likwidacja przerostów, wydatków, w konkordacie, likwidacja dofinansowania ,utrzymania senatu , konstytucji i wprowadzenia systemu referendalnego’ …

  – …ustępowanie babci miejsca w autobusie i przeprowadzanie dziadka przez jezdnię
  Nie uważasz że jesteś…nieco oderwany od najbliższej, otaczającej Cię rzeczywistości, mam na myśli przestrzeń nachodzenia, zazębiania się wpływów Matrixa z oddziaływaniem pola aury-ciała mentalnego? Gdzieś w tym obszarze wyczuwam…’przeziębienie duszy’.
  Nie da się niczego zmienić, zmieść z powierzchni Ziemi GÓRĘ idąc z motyką na nią…na istny M.Everest, ale u podnóża Góry w jej cieniu… 🙂 można tą motyką zagospodarować własną przestrzeń, wręcz życiową. Jak widać na przykładzie Belgii chociażby, nowe waluty mogą być taką motyką, jedną z motyk…
  „Panie, daj mi siłę, abym zmienił to, co zmienić mogę, daj mi cierpliwość,abym zniósł to czego zmienić nie mogę i daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.” 😉

 17. Alternews, to według mnie, najciekawszy dział w NTV. Wolę, gdy temat dotyczy współczesności niż film zaczyna się od słów – miliard lat temu… Sprawa zamachu w UK, lub „zamachu” wydaje się kontrowersyjna. Czyżby spisek?

 18. Islam jest najgłupszą z możliwych religii, biorąc pod uwagę, że wszystkie są głupie.

 19. Witam-przybiegłem z wywalonym jęzorem do komputera aby Was poinformować,co Belgowie mówią na temat ich rozpowszechnionego pieniądza komplementarnego.Jako,że jechałem kosić trawę na wyspie mojego Jaśnie Pana-pracodawcy miałem do przebycia około 45 km.-od Antwerpii do Herselt.Po trasie zadawałem pytania znajomym mi osobom.Wymienie wiek i pozycie zawodowe-Marcel 68 lat-właściciel firmy-instalacje wodne,co,ogrzewanie,solarne,geotermalne-właściciel firmy działającej na terenie holenderskojęzycznej części Belgii-zatrudniający 5 pracowników,Fons-66 lat -właściciel firmy zajm. się utrzymaniem ogrodów-obecnie emeryt,Maria 60 lat-kucharka w domu księcia,Suzy 39 lat-nauczycielka niepełnosprawnych-wolontariuszka.Wszystkie te osoby nigdy nie słyszały o pieniądzu alternatywnym,komplementarnym,RES-Euro-usłyszały ode mnie po raz pierwszy.Komentarzy nie było,bardziej zastanowienie,jedynie Suzy zrobiła znak koło czoła pokazując znak zidiocenia.Niestety nie udało mi sie zapytać osoby najbardziej znającej sie na pieniądzu-Jaśnie Pana,który leżał chory po weekendowych przyjemnościach.Suzy obiecała zapoznać go z palącą sprawą jaką ośmieliłem sie ją najść kiedy jeszcze nieumalowana piła poranną kawę.Zgadzam sie,że osoby pytane nie są reprezentatywne,ale nie jestem wolontariuszem CEBOS.Więcej pytał nie będę,bo nie chce sobie psuć opinii-że sie jakimiś pierdołami zajmuje ,a tym bardziej następnych informować,że w Polsce takie rzeczy mają mieć miejsce i psuć jej również opinię.Zapytam w lipcu,kiedy szef wystawi obiad przedwakacyjny dla 30 osobowego personelu-jak już flaszki będą na wykończeniu i trzeba będzie sie bawić.Już nie będę zadawał żadnych pytań które mi sie nasuwaja,a pytałbym o pieniądze-kto to finansuje i kto na tym zarabia,zarobi,kto straci-niech te pytania pozostana dla mnie bez odpowiedzi.Rozumiem,że w Alpach Szwajcarskich-w górskich wioskach funkcjonuje pieniądz komplementarny,bo nie funkcjonuje tam Biedronka i kupuje sie w lokalnych -uroczych sklepikach.W belgijskich Ardenach-w najbiedniejszej części Belgii też pewnie jest.A niech sobie będzie.W tej sprawie już nie będę sie wypowiadał,ale aby nie pozostawić po sobie paskudnego wrażenia szkodnika- hamulcowego, powiem ,że Janusz Zagórski zaprezentował tu wielką rzecz-nową maszynę elektryczną-generator prądu polskiego wynalazcy.To jest najwłaściwszy punkt uwagi-ten generator pieniądza.Życzę zdrowia i powodzenia.

 20. Przepraszam-zapomniałem-proponuje dla odlotowej promocji polskiego pieniądza alternatywnego nazwę MARKA NIEMIECKA-znaczy pieniądz niemieckiej solidności i jakości-pieniądz który ma niemiecką markę.Jeżeli pieniądz ten zostanie wprowadzony na terenie Dolnego Śląska,a organizacja wprowadzająca ten pieniądz będzie miała status fundacji lub stowarzyszenia,to należy spodziewać sie dużego wsparcia inicjatywy ze strony Niemców i Rządu Niemiec.Jak coś robić to na maxa.

 21. Sylwester – nie truj doop.y ! przynudzasz.
  nie pasi , to nie odwiedzaj tego portalu !

  //
  Amen!
  Nic dodać nic ująć. Krótko zwięźle i na temat.
  – Voytek

 22. Wiem-musze klatke schodową umyć-na Alternatywy 4-za kare .Bareja nie przewidział postępu.To sie nie kojarzy-tak jest z tą alternatywnością.

 23. Marcin pisze:
  ‚Islam jest najgłupszą z możliwych religii, biorąc pod uwagę, że wszystkie są głupie.’
  – niestety… albo stety, bo daleko od nas, z dwojga ‚złego’ jak już

 24. A Ty admin co?-mafia NTV powiadasz-po alternatywnej wymowie komentarza?Nie rusza mnie kolesiowstwo,bo oznacza słabość.

  //
  Piszesz x komentarzy dyskredytujących powstające inicjatywy bez zagłębienia się w meritum sprawy, podlewasz to jakimiś bełkotliwym sosem. Inicjatywy, którym patronuje NTV. Roman to celnie podsumował. Czego się tutaj spodziewasz? Systematycznie pracujesz na bana. Potraktuj to jako ostrzeżenie z mojej strony.
  Voytek – [Admin]

 25. Voytek – zbanuj dziada
  ( czyt. sylwusia ) , plizzzzzz ! 😉

  //
  Na bana trzeba uczciwie zapracować, poplucie na admina (patrz LisekChrystusek – UFO? Oni już tu są! – 24.05.2013) nie wystarczy…
  – Voytek

 26. Admin-jeżeli jesteś człowiekiem uczciwym,to przeprosisz tu publicznie w chwili kiedy nadejdą pierwsze negatywne komentarze po wprowadzeniu nowej waluty. NTV nie posiada monopolu na nieomylność,a meritum sprawy dot pieniądza alternatywnego nie jest ujawnione. Radze wybrać-słuchać innych albo dostać klapsa. Jak sobie na klapsa zapracujesz poprzez olewanie innych, to go dostaniesz. Pozdrawiam.

  //
  Jak będzie trzeba, to dla sprawy odszczekam i dupę wypnę po klapsa też.
  Pozdrawiam.

 27. Roman nazwał mnie dziadem-i co ty na to admin-mam odpowiedzieć,że to palant?Taki czat zakceptujesz?Moderujesz wypowiedzi piszących mądrze?-patrz -od góry ósmy komentarz autorstwa Roman-tam jest meritum.Twoja rola to wspieranie kolesiostwa i jedynej słusznej linii partii?

  //
  Oj tam, oj tam, oj tam… zaraz „dziadem”. Zauważ, że zrobił to z przymrożeniem oka, a nie na poważnie, nie adresując treści bezpośrednio do Ciebie. No troszkę luzu i poczucia humoru, dystansu do własnej osoby. A na inne wycieczki (po linii i na bazie jedynie słusznej drogi) nie mam po prostu czasu.
  Pozdrawiam – Voytek.

 28. Coś Ci powiem administratorze z Alternatywy4.Wali mnie jaką telewizje robisz,jakie wywiady,kogo tu Janusz prezentuje-mnie to wali, bo to wasz biznes-działalność gospodarcza.Waliło mnie więcej dopóki nie wpadło wam do głowy aby rozwinąć ten biznes o przejęcie administracji na jakimś fragmencie Polski wraz z wytypowanymi przez Janusza gwiazdami tutejszej telewizji które wymyśliły nowy pieniądz dla gminy nie na zasadach NON PROFIT,ale na zasadach działalności gospodarczej.Wynika z tego jasno ,że nawet na emerytach chcecie zarabiać pod hasłem rozwoju gminy,bo profity będziecie pakować również do własnych kieszeni.Krytyka chorego pomysłu wspieranego przez telewizje nie podoba wam sie ,bo macie określony poziom,a poziom ten może zaszkodzić wielu mieszkańcom.Mam nadzieje i życzenie abyście zostali wyśmiani w wyborach,bo ani słowa tu o pomocy społecznej,zasiłkach i pracy a tylko 0 UFO i pieniądzu.Radze poważniej pomyśleć o rolnikach-mieszkańcach gminy ,o wiejskim przedszkolu i wycieczkach dla młodzieży szkolnej.Nie czujcie sie poza kontrolą i bezkarni w granicach prawa które pozwoli wam prawnie realizowac zgodne z prawem bzdury i pierdoły,bo wasze sielanki na Tąpadłach mogą być zaszczycone autokarem gości których nie chcielibyście tam widzieć,a i garnitury też można wam poprawić.Mowisz o Polsce baranie jeden i drugi to sie k. zastanów czy z przymrużeniem oka i kantem w intencji czy serio i uczciwie.Już nie będę tu pisał-jedynie obserwował i decydował co zrobić.

  //
  No i wszystko jasne. Fajnie się mieszka w Belgii i radzi co inni i jak powinni zrobić w Polsce.
  – Voytek

 29. Sylwester pisze:
  ‚Coś Ci powiem administratorze z Alternatywy4.
  Wali mnie (…) mnie to wali, (…) Waliło mnie więcej’

  – Dalej nie czytam
  Administratorze – nie trzeba go banować,
  TO LIST POŻEGNALNY 🙂 UUFFFF 😀 (jak z CH.L 🙂
  Jak spokojnie, jak miło 🙂

 30. Śledzę z zainteresowaniem wasze rozmowy n.t. alter-waluty.Widzę,że temat wywołuje spore emocje. Sylwester proszę Cię nie obrażaj się,twoje wpisy są interesujące i chętnie je czytam.Ciekawa jest twoja ocena zachodniej rzeczywistości różniącej się od tej naszej polskiej. Ja też jestem zainteresowany tematem alter-waluty i też trochę sceptycznie do tego podchodzę. Mieszkam w Warszawie i z ciekawością będę śledził tę inicjatywę,która ma tu wystartować podobno od września. Wysłuchałem na Y.T.wykładu p.Darka Brzozowca i nie mam nadal jasności jaki jest do końca mechanizm funkcjonowania takiej waluty. Pytania się mnożą.
  1.p.Darek na początku wykładu powiedział,że ta waluta uzupełnia braki państwowych pieniędzy w regionach gdzie ludzie nie mogą ich zarobić,ale pod koniec wykładu stwierdził,że wprowadzono te waluty w krajach raczej bogatych jak Szwajcaria,czy Belgia.Więc może tu nie chodzi o rozkręcenie gospodarki w danym regionie kraju a np. o podkreślenie odrębności kulturowej,przecież zarówno Szwajcaria jak i Belgia,czy USA gdzie też te waluty funkcjonują to są zbitki narodowościowe.
  2.Powiedzmy,że na terenie Polski będą to pieniądze w formie papierowych banknotów.Interesuje mnie w jaki sposób i gdzie Alter-Grupa wdrażająca tę inicjatywę zleci wydrukowanie tych pieniędzy? Chyba raczej nie w państwowej drukarni,więc gdzie? na jakiejś zwykłej drukarce czy kopiarce,która nie zabezpieczy dobrze tych pieniędzy przed podrabianiem?
  3.Ile chcą tych pieniędzy wydrukować i ile swojej państwowej kasy w to zainwestować?Kto za to zapłaci?
  4.Jak będzie można wejść w posiadanie takiej waluty? p.Darek mówi że np.kupić za państwowe pieniądze. Ale jaki jest tego sens jeśli państwowe obowiązują wszędzie.
  Można też te pieniądze zarobić,ale kto komu i za co zapłaci te pierwsze pieniądze wchodzące do obiegu. Może jacyś bezrobotni wykonają jakieś prace na rzecz Alter-Grupy administratorów? Może Alter-Grupa czyli Alter-Para-Bank Będzie udzielał kredytu bezodsetkowego w tych nowych pieniądzach,ale tak bezinteresownie??? przecież nie będą rozdawane za darmo.
  Poza tym jak przekonać ludzi od używania tej waluty,sam internet chyba nie rozpropaguje na większą skalę tej inicjatywy,a państwowe media nic o tym nie mówią.
  To są pytania na początek.
  Tak więc w jaki sposób ta alter-waluta ma powiększyć obrót gospodarczy-tego jeszcze nie wiem,ale z zainteresowaniem będę tę sprawę śledził.
  Pozdrawiam.

 31. P.S.
  Może Roman powinien zaprosić Admina gdzieś na kawę, gdzie bardziej dogłębnie przedyskutują kwestię lokalnych walut zanim tak bezkrytycznie zgodzą się na jej funkcjonowanie…

Comments are closed.