Alternews – 24.11.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

32 thoughts on “Alternews – 24.11.2014

 1. Pytanie do stałych widzów AlternewsNtv: Czy w ostatnich tygodniach (październik) było coś o Irlandii?…
  Kolega z Irlandii wrócił, był świadkiem strajku generalnego: sprzeciw wobec wprowadzenia opłat za wodę. Zostali porwani inkasenci-monterzy liczników. W Irlandii woda w sposób naturalny zawsze była za darmo, jako „dar od Boga”.
  W polskich mediach oczywiście NIC
  Belgowie, w tym miesiącu, wyszli na ulice po tym jak chcieli im zrobić ’67 lat’ do emerytury. Nie zrobili.

  („Wew.cierpienie doskonale określi Jean-Paul Sartre – sam wychowywany przez samotną, dziecinną matkę – pisząc: Moja samotność jest moim więzieniem, karą za zbrodnie, o których nie mam pojęcia” (str 205. z książki ‚Integracja emocjonalna’ Terruwe&Baars, lekarzy, odkrywców zespołu niezaspokojenia emocjonalnego)

  1. raczej nie , czytałem o tym bodajrze na Zmiany na Ziemi .uważam ze powinno się płacić za wodę ,automatycznie marnotrawstwo wody zanika , i nie chodzi o jakiś dochodowy interes , bo i tak podatnicy za to płacą ,chodzi oto aby każdy proporcjonalnie do zużycia zapłacił , bo nie każdy podatnik zużywa jej tak samo a podatki płaci tyle co wszyscy ,opłaty powinny pokrywać koszty eksploatacji konserwacji i inwestycji w tym temacie ,no chyba ze ktoś szykuje „skok ” na kasę i będzie windował ceny ,tez wchodzi tu sprawa oczyszczania ścieków , liczniki stwierdza dokąd płynie woda na zachodzie europy są, jest ,kilka systemów naliczania dla normalnych ludzi odbiorców , woda służąca do podlewania ogrodu jest tania bo nie wraca do kanalizacji .

   1. Naiwny oj naiwny do bólu.
    Prywatyzacja wody to kolejny „złoty” interes kandydatów na władców świata.
    Najpierw się prywatyzuje do swoich a potem ustala ceny na odpowiednim poziomie.
    A woda to strategiczny zasób narodu z kilku powodów.
    Raz że bez wody nikt nie przeżyje czyli każdy MUSI kupić u …. a dwa że woda to kwestia bezpieczeństwa społeczności, zdrowie, możliwość masowego trucia ludzi czy kwestia ochrony przed terroryzmem itp.
    W Polsce dostawy wody już są w rękach tzw zagranicy.
    Produkcja i dostawy prądu, dystrybucja żywności czyli najbardziej strategiczne dziedziny zostały sprywatyzowane do zagranicznych swojaków. I mamy najdroższą żywność w UE, najdroższy prąd w UE i pewnie najdroższą wodę w UE.

    Hehehe tak wygląda w realu „oszczędzanie” wody, prądu i żywności. A miliardy z tytułu tej „oszczędności” płyną do swoich zagranicę a te miliardy to pieniądze Polskiego goja czyli polskiej dojnej krowy.

   2. @Majestic tak w Irlandii powinno się płacić za wodę w Algierii i Maroko za piasek pustynny i słonce a we Włoszech w Rzymie za samo przyjście na San Pietro, oj kolega zdaje się że nie rozumie bestii do końca że to pieniądz zniewolił Człowieka.

   3. Oscar Qcyp wiem o tym wszystkim ,to ze zasoby wody pitnej i nie tylko są wykupione wiem już prawie od dwudziestu lat ” no chyba ze ktoś szykuje „skok ” na kasę i będzie windował ceny „

   4. W Świeradowie na obszarze 100m. kw. spotkałem 4 zródła wody pitnej,potoki czyste z pstrągami.Można włożyć łeb i pić tą wodę za gratis.W Tychach żródlana woda ze zródła Gronie na trasie 500 metrów jest zasrana i zajszczana przez polskich patriotów,którzy przelewy szamb skierowali do zródlanej wody.Nie płacić za wodę,ale wykończyć niszczycieli wody-syfiarzy ,którzy poszli do wyborów aby kształtować lepszą rzeczywistość.

   5. @Sylwester To na tym obszarze nie ma Urzędu Ochrony Środowiska ? Przecież takie wody, są okresowo badane !? Ja tego nie rozumiem ?!

 2. Z prywatyzacja wody .
  Teraz juz wiem dlaczego na gwalt robia u mnie kanalizacje i dali mi wode ze wsi , ktora juz zarzadzaja .
  No tak bede musiala popiescic moj hydrofor i go wycalowac 🙂

  1. Kalinka poczytaj dobrze te „święte umowy samorządowe” to znajdziesz tam hit w postaci : Opłaty za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych do miejskiej sieci kanalizacji deszczowej.
   To trzeba mieć wija w mózgu żeby takie mądre prawa powymyślać no i wykształcenie nie byle jakie.

   1. Pozostalosci na Tasmani tak sie cieszyly , ze nie beda placic za wode bo jest z nieba a tutaj podobno wszyscy juz placa za wode na Tasmani woda z dachu platna . Przed wyzyskiem nie uciekniemy nawet w mysza dziure .

   2. Jest osoba w Polsce która precyzyjnie wylicza różne zjawiska pogodowe i inne anomalie.
    Tak sobie myślę, że przy następnym potopie to ci co przeżyją nie wypłacą się z tego długu publicznego przez dobre kilka tyś lat ani w złocie, ani w naturze.

 3. Wszyscy starają się pomijać milczeniem bardzo dużą liczbę pustych głosów nieważnych będących wyrazem sprzeciwu wobec obecnej ordynacji wyborczej i idącego za nim braku rzeczywistej demokracji. Zwalanie winy na różne grupy osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie samych wyborów to tylko szukanie kozła ofiarnego i zamykanie oczu na niezadowolenie społeczne. Uważam, że takich głosów mogło być znacznie więcej i stąd całe zamieszanie.

 4. Nieważne głosy to skuteczny i znany sposób na zmienianie na własną korzyść wyników wyborów.
  Wystarczy dostawić krzyżyki do głosów na konkurencje i te głosy odłożyć na kupkę „głos nieważny”.
  W ostatnich wyborach nałożyły się na siebie dwa „trendy”.
  Jeden o którym napisałem a drugi źle zorganizowane wybory.
  Instrukcje jak skreślać były niejasne, okładka książeczki z buziami PSLu …
  To wszystko zafałszowało dodatkowo (poza zwykłymi fałszerstwami) wyniki wyborów.
  Wybory które nie oddają preferencji wyborców w prawdziwej demokracji nie mogą być ważne. No ale my nie mamy prawdziwej Demokracji my mamy udawaną demokrację a w tej udawanej każdy wynik korzystny jakoś dla „udawaczy” jest legalny i każdy wynik niekorzystny dla „udawaczy” jest nielegalny.
  Wystarczy popatrzeć na proces uznawania wyborów przez „udawaczy” w sąsiednich krajach czy wręcz na świecie.
  Wybory w Iraku, Afganistanie, Kosowie po wypędzeniu połowy wyborców, na Ukrainie po przewrocie na Majdanie i po zbrodniach w Odessie wybory są legalne i ważne.
  Ale wybory gdzie wynik „udawaczom” nie odpowiada jak wybory w Białorusi, w Rosji, w Iranie, w Syrii, w Wenezueli itp są nielegalne.

  I tak się kręci ta udawana demokracja zorganizowana przez mafię udającą a to Polaków, a to Niemców, Amerykanów, Francuzów, Rosjan, Ukraińców, Holendrów, Szwajcarów, Biskupów i kogo tam chcesz…. i izraelskimi paszportami..

  1. Media nazywają tę mafię „społecznością międzynarodową”
   I tak trzeba rozumieć teksty typu „społeczność międzynarodowa nie akceptuje albo akceptuje… czyli mówiąc otwartym tekstem mafia żydowska akceptuje albo nie akceptuje.. albo jeszcze bardzie otwartym tekstem Rockefeler z rodziną i kolegami akceptują lub nie akceptują… jakiegoś zdarzenia

   Tak trzeba czytać „główne światowe media” i tak odbierać wypowiedzi marionetek tej mafii ustawionych na wielu ważnych kluczowych wręcz stanowiskach w wielu krajach i instytucjach międzynarodowych.
   Nad samymi marionetkami nie ma co się rozwodzić , one nie mówią własnych tekstów ale to co im każą mówić. Niektóre marionetki bywają inteligentne i same starają się przypodobać swoim Panom .. i czasem źle na tym wychodzą bo Pan wymaga posłuszeństwa a nie samowoli.

 5. Dopóki nie będzie głosowania przez neta zabezpieczonego certyfikatem tymi wszystkimi karteczkami możemy sobie dupsko podcierać, zresztą to celowe działanie żeby pozostawić furtkę do manipulacji..

  1. Zgoda. Głosowanie elektroniczne jest proste i tanie.
   Takie głosowanie może być wykorzystywane szeroko do przeprowadzania referendum w istotnych dla społeczeństwa kwestiach.
   Takie głosowanie może zastąpić fałszowane na zlecenie (za pieniądze) tzw badania opinii społecznej.
   W normalnej demokracji takie głosowanie (system) powinien być na okrągło
   online dostępny dla społeczeństwa by poprzez ten system obiektywnie wyrażało swoją wolę w bieżących sprawach i na różnych poziomach struktury państwowej (od gminy aż do spraw ogólnokrajowych i międzynarodowych).
   Politycy powinni być zobligowani do realizowania tej woli w postaci działań Państwa.
   Pytania referendalne do obywateli powinny być tworzone przez samo społeczeństwo (drogą głosowania) oraz przez polityków, naukowców, organizacje społeczne ale wyłącznie Polskie a nie agenturalne finansowane przez zagranicę.
   Nie ma problemów technicznych, jest wyłącznie jeden problem POLITYCZNY
   W takie realnej demokracji nie mogły by rządzić sługusy obcych Polsce i Polakom sił.

   Obecna dyskusja nad wpadką w wyborach powinna iść w kierunku wymuszenia takiego mechanizmu jak opisałem.
   Nie pójdzie, politycy, media i służby specjalne na to nie pozwolą.

   Jeden system raz zrobiony i wkładane do niego pytania referendalne, pytania sondażowe, listy wyborcze co kto che rozwiązuje problem demokracji.
   I system taki powinien być fundamentem demokracji czyli rządów narodu a nie obcej agentury.
   System powinien być silnie monitorowany na okoliczność nielegalnych włamań, nielegalnego wykorzystywania, manipulowania wynikami…
   Wyniki system powinny być dostępne Online (na bieżąco) w internecie.
   Wyniki powinny być obligujące Polityków do realizacji woli narodu.
   Prawo powinno skodyfikować mechanizmy tej obligacji.

   1. Och, naiwne dziecię epoki internetu! Wiara w to, że elektroniczne głosowanie uchroni od manipulacji jest rozbrajająca.

   2. Oscar nie jest dzieciem ( Okreslil sie jako sarty kaomuch ).Jest analitykiem strategi politycznych i nie obrazaj naszego weterana 🙂

   3. Jabo
    Oscar jest nie tylko stary ale do tego troszkę rozumie informatykę jako że zjadł na tym swoje wiekowe już zęby.
    Możliwa jest budowa bezpiecznego systemu głosowania i związanego z tym systemu prawnego.
    Największy problem w takim systemie to ludzie. Maszyna zrobi wszystko co trzeba jak się ją dobrze zaprogramuje.
    Ludzie mogą być słabą stroną (sprzedawanie głosów, wymuszanie określonego głosowania, przekupstwo, zastraszanie…) ale od tego jest prosty system prawny który mógłby zniszczyć również korupcję przy okazji.
    Wystarczy przestać karać za mówienie prawdy o przestępcach a wręcz przeciwnie (dzisiaj władza zakazuje obywatelom śledzić , filować, nagrywać przestępców bo „narusza ich dane osobowe”). Gdyby człowiek który zdemaskuje złodzieja dostawał za to nagrodę w określonym % odzyskanego zagrabionego majątku, albo % od potencjalnych strat to złodziei by nie było na wolności (bo by siedzieli za kratami ci prymitywni a ci bardziej inteligentni albo by wyjechali z kraju kraść gdzie indziej albo by przestali kraść) .
    To samo z łapówkarstwem, wystarczy nie karać ujawniającego
    wręczenie łapówki (obojętne która to strona dająca czy biorąca) i łapówkarstwa by też nie było. Gdyby jeszcze urzędnik złapany na łapówkarstwie tracił dożywotnio prawo to pracy w instytucjach państwowych i zaufania społecznego to problem łapówkarstwa też by został załatwiony. (to samo z lekarzami, prokuratorami, policjantami, sędziami, przedstawicielami firm państwowych..).

    Zaraz wielu „sprytnych” się przerazi bo jak żyć ? uczciwie ? to nie do przyjęcia, to się nie opłaca…

    Ale to jedyna uczciwe rozwiązanie. W systemie demokratycznym złodziej, oszust, łapówkarz powinni czuć się źle a uczciwy obywatel dobrze.
    Dzisiaj jest dokładnie odwrotnie.

   4. wiadomo ze wszystko można sfałszować, ale teraz jest tak że można sfałszować wybory zarówno fizycznie np. wstawiając jakiegoś iksa długopisem – i tego nikt nie sprawdzi, jak i elektronicznie, więc należy drogą eliminacji jedną z tych opcji wypierdolić w kosmos – cały system zaznaczania w grubych jak książki kartach głosowania bo to jest metoda komuchowych cieci w stylu „3 x tak”, stosy makulatury, kasa na wieśniacką komisję – to wszystko jest z kasy za nasze podatki, jak ktoś tego broni to jest pojebany – brak mi słów po prostu

  2. Nie wszyscy maja neta,wiec kartki sa potrzebne,ale dlaczego nie mogą ,nie chcą pozakladac kamer w lokalach wyborczych?Ulice mogą być non stop inwigilowane i puszczane w kanalach telewizji lokalnej ,wiec w czasie wyborow powinno być to zrobione tak samo.A kazdy obywatel jak ma ochote to siada przed telewizor lub komputer i obserwuje co sie w lokalu wyborczym dzieje az do konca liczenia glosow i otwartego pokazania wyniku koncowego do kamery.Wtedy przecietny kowalski moze sobie isc sprawdzic co wywiesili na drzwiach jego lokalu i czy sie wszystko zgadza .Nastepnie wyniki z kazdej komisji powinny byc publikowane .Jak sie cos nie zgadza ,latwo to sprawdzić.Wyniki byly by nastepnego ranka.Czasu na manipulacje tez by nie bylo.
   Nikt nie poszedl by spać przed policzeniem glosow jak to mialo miejsce w Elblągu np.Tam byli tak zmeczeni ze nie dokonczyli liczenia i wpisali z sufitu.

   No ale PO nie chce sie na to zgodzić.Bo pomysl z kamera to jest Pisu.

 6. Panie Januszu, kompletnie nie zrozumiał Pan sytuacji z PKW. Napisanie takiego programu jest bardzo proste i można to śmiało zrobić w 3 tygodnie. Nie chodziło o problemy z oprogramowaniem, tylko takie problemy są przykrywką dla machlojek, których już tak łatwo nie można było zrobić w obwodowych komisjach. A ta propaganda o tym jak to niekompetentnie wybrano firmę itd. to odwracanie uwagi od meritum czyli zdobycia czasu dla przekrętów. Wstyd, że jest Pan tubą propagandową oszustów w tak dosyć oczywistej kwestii. Jak TVN koncentruje się na czymś to wiadomo, że jest to temat zastępczy, przygotowany do przykrycia rzeczywistych działań.

 7. 12:30 Mrożek by tego nie wymyślił:
  – Głosy do kosza na śmieci!
  – Kosz oklejony godłem!
  – na ulicy 11-tego listopada!

  jak (zbyt) często stawiam pytanie: czy ci ludkowie odpowiedzialni za taką imprezę to nie mają mózgu, czy też sondują, na jak wiele mogą sobie pozwolić, a może zwykłe niedbalstwo, a może nie wiedzą co to godło? co to za data 11 listopad?

  chorzów to stan umysłu?

 8. Manipulacja, hipokryzja i obłuda są w mediach wszechobecne. Czas zacząć się przed tym bronić… Ogólnopolski flash mob w proteście przeciwko wyborczej farsie – 30 listopada spotykamy się przy urnach i unieważniamy te wybory na przekór władzy – oddając celowo głos nieważny.
  „Musimy się na nowo policzyć” – jak powiedziała Śp. Anna Walentynowicz OGÓLNO POLSKA AKCJA więcej NA.. youtube.com/watch?v=HKggOIevYEs&list=UUrFx0KTUzpDQY2mkLWoIdyg

 9. Majestic pisze:
  uważam ze powinno się płacić za wodę ,automatycznie marnotrawstwo wody zanika , i nie chodzi o jakiś dochodowy interes , bo nie każdy podatnik zużywa jej tak samo”

  Tak, zgadzam się. Gdybym rządził (…gdyby pozwolił mi na to Seryjny Samobójca 😉 ,to zrobiłbym tak: limit wody i energii do wykorzystania na głowę, jakiś rozsądny, ale koniecznie ekologiczny i ekonomiczny. Przekroczenie limitu proporcjonalne płatne do przekroczenia. Przekroczenie normy maksymalnej: zakręcenie zaworu. To by oduczyło ludzi pływania w wannach i zachęciło uczęszczania na baseny, dla sportu i integracji

  1. gregory czy ja mam inne intencje ? kiedyś sam dla siebie oglądałem przedwojenne systemy irygacyjne były wzorowane na Holenderskich doświadczeniach a w szczegulnosci mala irygacja , wszystko to były proste konstrukcje mechaniczne z minimalnym dozorem w czasie eksploatacji ,wszystko było uwzględnione, naturalne baseny retencyjne , biotopy , przepusty , śluzy pływakowe ,wszystko to zapewniało wilgotność w gruncie stały poziom wod gruntowych itp , a główne rzeki chroniło przed wysokimi stanami wód w czasie opadów .był to cały zintegrowany system gdzie problem wody czystej pitnej nie występował ,niestety teraz tego niema są klęski posuchy albo powodzie , morderców zaś stać na cale zestawy filtrów swoje ujęcia oni nie muszą pic trucizny i jeszcze za nią płacić ,limity byłyby skuteczne , ale musiałyby być w ramach bezpiecznych aby właśnie uwzględniać średni poziom wod gruntowych po to aby nie obciążać ujęć ,wiekszosc limitów to czyste manipulacje po to aby móc przekroczyć limity znaczy zwiększyć ilości wydobycie , limity przyznaje się wszystkim a później odkupuje od biedaków albo od tych co tego nie potrzebują i tak rośnie monopol i spekulacja .

 10. Puste głosy nieważne to takie, na których nie wybrano żadnej osoby. Tych właśnie głosów było najwięcej. Na takiej karcie nie można potem dokonać ponownego wyboru, bo wszystkie strony są przekreślone. To protest wyborczy.

 11. Kalina pisze:Ja myślę Qcyp , ze nie dane mi było jechać do Wrocławia na drugi dzień tylko do szpitala ,

  Nic straconego możesz wystąpić w tym roku ,chętnie popatrzę. 🙂

Comments are closed.