Alternews – 25.03.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

31 thoughts on “Alternews – 25.03.2014

 1. Zjawiska niewytłumaczalne, „paranormalne”
  Wiecie dlaczego Boeing 777 został (rzekomo oczywiście) znaleziony 5 tysięcy km na południe na wysokości Australii, w przeciwnym kierunku do jakiego się pierwotnie zgodnie z kursem kierował? (Oczywiście żadne satelity nie zauważyły samolotu widmo lecącego bez kursu około 10 godzin: ordynarna ściema dla idiotów i narodów ludzkich.) Albowiem dopiero
  Jeżeli nie ”szczelina czasu” ,to może eksperymencik HAARP? Kolejny – po zniknięciu WTC x 3 wieże ?… Z cyklu: W co zdolni są uwierzyć Ziemianie i jak daleko można się wobec nich posunąć… Zaczyna być coraz bardziej bezczelnie?

  Polityka
  Putin i tak był dość grzeczny w ostatnich czasach – tylko parę wojenek. Oczywiście Czeczenia (rozjechał biedaków), trochę Azerbejdżan, teraz Ukraina czy właściwie Krym.
  Wyobrażam sobie, jakby tak USA/CIA graniczyło z dziesiątkami państw na swym kontynencie amerykańskim, co by to było?… Ile wojen muszą (…z naciskiem na ‚muszą’) toczyć z dala od swych granic (koszta podróży…)
  Na kogo mieliby napadać? Na Kanadę?? Albo na Meksyk?? Nie mają na kogo u siebie.

 2. Ps: Albowiem dopiero
  Dopiero w okolicach Australii znaleźli głębokość 7 km – ponieważ nadajnik z czarnych skrzynek nadaje przez głębokość do 6 km…. Ale mają chłopaki z HAARP (czy innego NASA) zabawę z wyszukanym alibi! co?
  USA wysłali łódź podwodną z radarem w to miejsce. Ale UWAGA ! 🙂 Bateria w czarnej skrzynce będzie dawała impulsy jeszcze tylko 2 tygodnie. Domyślacie się już ile czasu będą szukać wraku?… 😀

 3. Przecież Krym był zawsze własnością Rosji.
  To ich infrastruktura ich inwestycje, więc o co tu chodzi.
  A cała Ukraina chyba bliższa Rosji niż zachodowi no nie.?
  Po co ta histeria.?
  Nie było jątrzenia na Ukrainie przez zachód to o Rosji nie było nic słychać czyż nie.?
  Cóż to za logika.? Dlaczego nie przedstawia się prawdy.?
  Prześledźcie jeszcze raz dokładnie te ostatnie cztery miesiące z Ukrainą,
  co, gdzie , kiedy, kto, itd.

 4. I jeszcze jedno .
  Czy w każdym państwie jakaś grupa etniczna może się odrywać i utwarzać własne państewko, chodzi np. o Czeczennie.
  Ja myślę że tak.
  Tylko niech spłaci przejmowany majątek
  (to jest : miasta, wsie, drogi, linie energetyczne i wszelakie media) stworzony przez macieżyste państwo w którym pozostaje reszta jego społeczeństwa i inne grupy etniczne.

  1. To jest właśnie ta puszka pandory którą zachód otworzył rozwalając Jugosławię potem Serbię. Takich miejsc na ziemi jest wiele a każda secesja rodzi konflikty.
   Dzisiaj świat wymaga nowych uregulowań systemowych tych kwestii.
   Zasada nienaruszalności granic została przez zachód zniszczona (zamordowana nalotami NATO) bezpowrotnie.
   Podobnie jak inne zasady (nieingerencji w sprawy wewnętrzne, nie napadania na inne państwa bez zgody ONZ, odpowiedzialności za zbrodnie wojenne, przetrzymywania w więzieniu bez zarzutów i bez prawa do obrony (Guantanamo) , nie stosowania tortur, nieproliferacji broni atomowej (Izrael), prawa dostępu ludności do wody pitnej (Izrael), dyskryminacji na tle etnicznym, narodowym , religijnym (Izrael, Kosowo, Arabia Saudyjska, Syria, Libia, Irak, Oman ) i parę innych w tym wolnych i demokratycznych wyborów (w USA nie ma wolnych wyborów w warunkach dominacji żydowskich mediów i wielkiego kapitału, w USA wybiera się między jednym lub drugim skrzydłem tej samej mafii żydowskiej, zresztą w Polsce też tak jest) .

   1. Uważam ,by nie przechylać się na żadną ze stron konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Po prostu nie wiem co dobre a co złe – takie moje stanowisko. Tak że, poniższa obserwacja będzie bezstronna mam nadzieję
    Czy cienki ukraiński pas nadbrzeżny który wrył się „w Mołdawię” odbierając im oczywisty dostęp do morza nie ma znamion imperializmu. Na mapie wygląda to paskudnie. Oczywiście mogą tam zamieszkiwać sami ukraińscy rybacy równie dobrze i tak wyszło

 5. Swoją drogą za te ziemie ginęli nasi dziadkowie, ciekawe jakby im to teraz wytłumaczyć że to jednak nie miało sensu;-)
  Putinowi bardzo na rękę by było żeby je przyłączyć do Polski. A potem wiemy co by się działo: dziwne zamieszki inspirowane przez ruskich, oświadczenia że rosjanie jednak muszą zaprowadzić spokój i demokrację i oficjalne wtargnięcie do Polski – kraju NATO który źle traktuje mniejszości.

  1. Nie wkładaj Putina do worka z NATO. Tak jak opisałeś robi NATO czyli jewrejski zachód. A ty przypisujesz to co realnie robi wielokrotnie ten jewrejski zachód komuś kto tego jeszcze nie zrobił ani razu.
   Przyznasz że to grube przegięcie takie w stylu Antoniego M. gdzie fakty mają znikome znaczenie a insynuacje zasadnicze.

   1. Czego cię na historii kolego nauczyli? Pewnie że w 39 Stalin wlazł do Polski pomagać z dobrego serca braciom białorusinom?
    Dokształć się trochę potem wyrażaj opinie bo się ośmieszasz.
    Putin po prostu naśladuje, a inspiracje czerpie z kogo się da: od Busha na Stalinie kończąc.

 6. „ja,Putin”-dokument tv polskiej mozna ogladnac na you tube.
  Wnioski:Putin dba o interesy swojego i tylko swojego kraju i ludnosci.
  Dlaczego wsadzil do wiezienia Chodorkowskiego?Bo ten chcial sprzedac jukos jakiemus potentatowi z zachodu,Putin nie chcial na to pozwolić.
  Dlaczego zginął Kaczynski?Bo za bardzo zabiegal o tarcze antyrakietową.
  Tarcza w znaczacy sposob osłabilaby potencjal i znaczenie Rosji,bo tarcza siega az po Ural przeciw rakietom z glowicami atomowymi.
  Putin sie troszczy o swoj kraj i trzeba mu to przyznać.I nie cofnie sie zeby go bronić przed najazdem czy osaczaniem wiadomo przez kogo czy osłabianiem.
  Musi grać w te same karty co i zachód bo inaczej Rosja juz nie bedzie Rosji i tyle i az tyle.
  My juz jestesmy przejęci jako Polska,nie mamy wlasnych wladz ,one nam nie sluzą .
  Demonizowanie Rosji to sprytna gra.Ale wiekszy demon idzie z zachodu moim zdaniem.Zresztą jak sie zmieni przywódca w Rosji to tez nie wiadomo co bedzie mial w glowie i jakie plany,bo ten to bedzie robił tak zeby sie nie dać zachodowi.Jak bedzie mu do tego potrzebna Ukraina to ją weźmie ale Polski to on narazie nie potrzebuje.
  Gdyby sie nie dobrali do Ukrainy to nie bylo by teraz problemu.
  Najlepiej zabrac cos komuś i glosno zacząc krzyczec ze on planuje nam cos zabrać.
  Dobra taktyka obłudnika.

  1. W udział Putina w zamach na Kaczyńskiego nie wierzę. Myślę, że tu nawet o Kaczyńskiego nie chodziło. Bardziej służby specjalne „polskie” i Mosad. A moze to to samo, a my nic nie wiemy? :-).

   1. Ja sądzę że „polskie”, polskojęzyczne służby specjalne to raczej tylko przybudówka Mos..sadu.
    Ale katastrofa Smoleńska to tylko i aż katastrofa wynikająca z niekompetencji wykonawców katastrofy. To nawet nie zła wola bo oni zabili również siebie. I nie mam tu na myśli pilotów którzy byli absolutnie zastraszeni przez „szarże” na pokładzie. Mogli albo podjąć ryzyko szukania lotniska we mgle albo skończyć jak ich kolega który nie podjął ryzyka w Gruzji. Podjęli ryzyko. Nie udało się.
    I to wszystko.
    Nie ma ani jednego zweryfikowanego dowodu wskazującego na zamach. Są tylko mniej lub bardziej fantastyczne, wzajemnie sprzeczne, niezweryfikowane poszlaki których lista ciągle się wydłuża na skutek przebogatej fantazji lobby „wierzących”.
    A wiara jak wiadomo czyni cuda.

 7. Znamienne jest że w ocenach wydarzeń na Ukrainie starannie unika się wzmianek nt siłowego przewrotu na Ukrainie zorganizowanego i finansowanego przez zachód.
  Wszystkie oskarżenia Rosji o ingerencje w sprawy Ukrainy są odrywane od ingerencje w sprawy tejże Ukrainy ze strony zachodu. To bardzo nieuczciwe i tendencyjne podejście.
  Pan Janusz w tym zakresie realizuje obowiązującą doktrynę propagandową.
  Nikt z tych „demokratów” nie zająknie się o roli Ukrainy w historii Rosji i nie zderzy tej roli z rolą Ukrainy w historii zachodu że już o historii USA nie wspomnę.
  O woli narodu Ukraińskiego (jego składników etnicznych) i demokratycznych wyborach też nie pamiętają.
  O woli mieszkańców poszczególnych regionów w ogóle nie ma mowy.
  I oni uważają się za przedstawicieli i krzewicieli wzorcowej demokracji.
  No mnie się chce, sorry, rzygać jak to widzę.
  OBWE zasłużona organizacja ? hahaha zasłużona w krzewieniu podwójnych standardów. Jak nasi wygrywają to wybory uczciwe choćby pod lufami (naszych) karabinów i na części tylko terytorium a jak nasi nie wygrywają to wybory oczywiście nieuczciwe. Wg OBWE taki Łukaszenko nie wygrywa uczciwie mimo że wiadomo że popiera go znakomita większość społeczeństwa podobnie z Putinem. Ale wybory na terenie Jugosławii po masowych wypędzeniach, po bombardowaniach NATO pod lufami NATOwskich karabinów już np są demokratyczne, transparentne i uczciwe.
  Mnie się, jeszcze raz powtórzę , sorry, rzygać chce na taka demokrację.

  Tego nie można nie dostrzegać. No nie wierzę że w taki kit ktoś o zdrowych zmysłach może szczerze wierzyć. A skoro tak to co sądzić o ludziach którzy taki kit nam wciskają ?

  1. No dodam jeszcze że zdaniem „demokratów” Jugosławia to było sztuczne państwo i trzeba było je zgodnie z wolą narodów rozwalić a taka Ukraina to już jest państwo absolutnie monolityczne, absolutnie nie sztuczne i Ukrainy rozwalić nie wolno a głos zamieszkujących ją narodów jest tu bez znaczenia.
   Tu wzmianka o podwójnych standardach czy moralności Kalego jest jak najbardziej na miejscu.
   W moim tępym łbie to się wszystko nie mieści (ktoś tu mocno nagina zasady).
   Jaki to trzeba mieć łeb żeby to wszystko poukładać (zgodnie z demokratycznymi zasadami)
   W takim wielkim łbie to i Smoleńsk się zmieści jako spisek Putina z Donkiem i UFO się zmieści i cuda JPII się zmieszczą i relatywizm algebraiczny pewnie też się zmieści (w pewnych warunkach 2 x 2 może być 5 albo 3 to zależy od brzozy i satelity lub od obserwatorów z OBWE).

 8. Panie Januszu dlaczego pan sugeruje że tego Aleksandra Muzyczko zlikwidowali Rosjanie? Przecież już wczoraj przed południem MSW Ukrainy potwierdziło że to ich robota. „Murzyn zrobił swoje murzyn może odejść”. Prawy sektor zagroził zemstą ministrowi Arsenowi Awakowowi za ten mord. Proszę to sprostować w następnym Alter Newsie bo to pachnie manipulacją z pana strony!

  1. Były przecież oficjalne komunikaty MSW Ukrainy że Muzyczko został zastrzelony „podczas próby ucieczki” w trakcie aresztowania.
   MSW Ukrainy po przewrocie to też Putin ?
   Skąd my znamy te demokratyczne metody ? … A już pamiętam, z czasów jednego Adolfa który też wyzwalał Ukrainę od Moskali. Nawet Moskwę chciał wyzwolić od Moskali ale mu się nie udało. Teraz NATO podjęło to szczytne zadanie. „Drank nach osten” trwa.

   Panie Januszu wypada „odmiałczeć vel odgdakać” tę Muzyczkową dezinformację.

  2. Pan Janusz, z całym szacunkiem, się pogubił. Niby wie co to NWO a jednak nie wie.

   1. Iza 🙂 Jeszcze nie oglądałam, ale w tej kwestii, pomijając oczywiście kwestie personalne. Jak ktoś obserwuje wnikliwie tylko samą fasadę, łatwo wsiąknąć i się pogubić. A przecież to wszystko to teatrzyk dla gawiedzi by właśnie ich uwikłać. O czym wiemy oczywiście, a jak się wie sprawy wyglądają nieco inaczej, wręcz jak dla mnie zabawnie. No współczuję, szkoda ludzi. Ale z drugiej strony, jak by się nie dali wkręcać, to już dziś świat by się zmienił od tak, a jak bardzo i w jaki sposób pominę. Bo wojna zawsze wynika z niskiej świadomości, tak samo jak złe rządy i tak dalej. To w zasadzie by można było powiedzieć rodzaj testu, gdzie wynik jest znany. Gdyby ludzie byli inni, światli na prawdę, nawet obywatele, nie było by testu, nikt nikogo by nie szarpał za kołnierz z nienawistną miną. A przywódcy wylądowali by na leczeniu. A tak są narzędziami by opanować zarazę. Po Indiańsku, nie zbijając gorączkę, a rozpalając saunę. 😉 No słowa można różnie składać, może to do kogoś nie trafić, ale wielu ma dość Ramów.

   2. Ja na ten przykład, jestem za tym by zamienić świat z wielogłowym smokiem, na jednogłowego. łatwiej ściąć 😉 Niech posprzątają, potem się Ich sprzątnie. A najrozsądniej się nie wtrącać, dla Dzieci Boga, chyba że ktoś jest po to ulepiony. Ma dar by walczyć i wiarę by przeżyć, gdzie tylko czyste serce i jasny umysł może Go czynić zwycięzcą. Pełna wolność, swobodna zmiana frontów… Dla świata jaki jest dobry i wolny nie tylko z nazwy. 😉

   3. Zaczynam się zastanawiać, kiedy daliśmy się wkręcić, ze są nam potrzebni w ogóle jacyś politycy? Wtedy, gdy uwierzyliśmy, że jesteśmy owieczkami i potrzebujemy bata ups pasterza?
    Ja też się już na to patrzę jak na teatrzyk. TV nie oglądam ale jak włączam inetrnet, serwisy informacyjne to po tytułach widzę, jak się nakręca spiralę strachu :-). Gdybym w to uwierzyła bałabym się chyba z domu wyjść :-).
    Od wczoraj „chodzę do tyłu” i nie mogę się nadziwić, jak mogliśmy siebie tak wkręcić :-). Zaparliśmy się siebie na amen? :-))) Jaja jak berety…

   4. Iza40
    Jak wyobrażasz sobie rządzenie krajem bez polityki i polityków? Musiałoby wcale kraju nie być ale wtedy zapanowała by anarchia. Przypomnij sobie czasy szkolne gdy nauczyciela nie było w klasie. Co uczniowie robili? Dziewczynki siedziały cicho a chłopcy… rozrabiali 🙂 My faceci wiecznie coś kombinujemy i psocimy. Wymyśliliśmy politykę by się jakoś ze sobą dogadać. Stosunkowo niedawno zaczęliśmy dopuszczać do niej kobiety.

   5. Jeszcze 100 lat temu nie byłyście równymi partnerami do dyskusji w sprawach wykraczających poza dom. Mężczyzna miał decydujący głos. Zresztą w domu też miał. Nie psiocz na politykę bo to dzięki niej możesz teraz bez obawy się wypowiadać. W krajach arabskich kobietom nadal nie wolno wielu rzeczy. Tam wciąż są przedmiotem.
    Buziaka dla polskich mężczyzn poproszę 😀

 9. Cholera – rusofile/rosyjscy agenci zaatakowali już nawet PrisonPlanet.pl skoro takie coś publikują 😉
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/putin_powstrzymuje_nowy,p301468751
  No jak tak można? Przecież „wszyscy wiedzą”, że Putin ma zapędy imperialistyczne, że zaraz nam tutaj wszystkim wojnę światową wywoła bo na Krymie się nie zatrzyma a będzie parł do przodu jak przysłowiowy „ruski czołg” 😉 Nawet Michnik o tym doskonale wie!
  http://wyborcza.pl/1,75968,15645395,Putin_bezkarny.html
  Ale zaraz… skoro tak uważa sam Michnik – wiadomo, wybitna i zasłużona postać w świecie publicystyki, dziennikarstwa i opiniotwórczości – czy to przypadkiem nie daje nam powodów do myślenia?

  A na dobitkę jeszcze takie porównanie:
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/48d4380794290cfe.html
  Medialna propaganda u nas odnosi sukcesy. Zdaje się nawet w niektórych alternatywnych środowiskach 😉

 10. Gregory
  Bylo to testowanie przez United States marine corps nowej broni laserowej ze specjalnym zanurzeniem i polozeniem w stosunku do obiektu . Teraz w zwizku z Ukraina to wyglada na Show of to Putin.

 11. Mieszkańcy Krymu, którzy oddają ukraińskie paszporty, by dostać rosyjskie, ze zdziwieniem odkrywają w nowych dokumentach, że są zameldowani nie na Krymie, a w Magadanie – w azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej nad Morzem Ochockim. O sprawie informuje na Twitterze serwis Sprotyw.
  Ha,ha mają co chcieli już ich z Krymu wyrzucają. Cały Putin

 12. I jeszcze dorzucę coś, co przed chwilą obejrzałem. Któż bowiem lepiej mógłby przedstawić tło historyczne i polityczne dla sytuacji na Ukrainie jak nie Grzegorz Braun (przy całym szacunku m.in. dla tutejszego @Oscara, który też odwala kawał solidnej roboty ;))
  http://www.youtube.com/watch?v=Wq-5yApnReU

  1. A ten Braun, to nie jest jakimś wykształconym(szkolonym) jezuitą?,bo coś mi się wydaje że za dużo zna prawdziwych informacji jak na pokornego katolika hihihi.

 13. W sumie to sie zastanawiam dlaczego teraz sie mowi ze jak Putin bedzie chcial przylaczyc nastepne ziemie to zrobi znowu referendum i sobie przylaczy.Referendum przechodzi wiekszoscia glosow.Na krymie byla wiekszosc ,tak wiec popieramy chyba demokracje bezposrednia?
  Ale w innych ukrainskich regionach Rosjan jest nie wiecej jak 40%.
  No to jak oni maja miec wiekszosc chcącą do Rosji?Wiec na jakiej podstawie referendum mialoby decydujace byc o przylaczeniu.kolejne po prostu jakies propagandowe bzdury.
  chyba ze Ukraincy beda chcieli do Rosji .No sory ,jak im zrobią pieklo we wlasnym kraju to moze sie tak zdarzyc.Ale w innym wypadku jaki narod chce mieszkac u innego narodu?

Comments are closed.