Alternews – 25.11.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

19 thoughts on “Alternews – 25.11.2014

 1. Znalazłam ciekawą i uważam znaczącą informacje odnośnie kodeksu wyborczego.
  W roku 2011 władze zmieniły zapis mówiący o obowiązku weryfikowania przez obwodowe komisje wyborcze przyczyn nieważności głosów oddanych w wyborach do sejmików wojewódzkich?
  Czyli chyba nieważne jak duży procent jest głosów nieważnych. Jak niska jest frekwencja – MNIEJSZOŚĆ obywateli wybiera WIĘKSZOŚĆ wykorzystujących ich cwaniaczków.

  1. Ordynacja wyborcza jest tak ustawiona że nawet jak lud się zbuntuje i nie pójdzie do wyborów bo nie ma na kogo głosować (wybór dżuma czy cholera czyli PO czy PIS) to sami swoi pójdą na wybory i sami siebie wybiorą bo frekwencja nie ma znaczenia.
   I do tego zaciekła walka na korygowanie wyników poprzez dostawianie krzyżyków na kartach oddanych na przeciwnika politycznego.
   To żadna demokracja.
   Wszystko oparte na fałszu, kłamstwie , obłudzie i zakłamaniu.
   Prosty Słowianin nie rozumie tej kultury fałszu handlarzy z bliskiego wschodu uważających się za naród wybrany. U nich wszystko jest relatywne z prawdą na czele.

 2. Nie wiem czy to dobry pomysl zachecac ludzi do oddawania glosu niewaznego jako protest wobec tego co sie teraz dzieje.bo dla wladzy to nic nie znaczy.Przeciez w ostatnich wyborach tez bylo mnostwo niewaznych glosow i oni sie staraja przekonac spoleczenstwo ze ludzie idą w deszcz mroz ,traca czas zeby wrzucic kartke z niewaznym glosem?Wysoce watpliwe dla mnie.A jest to po prostu sposob na manipulacje .
  Naprawde szkoda byloby mojego czasu zeby isc wrzucic celowo niewazny glos.

  1. Nie zgadzam się. Skoro w mediach pojawiły się informacje odnośnie tego z jakiej przyczyny głosy były nieważne, to znaczy, ze jednak komisje zwracają na to uwagę. Jeśli ktoś uważnie śledził to, co w związku a wyborami działo się w mediach, to zapewne zauważył, że w niektórych programach udało się przemycić odważne głosy wyborców. Była na przykład wypowiedź kobiety, która była przez wiele lat członkiem komisji wyborczych i bardzo wyraźnie stwierdziła, że wielokrotnie spotkała się ze skreślaniem całych list wyborczych a nawet komentarzami wyrażającymi sprzeciw. Takiego masowego sprzeciwu rządzący boją się najbardziej, bo de facto oznaczałoby to zmianę systemu w Polsce. Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że jeśli ktoś nie protestuje, to zgadza się na to, co się obecnie dzieje i odbiera sobie prawo do narzekania. Politycy działają tak jak im na to pozwalamy.

   1. Ale w sytuacji gdzie sa falszowane wyniki poprzez dopisywanie krzyzykow i uniewaznienie glosu ,protest w ten wlasnie sam sposob jest bez sensu.moze byc nawet 70 % niewaznych glosow i co to zmieni jak wygra kandydat ktory ma 3 glosy bo pozostali dostali 2.i tak bedzie wszystko w porzadku i wybory beda ważne.

 3. https://www.youtube.com/watch?v=-0UH2xr2-u4

  Obama i jego psychopaci i Ebola.
  W niniejszym materiale David Knight i Alex Jones przedstawiają kontekst obecnych wydarzeń wokół epidemii ebola. Szaleni naukowcy tacy jak Eric Pianka, czy Paul Erhlich od dawna chcą masowej depopulacji, i podobnie jak główny doradca Obamy J.P. Holdren chcą zredukować populację w skali całego świata. Ruch ten jest silnie wspierany przez główne elity świata zachodniego takie jak np. Karol, Książe Walii czy jego ojca Filipa, który określił ludzkość jako „plagę”. W międzyczasie powstały różne egzotyczne filozofie takie jak np teoria Gaii które, stworzyły podstawy filozoficzne przemawiające za redukcją populacji dla ratowania świata i które pchają wielu ku realizacji tego celu…

  1. np teoria Gaii które, stworzyły podstawy filozoficzne przemawiające za redukcją populacji dla ratowania świata i które pchają wielu ku realizacji tego celu…

   JAK TEORIA Gaii, TO MUSI BYĆ TO NIEBEZPIECZNE DLA NAS

 4. Panie Januszu prosze nie wypowiadac sie ze Jan Pawel DWA byl naszym papiezem. On byl papiezem katolikow i panstwa watykan, Napewno nie moim. Ten zdeklarowany nazista rozlozyl panstwo polskie na lopatki (konkordat). A i do tego nowego papy w bialym szlafroku tez bym nie mial tak fajowego zdania. Badzmy bardziej powsciagliwi w pochwalach dla psycholi.

  1. Jednemu i drugiemu źle patrzy/PATRZYŁO z oczu. Ale miał /ma radochę widząc tylu obłąkanych ludzi u swych stóp.

 5. Jeśli przekreśli się całą kartę, to dopisanie krzyżyka nic nie zmieni, głos jest nieważny, a dla pewności można dopisać : „Nie zgadzam się z obowiązującą ordynacją wyborczą.” Czy to nic nie da? Jeśli tak ktoś sądzi,a ma tego wszystkiego dość w obecnej formie, to dlaczego nie spróbuje?Nie chodzi o wyrzucenie wszystkich polityków, bo sami pozwalamy im na brak odpowiedzialności jesteśmy więc współwinni. Nie ma sensu natomiast nie wzięcie udziału w wyborach, gdyż milczenie jest oznaką zgody. Zgadzam się, jest mi dobrze tak jak jest, ale trzeba mieć świadomość, że te osoby nie mają tym samym prawa do jakiejkolwiek krytyki obecnego systemu.

  1. W czasach Hitlera oni głosili i wdrażali siłą i terrorem ideologię komunizmu ale coś myślę że ten „komunizm” był równie szczery jak dzisiejsza „demokracja”.
   Sądzę że w tle od zawsze była ideologia o której mówi przytoczony artykuł, w końcu jest to ideologia najgłębszych tradycji kulturowych i narodowych (opisana w najważniejszych, fundamentalnych dziełach tej kultury) tych „demokratów”.
   I „komunizm” i „demokracja” to chyba były tylko narzędzia pomocne w zdobyciu władzy nad światem.

  1. Szczegolnie przykula moja uwage 43.02 minuta na video . Trzy twarzyczki i szczykaweczka w glowke 🙂

Comments are closed.