Alternews – 25.11.2015

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.


 

12 thoughts on “Alternews – 25.11.2015

 1. Rosja zakłada Hollandowi i zachodowi Nelsona.
  (To tylko moje interpolacje).
  Rosja ma pewnie dobry i sprawny wywiad (osobowy, techniczny..).
  Holland objechał zachód by się skonsultować co dalej robić w tej sytuacji (Syria, strącenie A321, Su24, ISIS, zamachy w Paryżu…).
  Teraz Holland jedzie rozmawiać z Putinem na ten temat.

  Jeżeli Rosja ma sprawny wywiad to będzie wiedziała jak przebiegały rozmowy Hollanda z szefami zachodu.
  W tym kontekście Rosja oceni postawę Hollanda względem Rosji.
  Rosja będzie wiedziała czy Holland jest szczery w intencjach czy tylko łże bo tak uzgodnił z załganym zachodem.

  Wywiad to coś takiego jak afera taśmowa. Podczas takich „prywatnych” spotkań rozmowy są bardziej szczere a intencje bardziej przejrzyste.
  Rosja ma swoich „kelnerów” na świecie i pewnie wie dużo więcej niż mówi że wie.
  Ta wiedza to broń silniejsza niż armia bo pozwala na wyprzedzanie działań przeciwnika.
  Niestety mafia ma również bardzo skuteczny wywiad (kelnerów) i to czyni mafię bardzo groźnym przeciwnikiem.

 2. Rosja informuje że zlikwidowała terrorystów z obszaru na którym wylądowali piloci Su24 i gdzie zostali ostrzelani podczas gdy ratowali życie skacząc na spadochronach.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20151126/1521842/konaszenkow-syria-pilot.html

  a tak pewnie to wyglądało (to film spod Hamy ale siła uderzenia robi wrażenie)
  https://www.youtube.com/watch?v=JYcMqpA12-M

  Niektórzy, „wartościowi” dla Turcji terroryści (agenci, komandosi…) , pewnie zdążyli uciec a zostali tylko pomniejsi skazani przez swoich dowódców na śmierć. Takiej reakcji Rosji należało się spodziewać.
  Ci „wartościowi” przeżyli tylko w przypadku gdy postąpili jak Macierewicz w Smoleńsku gdy tylko usłyszał o katastrofie (uciekł natychmiast ze Smoleńska).

 3. NO DOBRA, \
  kto odważy się prezesowi zadac pytanie
  czy dalej pozyskujesz środki od farma
  czy dbasz o zdrowie Polaków
  bo jedno z drugim stoi w sprzeczności

 4. polityka obecnego rządu operuje na przyzwoitym poziomie dyplomatycznym (wcześniej było na zasadzie: każdy h* na swój strój – czyli jak prezes brukselski ł sobie zażyczy) ,mam tu na myśli politykę zagraniczną, gdzie słane są w eter różne informacje mające dać do myślenia innym państwom bez zbędnych pustych słów i deklaracji, jak np. usunięcie flag unijnych z sali polskich konferencji prasowych, tu poza elementarną logiką: że gdzie jak gdzie, ale właśnie tam ich być nie powinno.
  Innym sygnałem, na poziomie racji stanu sejmu, a nie plotek medialnych, których ostatnio także jest sporo-i które także są elementem rozrzucania znaków po szachownicy gier europejskich (jak MZS Waszczykowskiego) jest wczorajsze głosowanie w komisji interpelacji nad projektem unieważnienia postanowienia-ustawy PO w poprzedniej kadencji o przyjmowaniu uchodźców (podyktowane przez UE).
  Unieważnienie nie przeszło: projekt wniósł Kukiz’15, pozostałe ugrupowania opozycyjne głosowały na NIE, PIS wstrzymał się… od poparcia. Układ taki daje do myślenia, że PIS z Kukizem’15 umówili się co do tej intrygi (przestraszenia PO 🙂 ,a jednocześnie wysłany został sygnał za granicę: co się szykuje.. ..jeśli np SS Zachodu nie pomogą Polsce w odszyfrowaniu – czyt. poparciu – „wniosku smoleńskiego”. Tak wyglądają obecne inteligentne naciski dyplomatyczne Rządu RP (dopóki taki stan się utrzyma, będę pisał z dużych liter). Wnioski takie, co do manewrów, nasuwają się po obserwacji wielu różnych poczynań Rządu przez ostatnie 2 tygodnie rządzenia (a nie władzy…)

Comments are closed.