Alternews – 26.01.2016

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.


 

46 thoughts on “Alternews – 26.01.2016

 1. VAT -em opodatkowany jest kupujący, sprzedający jest tylko płatnikiem. Inwestycje są finansowane z zysku przed opodatkowaniem (ebitem), poza tym można manipulować kosztami działalności, szczególnie amortyzacja (koszt, który nie obniża płynności finansowej) i przez całe lata nie wykazywać dochodu do opodatkowania. Jest prosta zależność: inwestycje generują wyższą amortyzację, czyli koszt księgowy, który może powodować stratę, którą pokrywa się zysku w latach następnych. Jeżeli podmiot wykazuje stratę, to wcale nie musi oznaczać nieopłacalnej działalności.

 2. tak jaroslaw to bardzo wazna info -fakty -chcialem to przedwczoraj i wczoraj zamiescic i zostalo odrzucone przez internetowy filtr -dobrze ze tobie sie udalo trzeba sprawe naglasniac -to zapewne zakumuflowana nwo -po cichu dzialajaca

 3. „We wtorek rząd przyjął stanowisko zaproponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i negatywnie ocenił obywatelski projekt zmian w sposobie finansowania lekcji religii. Projektem, pod którym podpisało się wcześniej 150 tys. osób, Sejm zajmie się w czwartek.”więcej:
  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,19537408,rzad-pis-oficjalnie-przeciw-inicjatywnie-swiecka-szkola-jej.html#ixzz3yRYAksdt

  Może znajdzie się na 236 posłów PiSu kilku (7) niepokornych którym bardziej zależy na Polakach niż na posadach poselskich…

  1. Wątpię żeby poza Nowoczesną jeszcze ktoś się znalazł.
   Ludzie nie rozumieją że:
   „W ustroju demokratycznym społeczeństwo ma być wolne, a więc wieloświatopoglądowe. Zatem ustawy, szerzej przepisy prawne, nie powinny być podporządkowane poglądom moralnym żadnej z grup światopoglądowych, bo wieloświatopoglądowość staje się fikcją. Wykażę to na następującym, jedynie teoretycznie, możliwym przykładzie. Oto zwyciężają w wyborach wegetarianie i skoro prawo ma podlegać moralności, to zakazują hodowli bydła na rzeź i nakładają kary więzienia za zjadanie mięsa, co według innych grup światopoglądowych jest moralne. Obecnie w Polsce demokracja jest fikcją również i dlatego, że moralność katolicka warunkuje znaczną część istotnych przepisów prawnych.”

   1. Niespecjalnie to wykazałeś, jak dla mnie
    Analogia powinna dotyczyć innych przykładów.
    Wegetarianie wygrywają wybory i…edukują, od tego są media w rękach rządowych. (Kiedyś o tym myślałem, uznałem że w ciągu 2-3 lat przy nie natrętnej ale rzetelnej informacji, dzień w dzień, programowaniu wege trendy mediami połowa społeczeństwa jest w stanie zmienić dietę, a w tym punkcie krytycznym idzie już z górki – tj każdy jedzący konwencjonalnie mięso staje się mniejszością i coraz bardziej barbarzyńcą…mordercą. Media sa w stanie to zrobić.
    W tym momencie referendum stanowiące o połowie popierających wege filozofię życia i można już powoli wprowadzać prawo karne ograniczające spożywanie mięsa – z woli narodu, referendalnie.
    Nie mamy z czymś takim do czynienia w przypadku PiSu
    PiS nie przekonuje w debatach publicznych o sensowności religii w szkołach i płacenia za to z naszych pieniędzy (czy ktoś tego chce czy nie)
    Religia w szkołach i wspieranie okupanta Polski jakim jest KK to w chwili obecnej dług wdzięczności („kruszcem” jest mięso polskie) za wygrane wybory (media Trwam i R.Maryja które wspierały PiS przez ostatnie lata, nie licząc ambon)
    Różnica między ideą wege a logiką, sensem bytności religii w szkole jest nieprzyrównywana do siebie nawzajem.
    Uważam że przy obecnych narzędziach (media, argumentacja prawdziwa) można wyewoluować każdy naród w kilka lat z głupiego na mądry (z elementem wege), natomiast nie da się zrobić tego samego z katolictwem na narodzie.

   2. Co wy wegetarianie macie z tymi mordercami?
    Ostatnio wege na ntv coraz czesciej twierdza ze miesozercy to mordercy.A ja wam mowie ze ten kto jest od kilku lat na diecie wege a jest ode mnie starszy o kilkanascie lat jest wiekszym morderca ode mnie .!
    Jak ktos inny nie tknąl mięsa nigdy w zyciu to on ma prawo innych tak nazywać.Ale co mu z tego przyjdzie ?energia wywyzszania sie powroci w postaci odwrotnej.
    Kto choc raz zezarl swinie morderca pozostal ,powaidam wam.Kto sobie rybke wszamal ,a sam ja zlowil jest morderca znecajacym sie.Kto choc raz wyrwal noge lub skrzydlo muchy ..ojjj….sadysta w piekle sie bedzie smazyl.Dziekuje:P
    kto bez winy niech rzuca obelgi.

   3. „ntv coraz czesciej twierdza ze miesozercy to mordercy”
    – nie wiem czy..ostatnio.. wydawało mi się że od zawsze kiedy był wege. 🙂
    Wiem o czym myślisz.. Ale to nie tak..
    To było by iście idiotyczne, gdyby pod tym ,co by nie myśleć , …pejoratywnym określeniem („morderca” /zwierząt) kryła się sądownicza emocja lub oskarżenie wobec innych
    Otóż nie, Napisałem to tak jako stwierdzenie faktu pod którym kryje się, tli nadzieja i wiara w jak największą liczbę przebudzonych, nawróconych jak najszybciej na Wege.
    Na ludzi pozostających przy mięsiwie patrzę TAK SAMO jak na siebie sprzed-nastu lat, NIE INACZEJ. Są mną-a ja nimi sprzed 13 lat
    Wiem że to niełatwe, i jak bardzo potrzebny jest świadomościowy moment zwrotny przekraczający tzw masę krytyczną własnej psychiki, wiedzy, wrażliwości, transformacji, świadomości rozróżniającej. Trochę tego musi się złożyć w jedno w jednym czasie…dlatego tak niewielu wegetarian-proporcjonalnie.
    Nie jest też tak-jak napisałaś-że każdy kto choćby raz wprowadził w siebie mięso, jest juz nim skażony a postawiony na nim krzyżyk jest
    Zycie trwa bezPRZERWY (nawet pomimo śmierci cielesnej) a więc wychodząc z Twojego założenia, to każdy – nawet kiedy by jadł mięso, zabijał osobiście czy to w białych rękawiczkach//bez różnicy…//w poprzednich wcieleniach – to nie ma prawa wypowiadać się w ten sposób o…”mordowaniu przez innych”. Uważam że ma: Mordowałem tak czy inaczej od dzieciństwa przez kilkadziesiąt lat, ale już tego nie robię. Ta część mnie zmieniła się we mnie – czego życzę każdemu
    (nie raz zaznaczałem różnicę między „zabicie” a „zamordowanie”. Można zabić przypadkowo/nie-chcąc ,albo w obronie własnej ratując własne życie kosztem „mniej wartościowego stworzenia”. Są rośliny-nie grozi śmierć głodowa, więc nie ma potrzeby, uzasadnienia dla zabijania…które staje się mordowaniem.
    Pytanie: Czy „mordowanie” w swej nieświadomości, niewiedzy, głupocie, zawładnięciu obyczajowym stereotypem, konformizmem i…….SMAKIEM, uzależnieniem – jest, może być wystarczającym alibi, rozgrzeszeniem, usprawiedliwieniem…?
    Nie ma w tym co napisałem („morderstwo”) rzucania klątw i wywyższania się,
    wręcz przeciwnie jak już: to jest ubolewanie że należymy do tego tylko jednego (symbolicznie) 1% pacyfistów, którzy robią co mogą dla ludzkości i siebie//siebie i ludzkości (wyrzekli się smakowitego mięsiwa i stereotypów) , a i tak przyjdzie im spłonąć w tym samym pożarze świata… no ale życie na pożarze świata się nie kończy.. 🙂
    Uważam że dopuszczalny w „wegetarianizmie” przypadek zjedzenia mięsa jest na terenie ubogim w żywność, i kiedy zemrze w wypadku np.górskim jaki jak tybetański.
    Mam nadzieję że już nie będziesz miała mi za złe w swych zarzutach…:P Dziękuję,
    zawsze dziękuję za wejście w tę polemikę, pytania w tym temacie, bo jest okazja wyjaśniać wątpliwości, dzielić się z innymi argumentami ZA… 🙂 TAK

   4. Gregory ja nie robie zarzutu Tobie ,ale wszystkim tym wege co szafuja tym okresleniem „mordercy”.To dezawuuje to słowo.Bo zwiezreta zabijajace dla pozywienia są drapieznikami i tak sie je nazywa.Nie jest obrazliwe dla mnie byc jak zwierze drapiezne bo w istocie tak jest.Ale morderca to ktos kto nie zabija zeby sie najesc tylko z niskich wibracji,podlosci itd.To slowo „mordercy”przestanie miec wlasciwy sens ,tak ja PO szafuje „zamachem stanu”olaboga.I co?i nico ,wielki zamach stanu teraz kazdy ma w wielkim powazaniu bo nic sie wielkiego nie dzieje.
    Slowo morderca nieslusznie uzywane ma bardzo negatywny odbior,nawet jak nie masz w zamiarze kogos obrazac to to robisz.A jak wyzej,90 % spoleczenstwa lub wiecej je mieso,czyli wszedzie chodza mordercy,masz kolegow mordercow,rodzina mordercow,autorytety mordercy.Idziesz na poczte,w okienku obsluguje morderca,glaskasz kota morderce,psa -morderca.Fajnie to brzmi no nie?
    Ale to zaczyna byc paranoja.A ja jestem zwiezreciem.mam wybor i go dokonuje.Albo jestem roslinozercą albo miesozercą.
    Nie chce waszych zlosliwych łatek,bo pod tym okresleniem sie kryje złosc,mam racje?kryje sie.oczywiscie z pozytywnych pobudek ale tak jest.
    inna kwestia jest torturowanie zwiezrat zeby je zjesc.To sa sadysci.Uzywam slow adekwatnych.moim zdaniem.

   5. „Bo zwiezreta zabijajace dla pozywienia są drapieznikami i tak sie je nazywa”
    -Sorry, nie dogadamy się chyba prędko. Myli Ci się zbyt bardzo Homo Sapiens z braćmi mniejszymi? Im wolno, nie mają sumienia, a uprawnienia do zabijania mają nadane z natury. Homo Sapiens natomiast to istota sumienna, etyczna.
    Jedynym wyjątkiem jaki widzę w świadomym „zabijaniu” (będę trzymał się jednak „mord”) mieli Indianie, którzy oddawali cześć przepraszając zabijane zwierzę i dziękując za pożywienie. Mięso nie było marnowane, wszystkie części ciała wykorzystane. (W marnotrawstwie jedzenia na tym świecie przodują Włosi (a tuż za morzem Śródziemnym Afryka, wojna i głód..) – 200 mln ton rocznie w śmietnik

    „morderca nieslusznie uzywane ma bardzo negatywny odbior”
    – czy w rzeźniach nie morduje się zwierząt, tak jak w Auschwitz ludzi na mydło? Wiesz co by było – chcesz sobie wyobrazić? – gdyby rzeźnie przenieść do centrum miast, zrobić im ściany ze szkła, tak żeby homo sapiens widzieli i słyszeli? Nastąpił by wzrost wegetarian o 100% tak jak co roku rośnie dług narodowy

    „kolegow mordercow,rodzina mordercow,autorytety mordercy.Idziesz na poczte,w okienku obsluguje morderca”
    – – niestety inaczej być nie chce

    „inna kwestia jest torturowanie zwiezrat zeby je zjesc.To sa sadysci”
    Jest sado-maso erotyczny, ale z tego obie strony wychodzą cało, a nawet zadowoleni, szczęśliwi z takiego obrotu spraw.
    Co innego jednak rzeźnie, gdzie zwierzęta odczuwają (zapach krwi) i przeżywają, jest płacz, beczenie. Sadyzm psychiczny. Na koniec na oczach pozostałych strzela się im w łeb. Tak robili tylko hitlerowcy w obozach na ludziach. Odpowiedz: tam mordowali czy tylko zabijali?

    Na wojnę do Afganistanu Polacy jadą na ochotnika za pieniądze zabijać ludzi, to kim oni dla Ciebie są?… Też nie mordercy?

    ” nałucz sie zy prawnośćo pysać, choćasz jakbyczo.”
    – dla nas najważniejsze żeś nie morderca, reszta jakby co to mniejsza o większośc 🙂

   6. No i wlasnie Gregory.wege z miesozercom sie nie dogada w kwesti jedzenia.
    Ale czemu przyrownujesz ludzi jedzacych mieso do straznikow z auschwitz?strzelajacych im w łeb?
    Sam mowisz ze jakby rzeźnie mialy sciany ze szkla to nikt by miesa nie jadł.To jak to sie ma do nazywania nas mordercami?
    Wiekszosc stanąwszy w obliczu zabicia zwirzecia wycofalaby sie.Wiec dlaczego nazywasz nas mordercami?
    Gdybym miala zabic zwierze lub umrzec z glodu zrobilabym to.Ale oczywiscie bylabym mordercą.aaa nie ,….wtedy juz nie wg Ciebie.Bo to wyzsza koniecznosc.
    Jesli takie z nas moralne istoty to powinnismy poswiecic zycie swoje na rzec z tej krowy np.i umrzec aby ona zyla.
    Uwazasz ze zwiezrzeta nie maja sumienia.Ale uczucia maja.Na jakiej podstawie tak twierdzisz?są dowody na to ze nie maja sumienia?
    Jak ludzie lowia ryby to sie nie zastanawiaja nad swoim sumieniem ,lowia zeby zjesc i jedzą i tyle zastanawiania sie.Zwierze to samo ma.Ale skad wiesz ze nie ma sumienia ?

    No i twierdzisz ze indianie byli uprawnieni do zabijania bo nie marnotrawili jedzenia.Kurcze,ja tez nie wyrzucam niczego ,ptaki lubią tez to co ja jem.Wiec zdaje sie ze ja mam odpowiadac za Wlochow ,co marnuja jedzenie,za ludzi z auschwitz ,za tych z rzeźni,dlatego ze jem mięso.
    Morderco roslinek.Pasuje Ci to okreslenie?:P
    Ale to nie na zarty tylko poważnie pisze.hyh
    Naprawde ,nie macie co robic tylko innych od mordercow wyzywac zeby sie poczuc lepiej ze swoim wege.Tak to odbieram.
    Jestem zwiezrem stworzonym przez Boga jak inne stworzenia ,Bog najwyrazniej dal mi wybor,dlaczego?Dlaczego zwiezrza zjadaja inne,nie mam pojecia,dziwne to jest ,ale tak jest.Ja jestem z tej samej ziemi co i zwiezreta,nie jestem z kosmosu,nie jestem robotem.Czemu kot moze zapolowac a czlowiek jest mordercą.etam ,koniec tematu .Wiadomo ze sie nie dogadamy,ale tez was moge nazywac roslinomordercy ;P

   7. lilka jedzenie mięsa to wynaturzenie , musimy to wykorzeniać , być może przyjdzie czas i na roślinki ? powrócimy do formy jedzenia w czystej energii . Kiedyś trzeba zacząć ,na poczatek to sprawa moralnego przyzwolenia , puzniej czas na zrozumienie i sumienie . nie możemy się wyzbyć tęsknoty niezabijania , i to zapewne będzie dobra lekcja zrozumienia w następstwie tego aby czlowiek nie zabijał czlowieka .

   8. Majestic ja to rozumiem,fajnie ze nie jecie miesa.Jak poczuje taka potrzebe zeby nie jesc to tak zrobie,uwierz mi.Nie doroslam nie dojrzalam do tego,nie czuje tego jeszcze,albo nie poczuje.Jem mieso co pare dni i tak jest ok.Nie wpierdzielam jak jakis barbarzynca ,albo ządny krwi oprawca.Dlatego nie podzielam tych nieslusznych uwag o mordercach.Bo dla mnie to strasznie niskie wibracje ,ktorych nie lubie ,nie ogladam takich filmow ,gdzie glupio sie krew leje itp drugogatunkowych horropodobnych,bo nie lubie.
    Czemu ktos ma mnie przyrownywac do mordercow.Wiem,ze to po to zeby sklonic nas do zaprzestania jedzenia ,ale to tak sie nie dzieje.Takie drastyczne metody nie dzialaja.

 4. Księża nie posiadają majątku nieruchomego a i ruchomy podlega ograniczeniom. Księża mieszkają na parafii, i wielokrotnie są desygnowani na coraz to nowe miejsca. Często samochody, którymi przemieszczają się księża są własnością parafii a nie księży. Znam księży, którzy maja samochody podarowane przez rodzinę lub wspólnotę. Kto szuka sensacji zawsze ja znajdzie. Do seminarium można wstąpić będąc np. wdowcem. I jako osoba świecka wyświęcony ksiądz może mieć dzieci z wcześniejszego małżeństwa. Kodeks kanoniczny wyraźnie precyzuje, że tylko rzeczy osobiste można ewentualnie dziedziczyć.

Comments are closed.