Alternews – 26.05.2015

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

39 thoughts on “Alternews – 26.05.2015

 1. Panie Januszu, pierwsze Pana słowa wbiły mnie w fotel….otóż moja mama zawsze powtarza: „Pamiętaj dziecko, pycha zawsze zostanie utrącona”. Pragnę powiedzieć, że tzw.”utrącenie pychy” wcale mnie nie cieszy, bo najlepiej gdyby w ogóle nie gościła w sercach nas ludzi. Mam taką refleksje (wcale nie odkrywczą), że przysłowia są mądrością narodów!!! Bądźmy wolni o pychy, czego sobie i każdemu, a szczególnie Władzy życzę. Pozdrawiam.

 2. oj ty….Pisałem,że się podwiesisz pod sukces Pawła Kukiza i to robisz.Nie będę cie wyzywał od szmat,bo nie pomagałeś,a teraz popierasz zwycięzcę ,ale zaraz Pawłowi Kukizowi napiszę w co sobie zagrywasz i co sobą prezentujesz.Od teraz jesteś w grupie tych ostatnich którzy mogą wesprzeć Pawła-na równi z pedałami i komunistami-byle do sukcesu.Jesteś dla mnie człowiekiem nieuczciwym.Proponuję uważać na Zagórskiego.Myślisz ,że nie jesteś przekręciarzem?Spadaj do UFO-nie do działań społecznych .

  1. Teraz nastąpiły zmiany mogą nastąpić czystki . W Polsacie ,TVN zwolni się miejsce trzeba korzystać Alternews poprowadzi Tomasz lis .Wazeliniarstwo dla niektórych to droga do sukcesu .Mafia jednak lepiej płaci wszyscy pod parasol nie wejdą .Czyli dla normalnych ludzi nic się nie zmieniło

 3. No jak polska wersja amazona ruszy to wykosi całą drobną przedsiębiorczość z allegro, nic wesołego, a te hale i tak przeniosą się za 5 lat do Rumuni gdzie będzie dla nich jeszcze taniej, przecież do nas uciekli z Niemiec bo dostali w kość od niemieckich pracowników non stop strajkujących

  1. a na wypadek wojny to te hale beda sluzyc za obozy koncentracyjne.Widzialam ten caly kołchoz na obrzezach Wrocławia,nie tylko Amazon tam jest ale sporo nowych blaszanych hal tam powstało i tak mi sie to kojarzy.

 4. Wladza pozyczyla nie w imieniu spoleczenstwa,nikt ich nie upowaznial do kreowania”falszywego dlugu”,ktory powinni splacac owi rzadzacy ciezka praca w kamieniolomach. Jesli tym razem oswieceni ludzi anytsystemowi dadza sie wyprowadzic w pole tak jak inni owieceni przed 81 rokiem,to nasze dzieci beda niewolnikami bez mozliwosci oswobodzenia sie.

 5. NTV popierało cały opozycyjny front zmian, nie trzeba wymieniać każdej formacji z osobna by mieć z nią życzliwy kontakt. Sylwester widać lubi podziały i dopóki dzieli się sam na drobne, to jego sprawa, ale niech nie próbuje dzielić innych bo wychodzi na GŁUPA !!!

  1. Tylko idiota mógł popierać Korwina,a skoro NTV go popierało,to tyle samo znaczy.Dojrzały człowiek musi mieć odwagę powiedzieć kto i dlaczego,a Janusz dojrzały nie jest,bo jest asekurantem-tchórzostwo i podwiesiostwo-wszystkożerność nie jest dojrzałością.Głupotą było popierać cały ruch który sam siebie nie popierał-zachowanie Korwina wobec Pawła Kukiza na oczach milionów oglądających debatę.Tak więc Korwin wyszedł na głupa.O tym kolego pisałeś i o głupocie Janusza.

 6. Dwa słówka o tym jak nas/was władze rżną na emeryturach.
  Emerytury w ZUS liczy się tak: zebrany kapitał/ilość miesięcy dalszego życia
  Ale to emerytura brutto od tego władze odejmują podatek i obowiązkowe ubezpieczenia.
  czyli na rękę ok 80% tego co wychodzi z kapitału / ilość miesięcy dalszego życia.

  Władze okradają was na każdym elemencie tego rachunku.
  – Opodatkowanie emerytury i to przy barbarzyńsko niskim progu kwoty wolnej od podatku.
  – na ubezpieczeniach zdrowotnych , musicie płacić, ale do specjalisty się nie dostaniecie, prędzej umrzecie
  – na czasie dalszego trwania życia. ZUS sobie liczy tak jakbyście żyli dłużej niż Japończycy, czy Niemcy a tyle nie żyjecie.
  – na czasie trwania dalszego życia kobiet i mężczyzn, wiadomo że kobiety żyją dłużej a mężczyźni krócej czy władze okradają mężczyzn i dokładają kobietom.
  – wasze składki po waszej śmierci nie są dziedziczone przez rodzinę, zabiera je państwo czyli rząd.

  Można policzyć że statystyczny mężczyzna wykorzystuje ok 1/3 zgromadzonych bo umiera zaraz po przejściu na emeryturę składek zamiast prognozowanych przez ZUS 15 lat żyje w praktyce ok 5 lat (dla wieku 67 lat).

  Rząd okrada emerytów na grube miliardy zł.
  A dodatkowo ten sam rząd zadłuża u lichwiarzy Polskę w rekordowym tempie.
  Ostatnio mówi się o przyroście zadłużenia a 100 miliardów zł w I kwartale 2015r.
  Ten rząd na potęgę okrada Polskę.

  Moim skromnym zdanie powinien być ustawowy zakaz zadłużania kraju i bilansowaniu zadłużenia w ramach kadencji rządu czyli zakaz zadłużania kraju na konto przyszłych rządów i przyszłych pokoleń.

  Zdrajców którzy zadłużali kraj powinno się zidentyfikować imiennie i posłać do piekła na dożywocie. Tych co uciekli do Izraela też. Odpowiedzialni to Prezydenci, Premierzy, ministrowie finansów, posłowie głosujący za zadłużaniem kraju.
  Zwrot zaciągniętych długów wraz z odsetkami lub odpracowanie długów w obozach pracy czyli praktycznie dożywocie przy ciężkiej pracy.

  1. No a jest przecież prawo że urzędnik odpowiada za szkody i że jak tak nie ma że nie ma winnego. Ale tu nikt nie rozumie nawet konstytucji i ducha prawa w ogóle. Że prawo musi służyć obywatelowi czyli człowiekowi, jeśli nie to prawem nadrzędnym jest bezprawne i basta łamane przez amen. Czyli w tym wypadku, defraudacja, kradzież, świadome działanie na szkodę i oszustwo to wszystko też są paragrafy. Jak i na zdradę, ludobójstwo, …. zaniechanie i znów działanie na szkodę … Ciekawe że Żaden prawnik tego woli nie wiedzieć, włącznie z kancelarią Pana Kaczyńskiego i Pani Ogórek od zmiany prawa na gorsze bo jest tylko kogo to? A tyczy się wszystkiego, wyprzedaży, niszczenia, gospodarki zasobami, rolnictwa, … zdrada i kula w łeb.

   1. Atak na M.Ogórek jest poniżej pasa, jest podły.
    Zmiana prawa podatkowego, najgorszego w Europie, jeśli nie na świecie jest w sposób oczywisty konieczna.
    Twierdzenie że M.Ogórek chce to prawo zmienić na gorsze jest zwykłą zawistną podłością.
    Gardzę takimi podłymi, małymi, oślizłymi ludźmi.
    Tacy mali i podli ludzie niczego dobrego w Polsce nie stworzą.

    A uwagi o odpowiedzialności prawnej urzędników są słuszne.

    Jedno nie wyklucza drugiego. Można być podłym i miewać czasem rację.

   2. @SeJa – ty zapluty karle reakcji! 😀 😀 😀 😀 Jak śmiałaś cokolwiek na panią Ogórek powiedzieć! A tak naprawdę to nie chodzi o to, co powiedziałaś tu, tylko o to jak podsumowałaś jej wygląd pod alternewsem z 22.05. Oscar Ci tego w życiu nie wybaczy! Nawet gdyby pani Ogórek przedstawiła projekt przymusowej eutanazji w wieku 65, to i tak by to jakoś zracjonalizował. 😛 Stan typowy dla szczenięcego zakochania…

   3. 😉 😀 😀 😀
    Tm jeszcze pociągnęłam temat choć w sumie nie o tamtej Pani a ogólnie, ale masz rację. 😉

  2. Ha ha ha, tylko poczekaj, zaraz zrobią z nich bohaterów narodowych.
   Weźmy Kopacz „na metr w głąb” po wpadce kiedy łgała ludziom prosto w twarz że była świadkiem sekcji „ramię w ramię itd” została marszałkiem/inią sejmu. Komunikat do narodu brzmiał: „morda w kubeł”.

   1. Nauczyli nas że łgarze oszuści, aferzyści śmieją się nam w twarz z ekranów telewizorów. I ludek posłusznie głosuje. Zauważcie że TYLKO 3,1 % ponad połowę chciało zmian. PRAWIE POŁOWIE SPOŁECZEŃSTWA TO NIE PRZESZKADZA. Jakiś fenomen? Syndrom ofiary? Czy ludzie zatracili godność, że pozwalają władzy pluć sobie w twarz?

  3. O czym ty gadasz naiwny człowieku. Przecież składki ZUS są pobierane po to żeby z tej kasy zapłacić komu innemu. Myślisz że to co ci zabierali przez 30 lat to gdzieś istnieje realnie w jakiejś postaci? Jak ktoś publicznie mówi żeby zlikwidować ZUS to oni to wprost odpowiadają na bezczela: „Chcesz zlikwidować ZUS, czyli chcesz pozbawić ludzi emerytury?” albo: „Chcesz podwyższyć emerytury? To wytłumacz to młodym którzy będą musieli płacić większe składki”
   Gdzie są twoje pieniądze? Jakie twoje pieniądze to jest zwykły haracz jaki musisz płacić łysemu żeby bejsbolem nie rozwalił ci czaszki.

 7. I znowu w Alternews polityka i polityka tyle spraw się dzieje w świecie ma to związek z wiedzą alternatywną bliską naszemu środowisku mam nadzieje. Duże ruchy płyt tektonicznych, super wulkany i ich erupcje. Próżno szukać wiadomości na ten temat w ośrodkach medialnych głównego nurtu , Tym bardziej oczekiwał bym by na chwilę odejść od polityki i zająć się tą problematyką.

  1. Koszeba to nie jest żadna problematyka tylko ziemia i niebo kipi i wrze od tego gówna. Jak będzie oki to i wulkany i tektonika się uspokoją, a jak nie to same wymierzą wszystkim sprawiedliwość.

 8. ISIS to twór CIA, coraz więcej faktów potwierdza tę prawdę.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/isil-wyhodowane-przez-cia-potwory-2015-05

  Ja dodam tylko że ostatnio CIA znowu dozbroiło ISIS na wielką skalę. To już drugi raz w podobny sposób jak za pierwszym razem. Już kiedyś pisałem o tym.
  Pierwszy raz to gdy „terroryści” napadli na jakieś miasto w Iraku (chyba Tikrit) z którego w „popłochu” wycofały się wojska Irackie pozostawiając na miejscu wielkie magazyny z bronią które wpadły w ręce „terrorystów czyli agentury CIA. Tak powstało ISIS.
  Po pół roku walk broń się wykruszyła i potrzebne były nowe dostawy.
  Zrzuty uzbrojenia dokonywane przez samoloty USA (były takie doniesienia) nie wystarczały a nie można ich było organizować na większą skalę bo przecież oficjalnie USA zwalczają ISIS.
  Powtórzono więc manewr z czasów tworzenia ISIS, tym razem w innym Irackim mieście w Ramadi.
  ISIS zaatakował a armia Iracka uciekła w „popłochu” bez walki pozostawiając terrorystom miasto i gigantyczne ilości broni.

  Oczywiście i w jednym i w drugim wypadku ta nagła ucieczka wojsk była wyreżyserowana, zaplanowana na wyższych szczeblach dowodzenia.
  Zwycięża się trudno ale przegrywa bardzo łatwo, wystarczy trochę udawanego bałaganu, paniki, plotek… i już wojsko ucieka z własnej woli. Służby specjalne USSraela potrafią tego dokonać.

  ISIS jako twór CIA ma a zadanie odciąć Iran od Syrii, z defragmentować Irak i Syrię (osłabić je) , zablokować drogi przesyłu ropy z Iranu nad morze śródziemne przez Irak i Syrię. Podobną akcję robi teraz CIA w Macedonii (terroryści Albańscy) przez którą ma przechodzić gazociąg południowy Gazpromu (Turcja , Grecja, Macedonia, Serbia, Węgry, Europa zachodnia..)

  Jak widać wszystkie te bandyckie i zbrodnicze działania są skorelowane i prowadzone w interesie mafii USSraela. Rozwalenie Iraku, Syrii, Libii a teraz Jemenu to wprost interes Izraela. A przybliżanie baz NATO do Moskwy (kraje nadbałtyckie, Ukraina, Rumunia, Polska, ostatnio Mołdawia i Naddniestrze) to też wspólny interes USA i Izraela czyli światowej mafii. (osobny temat to napięcia w Azji wokół Chin)

  Idzie wojna światowa.
  Rosja i Chiny grają na czas, bo czas pracuje dla nich. Budują infrastrukturę gospodarczą odporną na blokadę (jedwabny szlak, rurociąg do Chin, szybka kolej transsyberyjska…) .
  Mafia traci wpływy i staje się coraz bardziej zbrodnicza, nie przebiera w środkach, morduje już całkiem jawnie na wielką skalę (bliski wschód, Ukraina, Afryka.. za chwilę Azja a potem Europa).

  EuroAzja (bez kawałka zachodniej Europy) staje się silnie bronioną twierdzą lądową
  otoczoną zewsząd przez bazy USSraela.
  USSrael ma słabe przyczółki do ataku na EuroAzję i usiłuje je poszerzać (Ukraina).
  USSrael musi zaopatrywać swoje armie drogą wodną poprzez oceany a to bardzo powolna i droga technika. Duże odległości i podatność na zniszczenie.

  USA i Izrael w tej układance to malutkie wypierdki które łatwo będzie zniszczyć w razie otwartego ataku na EuroAzję.
  EuroAzji tak łatwo zniszczyć się nie da, wystarczy porównać powierzchnie.
  Przewaga w strategicznym dostępie do surowców wszelakich też jest po stronie EuroAzji.

  O Afrykę toczy się już zacięty bój prowadzony przez służby specjalne USSraela.

  To jest wojna drodzy państwo.
  Tak trzeba patrzeć teraz na wszystko co się dzieje na świecie.
  Na Polskie gorączkowe zbrojenia (na żądanie mafii) też.

  W jakiej pozycji ustawi Polskę Dudek ?
  Niestety w takiej w jakiej zechce mafia (PIS i PO to agentury mafii czyli USSraela).
  Jak się ustawią Niemcy to kluczowe w Europie pytanie, bo jak się ustawi W.Brytania to wiadomo to wręcz kolebka mafii. Jeżeli Niemcy nie pójdą na wojnę z EuroAzją to Europ a jest w miarę bezpieczna (bez Niemiec Europa nie jest zagrożeniem dla EuroAzji) co nie znaczy że mafia rękoma lokalnych zdrajców nie popchnie Polskiego mięsa armatniego na pewną śmierć (już szkolą polskich pilotów do atakowania przy pomocy broni jądrowej).

  Ciekawe czasy.

  1. Jak się te wszystkie cegiełki poskłada w jedną całość to ryzuje się naprawdę groźny obraz. No i widać „who i who” na tej scenie.

 9. Ruskie też widzą to samo co ja i NATO (w Macedonii).

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150527/433894.html

  Ja, NATO i Ruskie to już potęga na skalę światową.
  Może ich namówię na światową rewolucje.. na socjalistyczno-kapitalistyczną a nie komunistyczną, nie liberalną, nie kapitalistyczną, nie globalistyczną, nie katolicką, nie islamską…

 10. SylwesterPolak. Z tego co pamiętam NTV już wcześniej wiązała się z czymś takim jak Demokracja Bezpośrednia. Poza tym, sfera życia społecznego dotyczy wielu różnych spraw…

  1. Ależ wiązała się również z bitcoinem,dobrym w wykonaniu Brzozowskiego,Swierdłowem ,Mirosławem Figlem od złota w pociągu i z każdym kto z ciekawości kliknie,żeby zobaczyć,bo kliknięcie to kasa.Taka jest najgłębsza idea NTV-pożreć wszystko-dla każdego coś miłego.Zagórski chce nauczać o kosmosie w człowieku i poprze Korwina,a tymczasem o kosmosie inni już lepiej wiedzą.Nie interesuje was kim jest Duda i co wie o kosmosie od taty?Otóż jest współpracownikiem Pawła Kukiza,ale nie Korwina.Janusz Zagórski już nie stanie się człowiekiem mądrym-już za póżno https://www.youtube.com/watch?v=odsJuWvXeSM

 11. Panie Januszu, niech Pan tak nie pieje na temat Kukiza, bo to nie to , o co chodzi większości ludzi. Kukiz to człowiek tego samego systemu, który zamiast artystą chce być politykiem, czyli pędzi do władzy. Nie każdy kto mówi że chce rozwalić system jest lekiem na całe zło. Kukiz to druga strona tego samego medalu. Lepperowi też nie chodziło o rolnika tylko o kasę i władzę.

 12. Jesteście naiwni jak dzieci.
  Nie wszyscy, niektórzy to agentura mająca za zadanie udawać że wierzy… i pociągnąć za tą wiarą innych ..frajerów
  Na waszych oczach mafia przebudowuje scenę polityczną tak żebyście myśleli że pojawiają się nowe, niezależne od mafii siły a jednocześnie ta sama mafia dobija te realnie istniejące siły niezależne od mafii.
  A hołota, motłoch, proste ludzie czyli pożyteczni idioci to kupują, klaszczą, cieszą się i znowu mają nadzieję że teraz to już na pewno się zmieni na lepsze (złudną nadzieję).

  Zastanówmy się trochę, użyjmy rozumu, odstawmy emocje.
  W czyich rękach są mas media ? Są w rękach mafii. To czyje interesy reprezentowały i nadal reprezentują te media ? To chyba oczywiste (reprezentują interesy mafii) , te media są waszymi wrogami, one was okłamują od 26 lat nieustannie.
  I teraz nagle te wrogie Polakom media pokazują wielką sympatię do Kukiza, cmokają z zachwytu, podziwiają sukces, podkreślają niezależność, patriotyzm, dzielność i mądrość Kukiza. Co to może oznaczać ? Media się zmieniły ? hehehe nie.
  Te same media jak pamiętacie całkiem inaczej traktowały kiedyś Samoobronę, Leppera, SLD, Millera. Na nich wylewali kubły pomyj, obsmarowywali w każdym zdaniu, nienawidzili ich całym sercem… Podczas ostatnich wyborów było tak samo z M.Ogórek. Media wręcz znęcały się nad nią. A nad Kukizem nie, nad Bronkiem nie, nad Dudkiem nie….
  Co to może oznaczać ?
  Jeszcze tego nie widzicie ?
  Jeszcze się nie domyślacie ?

  Te media niszczą prawdziwych wrogów mafii a wspierają tych których mafia wspiera, wykorzystuje do rządzenia wami, do robienia wam wody w głowie, do ogłupiania.
  Zawsze to robiły i nadal to robią.

  Zasada jest prosta, już o tym pisałem.
  Kogo te mafijne media traktują poważnie z szacunkiem ten jest człowiekiem mafii
  i odwrotnie, kogo te media gnoją, usiłują podczas wywiadu zaszczekać (Kraśki, Olejniki itp) tego się mafia realnie boi.
  I taka jest brutalna prawda. I tak łatwo poznać kto jest człwiekiem mafii a kto jej zagraża.
  Na tę prostą zasadę należy nałożyć jeszcze jedna subtelniejszą zasadę.
  Ta mafia jest podzielona wewnętrznie na PO i PIS.
  No i media PO gnoją przedstawicieli PIS a media PIS gnoją przedstawicieli PO.
  Ale jedne i drugie media to mafia, PO i PIS czyli post solidaruchy to mafia a ci których te media wspólnie gnoją są tak naprawdę jedynymi siłami stanowiącymi zagrożenie dla mafii.

  Do zapamiętania polecam trzy wnioski z tego rozumowania.
  – media wam pokazują kto jest ich wrogiem mafii a kto jej agentem.
  – Kukiz nie jest wrogiem mafii (bo go media chwalą a nie gnoją)
  – realnym zagrożeniem dla mafii są ci których media tej mafii gnoją.

  Wiem że nie uwierzycie, wiem że to wołanie na puszczy, że to praca na ugorze.
  Wiem że po stronie mafii pracują najlepsi profesjonaliści w zakresie manipulowania „pożytecznymi idiotami” i ich praca przynosi widoczne efekty.
  Wiem że techniki manipulacji motłochem to jedna z najsilniejszych broni mafii.

  Staram się jednak otworzyć oczy biednym ogłupianym przez mafię ludziom.

  A ograbiany bez końca „narodek” ciągle się cieszy. Teraz znowu się cieszy a mafijne media i mafia cieszą się razem z „narodkiem”.
  Mafia odniosła kolejny wielki sukces a Polska („narodek”) znowu poniosła klęskę.
  Tak wygląda obiektywnie.

  Jeszcze słówko o podziale Polski na pół o którym się teraz „przypadkowo dużo mówi.
  To wprost przygotowanie „narodku” do rozbiorów Polski, do odkręcenia Jałty.
  Niemcy odzyskają swoje byłe landy wschodnie a Polska zjednoczy się z Banderowską Ukrainą i Polska „odzyska” kresy wschodnie a Ukraina „odzyska” Kraków i Przemyśl.
  Koło tego się kręci zadyma z Ukrainą i polityką schodnią.
  Polska i Ukraina to wielkie Polin albo judeo-Polonia albo jakoś jeszcze inaczej.
  Nie tak wielkie jakby mafia chciała (Krym, NowoRosja) ale od morza do morza prawie na pewno. (chociaż może nie na pewno).

 13. @Oscar,
  Jeśli media głównego nurtu wrzucają nam „żabę” w postaci poparcia dla Kukiza, to wcale nie musi znaczyć że cały ruch obywatelski trzeba rozbić na podziałach.
  To nie Kukiz jest ważny, tylko cała społeczność domagająca się zmian, ważna jest budząca się siła świadomości!
  Uważam Twoje wpisy za bardzo wartościowe, szczerze mówiąc zaglądam tu dla nich, ale osobiście chcę Ci doradzić więcej optymizmu, więcej wiary…

  Pozdrawiam – Thotal:)

Comments are closed.