Alternews – 27.02.2013

Alternews – prowadzi Wojciech Drewniak

43 thoughts on “Alternews – 27.02.2013

 1. Inicjatywa szwajcarska to utopia i głupota. „Kto nie pracuje niechaj też niech nie je”. Dawanie pieniędzy za darmo deprawuje ludzi – należałoby jeszcze ograniczyć osrodki pomocy społecznej. Oczywiscie trzeba uwalnić gospodarkę – władza polityczne ręce precz od wolnej przedsiębiorczosci – niech klienci decydują o swoich wyborach a nie urzędnicy!!!

 2. Marek nie do końca tak jest jak piszesz z tą deprawacją. Likwidujesz ośrodki pomocy społecznej oraz wszelkie zasiłki, emerytury i zapewniasz minimum dla każdego. Kto chce więcej musi dorobić. Bardziej deprawuje ludzi władza jaką dają pieniądze. Z pewnością znajdą się tacy, którym nie będzie się chciało pracować, bo minimum im wystarczy, ale większość jednak chce coś robić w życiu. Wzrosną zarobki w pracach niewygodnych i uciążliwych. Perspektywa, że jak stracisz pracę to nie będzie katastrofy, daje ludziom luz i pewność siebie. Pieniądze, które ludzie dostaną za free i tak wrócą do systemu, napędzając gospodarkę. Problemem jest pożyczanie na procent, gwarancje bankowe i inne instrumenty finansowe, które generują bez końca pusty pieniądz.

 3. @ezbig
  Pożyczanie na procent jest tylko wtedy problemem, gdy istnieje rezerwa cząstkowa.
  Za pomocą rezerwy cząstkowej generowane są puste pieniądze, które nie mogą zapewnić spłaty odsetek. Konsumpcja jest dmuchana pustymi pieniędzmi, a wszystkie koszty kredytów inwestycyjnych, skupiają się w cenie finalnych dóbr konsumpcyjnych, więc jak mogą takie odsetki być spłacone. Rezerwa 100% powoduje ,to że konsumpcja jest finansowana realnymi pieniędzmi a nie pustymi, wszystkie odsetki, które nie są tak wielkie, jak w przypadku pieniądza fiducjarnego działającego w systemie rezerwy cząstkowej, mogą być spłacone bez problemu.
  Odsetki to nic złego, to naturalny mechanizm zachowania ludzi, psychiki, który rezygnuje z bieżącej konsumpcji w zamian za możliwość większej konsumpcji w przyszłości, czyli preferencja czasowa, wypadkowa preferencja czasowa całego społeczeństwa to stopa procentowa, czyli odsetki.
  Problemem to rezerwa cząstkowa, która umożliwia ekspansję kredytową, czyli dmuchanie baniek spekulacyjnych pustym pieniądzem.

 4. Jednak odsetki to pieniądz, którego nie ma i trzeba go wygenerować. Problem w tym, że jak zlikwidujemy odsetki, to bankowością będzie musiało się zająć państwo lub prywatny bank będzie musiał pobierać opłatę za trzymanie kasy.

 5. Gdyby Szwajcarom udało się wprowadzić pensję państwową dla wszystkich, to byliby dopiero jedną nogą w raju drugą w nocniku, gdyż nadal mieliby pieniądz z rezerwą cząstkową, który będzie wywoływał ekspansję kredytową i następujące po nich kryzysy, degradujące strukturę produkcji i zubażające ją.
  Po drugie pieniądz fiducjarny , którego ilość zależy od polityków, pieniądz który nie jest pokryty kruszcem, to duża pokusa dla rządzących do samodegradacji takiego systemu, przez drukowanie kasy na bieżące potrzeby.

 6. @ezbig
  Odsetki , to pieniądz którego nie ma , tylko w przypadku rezerwy cząstkowej, ze 100 % rezerwą nie ma tego problemu. Po drugie to nie odsetki wywołują kryzysy tylko kreacja pustego pieniądza, odsetki to jej wtórny produkt.
  Przy braku odsetek puste pieniądze nadal mogą być kreowane i będą wywoływać kryzysy.

 7. Szwajcarzy idą w słusznym kierunku.
  Podstawowym prawem człowieka jest prawo do życia.
  Liberalne szuje te prawa człowiekowi odbierają.
  Szuje mówią zdychaj albo zostań niewolnikiem jakiegoś wyzyskiwacza.
  Przykład takiego zbrodniczego myślenia mamy w tym wątku (nijaki Marek).

  Przyszłość jest jedna.
  Każdy obywatel ma minimum egzystencji bezwarunkowo zapewnione.
  A więcej to już wg jego zdolności i chęci.
  To minimum dzisiaj to mieszkanie i 1500 zł.
  Skąd to brać ? Zniknie chmara darmozjadów na urzędach (dostaną po 1500 zamiast po 3000zł).
  Ludzie będą pracować by coś zrobić a nie by przeżyć czyli przestaną być niewolnikami.
  Płace wzrosną bo bezrobocie zniknie.
  I wyzyskiwacze będą płacili podatki w Polsce a nie wywozili zyski zagranicę.
  Nadto znikną składki emerytalne bo ten system zastąpi emerytury.
  To prosty znacznie upraszczający organizację Państwa system i do tego pro obywatelski.
  Patologia będzie jedna. Okradanie systemu na martwe dusze.
  Dzisiaj to się dzieje z emeryturami i rentami.
  Skończy się eldorado łapówkarzy rozdających renty.
  Skończą się łapówki dla lekarzy (powszechny realny dostęp do opieki medycznej bo dzisiaj mamy pozorny, udawany dostęp do opieki zdrowotnej).

  Ludzie zaczną żyć swoim życiem a nie życiem niewolnika zmuszanego do pracy przez zbrodniczy system żerujący na przymusie, wyzysku i niewolnictwie.

 8. @Maniek
  „Po drugie pieniądz fiducjarny , którego ilość zależy od polityków” – wróć na ziemię.
  Od kiedy politycy kreują pieniądz?To pieniądz kreuje polityków.Zakres tego jest tak wielki, że stał się niewidoczny , nie tylko dla Ciebie.
  Wprowadzenie tego systemu zamknęło by system obecnego panowania pieniądza, bo przestałby być bronią przeciwko ludzkości.
  Ustawienie przychodów na poziomie minimum socjalnego nic by nie zmieniło, poza tym, że zredukowało by 80-90% zbędnych stanowisk pracy (przerost administracji, kontroli , policji wojska ) – wiele z obecnych instytucji stało by się zbędnych i ludzie nie musieli by wymyślać nic, żeby uzasadnić potrzebe swojego miejsca pracy – vide kasta urzędnicza – niedługo petenci staną się dla nich cakowicie zbędni, o ile to już się w wielu przypadkach nie stało..
  Każdy kto chciałby cokolwiek więcej osiągnąć, miałby pole do popisu aby realizować swoją kreatywność i chęć polepszenia sobie warunków – to byłby ogromny motor rozwoju.
  Niewątpliwie jako cywilizacja zhamowalibyśmy z rozwojem chociażby technicznym, ale coś za coś.
  Niestety widzę w tym więcej zysków niż strat.
  Kapitalizm który kiedyś popierałem jest systemem tak wypaczonym, że z punktu rozwiniętego społeczeństwa zupełnie nie do przyjęcia.
  Nikt nikomu nie dał prawa do niszczenia innych ludzi , w żaden sposób i z żadnego powodu..

 9. @kos
  Popieram większość Twoich stwierdzeń – najpierw napisałem powyższe, później przeczytałem Twoje 🙂
  Uważam że wypaczeń i martwych dusz docelowo by nie było – to nie miało by sensu i na pewno było by bardzo łatwe do wykrycia.
  Znikły by powody i przyczyny przemocy, przestępstw kryminalnych, przyczyn konfliktów między narodowyh itp.
  Zagrożenie i problem to restrukturyzacja wielkich koncernów trzymających już teraz ękę na energii , ropie , żywności , wodzie , itp..
  Słyszeliści chyba że jakaś firma izraelska robi zakusy na przejęcie dostaw wody w Polsce i nie tylko?
  UE przygotowała przepisy o sprywatyzowaniu dostawców wody , aby to nie lokalne samorządy organizowały dostawy wody, ale prywatne firmy.
  Czy będzie to firma izraelska, czy nie – nie ma to znaczenia – i tak będzie drożej i nie wiadomo co będziemy pili (dla zainteresowanych mogę wrzucić linki).
  O próbie wprowadzenia w Nowej Zelandii prawa zabraniającego produkcji żywności przez ludzi nie wspomnę – ale to są realne działania systemu.
  Dlatego bardzo ważne jest, aby takimi inicjatywami jak ta Szwajcarska, walczyć z fundamentami systemu..

 10. Swietna inicjatywa.Glupie jest to ze czlowiek sie rodzi na tej planecie i jest tutaj jak intruz ,zeby mial mozliwosc przezycia normalnego musi robic to czego najczesciej nie chce.Nieliczni maja prace ktora kochaja.I do tego nic nikomu sie nie należy.Ziemie sobie zagrabiaja urzednicy i tzw panstwo i jak chcesz mieszkac to jak przepracujesz moze 30 lat to bedzie twoje miejsce na ziemii.Kazdy powinien jeszcze dostac swoj skrawek ziemii.Bez zadnej urzedniczej łaski.Z racji tego ze przyszedl na ten swiat.

 11. Witam.

  Przypatruję się Waszej rozmowie i jakoś poprawiło mi to humor. Jaki fajny ten internet. To chyba jedyna i ostatnia rzecz dająca nadzieję na zmianę tego nieludzkiego systemu miedzyludzkiego.

  A gdyby tak w tym nowym systemie nadać jeszcze pieniądzowi datę przydatności do użycia np. pół roku. Nie byłoby lokat i nikt nie chowałby ich do skarpety. Pięniądze byłyby wtedy chętniej wydawane zamieniane na wymierne dobra napedzając tym samym rynek dając pracę tym dla których minimum to za mało.

 12. Już dawno mówię znajomym o takim rozwiązaniu – to się śmieją że nikt nie będzie pracował – każdy dostanie te 1000 zł (ale nie więcej na tą chwilę!) z urzędu, jeśli ktoś stwierdzi że wystarczy mu 1000 i nie musi pracować to jego wola, może całą sumę przepić – będzie miał pretensje tylko do siebie. Konieczne byłoby tylko wprowadzenie wysokości płacy minimalnej aby pracodawcy nie dokonali zmowy i oferowali zarobków w kwocie np .tylko 300 zł bo i tak państwo daje 1000. Minimum pensji wg naszej sytuacji to powinno być 1000 zl.
  Jakie plusy ddaje taki system:
  -wzrośnie poczucie bezpieczeństwa społecznego a więc spadnie poziom ogólnej agresji a co za tym idzie pośrednio nakłady na służby policję, służbę zdrowia.
  -zmniejszy się poziom stresu i nerwic a co za tym zmniejszy sie obciążenia na opiekę lekarską i zdrowotną.
  -likwidacja wielu urzędów w skali kraju tysiące etatów – więc znikną wydatki z tym związane.
  -zagwarantowanie pewnego poziomu konsumpcji a więc rynku wewnętrznego co zapobiegnie bezrobociu i recesji i będzie sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi
  – po zsumowaniu ze środkami zarobionymi powszechna będzie ogólna dostępność wczasów i urlopów (i to też bym odgórnie narzucił łącznie w zachęta by raz na 5 lat każda aktywnie zawodowo osoba udała się na miesięczny urlop klimatyczny dotowany przez państwo) co bezpośrednio przełoży się lepszą kondycje psychofizyczną ludzi a tym samym oszczędności na służbie zdrowia.
  – zwiększenie poziomu witalności ludzi starych co spowoduje zmniejszeine obłożeń opieki społecznej.
  – Masowa rekreacja i turystyka powoduje rozwój zaplecza turystycznego w wielu regionach kraju pozbawionych przemysłu czy innych zakłądów pracy.
  -Zdecydowanie spadnie poziom degeneracji więzi rodzinnych z powodów finansowych i psychofizycznych, a tym samym urazów psychicznych wśród dzieci i dorosłych które często prowadza później do błędnych wyborów życiowych.
  Jestem pewny że długoterminowa ekonomika okazałaby się daleko lepsza od obecnych systemów gospodarczych.
  Przecież jeszcze 150 lat temu utopia to była że można pracować 8 h/dobę i co roku wyjeżdżać na urlop. 50 lat temu świat twierdził że wolne soboty to utopia i doprowadzą do ruiny gospodarki.
  Ale zdaję sobie również sprawę że są środowiska które za wszelką cenę nigdy nie pozwolą na takie rozwiązania z bardzo egoistycznych powodów.

 13. @klroman

  Napisałeś „Od kiedy politycy kreują pieniądz?To pieniądz kreuje polityków.Zakres tego jest tak wielki, że stał się niewidoczny , nie tylko dla Ciebie.”

  Kto określa poziom stopy procentowej , rynek, czy ręka urzędnika zależnego od polityka ?
  Jakbyś się jeszcze nie orientował , to poziom stopy procentowej odpowiada za podaż pieniądza , czyli jego ilość.
  Po drugie sama instytucja banku centralnego do sterowania polityką monetarną, to narzędzie polityczne a nie wolny rynek, komunistyczny wymysł.

  Ktoś tu napisał , żeby wprowadzić ważność pieniądza na pół roku, żeby był cały czas wydawany.
  Każdy system pieniężny , który uniemożliwia zaistnienie oszczędności długookresowych , to klęska. Z oszczędności biorą się inwestycje a nie z tego , że kasa krąży bardzo szybko, z tego bierze się tylko konsumpcja. Konsumpcja to wierzchołek góry lodowej , jaką jest cała gospodarka.

 14. tego tłumienia transferu to doświadczam od 1,5 roku, w zalezności od tego jakie sprawy sie porusza… i to zjazd jest nie z LTE ale z marnych 300-600 kb do 5kb -57kb.
  Efektem tego publikacja jednego zwykłego posta potrafi się rozciagnąć do kilku godzin.

  przykladowo teraz NTV ogladam przy 500kb – ale tylko dlatego że to są pierdoły.
  I ta „niezależność” jest mocno wątpliwa. Same odgrzewane kotlety. Mentalność ślizgająca się po wierzchu slogonow. Pare ciekawych duperelków. Ale to ultra bezpieczna zachowawcza opcja suma sumarum. np. informacje o 9/11 są już powszechnie znane – więc żaden to news i strategicznie czy taktycznie nikomu to nie wadzi, więc net działa sprawnie.

  A tylko pojawia się kwestia istotna ..i od razu wszystkie transfery sa tłumione.
  A informacja często pojawia się w spozycjonowanych skopiowanych wersjach, variantach echa (dot. upload).
  Nie wspominając już o masowości wysypań i przerwań przeglądarki przy ilosci otw. zakładek około tuzina. Takiej liczby padów przegladarki sie nie rejestrowało od lat (to były epizody) teraz to nagminne.

 15. Marek pisze:
  „Inicjatywa szwajcarska to utopia i głupota. „Kto nie pracuje niechaj też niech nie je”. Dawanie pieniędzy za darmo deprawuje ludzi ”

  Marek spadł tu z zamierzchłej epoki 😉
  To najlepsza i najzdrowsza inicjatywa w dziejach ludzkości. Marek, nie patrz na to przez pryzmat…np…polski. Paru milionom Polaków poprzewracałoby się przez pierwsze miesiące w głowach, część zapiłaby się na śmierć z tej radości, zanim dotarło by do ich świadomości ‚co się dzieje’ i ‚o co chodzi’?
  Taki powiedzmy cywilizowany naród szwajcarski jest na to gotowy od dawna. Nie rozumiem dlaczego tak późno na to wpadli? Zwłaszcza że zawsze było ich stać. Może właśnie dlatego…mieli zawsze wystarczająco wysokie dochody.
  Pytanie…czy po wprowadzeniu dywidendy wciąż będą chcieli pracować wszyscy.
  Nie ma sprawy, na opuszczone miejsca pracy wpuszczą cudzoziemców, którzy oczywiście jako nie-Szwajcarzy nie będą mieli prawa do szwajcarskiego „zasiłku”. Będzie klasa panów 1 kat. i klasa najemników robotników. Jednak nikt nie będzie narzekał, ponieważ zarobią 10 razy więcej niż w rodzimym kraju z którego uciekli.

 16. Odwołać Tuska i jego Rząd
  ‎20 marca 2013 roku o godz. 12:00 WARSZAWA ,wychodzi na ulicę spotykamy się pod KPRM w Al. Ujazdowskich 1/3. Niech przyjdą tylko ludzie odważni i zdeterminowani bo naszym celem jest obalenie rządu na czele z tuskiem ! Z pod KPRM wyruszamy na Sejm musimy usunąć ten system !

  Czas na REWOLUCJE ! ZACIŚNIJMY PIĘŚCI !
  20 marca 2013 roku o godz. 12:00 WARSZAWA ,wychodzi na ulicę spotykamy się pod KPRM w Al. Ujazdowskich 1/3. Niech przyjdą tylko ludzie odważni i zdeterminowani bo naszym celem jest obalenie rządu na czele z tuskiem ! Z pod KPRM wyruszamy na Sejm musimy usunąć ten system ! Czas na REWOLUCJE ! ZACIŚNIJMY PIĘŚCI !
  https://www.facebook.com/events/382236131875147/

 17. @Maniek pisze:
  ” Pisz do mnie z sensem a nie , jakbyś był przyćmiony z lekka.”
  Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
  Z mojego punktu widzenia , to Ty wydajesz się lekko przyćmiony.
  Może czas przejrzeć na oczy ?
  Od pewnego czasu wyrywkowo czytam Twoje wypowiedzi , i muszę zauważyć że zdajesz się strasznie podniecać tym pseudo naukowym bełkotem „specjalistów” ekonomistów , których teorie doprowadziły całą planete do całkowitego bankructwa i upadłości.Może masz co do tego jakieś wątpliwości??
  Twoje śmieszne stwierdzenia że politycy kreują podaż pieniądza świadczą że wierzysz w spiskowe teorie , że żyjemy w demokratycznym państwie, politycy dbają o nasze dobro , system medyczny istnieje po to aby dbać o nasze zdrowie, banki pożyczają pieniądze, abyśmy wszyscy rozwijali się gospodarczo,ustawy powstają w Polsce i robione są przez specjalistów, itd…..
  Weź przestań, bo się wszyscy będą z Ciebie śmiali.. :).
  Nie twierdzę że koncepcja szwajcarska to ideał. ale mając doświadczenia z systemem obecnym, wydaje się być ideałem…

 18. Maniek czas najwyższy się obudzić. Nie wierz w teorie spiskowe! 🙂

  Agnieszka. Świadomość podnosi się od 20 lat a odzwierciedleniem jej jest skład naszego parlamentu 😉

 19. @klroman

  Włóż głowę do wiadra z zimną wodą, ochłoń trochę, jak ochłoniesz, to spróbuj napisać , o co ci się rozchodzi i skąd czerpiesz wiedzę o tym co myślę i w co wierzę, z przykładami, bo robisz z siebie pospolitego głupka.

  //
  @Maniek – mniej emocjonalnie, bez wycieczek osobistych – na razie to prośba admina 😉

 20. @Maniek
  Nie będę się zniżał do Twojego poziomu, i przytaczał co Ty możesz zrobić ze swoją głową, napisałem wcześniej, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, z mojego punktu…. ( tu sobie dopisz..).
  Niewątpliwie mnogość powoływania się na jakieś dziwne „autorytety” w postach które zamieszczasz, wskazywanie mnogich pozycji z literatury „fachowej” świadczy tylko o tym, że nie cechuje Cię chyba kompletnie samodzielne myślenie, a wszelkie wzorce czerpiesz z zewnątrz.Nie umiesz obserwować sam, i wyciągać wniosków, a jak widzę każdy kto ma inne zdanie jest głupkiem, który powinien trzymać głowę w wiadrze wody.
  Każdy ma prawo do swoich poglądów, Ty masz swoje, ja swoje.
  Nie martw się, oświecenie przychodzi z wiekiem, może nie jest dla Ciebie za późno.

 21. @Maniek
  od czasu do czasu czytam komentarze i jesteś osobą, która przede wszystkim jest obelżywa i nieuprzejma wobec innych uczestników dyskusji. Masz prawo mieć swoje przekonania i zdanie, jak każdy człowiek, ale kultury kolego to Ci często brak i to przede wszystkim widać jak się czyta Twoje wypowiedzi, w których z reguły traktujesz innych niczym upośledzonych umysłowo i durni którzy o niczym nie mają pojęcia. A Ty najbardziej oświecony możesz łaskawie lemingom uszczknąć odrobinę swojej najlepszej prawdy. Nie odnoszę się tej chwili do Twoich prawd , tylko do sposobu w jaki je przedstawiasz zwłaszcza w odniesieniu do odmiennych opinii.

 22. @Admin

  A Tobie co , też Ci się pogorszyło, bo zaczynasz już bezzasadne ostrzeżenia pisać ?

 23. @Merkaba ,klroman

  Polecam jeszcze raz,wiadro zimnej wody na ochłodę wylać na rozgorączkowane dynie.

 24. @Merkaba

  Czytasz od czasu do czasu, ale nie hamujesz się z wydaniem całościowej oceny, jesteś po prostu beznadziejna, bo ktoś gdzieś ,kiedyś nadepnął ci na odcisk. Twoja opinia , to wiesz , do czego , tylko się nadaje . Pewnie jeszcze nick zmieniłaś , bo się boisz pisać otwarcie pod nickiem, którego stale używasz.
  Beznadziejna głupota niektórych ludzi pojawiających się od czasu do czasu na tym forum jest niepospolita.

 25. W dniu wyjścia Ludzi na ulice przez pojęcie(uświadomieniu sobie) głupoty Ma-trixa ,czyli przyznanie się samemu sobie do wykolejenia i fałszywego obrazu samego siebie,nie ma innej możliwości jak upadek tego energio żrącego potwora i początek Wolności bez pieniędzy.Żeby być prawdziwie Wolnym ,trzeba raz na zawsze z naszej świadomości wykasować pieniądz, BEZ SZANSY powrotu.Rozwój Duchowy oparty na pieniądzu nie ma najmniejszego sensu .Sekty związane z kościołem i korporacjami sterującymi rządy krajów(black magic) ,prowadzą Ludzi nad skraj przepaści po przez woń banknotów .Dywidenda może być tylko przejściowa w celu wzięcia odpowiedzialności za samego siebie ,po krótkim okresie pieniądz znika a wraz z nim zniewolenie i nadchodzi Nowa Era Świadomych Wolnych Ludzi.

 26. @Maniek
  myślę kolego , że swoimi wpisami sam wydajesz opinię o sobie. Nic dodać nic ująć. Jeszcze raz Ci wytłumaczę, bo nie jesteś w stanie zrozumieć, ogranicz się w swoich komentarzach do wyjaśnień merytorycznych nie obrażając innych. To tyle i tylko tyle. Jak widzisz nie odnoszę się do Twoich poglądów tylko do formy dyskusji. Dla Ciebie mogę być beznadziejna, różnica pomiędzy nami jest taka że ja takiej opinii o Tobie nie wydam.
  P.S. Nigdy nie zmieniłam nicka, nie mam powodów aby wypowiadać swoje zdanie w sposób utajniony. Mam już za wiele lat żeby bawić się w takie podchody.Czuję się odpowiedzialna za swoje słowa i nie muszę udawać nikogo innego wypowiadając swoje zdanie.

 27. Qcyp
  To co piszesz jest prawda .Ja od dawna mialam podobna idee dla ludzkosci Ale rozejrzyj sie dookola i popatrz na ludzi i caly ten system jak daleko zaszedl . Prawdopodobnie to sie w konsekwencji tak skonczy jak my propagujemy ale bedzie wielkim szokiem specjalnie dla tej spolecznosci , ktora byla tylko w pieniadzu .

 28. @Merkaba

  Już ci napisałem, że jesteś beznadziejnie głupia. Jesteś tylko trollem, który żre energię na forum, tak jak Kalina i tym podobni.
  Dawać rady, jak mam pisać , to sobie możesz. Odpowiadam tak, jak ktoś próbuje do mnie pisać. Powiem ci jedno spadaj. Nie dyskutuj ze mną, to nie będziesz miała problemów. Będziesz mnie zaczepiać, to ci będę odpisywał, tak jak na to zasługujesz.

 29. Maniek spokojnie . 🙂 Cale szczescie , ze wiem kto jestem ale nie wiem kto ty jestes. Agresja twoja moze byc powodem frustracji . Rozumiem i nic innego aprobaty nie wyrazam .

 30. Kalina analfabeto spoza granic Polski, naucz się najpierw pisać i mówić po polsku , a jak to zrobisz to i tak nie pisz do mnie , swoich popapranych komentarzy.
  Mam nadzieję, że się jasno wyraziłem 🙂 dziewczyno.

 31. Uwzgedniles moje imie w jednym swoim wpisie . Nie pisz o mnie ja tez ciebie pomine i twoje madrosci as well . Mysle ze w tym programie jest polozony wiekszy nacisk na metafizyke niz na produkt globalny i odsetki .

 32. Zreszta odsetki to intuicyjnie dla mnie weeds .Ja czuje a nie uzywam programowanej czesci czachy .

 33. Używaj sobie czego chcesz do myślenia nawet tyłka, swój syf mentalny możesz kierować , gdzie chcesz, tylko nie do mnie.

 34. Ja się za mądrego nie uważam, jeśli uważacie się głupców, to już wasz problem.

 35. Myślę, że towarzystwo takiego trolla wymaga jednak jednoznacznej interwencji administracji.Współczuje mu, ale obrażanie innych w takim stylu nie powinno pozostać bezkarne.
  Wysyp płatnych troli internetowych jestem w stanie zaakceptować jako przejaw celowego działania Systemu, takiej indolencji intelektualnej i chamstwa – nie.
  Myślę że jak to z prostym członkiem społeczności w której musi być miejsce i na takie postacie , trafiły by do niego jedynie proste słowa, rodem z rynsztoka .
  Ale szkoda energii na takie próby dotarcia do tej wspaniałej i kuriozalnej osobowości z intelektualnych i kulturalnych nizin.
  Serdecznie przepraszam wszystkie panie za próbę przywrócenia człowieczeństwa w tym beznadziejnym przypadku :).
  Przyznam , że zaczęło to być zabawne , jak może popłynąć emocjonalnie ktoś z tak wyolbrzymionym Ego , i odwrotnie proporcjonalnym intelektem..
  pozdrawiam wszystkich bez wyjątku 🙂

 36. @klroman

  Myślisz , ze takich yntelektualistów , jak ty, z wyżyn kulturalno-intelektualnych będą zmuszeni posłuchać ?
  Z „twojego punktu widzenia” wygląda to zapewne inaczej. Za dużo się gwiezdnych wojen naoglądałeś i pokiełbasiło ci się w główce całkowicie.
  Indolencja intelektualna, pomieszana z poprzestawianiem pojęć, chyba raczej tobie , to można przypisać. Z mojego punktu widzenia hehehehe , z którego intelektualisto za dychę.
  Przestań nazywać innych trollami, skoro sam nim jesteś.

Comments are closed.