Alternews – 27.02.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

20 thoughts on “Alternews – 27.02.2014

 1. Dzięki Voytek że tak szybko wrzucasz materiały na serwer.

  //
  🙂 jak nie ma młynu w studio to się udaje w miarę szybko przesłać…

 2. Panie Januszu, przestań Pan się tak zachwycać tą demokracją na Ukrainie i całym Majdanem. Jest to nic innego jak zbrojny zamach stanu sponsorowany przez zachód. Najgorzej na tym wszystkim wyjdzie sama Ukraina i Polska, z której półgłówki wmieszali się w wewnętrzne sprawy obcego państwa. Polecam filmik z demokracji na Ukrainie. Proszę zobaczyć kto przeprowadzał zamach na władze. Jestem oczywiście przeciwny władzy, która jest antyspołeczna i zachłanna ale to co media mówią o zajściach na Ukrainie przechodzi wszelkie pojęcie.
  http://www.youtube.com/watch?v=q8JC-ZjqFb4#t=118

  1. Dlaczego aż tak WIERZYSZ mediom, media manipulują i to coraz bardziej widać, obecnie można śledzić rzeczywistość w wielu mediach i słuchać wielu świadków – ALE OCZYWIŚCIE NALEŻY MIEĆ SWÓJ ROZUM i nie traktować tego co się usłyszy za jedyną „prawdę”.

 3. „Latem 2010 roku Ukraina otrzymała od MFW (czytaj: żydowskich lichwiarzy) pożyczkę na prawie 15 mld dolarów. Jednak po wypłacie części pieniędzy została ona zawieszona, bo władze Ukrainy odstąpiły od realizacji uzgodnionych z MFW warunków pomocy — rezygnacji z subsydiowania energii, zamrożenia płac i emerytur.
  W listopadzie 2013 roku Ukraina spłaciła przedostatnią ratę tego kredytu. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zapowiedział, że będzie korzystać z kredytu MFW tylko wtedy, gdy Fundusz zmieni swoje wymagania.
  Media podały, że podczas grudniowego (2013) spotkania z byłymi prezydentami Ukrainy, Janukowycz zapowiedział, że dopóki MFW stawia takie warunki jak zamrożenie płac, emerytur czy podniesienie cen gazu, kraj takich pożyczek nie potrzebuje.
  Rozmowy z MFW oraz UE zostały zawieszone w listopadzie 2013 roku.
  Pod koniec listopada rozpoczęły się protesty na Majdanie.”
  przedruk fragmentow z:http://www.bibula.com/?p=73496
  Na ile prawdziwe informacje nie wiem.
  A to ze walczący tam byli wczesniej szkoleni i pewnie byli oplacani i sa nadal to nie ulega wątpliwości.
  Chyba ze tam walczyli sami bezrobotni co przez 3 miesiące nie musieli zarabiać na zycie.

  1. Inne słowa ale ten sam przekaz.
   Taka jest najzwyczajniej obiektywna prawda.
   Jak widać nie dla wszystkich.
   To dla tego Polska skończyła swój Państwowy byt jako niesuwerenna kolonia jewrejskiego zachodu.
   Agenta można zrozumieć, pracuje dla swoich (trzeba takich zwalczać bo to wrogowie) ale własnym pożytecznym idiotom trudno wybaczyć że całym sercem wspierali kolonizację i rozgrabienie Polski i wspierają kolonizację i grabież Ukrainy.
   Chciało by się by zrozumieli.
   Nie rozumieją.

   1. napisz więc jak ty nie wspierałes-może mnie przekonasz.Napisz co zrobiłeś aby ratować polskę?-głosowałeś np. na PO,lub co zrobiłeś.Co ja zrobiłem?-wyjechałem i nikt nie musi mi płacić zasiłków MOPS i nikt się nie dorabia na pokrywaniu kosztów moich szkoleń-jako bezrobotnemu,nikt nie bierze pieniędzy za troskę abym nie został wykluczony społecznie.Napisz co zrobiłeś-bo pisaniem Krakowa nie budowano,a z pisania chłop w szpitalu umarł.Mało tego -mieszkam za granicą i wcale ci nie przeszkadzałem w realizacji twoich celów.Masz osiągnięcia?

 4. 10 tys uzbrojonych w bejsbole i koktajle Mołotowa bandytów szkolonych i dowodzonych przez zagraniczną agenturę to jest naród? To jest wola 40 milionowego narodu ?
  Moim zdaniem takie sugestie to ..no nie wiem ..powiem delikatnie… mało przystające do zdrowego rozsądku.

 5. Я тебя люблю Янушy Иванович Загорский blokada mentalna związana z tradycjami pokonana, zobaczymy czy Popielec przejdzie bez echa a może nawet święta wielkanocne Be free / no more habits hihihi

 6. Panie Jerzy jest jeszcze kilka podobnych filmów z udziałem tego majdanskiego troglodyty tak bliskiemu sercu pana Janusza przedstawiciela demokracji bezpośredniej. Jest też film jak na zachodzie Ukrainy lud obrzuca koktajlami mołotowa przejeżdżający autobus, który zaczyna płonąć a pasażerowie uciekają w pola zostają dogonieni lud wykrzykuje nad nimi hańba itp. Tacy jak ten „muzyczko” przyjmowali pod groźbą linczu przeprosiny na kolanach funkcjonariuszy berkutu we Lwowie co tak ujęło pana Janusza. „Nasz” Radosław „majdan” Sikorski powiedział ostatnio, że zmiana ustawy językowej przez tę obecną wierchowną radę było poważnym błędem nowych władz. Wczoraj również przedstawiciele rządów Węgier, Rumunii i Słowacji skrytykowali nowe wladze Ukrainy za tę zmianę ustawy językowej. Może ona dodatkowo wniecać nastroje separatyzmu na wschodzie kraju gdzie większość nawet Ukraińców mówi po Rosyjsku, ale pewnie tego żądali majdaniarze typu „muzyczko”.

  1. Ta cała „wladza”to kompletna paranoja.Ja tylko czekam az w koncu ludzie zaczna sie rzadzic sami i dla samych siebie jak najlepiej.
   I mam nadzieje ze scenariusz zachodu dla Ukrainy wymknie im sie spod kontroli na rzecz wladzy ludu.fajnie by bylo.

 7. @bez nicka, ja wrzuciłem ten jeden film tylko dla przykładu. Jest w necie mnóstwo filmów, które rujnują narracje dziennikarzy i polityków. Oni liczą na to, że jest duża część społeczeństwa polskiego nie znająca prawdy, nie śledząca internetu. Przekaz dot. Ukrainy w agenturalnych mediach jest wyjątkowo bezczelny. Traktują nas jak półgłówków, gdzie to oni przez to pokazują, że są ludźmi niezmiernie ograniczonymi.
  Pod Alternews z 24.02.14 lub 25.02 umieściłem List Otwarty do polityków i dziennikarzy, w którym trochę szerzej opisuję mój pogląd na tą sprawę.
  Pozdrawiam, J.T.

 8. Qcyp pisze : ” Janukowycz przemawia w Rosji: mam zamiar kontynuować walkę o przyszłość Ukrainy”

  Przyszłość Ukrainy ? Przecież jej nie ma i nie było !
  Bo to co było to najzwyklejsza rozpacz ! Byłem na Ukrainie 3- razy. I własnym oczom nie mogłem uwierzyć. Kraj wygląda jak z gazetowych obrazków z lat pięćdziesiątych.
  Drogi jak za króla Ćwieczka. Dziura na dziurze. Na granicy celnik nic nie znalazł i wydziera odemnie pieniądze. Pytam się za co mam płacić ? A, on bo nie ma koła zapasowego. Przecież jest mówię. A, on bredzi, że ma być dwa koła zapasowe. Ma być jedno mówię. A on, albo płacisz, albo już tu zostaniesz. To co zdążyłem zobaczyć w promieniu 100 km, to nędza i głód. Wszedłem do sklepu i kupuję cukierki, bo mnie znajomi prosili, abym kupił, bo ponoć dobre. Ale, nie zdążyłem jeszcze dobrze wyjść ze sklepu jak mnie dopadło chyba ze sześcioro dzieci, żebym im dał cukierki. Dałem pół z tego co kupiłem, ale żywcem wydarły mi całą torbę 1kg cukierków. I w życiu nie widziałem jeszcze, aby ktokolwiek tak jadł ! W ciągu dosłownie 2-3 minut te wynędzniałe z głodu dzieci nie zjadły te cukierki, lecz dosłownie je połknęły !!!!!!
  Jadąc pobłądziłem trochę i zatrzymałem się przed jakąś chałupą, aby spytać jak jechać. Przed studnią studnią mył się jakiś człowiek w wieku ok. 50 lat i pytam o drogę. Widzę, że na siłę próbuje zciągnąć z siebie brud i zażartowałem – może myło budu krasze ?
  A, on – miło dorogo … Zrozumiałem, że mydło drogie i chyba go nie posiada ? Chciało mi się wrócić i kupić mu mydło.

  To nie jest walka o przyszłość Ukrainy jak łże ten Oligarcha. To walka o swoje majątki i swoje wpływy. Parę kilometrów dalej od jego pałacu, w którym zgromadził niebotoczny wręcz majątek dzieci przymierały głodem. A, on sobie jeszcze sracz zrobił ze złota i obłożył diamentami. To zwykły idiota, psychopta …!

  Nie wiem o co walczą ci ludzie w Ukrainie ? Zapewne walczą o różne rzeczy. I różne grupy i nacje mają różne interesy. Niemniej jednak patrząc swoim okiem powiem, że tam walczyć o wszystko. Walczyć z niebywałą korupcją, walczą o przetrwanie, walczyć z nieprzeciętnie rozwiniętą mafią, która to ona rządziła do tej pory tym krajem, walczyć przynajmniej może o jakąś wizję przyszłości w tym rozkradzionym przez oligarchów kraju, którzy szybko dali nura z Ukrainy, jak tylko zaczęły się rozruchy.
  Na dzień dzień dzisiejszy bez żadnej przesady i każdy kto był na Ukrainie może to w taki lub podobny sposób potwierdzić, że najlepiej postawić tam znak – OTO KONIEC ŚWIATA.

  O jakiej walce o przyszłość ten psychopata Janukowycz bredzi..? Co robił On i jego koleżki poprzednicy przez te lata co zajmowali swoje ”urzędy” ?

  Co robili ? Łupili majątki, przelewali na różne zagraniczne konta miliardy, które dzisiaj im poblokowano, a tzw. przeciętny obywatel zastanawiał się co da dzieciom zjeść ! 🙁

  Tle w temacie.

  Baj…..

  1. Poczytaj sobie wymagania MFW wobec Ukrainy to dowiesz się co MFW chce odebrać ludziom a co dotychczas dawała im władza.
   Co do bogactw Janukowycza to nie ulegaj propagandzie jego wrogów.
   Oni pokazują pałace Państwowe przysługujące głowie państwa (tylko na czas gdy jest głową państwa) i wciskają takim jak ty że to prywatna , zrabowana narodowi własność złodzieja.
   Dajesz robić z siebie głupa najemnym kłamcom na etatach dziennikarzy.
   Do ciebie adresują swoje kłamstwa i z takich jak ty robią pożytecznych dla siebie idiotów. Potem wysyłają ich na barykady z koktajlami Mołotowa.
   W ich planach nie ma żeby ci się poprawiło, to im ma się poprawić twoim kosztem.

Comments are closed.