Alternews – 27.11.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

10 thoughts on “Alternews – 27.11.2014

 1. Dobra wiadomość dopiero w…piątek 😀
  2. Nie jest źle.Dobra wola wciąż tu jeszcze obowiązuje 🙂
  (amen)

 2. A ropa dalej spada, już jest na poziomie 70$.
  Spada już poniżej opłacalności produkcji w Norwegii, w USA, na północy Rosji.
  Te spadki to planowa manipulacja cenami ropy wykonywana przez Arabię Saudyjską i Katar na zlecenie USA. Celem głównym jest oczywiście gospodarka Rosyjska.
  Jednak to miecz w wielu ostrzach.
  Na tych spadkach zarabiają odbiorcy ropy w tym przeciwnicy USA czyli np Chiny.
  Osłabiając ropą Rosję USA wzmacnia Chiny. A Rosja i Chiny to dzisiaj jedna drużyna.
  Per saldo drużyna nadal ma się dobrze (to tylko „przelewanie” kasy z Rosji do Chin).

  Rosja, by podnieść skokowo ceny ropy, ma zawsze opcje, szeroko stosowaną na zachodzie, czyli demokratyzację najbardziej na świecie niedemokratycznego kraju i znanego ośrodka światowego terroryzmu czyli Arabię Saudyjską.
  Rosją zawsze może przystąpić aktywnie do walki z terroryzmem likwidując zaplecze finansowe terrorystów czyli pola naftowe Arabii Saudyjskiej i Kataru.
  Ale to pewnie opcja ostateczna.
  Nawiasem mówiąc w tym kontekście kupowanie ropy w Arabii Saudyjskiej czy w Katarze to wprost wspieranie światowego terroryzmu.
  Jak widać tzw zachód, USA , Izrael, Arabia Saudyjska, Katar, ISIL(PI), Alkaida, Światowy terroryzm to jedna i ta sama drużyna.
  Podział ról w tej drużynie jest oczywisty.
  Dowodzenie, strategia to Izrael (światowa mafia…), siła militarna to USA i NATO, finansowanie, dostawy mięsa armatniego to Arabia Saudyjska i Katar, mokra robota, działania pozaprawne, prowokacje to ISIL(PL), Alkaida…banderowcy na Ukrainie, islamiści z Kosowa… Polska w tej drużynie to pachołek wykorzystywany na wiele sposobów (finansowanie (poprzez wyzysk gospodarczy), mięso armatnie (misje stabilizacyjne), mokra robota (tajne misje GROM…).

  Na sprzedaży ropy zarabia też Izrael który kupuje od ISIL (PI) czyli od państwa Islamskiego (tych terrorystów co to ich Obama zwalcza) , kupuje za 1/3 ceny bo to ropa kradziona (z Iraku i Syrii) , następnie certyfikuje tę ropę jako wydobytą z własnych złóż i sprzedaje do Europy.
  Jak widać tzw zachód aktywnie finansuje terrorystów również przy pomocy pośrednika jakim jest Izrael, pośrednik jak zwykle wyłącznie zarabia.
  Wymyślił to Izrael (motor wszelkich działań, w tym zbrodni, zachodu na bliskim wschodzie) a zachód o tym doskonale wie i tylko udaje że nie widzi.

  Tak w jaśniejszym świetle wygląda „światowa demokracja”.

  W Polsce coś się jakby zmienia. Wczoraj w TV oglądałem doskonały film Michela Moora
  o systemie amerykańskiej demokracji i roli Wall Street w tej demokracji.
  Doskonały demaskatorski film dotychczas „chodzący tylko w internecie” a tu puszczony w pakiecie darmowym w godzinach największej oglądalności.

  1. Po co tyle pisać ,wojna trwa po miedzy Rosją a USA i jest to jedynie zemsta za przegraną wojnę na Ukrainie. Tak było wszędzie Wietnam, Korea ,Filipiny itd.
   Obecnie realizowana jest faza druga mianowicie zmasowany atak giełdowy.
   Faza trzecia; inflacja w USA i Europie,zamieszki, obalenie reptylianskiej agendy Kissingera żyda i Brzeziński polak.Oczywiście widzimy tylko gadzie marionetki ale już nie długo pojawią się nam rządzący w pełnej krasie.I na pewno to nie są żydzi.

   1. Ta wojna trwa od dawna. Prowadzi ją światowa mafia żydowska a USA to tylko kolonia wykorzystywana ze względu na swój potencjał militarny i gospodarczy.
    To wojna o władzę nad światem o pełną dominację (taka sama jak prowadził Hitler tylko jeszcze nie do końca gorąca).
    Rosja w tej wojnie jest ważnym dla mafii celem (duża część tej mafii wywodzi się z Europy wschodniej i Kaukazu to tzw hazarzy), Rosja to skarbiec surowcowy, potęga geopolityczna (terytorium). Rosja to wymarzona „przestrzeń życiowa” (znamy to pojęcie z historii jednego Adolfa) dla światowej mafii.
    Ukraina to krok w kierunku zdobywania tej „przestrzeni życiowej”. (najpierw zdobyli zachód po II wojnie światowej, potem Europę wschodnią po 89r, teraz zdobywają bliski wschód, i idą ostro na wschód (drung nach Osten).
    Tak wygląda III wojna światowa.
    Coraz trudniej im zdobywać kolejne tereny.
    Bliski wschód się broni (Irak, Afganistan, Syria, Egipt, Pakistan, Iran), Europa już nie klaszcze (Węgry, Serbia, Niemcy),
    Rosja skutecznie broni przejęcie Ukrainy (Krym, NowoRosja).

    Inicjator tej wojny czyli agresor (mafia…) podnosi stawkę (atak na gospodarkę Rosji przy pomocy embarga i cen ropy).
    Ale siły agresora maleją, zasoby się kurczą, drukowanie pieniędzy nie wystarcza, coraz mniej krajów na świecie chce uczestniczyć w tej wojnie (stąd wołania o zbrojenia w NATO… a kraje NATO nato mówią „wała”, nie chcemy wojny, ale Polska jako bezwolny wasal już planuje miliardy na zbrojenia).
    Wolny od mafii Świat się organizuje w sojusze obronne przed agresorem bo agresor pokazał jak łatwo i brutalnie potrafi wykończać pojedyncze kraje (Polska, Jugosławia, Irak, Kosowo, Afganistan, Libia, Syria, Ukraina, próby w Wenezueli, Rosji, na Białorusi, w Iranie, Egipcie…w Honkongu).

    A czy inspiratorami tej wojny są żydowscy Oligarchowie czy inni Oligarchowie to chyba jednak wiemy.
    Dominująca siła to żydowska Oligarchia z USA ale i nie tylko, to oni dysponują największymi zasobami zrabowanymi narodom na których pasożytują (FED, banki, Wall Street, koncerny, zbrojeniówka, przemysł naftowy, większość pozostałego przemysłu…zasoby naturalne przejęte w podbitych krajach).

 3. POWIEDZIAŁ BYM,, MIEDZY INNYMI” I NIE SKUPIAŁ BYM SIĘ Aż nadto NA ŻYDACH.NO CHYBA ZE CHCE SIĘ ODWRÓCIĆ UWAGĘ OD PROBLEMU AGENDY VATYKANSKO-BANKOWO KORPORACYJNEJ I JAK HITLEREK CZEPIAĆ SIĘ ŻYDÓW CZY ANGLICY POLAKÓW W GB.

  1. Masz rację tu nie chodzi o żydów, chodzi o mafię, jej cele oraz metody, jaka by to mafia nie była.

   Każdy człowiek to tylko genetyczny komputer z inteligencją wrodzoną na poziomie zwierzęcia (ssaka typu homo sapiens), żyd też i murzyn i aborygen i Słowianin..
   To kim jest człowiek w życiu to „oprogramowanie” uzyskane w trakcie życia (matka, język, środowisko, kultura, religia, edukacja, moda, polityka.. zestaw wartości) .
   To ideologie czynią ludzi zbrodniarzami a człowiek sam z siebie jest co najwyżej drapieżnikiem (instynkt przetrwania), jak będzie miał co jeść i gdzie spać oraz samicę do zabawy to będzie tak niegroźny jak najedzony i na bzykany lew.

   Ale ideologie (w tym religia) mogą go zmotywować to popełniania najpotworniejszych zbrodni. I to obserwujemy dzisiaj na co dzień.
   Trzeba zniszczyć ideologie które są motorem tych działań.
   (ortodoksyjny islam to tylko skutek manipulacji innej globalnej i fundamentalnie rasistowskiej ideologii… opisanej w Torze).
   Sam islam jest w istocie pokojowy ale zmanipulowany jest już groźnym narzędziem w rękach manipulatora.

 4. Ukraina to państwo demokratyczne i państwo prawa wg Poroszenki i reszty Kijowskiej agentury, naszych i zachodnich polityków.
  Poniżej znalezione w sieci uzasadnienie:

  „W Odessie rozpoczął się proces karny w tamtejszym sądzie rejonowym, w sprawie dotyczącej tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce na początku maja br. w Domu Związków Zawodowych. Podczas wczorajszej rozprawy doszło do poważnego incydentu w sądzie gdzie zamaskowani bojówkarze prawego sektora i samoobrony Majdana, zaatakowali świadków wezwanych do złożenia zeznań oraz bliskich ofiar i same ofiary. Kilkudziesięciu bojówkarzy w pewnym momencie zaczęło bić zgromadzonych przed salą rozpraw ludzi używając przy tym gazu łzawiącego, następnie usiłowali- wykrzykując jednocześnie nazistowskie hasła- wtargnąć na salę rozpraw w celu zakłócenia prac sądu i przerwania procesu ale policji udało się zablokować drzwi.

  Ciekawe czy w takiej sytuacji sąd jest wstanie wydać obiektywny i w miarę sprawiedliwy wyrok? Sądzę, że nie ma na to najmniejszych szans, ale jest to już taka specyfika panujących na Ukrainie od niedawna zasad wzorcowej zachodniej demokracji. Taką ocenę tego stanu rzeczy opieram przede wszystkim na tym, że żadne zachodnie media, politycy i organizacje powołane do monitorowania zasad praworządności nie zabierają w tej sprawie głosu oburzenia, a więc w pełni świadomie to tolerują i się z tym godzą.

  No cóż, wychodzi na to, że moje spojrzenia na głoszone przez wyżej wspomnianych zasady demokracji było niewłaściwe i zmanipulowane, czego dowodzi jasno obecna sytuacja na Ukrainie, gdzie wszelkie możliwe zasady demokratycznego państwa prawa są świadomie i w sposób planowy łamane co jest jednocześnie wspierane i tolerowane przez wiodące demokratyczne kraje wolnego świata.”

  Tutaj źródło:
  https://adnovumteam.wordpress.com/2014/11/28/wojna-domowa-na-ukrainie-28-11-2014r-83-dzien-rozejmu/

 5. Co do wyborów ,zamiast nawolywać do glupiego bojkotu(zupelnie nieprzemyslane ze strony podziemna tv) moze lepiej proste sposoby by sie sprawdzily aby ograniczać glosy nieważne przynajmniej.Czyli zabieramy na wybory swoje wlasne dlugopisy ,mazaki albo kredki o roznych kolorach zeby nie mogli dopisywać krzyzykow tym dlugopisem co lezy w lokalu wyborczym.
  A jak wiadomo tym wlasnie dlugopisem najczesciej ludzie glosują.
  Chyba nie dopisaliby krzyzyka dlugopisem czarnym do rózowego mazaka?
  Bo wtedy latwo to sprawdzić .Jesli na karcie bedą dwa krzyzyki napisane innym kolorem tzn ze to nie wyborca napisał.i ewidentny dowod.Tak mi sie wydaje.

 6. No i znowu znalazłem kolejny gigantyczny skandal.

  „Katarski manewr gazowy na polski LNG Katarczycy sprzedali lub finalizują sprzedaż kontraktu na dostawy LNG dla PGNIG-u – wynika z nieoficjalnych informacji DGP. Kontrakt na dostawę skroplonego gazu do Polski ma mieć bank inwestycyjny Merrlin Lynch.

  Eksperci mówią, że taka sytuacja zmniejsza szansę Polski na renegocjowanie umowy. Zgodnie z nią, od drugiej połowy 2014 r. PGNiG ma odbierać w gazoporcie w Świnoujściu sprowadzany z Kataru gaz LNG. Zakontraktowano 1 mln ton, a umowę zawarto na 20 lat.

  Możliwość renegocjowania katarskiego kontraktu gazowego jest dla Polski ważna z powodu formuły cenowej, jaką przewiduje umowa. Poseł Maks Kraczkowski z sejmowej komisji gospodarki przypomniał, że formuła cenowa jest oparta o notowania ropy naftowej na światowych rynkach.

  – Sprzedaż katarskiego kontraktu do jednego z banków inwestycyjnych – jeżeli nastąpi – utrudni Polsce renegocjowanie warunku nie do końca korzystnego, lub niekorzystnego, jak to część ekspertów, kontraktu gazowego. Będziemy skazani na zakup gazu po wysokich cenach. Warto zwrócić uwagę na to, że zarówno PGNIG jak i ministerstwo gospodarki nie poinformowały polityków opozycji, posłów, senatorów oraz opinii publicznej o możliwym przejęciu kontraktu katarskiego przez jeden z dużych banków inwestycyjnych. Tego typu sytuacje muszą budzić niepokój i budzą go u polityków PiS oraz u wielu ekspertów – powiedział Maks Kraczkowski.
  W związku z tym poseł Maks Kraczkowski zapowiada, że będzie wnioskował o powołanie w Sejmie podkomisji gospodarki, która miałaby się zająć zarówno kwestią opóźnienia budowy gazoportu w Świnoujściu jak i sprawami kontraktu katarskiego.

  RIRM http://www.radiomaryja.pl/informacje/katarski-manewr-gazowy-na-polski-lng/ Ps. Merrill Lynch zarobi miliardy dolarów na niekompetencji ekipy rządzącej.
  Okazuje się, że nasze państwo pod rządami ekipy PO i PSL każdy może doić dowoli. Konsekwencje afery gazowej (opóźnienia przy budowie gazoportu + niekorzystne zapisy “kontraktu katarskiego”) przybrały nieoczekiwany kierunek. Pojawiły się informację, że Katarczycy sprzedali słynny “kontrakt” amerykańskiemu bankowi inwestycyjnemu Merrill Lynch. Co to może oznaczać w praktyce? – Merrill kupi ultra tani amerykański gaz po 80$ za 1 tys. m3 i wyśle go do Polski po cenie z “kontraktu katarskiego”, czyli po ok. 650$. Za wszystko zapłacą zwykli Polacy-goje w rachunkach za gaz.
  Tak się robi żydowskie geszefty !! Mam obawy, że dopiero teraz zacznie wychodzić po Tusku prawdziwy smród. Wynik tego będzie mało zabawny, a ludzie już nie powiedzą, dostajemy od życia kopa w tyłek, ale chłostę po grzebiecie. Niech tylko gazowy przekręt się rozhula, a wszyscy będą ugotowani na mrozie. Drugim problemem są finanse, a konkretnie pożyczki zewnętrzne. Gdy rząd zmieni się wtedy (może) wyjdzie na jaw rzeczywiste zadłużenie. Budżet jest wielką tajemnicą. A tajemnic jest na pewno więcej, jestem bardzo ciekawy co Tusk podpisywał po cichu w UE? ”

  Adres źródła ten sam (AdNowum)

Comments are closed.