Alternews – 28.07.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

16 thoughts on “Alternews – 28.07.2014

 1. 13:15 to niezłych przyjaciół ma ta niezbyt-mądra-sowa, jeśłi „przyjaciele moich przyjaciół są moimi przyjaciółmi”, to z kim przyjaźni się na się nasza ‚elyta’?
  BTW ciekawe kiedy elyta na tyle traci twarz, że bez żenady może się golić spoglądając w swe lustrzane oblicze. no panie profesorze MB, przed wojną to be se pan palnął w łeb!

 2. Obserwując politykę wschodnią rządu w Polsce nie można nie zauważyć, że prawdopodobnie jego misją jest przekonać świat, że w Rosji żyje szatan i jego 140 mln diabłów. Inaczej niezwykle trudno jest zakwalifikować antyrosyjską i w pewnych aspektach napędzaną indywidualną rusofobią członków rządu – politykę tegoż niestety rządu w Polsce.
  W kolejnych najnowszych wypowiedziach najważniejszych przedstawicieli władz państwowych Polski widać wyraźną zmianę retoryki, okazało się, bowiem że nie tylko mamy się Rosji bać i się jej boimy, ale nasi władcy prawdopodobnie dostrzegli związek pomiędzy swoją polityką a możliwą odpowiedzialnością za jej skutki, ponieważ jak twierdzi jeden z niestety ministrów sami państwo który w kontekście sankcji – podobno nie mamy innego wyjścia.
  To wszystko pachnie nawet jakąś formą samo poświęcenia się, ponieważ przykładowo tenże pan niestety minister sami państwo wiecie który, wyraźnie w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi na temat konsekwencji sankcji nakładanych na Federację Rosyjską powiedział, że my poniesiemy prawdopodobnie większe konsekwencje niż Niemcy. Zastanawiające jest to, czy jeżeli nasze władze mają świadomość, że ich polityka i polityka przez nich popierana szkodzi krajowi i jego gospodarce – czy to kwalifikuje się przed Trybunał Stanu? Oczywiście wszystko można wytłumaczyć „racją stanu”, jednakże ta akurat w pełni zależy od polityki.
  Naprawdę nic, tylko gratulować naszym władcom przeciw skuteczności ich polityki. Czy naszym celem ma być wywołanie rzeczywistego konfliktu z sąsiednim państwem w imię rzekomych interesów sąsiada, których nie rozumiemy i nic nam do nich? Czy rzekomą „przyjaźń” Ukraińców musimy opłacać nienawiścią do Rosjan? Przecież to jest zupełnie nielogiczne i stanowi zaprzeczenie naszych fundamentalnych interesów, nie mówiąc już o zdrowym rozsądku.
  To naprawdę wszystko jest niesamowite, bo mogliśmy mieć dobre stosunki zarówno z Ukrainą jak i Rosją, będąc wiarygodną platformą kontaktów dla Zachodu! Będąc dobrym sąsiadem – nikogo o nic nie oskarżając i nikogo nie osądzając, ponieważ dzieją się nieszczęścia i ludzkie dramaty – giną ludzie, często niewinni! No, ale niestety jest jak jest i mało możemy na to poradzić, ale NIESTETY KONSEKWENCJE ZŁEJ POLITYKI PONIESIEMY WSZYSCY.

  1. Jeśli idzie o konsekwencje złej polityki to napewno władza będąca siłą napędową tejże polityki , konsekwencji nie poniesie a jedynie korzyści. Nie wykluczone, że poświęcą jakiegoś kozła ofiarnego ze swych szeregów tylko po to aby utrzymać się przy władzy jak najdłużej.

 3. Niby pan niezależny, ale usiłuje Pan manipulować naszym, Pan widzów stanowiskiem.
  Drogi Panie, Ukraina dysponuje nagraniami, nie z żadnych rzekomych podsłuchów, tylko nagraniami wieży kontroli lotów. TO JEST OCZYWISTE. Dlaczego Pan, niezależny rzekomo człek nie zadał sobie pytanie? Dlaczego nagranie wieży z samolotem nie zostało upublicznione i to nie tylko w ciągu godziny od zdarzenia, ale i do chwili obecnej.

  Czy nie sądzi Pan, że gdyby to nagranie, a istnieje na 100%, było neutralne albo wskazywało jednym słowem na winę powstańców to byłoby upublicznione na cały świat???

  Sądziłem, jak się okazało w praniu błędnie, że jest Pan uczciwy.

  Co do wyroku o 50 miliardów dolarów to mój drogi znowu brakuje uczciwości. Żydzi mówią i świętym prawie własności, ale nie wtedy kiedy kradną cudzą własność, tylko wtedy kiedy już ukradli i okradzeni chcą im odebrać ukradzione. Żydów obowiązuje lojalność wobec swoich przejawiająca się m.in tym, że jeżeli sędzia Żyd pozwoliłby wygrać nie żydowi proces sądowy to odpowiada wobec Żyda za szkodę tym wyrządzoną. To brutalna, nieprawdopodobna, niedopuszczalna w naszych myślach sytuacja, ale niestety prawdziwa. Taka religia i wypływająca z niej nauka oraz egzekucja ukształtowała mentalność i postępowanie tych ludzi. Jeżeli Pan nie wierzy, to niech Pan znajdzie uczciwego, biednego Żyda, to On Panu powie dlaczego jest biedny.

  1. Rzeczy raz zagrabione, zrabowane, przejęte, sprywatyzowane, wyłudzone przez żydów stanowią po wsze czasy niezbywalne mienie żydowskie.
   Wszystkie sądy żydowskie np taki jak ten w Hadze mają tę zasadę za wiodącą wytyczną międzynarodowej społeczności (żydowskiej).
   Palestyna odebrana Palestyńczykom jest już na zawsze mieniem żydowskim.
   Podobnie jak rosyjska ropa i gaz odebrane Rosji przez mafię żydowską za Jelcyna. Ukraina też już jest na zawsze mieniem żydowskim, podobnie jak Polska (większość gospodarki przejęta przez mafię żydowską).

   To taka żydowska uliczka jednokierunkowa w zakresie przepływu majątku, wartości, mienia. To elementy szeroko rozbudowanego mechanizmu mającego doprowadzić mafię żydowską do władzy nad światem.

   Świat zginie w męczarniach , już giną steki tysiące ludzi, przez działania tej mafii. Jak świat nie zniszczy tej mafii to będzie coraz gorzej dla świata.
   Mafią jest chciwa, bezwzględna, skrajnie zakłamana a w rzeczywistości nie przestrzegająca żadnych zasad poza jedna… korzyści własne (ilość zamordowanych gojów nie ma znaczenia).

   1. Chyba mamy odpowiedź na pytanie dlaczego nagrania z Ukraińskiej wieży są „tajne”.
    http://polish.ruvr.ru/2014_07_29/Ukrainski-pilot-Su-25-twierdzi-ze-stracil-Boeinga-9356/
    Jeżeli to prawda, to pilot Boeinga musiał zauważyć ostrzał i wykrzyczeć do wieży co się dzieje. („ktoś strzela do mnie”, „jesteśmy ostrzeliwani przez nieznany samolot…itp.)

    To by też wyjaśniało nagły atak Banderowców na tereny gdzie spadł samolot. Ten wrak nie może się dostać w ręce obiektywnych badaczy. Tam muszą być ślady z tych działek.
    Zagraniczne ekipy Banderowcy muszą przegonić (i przeganiają).

    To tłumaczyło by też fakt że nie ma „dowodów” odpalenia rakiet z BUKów a musiały by być zarejestrowane przez Rosjan i Amerykanów.

    Prawda jednak jest nagrana na czarnych skrzynkach które trafiły do .. hm do kogo ? Czy macki mafii żydowskiej tam też sięgają ? Obawiam się że tak. Czarne skrzynki albo zaginą albo nie dowiemy się co tam było naprawdę nagrane.

 4. Putin prze do przodu na podbój Europy a mial tyle okazji aby wejsc do Ukrainy i nie wchodzi.A na Krymie juz byl swoim wojskiem i nie musiał wchodzić.
  Dlaczego nikt tam nie zginął?Skoro siłą odebrał Krym i ani jednego zabitego.Krym należal do Rosji i łatwo sie do niej przyłaczył spowrotem chyba na zasadzie przyciągania.:D
  Putin jak narazie na szcęscie Polski i nie tylko gra tylko w swoje karty i nie daje się sciągnąc do Ukrainy,bo wojna na zasadzie reakcji łancuchowej bylaby pewna,
  znajac nasze przekupne wladze wysłaliby Polakow na wojne a sami na zagraniczne wakacje.
  Faktycznie Rosja rozgrywa jak chce,z naszym samolotem taką kompromitacje polskich słuzb i naszego panstwa zrobili ze sie w glowie nie miesci,ale teraz robia tak zeby wojny swiatowej nie bylo i trzeba im to przyznać.jak do tej pory.Zrobili z polskimi wladzami co chcieli bo polskie wladze musialy miec duzo na sumieniu w tej kwesti.Bez „pomocy”naszej strony nic by sie nie moglo wydarzyc ,tak podejrzewam.
  A tak wogole to wszyscy zapomnieli juz ze wojna domowa na Ukrainie trwa z powodu obecnych ich wladz,ktore są od Majdanu a ktore w zamiarze chcialy czyscic Ukraine
  z innych narodowosci.Ci co teraz walczą musieli czuc sie mocno zagrożeni,bo przeciez nie walcza tam sami najemnicy rosyjscy z całym ukrainskim
  wojskiem +najemnikami .No i zobaczymy co bedą robic z nimi jak z nimi wygrają.Czy Rosjanie beda tam mogli normalnie życ?

  1. „Bez „pomocy”” no, a potem grasował seryjny samobójca od Bałtyku do Tatr .”Czy Rosjanie beda tam mogli normalnie życ?” To zależny ile wieczorne „wiadomości ” będą miały widzów.

 5. Za Kefir2010:
  „Hiszpański kontroler ruchu lotniczego pracujący na lotniski Borispol, powiedział, że poinformował, że malezyjski samolot rejsowy został zestrzelony przez ukraińskich wojskowych, którzy teraz chcą zrzucić winę na powstańców pospolitego ruszenia”.
  „Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć planowaną trasę przelotu malezyjskiego Boeinga 777 który został zestrzelony na Ukrainie (niebieska przerywana linia) i trasę skorygowaną najpierw w Niemczech a potem, znacznie, na terenie.. Polski (zielona linia)”
  http://kefir2010.wordpress.com/2014/07/19/zanim-mnie-zabija-powiedzcie-swiatu-ze-kijow-zestrzelil-malezyjskiego-boeinga/

 6. Witam All….
  Dzwonił do mnie dzis przyjaciel, który ma wielu znajomych na Ukrainie ( z powodu roboionych tam interesów ) i przekazał takie info…
  1. Prowadzona jest już dziś wielka mobilizacja w całym kraju, wszyscy do 45 roku są powoływani do wojska
  2. Wszyscy rozmawiaja i szykują się do wojny z Rosją
  3. Sprzęt wojskowy w jednostkach i garnizonach jest totalnie zdekompletowany i rozkradziny.
  4. Ukraińcy sami gadaja że samolot Malezyjski zestrzeliło wosjko ukraińskie, aby mieć pretekst… ( można rosji wiele zażucic, zle nie to że są igiotami w sprawie dyplomacji i wojny )
  5. A na koniec takie moje osobiste przemyslenie i ostrzeżnie… jeśli Rosja wkroczy do Ukrainy to będzie 3 Wojna Światowa, ale obym to nie nastapiło i abym sie mylił…
  Pozdrwiam Redakcje i Wszystkich Wolnych Ludzi

  1. Banda która okradała i okrada kraj nadwiślański , ucieknie do swoich ukradzionych miliardów i milionów, na koszt społeczeństwa wyczarterowanymi samolotami , kraj zmieni się w poligon i pogorzelisko ,wzorem lat i epok ubieglych nikt za podludzi nie będzie umierał ,bo i tak cala nacja Słowiańska jest przeznaczona do likwidacji ,warto wiedzieć co i skąd nadchodzi dobrze ze to zakazane i ukrywane , niewolnik niema prawa wiedzieć ze jest niewolnikiem https://www.youtube.com/watch?v=PR2zf6ZIu5c

 7. I jak ma być tu dobrze…eh…
  http://zus.pox.pl/inne/co-piaty-polak-na-panstwowej-posadzie.htm
  Administracja publiczna i obrona narodowa- 636 tys. osób
  – Opieka zdrowotna i pomoc społeczna- 528 tys. osób
  – Edukacja – 960 tys. osób
  „pensja brutto w sektorze prywatnym wynosi 3542 zł, natomiast w sektorze państwowym aż 4684 zł. Pracownik na państwowej posadzie zarabia więc średnio o 32% (o 1142 zł) więcej niż pracownik w sektorze prywatnym.”
  ” Łączna liczba zatrudnionych w Polsce wynosi 16 mln osób. Z tego w sektorze prywatnym niecałe 13 mln osób. Te 13 mln osób finansuje swoją pracą pensje i zasiłki dla:
  3 mln osób zatrudnionych w sektorze publicznym
  5 mln emerytów
  2,5 mln rencistów
  2,1 mln bezrobotnych”

 8. Ja marze o „prawdziwych informacjach”to znaczy:bez prognozowania,bez programowania.bez gdybania…suche rzetelne fakty…wnioski wyciagne sama…ale chyba nie moge na to liczyc…wszedzie TO SAMO…szmutne…pozdrawiam

Comments are closed.