Alternews – 28.12.2012

Alternews prowadzą Janusz Zagórski i Paweł Nogal. Dzisiejsza audycja jest próbą podsumowania wydarzeń alternatywnych, jak również działalności NTV na koniec 2012 roku.

20 thoughts on “Alternews – 28.12.2012

 1. Kryzys ekonomiczny jest nieunikniony, zakładając oczywiście, że nie stanie się nic spektakularnego, żeby osłabić, jego skutki a być może i bardzo szybko usunąć i pchnąć gospodarki światowe na właściwe tory. Tym czymś spektakularnym mogłaby być ogólnoświatowa akcja dzielenia schedy po szmondakach, odchodzących w niebyt razem ze swoją polityką niewolenia. Innym spektakularnym czynnikiem mogłoby być wprowadzenie jakiś niezwykłych technologii radykalnie obniżających koszty życia .
  Kryzys gospodarczy jest nieunikniony , dlatego , że wszystkie gospodarki są dmuchane pustym pieniądzem, takie postępowanie prowadzi, do zbudowania gospodarki kompletnie nie dostosowanej do potrzeb społeczeństw. Jak coś nie jest potrzebne ,to nie ma racji bytu. Widać to po bankrutujących fabrykach samochodów, nadmuchanych sztucznymi pieniędzmi i zbierających zasoby efektywnym procesom produkcji a tym samym zabijającym miejsca pracy.
  Pusty tani pieniądz uruchamia procesy inwestycyjne odległe od konsumpcji , które dają owoce w postaci nowych wyrobów konsumpcyjnych, po dekadzie lub więcej, tworząc stopniowo kolejne bliższe konsumpcji, stopnie produkcji(branże). W przypadku kryzysu zostaje przerwane finansowanie takich inwestycji i stają się one niekomplementarne, nie mają one swojego finału w postaci konsumpcji, więc stają się nieużyteczne . Niedostosowanie gospodarki do potrzeb społeczeństwa daje o sobie znać w postaci kryzysu. To samo miało miejsce za komuny były wolne moce produkcyjne ale nie było produkcji bo gospodarka nie była dostosowana do potrzeb ludzi i była niekomplementarna. To są właśnie skutki działania pustego pieniądza, który żongluje zasobami materialnymi jakby miały być z gumy i mogły się rozciągać się cudownie lub samoistnie pomnażać. Do uzdrowienia tego bajzlu trzeba zatrzymać nieustannie rosnącą podaż pieniądza, w przeciwnym wypadku, mamy scenariusz ‚Never ending story”.

 2. Uff, już się obawiałem, że rok nam się nam na AN skończy bez Zamachu Smoleńskiego! Kamień z serca.

 3. Właśnie zdobyliście następnego odbiorcę-tak trzymać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Małolaty wyszły w sprawie ACTA na ulicę, bo nie mogłyby za darmo piratować gier, muzyki i filmów. Gdyby szło tylko o wolność w internecie, nie zareagowałby nikt.

  // Jakbyś ruszył 4 litery i poszedł w proteście przeciw ACTA, albo dobrze pooglądał niezależne nagrania (pełno tego było na youtube) to byś nie oceniał za mediami mainstreamowymi, które tak komentowały początkowo protesty. Dopiero skala zjawiska (protestów) zmieniła to. Ja się zapytam: czy student, młody pracownik naukowy politechniki lub uniwerku to wg ciebie małolat i tzw. giercman?

  Pozdrówka – Voytek [Admin]

 5. Wyobraź sobie, że ruszyłem i widziałem, przynajmniej w Poznaniu. Stąd moja opinia.
  Poza tym nie musisz się już stresować, to mój ostatni wpis tutaj. Moje noworoczne postanowienie zakłada, aby nie tracić więcej czasu na głupoty. Mam na myśli oglądanie i komentowanie bzdur, których w Waszej telewizji jest niestety całe mnóstwo. Mój ostatni komentarz to taki, że gdyby skrócić ramówkę do maksymalnie połowy i stawiać na jakość, zamiast być tubą często dla każdego, kto ma na tyle odwagi i zwykłego tupetu, aby swoimi wyssanymi z palca rewelacjami dzielić się ze światem, lub po prostu wykorzystywać ten kanał do promocji swoich pseudo „ezoterycznych” interesów, mogłaby to być naprawdę wartościowa telewizja. Z pełną świadomością, że te słowa doczekają się jedynie lekceważącego wzruszenia ramion, pozdrawiam serdecznie

 6. Jestem już zbanowany? Przed chwilą zrobiłem wpis i nic się nie pojawiło.

  // O banie bym poinformował 😉 Czasem wpis trafia z automatu do spamu i dopiero muszę go stamtąd upublicznić – cokolwiek by to miało znaczyć, a czasami skrypt wordpressa mieli go parę minut zanim się pojawi w przeglądarce.
  Pozdrawiam Voytek

 7. Banowanie i adminowanie plus cały zespół działań zmierzających do trzymania za pysk to raczej nie z bajki o niezależności,wolności i rozwoju.Do Siego!

  // banujemy: tych z niewzorcowej rzeczywistości niekumających sześcianu zamysłu, tych czkających dualizmem i 3 gęstością. O czymś zapomniałem ?
  Pozdrawiam – Voytek

 8. A ja Wam wszystkim i calej ekipie redakcyjnej zycze udanego sylwestra i szczesliwego Nowego Roku

  // Dziękujemy jako cała ekipa NTV tu w osobie admina i również szampańskiej zabawy i Do Siego Roku 2012

 9. Spędzam noc na Ślęży z przyjaciółmi,będzie ksiądz ,grochówka,ktoś od burmistrza i oby te nowości nie zepsuły klimatu jaki był w roku ubiegłym…Mam szereg oczekiwań osobistych związanych z 2013,o tych nie napisze ale napisze o tym co mnie razi.Jest tu dużo o działaniach poszukiwaczy ,ale sensacyjny jest ten płacz o palmę pierwszeństwa.Mistrzowie od Riese,spacerków z detektorami napychają sobie kieszenie monetami ze srebra,czasem złota,rozrzucają po lasach wykopaliska których nikt nie kupi ,bo to już sama rdza,dzwonią na policje,bo znalezli granat zakopany pół metra pod ziemią i przyczynili sie do poprawy bezpieczeństwa w ojczyżnie.Walka o pozycje najlepszego trwa…Zyczyłbym sobie na 2013-w zakresie Riese,aby odkryto miejsca spoczynku zamordowanych tu więzniów,jeszcze lepiej nazwiska.Zacznijcie szanowni specjaliści od poszukiwań od jednego zidentyfikowanego grobu-tego sobie na 2013 życzę i tą miarą będę Was oceniał,być może również nagradzał.Wszystkiego dobrego.Skończcie prosze płytkie waśnie.

 10. Cześć,
  byłam na zlocie wolnych ludzi. Było wspaniale. Dziękuję za organizację.
  Dzisiaj odsłuchałam próby podsumowania (częściowego) i spotkałam się z określeniem Janusza o lustrze Platona (Platon’s mirror) jako o lustrze Pitagorasa. Skontaktowałam się z Platonem. Lustro Platona to jest „nazwa” określająca ogląd rzeczywistosci takiej jaka jest. Platon nie uczestniczył w jego tworzeniu (IV w.pne)(bliższy jest Pitagoras z uwagi na geometrię). Nazwa ta może być używana i jest używana(Platon’s mirror) często jako Platońska alegoria tworzenia (jaskinia) .

  pozdrawiam i życzę z Nowym Rokiem pięknych nowych czasów.

 11. Niezależnej Telewizji życzę aby w nowym 2013 roku nie była NIEZALEŻNA od normalnych zdrowych procesów neurologicznych w mózgu! Zenon trzymaj się !

  // Można było chociaż IP zmienić…

Comments are closed.