Alternews – 29.01.2013

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski

16 thoughts on “Alternews – 29.01.2013

 1. Praktycznie od 1999 roku, kiedy to Hugo Chavez został prezydentem, istnieje poważny antagonizm pomiędzy mediami a przywódcą kraju. Stacje telewizyjne, czy gazety w Wenezueli pełnią rolę partii politycznych, praktycznie cały czas krytykując obecnego prezydenta, nader często uciekając się do manipulacji faktami, tak jak to było w czasie puczu. Koalicja mediów nieprzychylnych obecnemu prezydentowi kontroluje ok 95% rynku medialnego w kraju. W czasie puczu, telewizja wyemitowała obrazy zwolenników prezydenta strzelających do bezbronnych demonstrantów, gdy w rzeczywistości strzały oddawano w kierunku do strzelających do nich policjantów, którzy przeszli na stronę puczystów. Telewizja także milczała o wielotysięcznym marszu zwolenników H. Chaveza, który szedł na pałac Miraflores, aby potępić zamach stanu i wyrazić poparcie dla obecnego prezydenta. Jak widać działania opozycji i środków masowego przekazu w Caracas mają charakter niedemokratyczny, jednak w mediach możemy jedynie usłyszeć że to obecny przywódca działa w sposób niedemokratyczny.

 2. Przyjrzyjmy się także, w jakim stanie gospodarczym i społecznym znajduje się obecnie Wenezuela. Często słychać, że gospodarka tego kraju jest rujnowana, a rzadko bądź w ogóle nie mówi się o sukcesach, w jakich ostatnich latach osiągnął rząd. Wenezuela podobnie jak wiele państw w regionie, jest krajem wielkich nierówności. W latach 80. i 90. XX w. ubóstwo znacznie wzrastało, w 1995 roku ponad 70% ludzi żyło w biedzie. Jednak za prezydentury H. Chaveza bieda z roku na rok spada. W 2005 roku liczba ludzi żyjących w ubóstwie spadła do poziomu 37%, zaś obecnie wynosi 21% (dane z 2010 roku). Chavitowski rząd poczynił ogromny skok w sferze rozwoju społecznego, dzięki wdrożeniu różnych programów socjalnych. Biedni ludzie, którzy przez wszystkie poprzednie lata byli niewidoczni, wykluczeni i lekceważeni, dzięki Chavezowi odzyskali godność. Wenezuelscy obywatele, żyjący w slumsach, zyskali darmowy dostęp do edukacji i służby zdrowia, sklepów z dotowaną żywnością dla najuboższych, czy bezpłatnych stołówek dla tych, których nie stać na jedzenie. Odsetek osób żyjących w skrajnym ubóstwie ciągle spada z 21% do 6,8%. Wzrosła także płaca minimalna i spadło bezrobocie. Również makroekonomicznie Wenezuela radzi sobie całkiem przyzwoicie. Wzrost gospodarczy kraju w 2004 roku wynosił 18%. Jednak od 2007 roku wzrost gospodarczy się skurczył, w 2011 roku wzrost PKB wyniósł tylko 4,2%, co miało jednak związek z kryzysem światowym. Niestety duży problem wciąż stanowi inflacja (ok. 22%) oraz przestępczość. Caracas należy obecnie do najniebezpieczniejszych miast na świecie. W samym tylko kwietniu tego roku w mieście zostało pozbawionych życia ok. 450 osób. Na 100 tys. mieszkańców przypada tam 140 zabójstw. Niestety Hugo Chavez nie wiele zrobił w tym względzie, aby poprawić sytuację. Nie zreformowano policji, która jest bardzo skorumpowana i nie skuteczna. Jeżeli Hugo Chavez miałby przegrać wybory, to nie dlatego, że posiada zapędy autorytarne, ale dlatego, że nie potrafi zapanować nad falą przemocy.

 3. Panie Januszu:
  poprosić Pawła Nogala aby 1-2 razy w tygodniu poprowadzil alternews. Dobrze by to zrobiło dla NTV. chodzi o roznoroność (mimo tego, ze nie mam do Pana zadnych uwag krytycznych)

 4. ANONYMOUS POLSKA:

  #OpTroll – cała Polska trolluje rząd!
  Początek ataku zaplanowano na godzinę 20:00, 3 lutego. O tej porze wszyscy zaangażowani mają zacząć rozsyłać maile pod adresy, należące do przedstawicieli rządu i poszczególnych partii. Na celowniku znalazły się również konta na Facebooku i Twitterze

  „Anonymous Polska Wita Zapraszamy do Operacja Troll W czasie, gdy jeden kryzys przychodzi, a drugi odchodzi nasi politycy ciągle mają powody do zadowolenia, każdego roku dają sobie nawzajem premię, która nie jest zależna od żadnych wyników (sukcesów). Ciężko określić ile dokładnie nasz rząd wydaje z naszych podatków na premiowanie samych siebie, ale za całą pewnością można określić pewne minimum: Rok 2012 – p Rok 2012 – premie minimum 42 mln zł? Rok 2011 – 56 milionów złotych? Rok 2008-2010 – 122 miliony złotych? (…)”

  http://pej.cz/OpTroll-cala-Polska-trolluje-rzad-a5397

  i świetny komentarz internauty Jay’a
  wart zastanowienia w rozważaniach systemowych środowiska NTV:
  „Jest inne rozwiązanie. Trzeba założyć grupę której celem będzie zebranie wymaganej ustawowo ilości podpisów obywateli aby poddać pod ogólnopolskie referendum. Tematem referendum w którym każdy Polak musiałby oddać głos była by zmiana finansowania partii politycznych w Polsce. Chodzi o to aby partie nie były finansowane z budżetu ale z pieniędzy tylko i wyłącznie obywateli np z 1% podatku. Wówczas okazałoby się że posłowie musieli by się starać ciągle o głosy wyborców a nie tylko raz na 4 lata przed wyborami. Trzeba przypomnieć politykom że zostali wybrani przez naród nie po to by dbać o swój prywatny ineters ale by dbać o 40 milionów Polaków. Zmusić ich do tego. Pamiętajcie w naszych rękach bowiem leży los kraju którego wolność krwią zapłacili nasi dziadowie, Skoro politycy o tym zapomnieli naszym obowiązkiem jest im to przypomnieć !”

  Czyli : FINANSOWANIE PARTII POLITYCZNYCH z 1% podatku OBYWATELI
  corocznie decydujących o tym w PIT – bez fortun z procentowego podziału kampanijnego – koniec kiełby wyborczej, bez lobbingu prywatnych „sponsorów” zlecających ustawy za finansowanie partii !!!

 5. Katastrofy w przestworzach to moj ulubiony serial i sledzilem informacje o odcinku na temat Smolenska jeszcze przed premiera i ogladalem pewien fragment przed premiera na youtube, teraz nie moge tego znalezc ale pamietam ze byly tam inne sceny. Bylo tam cos o tym ze rosjanie wycieli pewne fragmenty rozmow zalogi, zreszta takie byly fakty. Teraz pojawia sie pytanie czy telewizyjna wersja roznila sie od roboczej, czy byla edytowana, cenzurowana. Mysle ze tak z pewnoscia roboczy tytul byl inny i brzmial Following orders Wykonując rozkaz, co niejako bylo glowna sugestia na temat przyczyn katastrofy tzn ze w kokpicie za plecami pilotow stal general. Mysle ze rosjanie polozyli jakis nacisk na tworcow tak zeby jak najwieksza wina spadla na strone polska i nie bylo nic na temat tych wszystkich machlojek i niejasnosci jakie mialy miejsce. Ani slowa o brzozie, niszczeniu dowodow i tym podobnych ale tez nie bylo sugestii ze piloci byli pijani lub pijany general wtargnal do kokpitu. Tworcy z pewnoscia zglupieli slyszac wszystkie dziwne watki obu stron i chyba starali sie ostatecznie zrobic wersje jak najbardziej neutralna. Ostatecznie takim neutralnym rozwiazaniem jest stres pilota, choc i tak ostatecznie jego motywacje sa dziwne, mial niby obnizyc lot zeby zbadac sytuacje. Dosc ciekawe ze nic nie bylo na temat swiatel lotniska. Czy nie bylo czasami tak ze ktos zawiesil na czubkach drzew lampek i pilot chcial usiasc na nich? Taka jest moja teoria spiskowa.

 6. No tak bezwarunkowo -psychopaci militarni i bankowi sa zdesperowani zeby byla wojna .Nie lubia miec czystych rak musza je maczac we krwi . Niewatpliwie wojna ta mi sie dziwnie kojarzy z Rosja . Podchody na Rosje .

 7. Może ktoś chce zeby LOT miał takie problemy i nagłasnia opini publicznej – chodzi o zbcie wartości LOT-U po to by go sprzedać za grosze w prywatne rece

 8. http://www.youtube.com/watch?v=TYO-iABnQd4
  Kobieta ta byla wysylana przez amerykanska sluzbe wojskowa do Rosji by psychic do miejsc zwykle politycznych . Wygladalo to tak , ze powtarzala wszystko co oni mowil . Bedac tam energetycznie . Jest to bardzo praktykowane w swiecie iluzji jak widzimy . Im wiecej Psychic tym wiecej wiedzy na temat o innych panstwach i ich sprawach polityczno militarnych a takze rozwiazan technologicznych . Przypominam , ze obecnie nawiecej Remote viewing network ma China , US , England etc. Wiec jakie szanse ma panstwo , ktore nie ma rozbudowanej tego typu sieci?

 9. Kalina pisz po polsku, a ew. wyjaśnienia po angielsku wrzuć w nawias. Ciężko się to czyta.

  „Wiec jakie szanse ma panstwo , ktore nie ma rozbudowanej tego typu sieci?”

  Tego się nie dowiesz, bo nikt się nie chwali, chyba że w celach propagandowych. Obecnie możliwości technologiczne są takie, że się włos na głowie jeży. Owszem takie metody były mocno popularne w okresie zimnej wojny, a teraz też się tematu nie zarzuca, ale już nie jest to tak intensywne jak wtedy, bo w tych sprawach nigdy 100% pewności nie ma. Technologiczne zabawki dają te 100% i działają każdemu. Sam w tamtym roku miałem okazję obserwować efekty działania pewnej „małej walizeczki”, kiedy to mój znajomy był za jej pomocą prześladowany (jak się okazało) przez własnego zięcia. Takie urządzenia mają nasze polskie służby i chętnie to wykorzystują (jak się okazuje nie tylko w celach służbowych). Nikt tego nie ewidencjonuje. Jestem z zawodu elektronikiem oraz informatykiem, sam potrafię zrobić wiele „ciekawych” rzeczy, które dla laika będą niewytłumaczalne, ale to co się działo w domu znajomego sprawiało wrażenie wręcz zjawisk paranormalnych. Jeden z przykładów: komputer nie podłączony do internetu, nie posiadający żadnej karty sieciowej bezprzewodowej, był kontrolowany zdalnie. Gość pisał całe eleboraty w dowolnym, włączonym edytorze tekstu, notatniku oraz rysował w paint-cie. Podmieniał tła pulpitu, kasował pliki. Tym sposobem szantażował znajomego i porozumiewał się z nim (np. rozmawiali za pomocą Word-a). Znam wiele programów, za pomocą których można robić takie rzeczy i na komputerze musiał być zainstalowany jeden z nich (prawdopodobnie VNC), nie udało mi się go odnaleźć (nie był zainstalowany jawnie), ale skutecznie zablokowałem intruzowi kilka kanałów komunikacji (nie mógł już m.in. kasować plików i rysować, zostało mu tylko pisanie). Rozzłościło go to mocno o czym poinformował wulgarnie za pomocą sms-a. Wysłanego fałszywie z telefonu małżonki znajomego (w 15 minut po mojej interwencji). Jej nie podejrzewam o sabotaż, bo była z nami i telefonu do ręki nie brał, a działania dręczyciela o mało nie doprowadziły ją w końcowym stadium tej historii do zawału. Dodam tylko, że w tym domu były jeszcze 2 inne komputery i na nich efekty były identyczne, ale tamte można jeszcze wytłumaczyć, bo miały karty wifi. Intruz włączał je o dowolnych porach dnia i nocy, uruchamiał programy, wrzucał tła z pornografią lub pogróżkami na pulpit. Ja byłem trzecim z kolei informatykiem, który badał te komputery. Moje nazwisko nie padło w czasie wizyty, bo ze znajomym jesteśmy na per ty, ale dwóch poprzednich zostało podczas „grzebania” w komputerze uraczonych komunikatem w stylu „i tak nazwisko chu..u nic nie poradzisz!”. Dodatkowo podobny sms pojawiał się po chwili u znajomego w telefonie. Sprawa szczęśliwie się rozwiązała – dogadali się, ale mi to spokoju nie dawało i traf chciał, że po kilku miesiącach znalazłem w sieci informacje o „magicznej walizce”, której ostatnio nadużywają (w kwestii podsłuchów) nasze służby. Możliwości dodatkowe są imponujące. Sam się w jakimś sensie dałem wkręcić, a opowieści znajomego i jego żony wyglądały jak z nawiedzonego domu.

  Dlatego takie wieści o wykorzystaniu paranormalnych umiejętności ludzi w wywiadzie traktuję jako ciągłe eksperymenty trwające od czasów zimnej wojny i dodatek do technologii. To się bardziej przydaje w kontaktach z „obcymi” niż w podpatrywaniu innych państw. Siebie możemy inwigilować na przeróżne sposoby strawne dla każdego agenta wywiadu. Dlatego np. Rosjanie mają coś przeciw tarczy antyrakietowej obok swojej granicy. Rakiet się nie boją, tarcza jest tylko przykrywką, bo to jest część systemu Echelon. Umieszczenie tego u nas lub Czechów pozwoliłoby amerykanom sięgnąć ze swoim podsłuchem bardziej w głąb Rosji.

 10. Sorry nawet nie wiem czasami ze cos pisze po angielsku tak mi sie czasami te jezyki pieprza ale juz coraz bardziej jestem w polskim .

Comments are closed.