Alternews – 29.04.2013

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

15 thoughts on “Alternews – 29.04.2013

 1. Nie rozumiem tego „newsa” – co w tym dziwnego, że prezydent jakiegokolwiek kraju zamierza wprowadzić stan wojenny w momencie zagrożenia bezpieczeństwa ? Każdy prezydent każdego kraju powinien mieć prawo wprowadzenia stanu wojennego… Po to właśnie taki „stan” został powołany.

 2. Stan wojenny – jeden ze stanów nadzwyczajnych, polegający na przejęciu administracji przez wojsko. Stan wojenny może być wprowadzony przez rząd danego kraju w celu przywrócenia porządku publicznego w wypadku takich zdarzeń jak zamach stanu czy w celu zdławienia opozycji politycznej.

  W Polsce stan wojenny może być wprowadzony przez Prezydenta Rzeczypospolitej na wniosek Rady Ministrów w formie rozporządzenia na części albo na całym terytorium państwa, w razie zewnętrznego zagrożenia państwa, w tym spowodowanego działaniami terrorystycznymi, zbrojnej napaści na terytorium RP lub gdy z umowy międzynarodowej wynika zobowiązanie do wspólnej obrony przeciwko agresji.
  Wprowadzenie stanu wojennego wywołuje skutki określone w ustawie i może wiązać się z ograniczeniem wolności i praw człowieka i obywatela. Rada Ministrów zarządza w czasie stanu wojennego systemem kierowania obroną państwa, w tym może przekazać organom wojskowym określone kompetencje organów władzy publicznej w strefie bezpośrednich działań wojennych.
  „może wiązać się z ograniczeniem wolności i praw człowieka i obywatela.”trzeba to podkreslic ! praw czlowieka i obywatela!W tym cala rzecz?

 3. Asi,,,,,,, Skoro nie rozumiesz tego newsa to pewnie też nie rozumiesz po co są takie akcje jak ostatnio w Bostonie czy 9 11 . Mniej tvn 24 więcej swojego logicznego myślenia. pozdrawiam!!!

 4. @Asi
  Jeżeli nie zrozumiałeś tych wieści to Ci wytłumaczę. Jest ogromną różnicą to, czy ktoś musi wprowadzić stan wojenny, czy też chce. Zainteresuj się szerzej tematem.
  Za to mnie zaszokowała informacja o Wittenbergii. Toż to czyste ku@!%#&? !!!

 5. @Asi
  „Adam Weishaupt twierdził, że aby zapanować nad światem, należy wpierw opanować: szkolnictwo – modelowanie społeczeństwa; finanse – kto ma pieniądze, dyktuje prawo; ustawodawstwo – przygotować ogólnoświatowy kodeks prawny i sądownictwo; politykę i gospodarkę – ustalić linię postępowania dla federacji państw; Niektóre działy nauki, a w szczególności: historię – co ludzie powinni wiedzieć i sądzić o wydarzeniach z przeszłości; psychologię – jak ludzie powinni myśleć; medycynę – kontrola nad życiem i śmiercią człowieka; Opanować należy też: filantropię i przez nią nastawić ludzi przychylnie do kandydatów na przywódców; religię, czyli w co ludzie powinni wierzyć; mass media, co społeczeństwo powinno wiedzieć o aktualnych wydarzeniach na świecie i jak powinno je interpretować i to jest konsekwentnie realizowane .”

 6. „Ponad rok temu w tekście „Tajemnicze zaginięcie amerykańskiego złota” omawiałem temat światowych rezerw złota znajdujących się na terytorium Stanów Zjednoczonych. Sugerowałem wówczas, że istnieje szereg przesłanek, które zdają się wskazywać na to, że słynne skarbce w Nowym Jorku są w rzeczywistości puste a wszystkie sztaby złota zostały stamtąd wywiezione. Jak się okazuje pomimo upływu czasu historia ta zyskuje rosnącą liczbę zwolenników wśród zwolenników tzw. teorii spiskowych czy co bardziej pesymistycznie nastawionych do życia inwestorów, ale również wśród wpływowych polityków.”
  Orwellsky:
  http://interia360.pl/artykul/zloto-w-skarbcach-spiskowa-teoria-w-ktora-uwierzyli-politycy,58360

  „Amerykański Kongres regularnie odmawia możliwości audytu zasobów złota będących pod zarządem Rezerwy Federalnej. Robi to wbrew rosnącym naciskom ze strony opinii publicznej i ustawie forsowanej przez znanego senatora i kandydata na urząd Prezydenta USA w 2012, Rona Paula. Jeśli złoto znajduje się na swoim miejscu, to czego „strażnicy złota” mają się obawiać? Wszak pomyślny audyt raz na zawsze wytrąciłby argumenty z ręki Paula i ludzi go popierających.

  Najwyraźniej zwolennicy audytu muszą mieć swoje powody zważywszy, że sam system Rezerwy Federalnej jest nieustannie krytykowany. Od roku 1913, kiedy system powstał, dolar stracił 95% swojej pierwotnej wartości. Nie bez znaczenia pozostają również oskarżenia ostatnich szefów Fed, Alana Greenspana i Bena S. Bernankego o wywołanie ostatniego kryzysu finansowego. Smaku całej sprawie dodaje fakt ich obecności na posiedzeniach grupy Bilderberg. Czy może to tłumaczyć milczącą zgodę, jaka panuje wśród amerykańskiego establishmentu?”

  http://interia360.pl/artykul/tajemnicze-zaginiecie-amerykanskiego-zlota,46883

 7. Lilka, Marek itp…..
  Zdaję sobie sprawę czym jest stan wojenny i w jakim celu się go stosuje. Nie rozumiem tylko dlaczego jako „news” ogłasza się coś, co od zawsze każdy prezydent każdego kraju mógł wprowadzić, jeżeli pojawiły się odpowiednie okoliczności. Jest to po prostu coś przynależnego funkcji prezydenta. To jego obowiązek i „przywilej”.
  Nie oceniam, czy stan wojenny jest dobry czy zły tylko pytam, dlaczego tutaj przedstawia się go jako zupełne NOVUM, jako zamach na wolność obywateli, wymyślony chwilę temu w celu ubezwłasnowolnienia obywateli USA ?

 8. @Asi
  ten pomysł nie jest novum, nikt go nie wymyślił wczoraj…
  to legalna procedura, zapisana w wielu konstytucjach.
  chodzi o kontekst sytuacji.
  po 9-11 Stany zmierzają ku dyktaturze. dyktaturze, którą zamierzają narzucić
  wszystkim zglobalizowanym państwom.

  wrogiem jest społeczeństwo obywatelskie – modelem kontrolowany we wszystkich sferach wyalienowany konsument.

  ostatnia historia idealnie pasuje do ich typowej zagrywki – stwórz problem, stwórz chaos, przynieś gotowe rozwiązanie…

  Technotronic era… wg. Zbysia rysia i różnych fartuchomuminków…

 9. Asi,, A jak myślisz po co w stanach można by wprowadzić stan wojenny? Co rząd by chciał zrobić ale obecnie nie może? Chodzi o legalne odebranie obywatelom broni. A po co odbierać obywatelom broń? Po to by wprowadzić NWO. Jaśniej nie potrafie.

 10. Chłopaki albo się przesłyszałem – albo pomyliliście Miltona ze Stantonem Friedmanem. W sumie niewinna pomyłka
  – ale Milton to jednak mało fajny kolo 😉

 11. Mam nieco inną ocenę sytuacji. Wg mnie TAM zawsze stwarzano pozory prawdy, wolności, sprawiedliwości, opiekuńczości – tworzono mit. Ukoronowaniem tej „wolności” był dostęp do broni. Na tą „sielankową”, fałszywą rzeczywistość nie wszyscy się nabierali ale tylko parę afer w ciągu kilkudziesięciu lat ujrzało światło dzienne.
  „Stwórz problem, stwórz chaos, przynieś gotowe rozwiązanie” –
  przecież tak było zawsze!
  Pytanie – jaką faktycznie funkcję pełni TAM rząd? Bo na pewno nie ochrony obywateli – przecież tak było zawsze!
  I widocznie tak ma być, bo jest opłacalne.
  To świątynia pieniądza. Przejawem tego jest masowy dostęp do broni, nietykalne korporacje, GMO, narkotyki, leki, kredyty, globalizacja … To, co ludziom sprzedawało się jako wolność – dzisiaj faktycznie ich zniewala.
  I widocznie tak ma być, bo jest opłacalne.
  Bo TAM wszystko jest na sprzedaż, ważne aby to skutecznie zareklamować.
  Na to konto przypomniał mi się filmik – reklama szczerej opiekuńczości:
  https://www.youtube.com/watch?v=Q51mcsnEuLw

 12. @Asi
  ale na tym forum wszyscy o ty wiedzą,
  stąd tematyka GMO, bankokracji, lichwy itd.

  Analiza aktualnych posunięć systemu zawiera tą wiedzę.

  😉

  Pzdr

Comments are closed.