Alternews – 29.07.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski

 

34 thoughts on “Alternews – 29.07.2014

 1. Wszędzie agentura rosyjska, strach lodówkę otwierać 😛

  To, że nikt tutaj nie staje w obronie polityki USA i całej finansjery to chyba oczywiste i nie będziemy mieli o to do nikogo większych pretensji. Za dużo jest na to dowodów i poszlaków.

  Z Rosją sprawa nie jest aż tak klarowna i stąd te kontrowersje. Oskarżenia byłyby bardziej zasadne gdybyśmy mieli pewność, że USA nie miało nic wspólnego np. z sytuacją na Ukrainie. Ale mieli i to znaczący udział. Mają motywy, by nie lubić Rosji. Mają też motywy, żeby wpędzić się w jakąś większą wojnę – i to najlepiej taką, żeby zaangażować w to jak najwięcej krajów, które posłusznie wykonają czarną robotę a przez to udział USA w niej będzie proporcjonalnie niski – i Rosja jako taki „wróg publiczny nr 1” (z ich punktu widzenia) się do tego świetnie nadaje.
  Można oczywiście pójść dalej w teoriach spiskowych, że w USA jest spore lobby izraelskie i sami Amerykanie mogą mieć tak naprawdę z tym wszystkim niewiele wspólnego – ale to nie zmienia nic z punktu widzenia zasadności oskarżeń wobec Rosji.

  Inna sprawa to to, że na co dzień klniemy na te zakłamane media, że pokazują fałszywy obraz, są wybiórcze, nie szanują żadnych wartości moralnych itp. ale jak płynie z nich krytyka Rosji i obwinianie jej niemal jak za całe zło tego świata to już jakoś nie budzi takich kontrowersji. A te wzajemne oskarżanie się o to „kto nie z nami ten taki czy inny agent” to tak naprawdę już zakrawa wręcz o kabaret. Naszym przywódcom w to graj, bo kraj tak jak i rząd się sypie, więc to dobry i medialny temat zastępczy.

  Sankcje ze strony UE to przecież jakaś farsa. Pewnie to wszystko projektowane jest pod dyktando Amerykanów, którzy pewnie jeszcze jakieś wpływy w Europie mają ale co większe kraje gdzieś jednak instynktownie czują (albo mają jeszcze jakieś resztki rozumu), że żaden to dla nich interes kiedy prowadzą już jakieś konkretne biznesy z Rosją – co większe firmy mają w d… jakieś sankcje i zakazy będące odzwierciedleniem „widzimisię” polityków, kiedy w grę wchodzą większe pieniądze do zarobienia za kontrakt czy coś.
  Więc taka Francja czy Niemcy udają, że sami też solidarnie i dzielnie stawiają opór Rosji a wysługują się tak naprawdę takimi pachołkami jak my – bardzo wygodne z ich perspektywy. Ale to chyba nie do kanclerz Niemiec czy prezydenta USA powinniśmy mieć pretensje, że się nami chce wysługiwać tylko raczej do naszych sprzedajnych „elyt”, że tak dzielnie bronią naszych interesów. A może ludzie, którzy nami rządzą wcale nie są sprzedajni, bo… to nie są zwyczajnie „nasi”? 🙂

  Tyle moich przemyśleń i komentarza 🙂

  1. Najwieksza bydlacka agenture maja zydowie z U*SA i Izraela. Psy a nie ludzie wachaja wszedzie spiski i forse stojaca za nia i wzamian za to zabijaja jak zjedzenie paczki krakersow. Czas zabijac jankesow !!!!!!!

  2. I jeszcze jedno na koniec.

   To nie jest tak, że nagle wszyscy uważamy Rosję za oazę wolności i przedsiębiorczości a ich władze za ostoję uczciwości, moralności, patriotyzmu itp. Nie. To po prostu Ameryka już tak się stoczyła na dno i skomunizowała, że już nawet Rosjanie stali się bardziej wiarygodni niż oni.
   To jeszcze nie oznacza, że Rosja jest w porządku (mamy w końcu doraźny przykład jak (nie)idzie wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej) – natomiast z całą pewnością to pokazuje jak źle jest ze Stanami Zjednoczonymi 🙂

   1. „Wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej” – A co chcesz wyjaśniać? Zrozum kolego od Smoleńska zaczęła się w Polsce masowa głupawka. Wszyscy chcą coś wyjaśniać, jakieś śledztwa. Prawda o tym – zbyt trudna.
    Myślałem jednak, że na takim forum ludzie piszący jednak wiedzą o co chodzi.
    Zrozum kolego – nasz prezydent rozp.. 100 ludzi. Ty chcesz w takiej sytuacji jakieś otwarte śledztwo? Ty masz jakieś pretensje do Rosjan tutaj?

   2. @Adam

    To, że rządzący tak się rozdrabniają, że wręcz do każdej, nawet najmniejszej pierdoły, powoływaliby od razu komisję śledczą, to jeszcze nie powód, żeby deprecjonować sensowność śledztwa w sprawie tej katastrofy.
    Jestem raczej daleki od tego, by obwiniać za katastrofę wyłącznie Rosję. Prędzej intryguje mnie wariant naszych „wewnętrznych rozgrywek” – tym bardziej, że nikt, nawet opozycja, W OGÓLE nie rozpatruje takiego wariantu zdarzeń! A jak posłuchać Michalkiewicza to są ku temu dość solidne podstawy i motywy.
    Tak czy siak Rosjanie ewidentnie nie ułatwiają nam pełnego wyjaśnienia katastrofy. A czy robią to na własny rachunek i użytek czy w ramach jakiegoś politycznego dealu z naszymi władzami/służbami to już inna sprawa.

  1. Kolejny namacalny dowód na szkolenie w Polsce kadr dla „kolorowych rewolucji”.
   To dokładnie taka sama działalność jak działalność tajnych więzień CIA.
   Polska dzisiaj to żałosny pachołek zbirów z mafii żydowskiej, pachołek pozbawiony własnego zdania i gotowy wykonać każde polecenie mafii.

   I ta wygląda wolność Solidaruchów czyli w większości pożytecznych idiotów a w kadrowej mniejszości agentów czyli pachołków mafii żydowskiej.

 2. Śmieszy mnie tupecik Zagórskiego. Ludzie z tupecikami mają wewnętrzne kłopoty egzystencjalne. Chcą być postrzegani inaczej niż jest naprawdę. Tupecik to forma przebrania to forma kłamstwa. (gorsecik wyszczuplający też, ale u kobiet to naturalne)
  Nie wiem dlaczego ale oczyma wyobraźni widzę myckę pod tupecikiem lub sam tupecik to wprost mycka zamaskowana włosami.

  Państwo gnębi drobny biznes a wspiera wielki biznes.
  Tu się zgadzam z komentującym.

  Braun
  Chciałem napisać o policji , prokuraturze , systemie sprawiedliwości…. ale się boję.

  Agentura Putina.
  Ludzie nie są agentami i potrafią samodzielnie oceniać sytuację.
  Ludzi wkurzają kłamstwa, prymitywna sprzeczna z faktami ale masowa propaganda, relatywizm moralny, stronniczość.
  Brak symetrii przy ocenach zakłamanego agresora (żydowski zachód) i nieustannie atakowanej ofiary (Rosja) jest chyba oczywisty i naturalny (nie dla mafii żydowskiej).
  Główne media oraz Zagórski reprezentują taki skrajny brak obiektywizmu.
  Ludzi to wkurza. I to nie są ruskie agenty ale zwykli uczciwi ludzie potrafiący (jeszcze i wbrew systemowi edukacji) samodzielnie myśleć i wyciągać wnioski.

  Ukraina – wolność ? Co pan bredzisz panie Zagórski ?
  Zamach stanu, obalenie legalnie wybranego Prezydenta, terroryzowanie własnej ludności, mordowanie ludności która nie popiera zamachu stanu to wolność ? Podpisywanie w ciemno skrajnie niekorzystnych umów z MFW i zachodem to wolność ? Snajperzy na Majdanie strzelający do swoich, spalenie kilkudziesięciu osób w Odessie, zestrzelenie samolotu pasażerskiego (bo taka jest prawda) , używanie przeciw ludności cywilnej gradów, amunicji fosforowej, odcinanie ludziom (całym miastom) wody, prądu, dostaw żywności to wolność.

  ….a na koniec o prawach człowieka z jakąś Ewą.
  Jak to Zagórski mieści w jednej głowie pod tupecikiem ?
  Na Ukrainie na masową skalę łamane są przez Kijów (mafię żydowską) podstawowe prawa człowieka i on tego nie dostrzega .. ani piśnie… on tam wolność widzi.
  A za chwile przepoczwarza się z zaangażowanego obrońcę praw człowieka.

  To jakaś mimikra, przebieraniec, udawacz bo na pewno nie prosty nic nie rozumiejący pożyteczny idiota. Jest zbyt inteligentny (ale bez przesady z tą inteligencją to nie komplement to poziom przeciętny ale prosty pożyteczny idiota ma intelekt dużo poniżej przeciętności) by tego nie widzieć.
  Panie Zagórski niech Pan zdejmie tupecik niech Pan będzie sobą.
  Nie może Pan ? Bo to by była dekonspiracja ? Spadły by dochody ?
  Pan się sam dekonspiruje swoimi wypowiedziami.

  Te przykre refleksje to skutek głośnego poszukiwania ruskich agentów tam gdzie roi się od agentów mafii żydowskiej (ciekawe że to poszukiwanie ruskich agentów znowu zbiega się szerszą akcją propagandową mafii żydowskiej obserwowaną na praktycznie wszystkich forach internetowych).

  Jak widać wszystkie dyrektywy mafii żydowskiej w odniesieniu do mediów są wykonywane również przez Zagórskiego. I to moim zdaniem nie jest inicjatywa własna Pana Zagórskiego ale obowiązek …… .

  To tyle nt. wolności mediów (nawet tych alternatywnych) w Polsce

  1. Twój komentarz jest prostacki. Jeśli jeszcze nie zorientowałeś się, to informuję, że włosy pana Janusza są jego własnymi, a „tupecik” charakteryzuje Twój wpis.

   1. „Tupecik” to tylko skojarzenie wywołane pierwszą klatką filmu, na której wyraźnie widać ciemny tupecik na siwych wystających spod tupecika włosów oraz skłonnością do podwójnych standardów w ocenach politycznych widocznych w wypowiedziach prowadzącego.
    „Tupecik” to wyraz skłonności do przebierania, udawania kogoś innego niż się jest. A tak właśnie oceniam „Alternatywność” idącą w pełnej zgodzie z oficjalną jawnie kłamliwą propagandą.

    Proszę to czytać jako krytykę postawy a nie atak na „urodę”.

   2. Do Oskara. Żadne wytłumaczenie, Oskar. Mamy tu różne poglądy, ale właśnie należy trzymać się pewnych standardów wypowiedzi, a te zostały przekroczone.
    I tak na marginesie, a propos tego rzekomego „tupecika”. Nie masz racji. Pan Janusz, to brunet i charakterystyczne jest dla tego koloru włosów siwienie, ładnie się określa, szpakowate. Gdzie część włosów jest ciemna jeszcze, część już nie. Ten widoczny teraz kontrast, spowodowała wizyta u fryzjera,-ki i ostrzyżenie trendy – wysoko podgolone włosy i pozostawienie gęstej czupryny na czubku głowy.

    Panie Januszu bardzo przepraszam, za te uwagi, ale nie mogłam się oprzeć.

   3. włosy to przeżytek, powinien się opitolić na łyso, a w razie co można dokupić zieloną albo niebieską perukę

  2. Nie trzeba byc zydem . Mozna byc antykomunista, antysocjalista anti i anti i anti prawda i nieprawda anti tez .Asekuracja wedlug natchnionych spirytualistow – duchowych ( paplanie o podswiadomosci , swiadomosci i nadswiadomosci globalnej jednosci i wszystko maci sie w glowie ) Nikt nie patrzy na jego prawdziwa esensje tylko czyta , slucha i glowkuje co powiedzieli medrzy i sie dopasowuje swoja cala istota i to sie nazywa tak zwany balance 🙂 Trzeba przeciez dobrze wypasc w polu ziemskim . Sasiedzi widza – To sie tez nazywa drobnomieszczanstwo jak pamietam >

   1. Mozna tez miec wlosy uciete w stozek , Tak zwany , Divine alignment with Light 🙂

  1. ostro ? ponoć za czasów „dyktatora” było”OSTRO ” zmuszano ludzi żeby odebrali klucze do darmowych mieszkań , zmuszano ich aby nie płacili za usługi medyczne , to co im teraz tam za darmo rozdają ze tak OSTRO, podarowali im dług publiczny ?

 3. W 2012 r. szwedzki gigant energetyczny Vattenfall pozwał Niemcy w związku z zamknięciem dwóch elektrowni atomowych, domagając się od rządu w Berlinie 3,7 mld euro rekompensaty za „utracone zyski”.

 4. Oglądam alternewsy bo są dobre,ale wiesci rosyjsko-ukrainskie moglabym sobie odpuscic,gdybym wiedziala od ktorej minuty do ktorej hyhy.Jakos nie rezonują z moim pojmowaniem tej sytuacji.
  Nie wiem,tyle krytyki zachodu w kontekscie ogolnie pojmowanego NWO w alternatywnym mysleniu ,jak moznaby oczekiwać krytyki krytykowania zachodu
  na portalach alternatywnych gdzie ludzie dokladnie wiedzą i siedzą w tych tematach.
  Tyle zła wyrządzonego ludziom w taki zakamuflowany sprytny sposób
  żeby sie nie mogli połapać kto im to zrobił i dlaczego sprawy sie maja tak a nie inaczej.Dlatego nie mam zamiaru tego podstępnego zła popierać.:P

  1. lilka, oczywiscie ,ale jak widzimy z rusofobi będzie jedynie więcej nędzy ,bo jak widzimy w nagonce medialnej najwiecej szczekają psy pozbawione kłów i takim się najwiecej oberwie , bo jak ktoś powiedzial” psy szczekają a karawana biznesowa idzie dalej” ,liczy się jedynie odsiecz wiedeńska, Monte Casino, Anglia ,Narwik, a teraz zapewne odsiecz Kijowska ,jacy oni odważni , jacy mocni, co za energia, co za dyplomacja , kraj nie mający dosłownie nic, powinien milczeć ,i robić pieniądz gdzie się da, aby miliony Kowalskich miało te 20 zł więcej do renty .

   1. Nie popieramy Putina jak zakazuje nam eksportu jabłek,to przecież tak nie jest.Ale jak tu popierać chocby nasze durne wladze co nam tylko szkodzą tym wychodzeniem przed szereg i pewnie nie zawahaja sie zabrać nam pokoju dla czyjejs sprawy .Nie naszej ,nie dla sprawy ukrainskiej nawet,tylko dla interesow panow tego swiata.

 5. Co pan panie Januszu z tymi agentami Putina? Czy myśli pan, że ludzie nie mogą mieć innego spojrzenia na kwestię konfliktu na Ukrainie niż ścierwo-media głównego ścieku i pan. Ludzie prawi intuicyjnie wyczuwają fałsz i brak obiektywizmu stąd nasze krytyczne komentarze. Nie czuję się pro putinowski jak pan nazywa ludzi dostrzegających zakłamanie w scierwo mediach badź w alter newsach w sprawie sytuacji wokół Ukrainy.

 6. A i jeszcze jedno żali się pan, że kiedy krytykuje pan bangstersko-gangsterski zachód nikt nie krytykuje pana za to- widocznie podobnie jak pan postrzegają to oglądacze „Alter News”.

 7. Oskar, zalecam Tobie inhalację ze sproszkowanych gaci Putina i rychły wyjazd na stronę separatystów ukraińskich.

  1. zaraz; zaraz ? a kto to jest, ten, ci, separatyści ? zapewne nie wiesz o powstaniach Sląskich. w Wielkopolsce ? idąc taka analogią to zapewne byli to więcej niż separatyści ,bo ci obecni bronią jedynie swoich domostw, Matek, Dzieci ,itd .chcą jedynie sami o sobie stanowić takie to ciężkie do zrozumienia , w czasie 2 światowej na armie podziemna i partyzantkę tez mówiono BANDYCI a w czasie rozbiorów separatyści ,rebelianci, wywrotowcy, było to jednoznaczne z bandytami -terrorystami .

 8. Witam
  Otrzymałem od jednego z internautów wiadomość z prośbą o przesłanie dalej , więc przesyłam .
  Przesyłam ważne i świeże tłumaczenie tekstu dra Paula C. Robertsa, b. ministra w administracji Ronalda Reagana, który dotyczy bieżących napięć międzynarodowych, w tym Polski. Autor zgodził się na tłumaczenie na polski i publikację, o co w jego imieniu proszę. Proszę też absolutnie nie publikować żadnych danych mogących mnie zidentyfikować jako tłumacza.

  ————————————————– ——————————

  Świat skazany na zagładę przez nonoszalancję Zachodu
  Nie oczekujcie długiego życia

  Paul Craig Roberts

  Zachodnie rządy i media narażają świat na szczególne ryzyko umożliwiając rozprzestrzenianie propagandy Waszyngtonu oraz agresji wymierzonej w Rosję.
  Waszyngtonowi już udało się ewidentnymi kłamstwami demonizować Rosję jako rzekomo niebezpieczny i agresywny kraj, któremu przewodzi nowy Hitler lub nowy Stalin tak, jak Waszyngton demonizował Saddama Husajna w Iraku, Talibów w Afganistanie, Kaddafiego w Libii, Asada w Syrii, Chaveza w Wenezueli i oczywiście Iran.
  Prawdziwymi demonami są „wyjątkowi i nieodzowni ludzie”, co wynika z ideologii Waszyngtonu, czyli Clinton, Bush i Obama, którzy są ponad zasięgiem demonizacji. Ich faktyczne i przerażające zbrodnie uciekają uwadze opinii publicznej, podczas gdy fikcyjne przestępstwa przypisuje się niewyjątkowym, zbędnym ludziom i państwom.
  Powodem, dla którego Waszyngton demonizuje przywódcę danego państwa i to państwo, jest umożliwienie stworzenia okoliczności, które Waszyngton wykorzysta, by użyć siły przeciwko temu przywódcy i jego państwu.
  Nieustające kłamstwa Waszyngtonu zarzucają Rosji dokonanie rzekomej agresji, która jest wyssana z palca. John Kerry i rzecznik prasowy Departamentu Stanu Marie Harf [ur. 1982, była rzecznik prasowa CIA – przypis tłumacza] zasypują nas codziennie nowym kłamstwami, ale nigdy nie przedstawiają namacalnych dowodów. Na tym etapie Senat USA, głównodowodzący NATO oraz szef Połączonych Szefów Sztabu sił zbrojnych USA są zajęci przygotowywaniem wojny.
  Ustawa Senatu USA Nr S.2277 wzywa do stworzenia sił zbrojnych na granicy Rosji oraz podniesienie statusu Ukrainy do rangi „Sojusznika USA”, aby wojska amerykańskie mogły na miejscu uczestniczyć w wojnie z „terrorystami” na Ukrainie (Źródło ukraińskie: http://un.ua/eng/article/522930.html Zobacz także: http://www.globalresearch.ca/collapse-of-ukraine-government-prime-minister-yats enyuk-resigns-amidst-pressures-exerted-by-the-imf/5393168 ).
  Dowódca NATO gen. Breedlove przygotowuje plan rozmieszczenia sprzętu wojennego m.in. w Szczecinie oraz przy granicy Rosji, by wojska USA i NATO mogły szybciej uderzyć na Rosję (Źródło: http://rt.com/news/175292-nato-poland-supply-base/ )
  Szef kolegium Połączonych Szefów Sztabów, gen. Martin Dempsey, przygotowuje amerykańską opinię publiczną do nadchodzącej wojny.
  Raptem 24 lipca 2014 r. Dempsey powiedział na konferencji Aspen Security Forum w stanie Colorado, która jest wpływowym amerykańskim forum opiniotwórczym, że agresja Putina na Ukrainę jest porównywalna z inwazją Stalina na Polskę w 1939 r. i że zagrożenie ze strony Rosji nie jest ograniczone tylko do Ukrainy i Europy Wschodniej, ale dotyczy całego świata (Źródło: http://www.commondreams.org/news/2014/07/25/gen-dempsey-were-pulling-out-our-cold-war-military -plans-over-ukraine ).
  Intelektualiści na Forum w Aspen nie wybuchnęli śmiechem, gdy gen. Dempsey powiedział im, że (rzekome, ale nie udowodnione) rosyjskie zaangażowanie na Ukrainie było pierwszym takim wydarzeniem od 1939 r., gdy państwo jako instytucja podjęło świadomie decyzję użycia swoich sił zbrojnych wewnątrz innego suwerennego państwa dla osiągnięcia swych celów. Nikt nie zapytał Dempseya, co Waszyngton czynił w czasie rządów ostatnich trzech prezydentów. Co Clinton robił w Serbii, co Bush i Obama w Afganistanie, Iraku, Somalii, Pakistanie czy Jemenie, a Obama w Libii i Syrii?
  Tu jest tłumaczenie słów Dempseya: „Macie rząd Rosji, który podjął świadomą decyzję użycia swoich sił zbrojnych wewnątrz innego suwerennego państwa dla osiągnięcia swoich celów. To pierwszy taki przypadek od ok. 1939 r. Oni wyraźnie są na drodze, by zaznaczyć swoją obecność inaczej nie tylko we Wschodniej Europie, ale także w całej Europie oraz wobec USA”.
  Pogląd Waszyngtonu, że świat należy do niego, jest tak głęboko zakorzeniony, że ani Dempsey, ani intelektualiści na Forum w Aspen nie zauważyli absurdalności jego stwierdzeń. Waszyngton oraz poddana praniu mózgów populacja USA przyjmuje za pewnik, że „wyjątkowy, niezastąpiony naród” [co wynika z bieżącej ideologii Waszyngtonu – przypis tłumacza] może naruszać suwerenność innych państw.
  Waszyngton stoi na stanowisku, że prawo USA jest nadrzędne w świecie nad prawami innych państw. Zapytacie jakim cudem Waszyngton narzuca Francji i Szwajcarii, z którymi państwami i korporacjami mogą one robić interesy, a z którymi nie mogą. Zapytajcie o to państwa i firmy, którym Waszyngton zabronił interesów z Irakiem. W tym kontekście Waszyngton przypisał sobie prawo do demonizowania i obalania rządów. Zapytajcie o to w Iraku, Hondurasie, Libii, Serbii itd. Poza tym, Waszyngton przypisał sobie prawo do prowadzania operacji wojskowych przeciwko obywatelom obcych państw, z którymi nawet nie jest w stanie wojny, jak Pakistan czy Jemen.
  Wszystko jest teraz możliwe, bo Waszyngton przypisał sobie tytuł odebrany Izraelowi: „Narodu wybranego przez Boga”. Oczywiście utrata przez Izrael tego tytułu nie zahamowała jego podobnych zachowań.
  Waszyngton nakręca spiralę wojny. Gdy zacznie się obracać, impet będzie ją popychać naprzód. Ogłupiałe, zupełnie bezmyślne rządy i media w Europie wydają się nie zdawać sobie sprawy z układania przez Waszyngton ich przyszłości, albo raczej jej braku, albo pozostają wobec tego obojętne. Skazują się na zagładę, jak i całą ludzkość, z powodu swej nonszalancji. Niech Bóg broni jeśli premier Wielkiej Brytanii czy Prezydent Francji albo Kanclerz Niemiec nie zostaną przyjęci w Białym Domu, albo istniejąca tylko w teorii Polska [w oryginale: Polish nonentity] nie otrzyma swego wynagrodzenia.
  Czytelnicy, którzy nie lubią słuchać o problemach bez rozwiązań dla nich, zawsze proszą o wskazówki. Dobrze, oto rozwiązanie:
  Jedyną możliwością zapobieżenia wojnie jest scedowanie sprawy przez Rosję pod obrady ONZ. Jeśli Waszyngton może wysłać Colina Powella do ONZ i nie wyposażyć go w prawdę i fakty, by wesprzeć stanowisko Waszyngtonu, jak w czasie planowania wojny przeciwko Irakowi [w 2002 i 2003 r. – przypis tłumacza], to Putin powinien móc przedstawić w ONZ kwestię krucjaty Waszyngtonu przeciwko Rosji.
  Udowodnienie, że król jest nagi, powinno być w tym kontekście łatwe.
  W odróżnieniu od Waszyngtonu, Putin chce udostępnić dowody pozostające w rękach Rosji, kto i co w rzeczywistości czyni na Ukrainie. Łatwo będzie udowodnić, że Waszyngton zorganizował przewrót, który obalił wybrany w wyborach rząd w Kijowie, że Waszyngton wspiera przemoc wymierzoną w tych, którzy nie zgadzają się z tym przewrotem oraz że Waszyngton pozostaje głuchy na prośby Rosji pod adresem Kijowa i separatystów, by usiąść do wspólnego stołu rokowań i negocjować różnice zdań.
  Putin powinien jasno przedstawić światu, że Waszyngton kontynuuje z licznymi wojennymi prowokacjami działania wymierzone w Rosję, w co wpisuje się rozbudowa sił zbrojnych u granic Rosji wraz z zapowiedzią dalszej ich rozbudowy w kontekście ustawy Senatu USA nr S.2277, którą należy odczytywać jako przygotowanie USA do wojny. Do tego dołączają się prowokacyjne kroki i oskarżenia pod adresem Rosji, które padają z ust amerykańskich wojskowych i oficjeli, jak i wysiłki USA, by odizolować Rosję i spowodować jej uszczerbek gospodarczy i polityczny.
  Putin powinien oznajmić światu, że są granice prowokacji wymierzonych w Rosję, które można zaakceptować i że Rosja czuje się zagrożona możliwością dokonania przez USA wyprzedzającego ataku nuklearnego (przeciwko niej). Putin może odnieść się do wycofania się przez USA z traktatu rozbrojeniowego ABM [ograniczającego budowę tarczy antyrakietowej – przypis tłumacza], budowy przez USA baz tarczy antyrakietowej wokół Rosji oraz zmiany doktryny wojennej USA, która zmienia zastosowanie broni nuklearnej z odwetowej (i odstraszajacej) w kierunku jej użycia do przeprowadzenia wyprzedzającego ataku. Te działania bezspornie są wymierzone w Rosję (a Chiny niech lepiej się obudzą, bo będą następne!).
  Putin musi jasno oznajmić, że możliwe konsekwencje dla świata wynikające z umożliwiania Waszyngtonowi rozprzestrzeniania kłamstw oraz dokonywania dalszych agresji nie skończą się jedynie wyniszczającą wojną, ale zakończeniem życia na Ziemi.
  Rządy państw na świecie, szczególnie państw wasalnych Waszyngtonu w Europie, Kanady, Australii i Japonii muszą wiedzieć, że to do nich należy odpowiedzialność za zapobieżenie agresji Waszyngtonu. W przeciwnym razie poniosą odpowiedzialność za III wojnę światową.
  W międzyczasie wszyscy możemy bawić się patrząc na arogancką Samanthę Powers [ambasadora USA przy ONZ – przypis tłumacza] oraz wysyp angielskich piesków salonowych, które wychodzą z sali obrad w ONZ. Bezsporne pozostaje, że Waszyngton nie będzie w stanie odpowiedzieć na ww. zarzuty.
  Jeszcze raz cytuję doktrynę Wolfowitza [wiceministra obrony USA w czasach I prezydentury George’a W. Busha], która dominuje w amerykańskiej polityce zagranicznej i która skazuje Planetę Ziemia na zagładę:
  „Naszym najważniejszym celem jest zapobieżenie odrodzenia się nowego rywala albo na terytorium byłego ZSRR, albo gdzie indziej, który stanowi zagrożenie równoważne zagrożeniu, jakie stanowił ZSRR. To jest główna okoliczność leżąca poniżej nowej regionalnej strategii bezpieczeństwa, która wymaga od nas wysiłków zapobiegających powstaniu nowej wrogiej potęgi dominującej nad danym regionem, którego zasoby, pod warunkiem istnienia tam spójnej władzy, pozwolą na wytworzenie się mocarstwa światowego”.
  „Wroga potęga” to termin określający każdy kraj, który nie jest wasalem Waszyngtonu.
  Doktryna Wolfowitza angażuje USA i jego naród, a także łatwowiernych sojuszników z UE oraz inne narody do wojny z Rosją i Chinami. Jeśli Rosja i Chiny nie poddadzą się, świat zostanie zniszczony.
  Zniszczeniu świata sprzyjają ogłupiałe rządy w UE oraz prostytuujące się wobec Waszyngtonu media, gdyż umożliwiają Waszyngtonowi dalsze kłamstwa i agresję.

  26 VII 2014 r.

  Tekst oryginału dostępny pod adresem:
  http://www.paulcraigroberts.org/2014/07/26/world-doomed-western-insouciance-paul-craig-robert s/

  altermedium.net

  1. Tan link to łyknięcie haczyka z propagandą: CIA+Illuminati (pomyślmy obiektywnie, co to: zrzucenie odpowiedzialności na Rosję za światową produkcję rakiet nuklearnych – w tym przede wszystkim także przez USA, Izrael it.dalej?)

Comments are closed.