Alternews – 29.10.2012

Najnowsze o alternatywnym spojrzeniu wiadomości z kraju i ze świata – prowadzi Janusz Zagórski.

4 thoughts on “Alternews – 29.10.2012

 1. http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/rzeczpospolita-na-wraku-tupolewa-sa-slady-trotylu,1857602,6911

  Podanie na mainstreamach do publicznej wiedzy ostatecznych faktów nie mieszczących się w głowach Polaków i w ogóle ludzi w Sprawie Smoleńskiej wydaje być jedynym sposobem na powstrzymanie działań ‚Seryjnego Samobójcy’; działań…które w takim samym stopniu, w powiązaniu, ulegają racjonalizacji….
  (Nie powinno być zagadką, z jakiego konglomeratu SS (Służb Sp.) wywodzi się Seryjny Morderca…)

 2. Sprawę Smoleńska trzeba drążyć cały czas , gdyż zdemaskowanie sił stojących za organizacją tej akcji, może doprowadzić do upublicznienia chorych układów rządzących Polską i powiązaniu ich z globalnymi siłami, sięgającymi może do Izraela, może do Anglii, może do USA , może jeszcze gdzie indziej . Jeśli nawet jeszcze nie udałoby się odsłonić takich powiązań , to na pewno uchwyciłoby się nitkę prowadzącą do kłębowiska szarych eminencji kształtujących rzeczywistość otumanianego społeczeństwa .
  Wyjaśnienie tej sprawy leży w interesie Polaków, abstrahując od tego, czy zginęły w tym zamachu elity polskie, czy nie były to elity , tylko ludzie odrobinę więcej realizujący ,broniący interesów Polaków.
  Według nieoficjalnych wersji, zamach na gen. Sikorskiego , był zorganizowany przez Polaków, przy współpracy Anglików, jako zemsta za więzienie polskiej kadry oficerskiej w więzieniach w Anglii, a także za rzekomą milczącą zgodę Sikorskiego na powojenny podział Europy, więc być może historia lubi się powtarzać i w organizacji zamachu brały udział również służby polskie, lub przynajmniej teoretycznie polskie.

 3. Jeśli miałaby to być zemsta to do głowy przychodzi mi tylko WSI. Mi najbardziej chodzi po głowie pomysł zaangażowania się wielu różnych środowisk którym na rękę było takie osłabienie Polski poprzez wyeliminowanie ludzi niezależnych. Ale przede wszystkim jednak gigantyczna kasa i właśnie NWO. Po kolei:

  Prezes NBP S. Skrzypek chciał zrezygnować z linii kredytowej.
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/spor;o;linie;kredytowa;mfw,84,0,603988.html
  “…NBP już na początku marca br. sygnalizował, że uważa odnowienie elastycznej linii kredytowej (tzw. FCL) za niepotrzebne. Jednakże przedstawiciele Ministerstwa Finansów zapowiadali podjęcie rozmów z MFW w sprawie przedłużenia linii kredytowej…”
  – 08 kwietnia 2010 roku.
  Minister gospodarki popiera działania S. Skrzypka.
  http://www.tvn24.pl/12692,1651262,0,6,pawlak-przyznaje-racje-skrzypkowi,wiadomosc.html
  ”…Polska gospodarka nie potrzebuje już elastycznej linii kredytowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego – wynika z wypowiedzi wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. W ten sposób wicepremier podziela opinię prezesa NBP Sławomira Skrzypka, a kwestionuje stanowisko ministra finansów Jacka Rostowskiego…”
  – 08 kwietnia 2010 roku.
  Spór o kredyt z MFW: premier D. Tusk za przedłużeniem, minister gospodarki przeciw.
  http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,7746535,Spor_o_kredyt_z_MFW__premier_za_przedluzeniem__minister.html
  „..Elastyczna linia kredytowa (FCL) to kolejna oś sporu między rządem a bankiem centralnym. Rząd chciałby przedłużenia dostępu do ponad 20 mld dol. kredytu z MFW. W maju kończy się umowa podpisana w 2009 r.
  Z kredytu MFW nie skorzystaliśmy. Za dostęp do niego zapłacił NBP – około 180 mln zł. Dziś bank centralny uważa, że linia jest już nam niepotrzebna, bo gospodarka jest już w dużo lepszej kondycji. – Poza tym rezerwy walutowe zwiększyły się w ciągu roku o 17 mld dol., czyli niemal tyle, ile wynosi linia kredytowa – powiedział w czwartek wiceprezes NBP Witold Koziński…”
  – 10 kwietnia 2010 roku
  http://finanse.wp.pl/kat,58434,title,Prezes-NBP-i-szef-RPP-nie-zyje-Co-teraz,wid,12160395,wiadomosc.html?ticaid=1a706
  „…Sławomir Skrzypek, szef Narodowego Banku Polskiego oraz Przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu, który w sobotę rano rozbił się w Smoleńsku. Jego następcę powinien wybrać Bronisław Komorowski, który jako marszałek Sejmu przejął obowiązki głowy państwa…”

  Linia kredytowa po 10.04.2010 roku.
  – 30 kwietnia 2010 roku

  Rząd się upiera a NBP broni strategii S. Skrzypka
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;upiera;sie;przy;linii;kredytowej;mfw,63,0,615743.html

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nbp;za;rezygnacja;z;elastycznej;linii;kredytowej,252,0,615676.html

  – 05 maja 2010 roku.
  Rząd się upiera a NBP broni strategii S. Skrzypka część 2.

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zielone;swiatlo;dla;przedluzenia;linii;kredytowej;z;mfw,33,0,616993.html

  “..Wiceprezes NBP Witold Koziński (na zdjęciu) zapewnia, że choć w ocenie banku centralnego przedłużenie linii kredytowej nie jest konieczne, nikt nie będzie przeszkadzał rządowi, jeśli ten zdecyduje się na taki krok.
  W wypowiedziach członkowie rządu wielokrotnie zgłaszali chęć przedłużenia Elastycznej Linii Kredytowej, jednak jak dotąd gabinet Donalda Tuska nie wystąpił z takim wnioskiem…”

  – 13 maja 2010 roku
  Nowy prezes NBP przed wyborami? Komorowski rozpoczął konsultacje
  http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,7878235,Nowy_prezes_NBP_przed_wyborami__Komorowski_rozpoczal.html
  – 21 maja 2010 roku

  Sejm znowelizował ustawę o Narodowym Banku Polskim

  http://biznes.onet.pl/sejm-znowelizowal-ustawe-o-nbp,18493,3228819,3207666,177,1,news-detal
  ”…Sejm jednogłośnie znowelizował w piątek ustawę o Narodowym Banku Polskim, która doprecyzowuje reguły zastępowania szefa banku centralnego m.in. w razie jego śmierci…”

  „..W głosowaniu udział wzięło 377 posłów. „W ten sposób ustabilizowaliśmy sytuację w Narodowym Banku Polskim po śmierci prezesa Skrzypka” – powiedział Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski tuż po zakończonym głosowaniu…”

  – 27 maja 2010 roku

  Bronisław Komorowski: Marek Belka kandydatem na szefa NBP

  http://www.polskatimes.pl/rzeszow/pieniadze/261831,bronislaw-komorowski-marek-belka-kandydatem-na-szefa-nbp,id,t.html

  „…Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował w czwartek, że Marek Belka jest kandydatem na szefa Narodowego Banku Polskiego. Jego kandydatura będzie głosowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Belka zgodził się kandydować…”

  – 10 czerwca 2010

  Marek Belka wybrany nowym prezesem NBP

  http://banki.wp.pl/kat,60916,title,Marek-Belka-prezesem-NBP,wid,12355943,wiadomosc.html?ticaid=1a6f5

  „…Sejm bezwzględną większością głosów wybrał Marka Belkę na stanowisko prezesa Narodowego Banku Polskiego..”

  – 15 czerwca 2010 roku (5 dni przed wyborami)

  Decyzja S. Skrzypka zmieniona. Marek Belka podpisuje wniosek o przedłużenie linii kredytowej.

  http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,77367,8019256,Nowy_wniosek_o_linie_kredytowa_w_MFW_zlozony.html

  „…Prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka i minister finansów Jacek Rostowski podpisali we wtorek wniosek o przedłużenie dostępu do elastycznej linii kredytowej (Flexible Credit Line) Międzynarodowego Funduszu Walutowego – poinformowała agencja PAP powołując się na źródło rządowe…”

  – 16 czerwca 2010 roku

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy przyjął polski wniosek.

  http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/428915,mfw_przedluzy_polsce_dostep_do_elastycznej_linii_kredytowej.html

  „…Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) przyjął wniosek Polski o przedłużenie dostępu do elastycznej linii kredytowej funduszu (FCL) i zasygnalizował, że rozpatrzy go pozytywnie…”

  – 16 czerwca 2010 roku.

  Koszt linii kredytowej 200 milinów złotych rocznie.

  http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8021738,Rostowski_o_sytuacji_w_Europie_i_kosztach_linii_kredytowej.html

  „…Około 60 mln dol. zapłaci polski rząd w tym roku za dostępność elastycznej linii kredytowej (FCL) Międzynarodowego Funduszu Walutowego – poinformował w środę na konferencji minister finansów Jacek Rostowski..”

  http://ndb2010.salon24.pl/209148,zyski-zamachowcow-oraz-geneza-i-przebieg-zamachu#comment_2957329

Comments are closed.