Alternews – 3.09.2013

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski

6 thoughts on “Alternews – 3.09.2013

 1. To faktycznie bardzo dziwne na co zwrócił uwagę Pan Janusz Zagórski komentując opinię między innymi redaktora naczelnego Gazeta Polska – Tomasza Sakiewicza, który przychyla się do inwazji USA na Syrię. Tym bardziej dziwne jako człowieka, który z wykształcenia jest psychologiem klinicznym, gdzie psychologia kliniczna to dział psychologii, zdecydowanie zajmujący się patologiami w relacji człowieka z otoczeniem, a więc te zagadnienia Pan Sakiewicz powinien wręcz doskonale znać.
  A, tu jak widzimy Pan Sakiewicz popiera ludobójstwo….
  Krótko mówiąc wiedza za zakresu psychologii klinicznej wiele go nie nauczyła i przenosimy się do obszaru psychopatologii w jego wykonaniu, gdzie głównymi punktami tej patologii jest :

  Nieracjonalność w postępowaniu, brak kontroli i odpowiedzialności za swoje czyny (tutaj: słowa), naruszenie norm ogólnie przyjętych w stosunkach ludzkich skoro wspiera się ludobójstwo.
  Chyba, że Pan Sakiewicz uważa, że to nie ludobójstwo, bo winnych trzeba ukarać (czytaj: zabić!)

  Mogę zrozumieć Pana Sakiewicza, że publicznie wspiera USA mając świadomość neokomunistycznego reżimu, który dorwał się do władzy po katastrofie smoleńskiej i rozsprzedaje Polskę niemniej jednak nie można przekładać wyższych uczuć i wartości ludzkich w imię takich, czy innych interesów, bo to kolejna patologia.

 2. ciekawe wieści z pudelka:
  Wczoraj na swoim profilu Cejrowski zamieścił wpis nawołujący do nieszczepienia dzieci. Co roku w Polsce kilkuset rodziców odmawia poddania swoich dzieci obowiązkowym szczepieniom, twierdząc, że mogą one wywoływać np. autyzm. Dziennikarz napisał, że gdyby lekarz chciał zaszczepić jego dziecko, dałby mu do podpisania specjalny formularz, w którym brałby on na siebie odpowiedzialność za wszelkie konsekwencje związane ze szczepionką.
  http://www.pudelek.pl/artykul/58560/cejrowski_nawoluje_do_nieszczepienia_dzieci/

  i smutne…
  nasz „Obywatelski” płemieł nawołuje w dniu obchodów obrony Westerplatte do ataku na inne państwo :
  Donald Tusk zmienia zdanie i jednak popiera atak na Syrię.
  http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Tusk-za-amerykanska-interwencja-w-Syrii.-Komentarze-politykow-w-Radiu-ZET

 3. Podstawą istnienia, a tym samym kreacji, rozwoju i ostatecznie ewolucji we Wszechświecie są – myśli mądre, a uczucia dobre….
  Istota ludzka jeżeli faktycznie jest świadoma posługuję się właśnie taką ideą. A, wtedy nie rani nikogo i niczego, bo jej świadomość bytu, istnienia po prostu na to nie pozwala !

  A, teraz w kontekście syryjskiego konfliktu przypatrzcie się sami co tworzą istoty co (prawda istniejące w formie ludzi) lecz kij ma dwa końce i z drugiej strony są to istoty pełne agresji, nienawiści i braku wyższych ludzkich uczuć.
  Są to świadomości zwierzęce, bo nie istnieje przecież żaden argument ( o czym uczą już nawet w szkolnej podstawówce), aby jakikolwiek zaistniały problem rozwiązywać siłą, agresją, nie wspominając już nawet o tym, że tysiące ludzi straci swoje nieocenione życie, w tym niewinni ludzie i dzieci…

  Dla tych niecnych, zwierzęcych archetypów świadomości bytu nie istnieją takie argumenty.
  Zapala się światełko, to dla nich sygnał, że należy podając działania, podjąć walkę.
  Tak samo reagują dzikie zwierzęta !

  Proszę zauważyć, że ONZ jeszcze nie ogłosiło ostatecznych wyników, czy była użyta broń chemiczna, czy nie, przez kogo była użyta, bo ONZ była jeszcze w trakcie badań, ale okręty tych zwierzęcych agresorów uzbrojone po zęby już zdążyły podpłynąć pod Syrię.

  W kontekście nie tylko Syryjskich wydarzeń, bo to zaledwie jeden przykład warto zadać pytanie ? Jaki jest sens istnienia na tej Planecie takich dzikich form ludzkich, które reprezentują sobą archetypową zwierzęcą świadomość agresji i z obłędem w oczach wymierzają innym sprawiedliwość ?
  Oczywiście, do tych zwierzęcych świadomości należy doliczyć miliony, a może nawet miliardy takich samych prostych, ociosanych, prymitywnych istot, które wspierają konflikty, agresję za którymi, kryje się przecież nieodłącznie śmierć niczemu niewinnych ludzi.
  Brakuje już epitetów, aby określić z kim naprawdę mamy do czynienia i z kim dzielimy, tą egzystencję na tej Plancie Ziemia….!….?

  🙁

 4. @aid
  widać że cejrowski nie ma dzieci, bo jest kompletnie nie na czasie, takie patenty próbowali robić rodzice jakieś 5 lat temu. gdyby coś takiego pokazał lekarzowi odpowiedziałby mu: „nie chcesz szczepić-nie ma problemu, tylko podpisz tu”, a następnie walczyłby sobie nie z żadnym lekarzem tylko z sanepidem.

Comments are closed.