Alternews – 3.12.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski

26 thoughts on “Alternews – 3.12.2014

 1. Panie Januszu mimo zapowiedzi te zdjecia nie byly udostepnione..
  Szkoda,ze nie wyszlo, nie mniej – pozdrawiam – K.

  1. Pisaliśmy o glosowaniu nad ustawą o wprowadzeniu GMO parę dni temu, zanim weszła w życie i można było coś z tym zrobić, przede wszystkim podpisując petycję, i przesyłając link do niej – innym, a sam link był tu kilkakrotnie zamieszczany!

   TERAZ SIĘ BUDZICIE???

   Panda BIŁA NA ALARM już w lipcu! Te komentarze poniżej konferencji są żałosne, bo nie mam złudzeń, że gros z tych, którzy teraz się oburzają, nie zrobiło NIC, żeny postawić tamę GMO.
   Teraz odsyłam do strony, gdzie wychodzimy z propozycją konkretnego działania, ze strony chociażby naszego środowiska, ale wcześniej należy opracować jedną spójną informację do powielenia i rozdawania ludziom, chociażby na ulicy.
   http://niezaleznatelewizja.pl/2014/12/alternews-1-12-2014/
   i link do strony „Kampania „STOP DLA GMO w POLSCE”:
   http://www.icppc.pl/antygmo/
   i drugiej podobnej:
   http://genetyczneoszustwo.pl/

   1. > TERAZ SIĘ BUDZICIE???

    może ktoś udostępnić wykaz posłów oraz ich majli głosujących ZA?

    podobnie jak z akcją przed głosowaniem, możemy wysyłać tym osobnikom wyrazy stanowczego protestu, prośbę o upublicznienie (na ich własnych stronkach) powodów, dla których wspierają GMO oraz zachętę do odżywiania ich własnych dzieci tymże GMO;

    większość z nich to koniunkturaliści i debile (bez obrazy tych ostatnich); myślę jednak , że ok 10-12% z nich to bezmyślna masa głosująca w myśl partyjnych dyrektyw

    być może wynikiem takiej akcji nikły ten odsetek zacznie myśleć (sic!) i uświadomi sobie, jaką krzywdę wyrządzają dzieciom i wnukom swoim oraz innych

   2. „że ok 10-12% z nich to bezmyślna masa” to cwaniactwo , tak i tak masa ,oni robi tam KASIORĘ ,ich rodziny jak i oni sami nie jedzą tej paszy , są zorientowani bardzo doskonale co to jest, i jakie konsekwencje poniesie otumaniony Naród ,im gorzej tym lepiej dla nich .

   3. Piotr.
    To co napisałeś, to też dobry pomysł. Bardzo dobry. Uważam, że sprawa nie jest stracona, bo przede wszystkim ludzie nie wiedzieli co się święci, za wyjątkiem nielicznej grupy. Dopiero gdy wyjdziemy z tymi informacjami do ludzi, podając skutki stosowania GMO np. w Stanach, wtedy jest szansa na ogólny sprzeciw społeczny. Ale ktoś to musi opracować, najlepiej z „działaczy”, bo mają wprawę i wiedzę odnośnie szczegółów. I każdy z nas tutaj powinien sam powielić taką informację i dzielić się nią z innymi. Dopiero wtedy jest szansa na zmianę. Myślę, że sporo ludzi starszych, nie posługujących się komputerem, podpisało by petycję, gdyby nie forma elektroniczna, która z jednej strony jest ułatwieniem, z drugiej ogranicza się wyłącznie do internautów.

   4. http://www.icppc.pl/antygmo/do-sciagniecia/
    To jest material ktory mozemy wykorzystac .
    Tak jak zasugerowala Alina , trzeba zrobic opracowanie skrotowe ktore za zgoda ntv mozna bedzie tu opublikowac i ktore moglo bedzie posluzyc do skopiowania i rozdawania ludziom na ulicy , znajomym i sasiadom . Petycje mozna takze wydrukowac i zbierac podpisy osobiscie .
    Juz wiemy ze nikt za nas tego nie zrobi . Sami musimy walczyc o nasze prawa i o przyszlosc naszych dzieci .
    Jesli GMO zostanie raz uwolnione do przyrody to jest to proces nieodwracalny . Rosliny GMO krzyzuja sie zanieczyszczajac ekologiczne uprawy oraz dziko rosnace rosliny . Pylki rozsiewane sa z wiatrem na odleglosc do 30 km .
    Ja nie jestem za mocna komputerze , ale moge sprobowac.
    Jesli ktos z Panstwa chcialby zrobic to opracowanie to prosze o kontakt .

 2. http://finanse.wp.pl/kat,1035863,title,Polacy-zwalniaja-sie-z-Amazona-Zastapia-ich-Ukraincy,wid,17076898,wiadomosc.html
  „- Nie da się tak pracować. Skaner tobą kieruje. Pokazuje gdzie masz podejść i zaczyna odliczać ci czas: 26 sekund, 18…, 7 …na dotarcie na miejsce. I tak przez 10 godzin. A przed tobą wciąż nieskończona ilość paczek.
  Jego zdaniem, w Amazonie wszyscy muszą działać niczym roboty i są cały czas ściśle nadzorowani:
  – Jeśli nie zdążysz w czasie, jaki wyliczył ci system, twój menedżer może wysłać ci wiadomość, korpoSMS-a na skaner: „pracuj szybciej”. Twój szef widzi wszystko, co robisz. Jeśli się zatrzymasz – widzi to. Jeśli się pomylisz – widzi to.
  Jak podkreśla mężczyzna, nie można nawet zrobić przerwy na papierosa. A praca „na zapas” nic nie daje – zadania i porcje paczek do przeniesienia są dokładanie wyliczone. W ciągu 10-godzinnej zmiany trzeba robić wszystko ściśle według planu.”

  1. Tak GMO zaburzy inny swiat roslinny . Dlatego ludzie organicznych farm na Tasmani na ptzyklad walczyli strasznie o to zeby na ta wyspe nie wprowadzili GMO

  2. niestety to standardy zachodnie , niema nic za darmo ,przerwy śniadanie -obiad są odliczane nie liczą się do godzin pracy ,w piątek pracuje się nieco krócej ale te godziny trzeba odpracować w tygodniu ,wydajność jest do granic wytrzymałości , wszystkie zakłady, fabryki maja opracowane cykle produkcyjne ,dlatego niemożliwe jest mozliwe a ludzie muszą zapomnieć ze są ludźmi na czas pracy ,wysokość zarobków na zachodzie jedynie z tego wynika z wydajności ,to zaś oznacza określone zyski dla firm , jeżeli zyski są minimalne firmy wedruja po krajach z tania silą robocza , tam gdzie w grę wchodzą grube miliony ,budowane są nowe hale produkcyjne nawet w odleglych krajach tylko po to aby zyski osiągnąć .wszystko to ,to fałszywa polityka krajów unii ,podatki cła, embarga ,monopolistyczne strategie korporacji ,zakazy, dotacje ,dziesiątki czynników ,Europa stała się konsumentem reszty świata , bo pozornie niby nic się nie opłaca produkować .właśnie to jest wyścig szczurów, czyste NWO kto nie maszeruje ten ginie .

  1. Nie wiem ale mi sie wydaje , ze izrael nigdy nie powstal .Oni sie sami zrobili Izraelem . Od Wladcy palestyny jak dobrze pamietam 12 zydow dostalo prawo pobytu .Nie wiem w jakim to bylo roku ale dawno tem duzo dawniej niz ta data, ktora podajesz . W koncu idea ich Boga bylo posiadanie Ziemi . jak mozna posiadac ziemie siedziec w jednym miejscu .

   1. @Kalina No ,TU MASZ ODPOWIEDZ, gdyby byli tacy mądrzy to by się przemieszczali jak Aborygeni a tak to tylko umieją ssać jeden od drugiego A BRZUCH rosną w każdy SABAT.

 3. 🙂
  Popaczyłem wczoraj – 3.12.2014
  Otwarte Forum Tematyczne – 6.10.2014 – „SZÓSTA rozmowa Janusza Zagórskiego z Jerzym Ziębą.
  No jak 6-ta, skoro 5-ta? – „Ukryte Terapie, cz. 5 – Cukier – Jerzy Zięba – 30.09.2014|” 😀

  Nui w cem rzec, otusz u nas we wsi tako 1-na Pawlaczka gada, co
  „DOBREMU WSZYĆKO JE DOBRE” 😀
  A po moiemu to leci łot tak, co dobremu toi „Lucek drobnice ukołysze”
  „Nie może nam się nic już stać. Nie jesteś sam. A noc i zło niech śpi, niech drży (aha)
  A Ty już chodź, już bądź, już śnij. Dziś nie boję się Wziąć tego co jest dobre
  Dziś nie boję się” 😀 Agnieszka Chylińska-Nie mogę Cię zapomnieć.

  🙂

 4. Nowe „tryndy” widać w Europie.
  http://swiat.newsweek.pl/antyimigracja-w-wielkiej-brytanii-david-cameron-newsweek-pl,artykuly,352851,1.html#alertSG
  W Polsce też jest taki „trynd” narodowy.
  Widać po autorach komu taki „trynd” nie odpowiada (Newsweek jest koszerny).
  W Polsce imigracja to głównie rasa „wybrańców Boga” w roli władców Polski oraz
  ich sługusów wszelakich jak np Banderowców a za chwilę islamistów a właściwie to od dawna islamistów z Czeczenii).

  Wybrańcy Boga usiłują zniszczyć Państwa narodowe, kultury narodowe , wymieszać wszystkich i zrobić z nich bezideową, bezwolną masę podatną na ich propagandę.
  W USA to się prawie udało.
  Dla siebie mają strategię dokładnie odwrotną czyli skrajnej rasistowskiej wręcz nietolerancji.
  Tu powtórzę adresik bo Max Kolonko ma tu świętą rację.
  https://www.youtube.com/user/MaxTVTUBE

  I jak tu się nie buntować ?

  1. Podsumowując:
   Kult własnego narodu, własnej kultury, własnego państwa, własnej religii przy aktywnym niszczeniu innych narodów, kultur, państwowości, religii…
   co wam to przypomina ?
   To dokładna kopia ideologii nazistów jednego Adolfa.
   Ale to też kopia ideologii bojowników islamskich z PI (ISIL), to też kopia ideologii Banderowców z Ukrainy, … Islamistów czeczeńskich, islamistów kosowskich ale i ideologii państwowej Arabii Saudyjskiej, Kataru.
   Widać wspólnotę ideologii i wspólnotę dzisiejszych działań z narodem „wybranym” ?

   Wniosek prosty Syjonizm to ta sama ideologia co Nazizm, co Banderyzm, co
   Sunnityzm w wersji Arabii Saudyjskiej, Sunnityzm PI (ta sama ideologia co w Arabii Saudyjskiej).

   Matematycznie można to ująć tak:
   Nazizm = Syjonizm = Banderyzm = Islamizm Sunnicki = Arabia Saudyjska, = Katar…
   W tej układance USA czy Polska to tylko kolonie zdobyte i wykorzystywane do realizacji celów tej ideologii.

   Takie udowodnione równanie w zupełnie innym świetle pokazuje to co dzisiaj dzieje się na świecie.

   Dzisiaj świat znowu walczy z nazizmem !! w odmianach Syjonistycznej, sunnickiej, banderowskiej.
   A „naziści” tego świata jak widać gołym okiem połączyli siły w celu wspólnego osiągnięcia celów. Można powiedzieć dzisiaj realizowane jest hasło „naziści wszystkich krajów łączcie się”. (ciekawe kto wymyślił to hasło w wersji komuniści wszystkich….).

   Rosja znowu stoi przed problemem walki nazizmem i nazistami oraz ich sługusami (prawda że to już było ?).
   Zadziwiające prawda.
   I tu nie ma niestety błędów logicznych przedstawionym powyżej równaniu.

 5. Oto co miał powiedzieć Putin w swoim dzisiejszym przemówieniu.
  Wklejam z AdNowum, zakładam że info nie jest mocno zniekształcone.
  Polsce potrzebny jest podobny program ale gdzie Bronkowi, Donkowi, Bufetowej i reszcie żydowskich sługusów do takiego myślenia, dla nich Polska to tylko kolonia a dla Polaków to OJCZYZNA z której kolonizatorzy chcą ich wypędzić restrykcjami, szykanami, na razie głównie ekonomicznymi (za chwilę tak jak na Ukrainie przy pomocy ciężkiej artylerii ostrzeliwującej całodobowo niepokorne miasta).

  Poniżej relacja w wypowiedzi Putina.

  Już rzucam okiem jednym i drugim na wykład a tymczasem wklejam trochę uczesane moje myśli z tego co zapamiętałem z wystąpienia Pana Putina:

  Wstęp dotyczył świata i wydarzeń na Ukrainie. Powiedział o katastrofie humanitarnej Donbasu o codziennym mordowaniu ludzi. Przypomniał na koniec o wielkiej pomocy jaką Ukraina otrzymała od Rosji, choćby w postaci kilkudziesięciu miliardów dolarów które ulokowały tam rosyjskie banki oraz o wielomiliardowym kredycie jaki Gazprom dał Naftogazowi.
  Pan Putin po wstępie o świecie i Ukrainie przeszedł do konkretów. Przede wszystkim mają w Rosji nastąpić wielkie zmiany gospodarcze takie jak zamrożenie na 4 lata wszystkich podatków, zmniejszenie podatków dla nowych i małych firm. Dodatkowo „wakacje podatkowe” dla nowych przedsiębiorstw czy inwestycji w nowe technologie. Ogólnie nowy NEP, specjalne preferencje dla takich firm. Tworzenie specjalnych stref ekonomicznych, szczególnie na Dalekim Wschodzie. Przedłużenie działania istniejących stref ekonomicznych jak np. w Petersburgu. Duży nacisk na rozwijanie przemysłu w Arktyce i na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. W ciągu 4 lat FR ma wyjść ze wzrostem dochodu większym jak średnia światowa. Inflacja ma być zduszona do 4%, równocześnie z naciskiem na wzrost gospodarczy. Jeszcze raz mocno prosił Bank Rosji o to by wprowadzić jakiś mechanizm przeciwko spekulantom którzy manipulują kursem rubla.
  Specjalny nacisk położony będzie na rozwój przemysłu farmaceutycznego i spożywczego. A także na rolnictwo które w tym roku ma ogromne zbiory.
  Rozwijane będzie: także –energetyka, transport, p. maszynowy oraz wydobywczy szczególnie taki który pozwoli wydobywać surowce w rejonach arktycznych Utworzone zostaną specjalne „centra” które będą kierować zamówienia rządowe do konkretnych przedsiębiorstw na terenie Rosji.
  Następnie Prezydent wrócił do tematu małych i średnich przedsiębiorstw. Powiedział o likwidacji monopolu wielkich firm, i położenie nacisku na jakość produktów (bo duże firmy jako monopoliści nie przykładają się do jakości). Nastąpi likwidacja wszelkich ograniczeń prawnych i barier przeszkadzających w tworzeniu i rozwijaniu małych i średnich firm.

  W ciągu 2 lat eksport przemysłu i towaru wysoko przetworzonego / nie surowcowego, czyli maszyn i urządzeń/ ma wzrosnąć 1,5 raza.
  Ma nastąpić poprawa systemu bankowego, banki zostaną dokapitalizowane z funduszu „surowcowego”.
  Następnie mówił o „oszczędnościach” – tak by ujednolicić ceny i koszty wytwarzania w różnych miejscach. Przykładowo opowiedział o „pałacach” – bardzo drogich budynkach, które nie musza być drogie bo to powinny być projekty typowe.
  Zamówienia rządowe w dziedzinie wojska należy realizować „na poważnie” i traktować jako „walkę z terroryzmem”. Zwraca uwagę na zawyżanie cen w firmach które realizują kontrakty wojskowe – będzie rozliczany każdy budżetowy rubel!
  Generalnie – koszty wytwarzania należy zmniejszać o 2-3% rocznie!
  Zauważył że nowe, ostre standardy ”ekologiczne” powinny być siłą napędową przemysłu.
  Ma nastąpić poprawa połączenia między nauką i uczelniami a przemysłem i biznesem. Sami biznesmeni i przedsiębiorcy muszą wskazać co i jak im trzeba pomoc. Niezwykle ważna jest jakość kadr, w tym celu nastąpią konkursy, nowe standardy, kursy podnoszące kwalifikacje
  Zauważył że FR ma liczebność ludności większą o 8 mln jak prognozowała to ONZ. To dzięki prawidłowej polityce „prorodzinnej” która będzie kontynuowana.
  Ma nastąpić poprawa zdrowotności społeczeństwa – nastąpi np. walka np. z chorobami serca. Wprowadzony zostanie nowy system ubezpieczeń zdrowotnych. Jednocześnie położony zostanie nacisk na podnoszenie kwalifikacji lekarzy i całej służby zdrowia.
  Nastąpi podnoszenie jakości uczenia i kwalifikacji nauczycieli. Wprowadzony powszechny egzamin (coś w kształcie naszej matury) pomógł w awansie społecznym wielu młodych ludzi. Będzie to kontynuowane przez tworzenie specjalnych grantów i stypendiów dla uczniów i studentów.
  Sfera socjalna – trójpodział: państwo, regiony i organizacje pozarządowe – ale działające „równolegle”. Nastąpi likwidacja barier i wyrównanie w działalności i finansowaniu tych podmiotów dzięki czemu obywatel sam wybierze „usługodawcę”.
  Było tez sporo wtrąceń o moralności i etyce / np pracy/…

  Kończy nuta patriotyczną. Że możemy podjąć każde wyzwanie w świecie i… wygrać!
  KONIEC
  HYMN

 6. Po obejrzeniu tego materiału, czyli przed chwilą dzwoniłem do sekretariatu MON w tej sprawie, opowiedziałem jej o co chodzi, to sekretarka nie chciała mnie przełączyć do ministra ani do nikogo innego. cyt.:” .. a co my mamy zrobić w tej sprawie, mamy jechać na ukrainę?…”, na pytanie czy są podjęte już jakieś środki zaradcze to nie umiała odpowiedzieć. Generalnie zlewcze podejście, umiała tylko słuchać i czekała żeby już zakończyć rozmowę. Posadzili tam jakąś pacynkę która odbiera telefony i nic nie wie i nic nie robią. Ludzie, nie jesteśmy chronieni w ogóle. Ci ludzie co tam siedzą okłamują nas cały czas. Radzę posłuchać p.Ziemby. Ja zaraz wychodzę do apteki.

 7. Byłem dzisiaj w kliku aptekach w Krakowie i co ciekawe płyn Lugola został prawie wszędzie już wykupiony, oczywiście chodzi o dostępny roztwór glicerynowy, bo wodnego ponoć od dawna się już nie stosuje …

  We wszystkich aptekach okazało się, że NIE da się zamówić, gdyż w hurtowniach nastąpił nagły BRAK, a wczoraj jeszcze był …

  Mam pytanie, czy można doustnie stosować ten roztwór glicerynowy, czy nie jest to groźne ???

  Załączam link z opisem produktu:
  http://www.coel.krakow.pl/product/index/prod-53

  1. Można kupić na allegro jodek potasu (proszek czysty do analizy)
   Można też stosować na skórę jodynę. Jest słabsza od lugola ale zawsze coś.
   Jeżeli szybko znika ze skóry brązowe zabarwienie po jodynie to znaczy że jest duże zapotrzebowanie organizmu na jod. Czytałam kiedyś jak polecano taki właśnie test.

Comments are closed.