Alternews – 30.05.2014

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

42 thoughts on “Alternews – 30.05.2014

 1. „Przenieś swoją firmę do chmury”
  „Większa efektywność, szansa na rozwój, lepsza organizacja pracy i komunikacja, redukcja wydatków.” „Firmy wykorzystują cloud computing najczęściej do obsługi poczty, obiegu dokumentów, archiwizacji danych i ich backupu, a także do aplikacji biurowych i komunikatorów internetowych.”

  Fantastyczna reklama – cyfrowej KONTROLI każdego posunięcia zarządu jak i pracowników firm. Wielki Brat wkracza do przedsiębiorstw niosąc im „światło rozwoju”…
  Wszyskie rozliczenia i działania na zewnętrznych serwerach kontrolowanych przez… a kogo to obchodzi? Ludzie wszysko łykną.
  Wystarczy że opakuje się to w papierek nowoczesności i wygody.

  http://www.bloombergbusinessweek.pl/artykul/950394,1111650.html

  i cd. zagrywek globalnych nadzorców tym razem w dyrektywie UE:
  „Energetycy chcą być jak Wielki Brat. Właśnie rozpoczyna się wielka akcja wymiany liczników elektrycznych. Zgodnie z unijną dyrektywą pójdzie na złom 80 proc. starych liczników. Będą nowe – „inteligentne”. Co 15 minut po kablu elektrycznym wyślą informację ile zużywamy energii.””Zebrane dane pozwalają zbudować profil użytkownika w zakresie ilości zużywanej energii i tym samym uzyskiwać szczegółowe informacje o jego zachowaniach – ostrzega Wojciech Wiewiórski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych”
  http://www.biztok.pl/biznes/energetycy-jak-wielki-brat-beda-nas-podgladac_a16436?utm_source=o2_SG&utm_medium=Hotspot&utm_campaign=o2

  1. Każdy widzi to co chce widzieć.
   Przecież jak rząd będzie chciał wyciągnąć z Ciebie informacje to i tak to zrobi – nie potrzeba do tego namawiania na przeniesienie się do „chmury” 🙂
   A jeśli to ułatwia życie przedsiębiorcom i chcą z tego korzystać – to co stoi na przeszkodzie? Nie wszyscy mają obsesję na punkcie „bycia obserwowanym” albo wręcz ich to nie obchodzi – bo np. nie mają nic do ukrycia przed światem 🙂

   Ilu z was nie ma konta w banku bo nie chce, żeby pracownicy banku wiedzieli o wszystkich waszych transakcjach, ile i na co wydajecie?
   Ilu z was nie ma telefonu komórkowego z obawy, że pracownicy operatora będą znali waszą aktualną lokalizację i dostęp do wszystkich rozmów i SMSów?
   Ilu z was nie ma lub nie korzysta z komputera z dostępem do internetu z obawy, że w każdej chwili ktoś się może włamać, zostawić wirusa albo wykraść dane?
   A przecież to nie są moje chore wymysły – to są realne zagrożenia! 🙂

   Zakopmy się więc wszyscy pod ziemią, w jaskiniach i porzućmy wszelką elektronikę – tak pragmatycznie, w imię ratowania naszej prywatności 😉 Będzie biednie ale przynajmniej będzie „bezpiecznie”.
   Ale jeszcze zostaje Bóg, który wszystko widzi – to na wszelki wypadek porzućmy też wiarę w jakiegokolwiek Boga, co by „nie kusić losu” 😉

   1. Nie trzeba elektroniki porzucac ale trzeba wiedziec jak ona dziala we wkleslej Ziemi . Dlatego elektronika tak dziala poniewaz ma bardzo dogodne warunki , bardziej jakbysmy zyli na powierzchni zewnetrznej kuli ziemskiej . jakby ktos dobrze pomyslal to by wiedzial jak tyemu przeciwdzialac . Druga jest sprawa , ze prawdopodbnie satelity sa przymocowane do lodu szkla na wysokosci 100km . W nocy bardzo dobrze odbieraja fale radiowe ,ktore moga przeslac z wierz na Ziemi . A potem beemuja do okreslonego celu na Ziemi . na przyklad na Tasmani ja bylam tym celem i inni nieswiadomi ludzie , ktorzy nie moga spac . w Polsce z listow do mnie wiem , ze tez sa ludzie przeznaczeni do psychicznej manipulacji .
    Po Pierwsze wyjasniam ruch fal radiowych w ziemi o jakiej ja wiem . Jaka jest roznica miedzy noca a dniem . Na razie krotko . W dzien fale radiowe interfeniuja z promieniami slonecznymi , dlatego fale radiowe sa duzo nizej . W nocy moga leciec dalej poniewaz nie ma dzialani promieni slonecznych i moga zasilac stelity przyczepione do niebianskiego lodu i szkla . Dlatego ataki na ludzi wszelkie wizje UFO i inny crap jest przewaznie w nocy .
    Ja to napisalam bardzo oglednie bo nie znam polskiej terminologii jeszcze .

   2. W chmurze twoją firmę może obserwować i analizować nie tylko rząd ale i mafia (żydowska) która nieustannie poluje na ciekawe okazy do przejęcia.
    Oni kasą sobie drukują i mogą kupić wszystko oraz zniszczyć to wszystko co kupić się nie daje.
    Dotyczy to firm oraz ludzi.
    Tak wygląda globalna strategia tej mafii.
    „Kupić lub zniszczyć” jak ma jakąś istotną wartość.

 2. Poparcie dla Wojciecha W. za stan wojenny, to tak jakby kontestować (zachwycać się) tym że…samochód jedzie z górki…
  Znając charakter i intencje, geny gen. Jaruzelskiego nie ma znaczenia czy wojska radzieckie stały na granicy gotowe wejść do Polski czy też nie. On i tak czy tak wprowadziłby stan wojenny ,mając na względzie własny interes, fotel…
  Proponuję wszystkim tym, którzy mają co do tego jeszcze wątpliwości, raz jeszcze obejrzeć, tym razem uważniej, film Grzegorza Brauna – Towarzysz generał idzie na wojnę I i II część. To moim zdaniem.

  1. Porównaj działania Jaruzelskiego z działaniami „demokracji ” na Ukrainie pod sterowaniem wprost z USA i UE.
   Porównaj metody, poziom prawdy w informacjach, dyslokację złota Ukraińskiego i Polskiego, porównaj skalę nalotów lotniczych, ostrzału artyleryjskiego, ilość spalonych żywce bezbronnych ludzi, porównaj propagandę (zabijemy wszystkich), porównaj metody humanitarne (odcinanie od wody milionów ludzi na Krymie). Masz doskonałą okazję do porównań.
   Wykorzystaj ją. Może zrozumiesz.
   Ale nie zrozumiesz, bo nie chcesz zrozumieć, nie jesteś zainteresowany zrozumieniem.

   1. #Oskar: Wykorzystaj ją. Może zrozumiesz.
    Ale nie zrozumiesz, bo nie chcesz zrozumieć, nie jesteś zainteresowany zrozumieniem.”
    Do Oskar:
    Aby zrozumieć wykorzystaj film Grzegorza Brauna – Towarzysz generał idzie na wojnę (I i II część)
    Ale nie obejrzysz bo nie chcesz zrozumieć, nie jesteś zainteresowany zrozumieniem

   2. Już sam tytuł filmu mówi że to propagandowa nagonka na Jaruzelskiego.
    Jaruzelski nie szedł na wojnę, Jaruzelski usiłował nie dopuścić do dramatów na wielką skalę. Jaruzelski bronił interesów Polski rozumianej jako interesy narodu Polskiego.
    Jakiś czas trzymał obroną ale w końcu poddał Polskę mafii żydowskiej, złodziejom, międzynarodowej oligarchii, oligarchii kościelnej bo to oni byli stroną atakującą a nie pożyteczni idioci z dołów Solidarności..
    Jaruzelski przegrał bo miliony pożytecznych idiotów, tysiące sprzedawczyków, płatnych zdrajców (żydzi dobrze płacą z zdradę) oraz zagranicznych agentów stanowiły zbyt wielką siłę.
    Mógł tę walkę jeszcze przedłużać za cenę wielkiego rozlewu krwi. Ale tego nie zrobił.
    Jego obrona Polski przed bandytami złodziejami, rabusiami trwała długo i ok 10 lat opóźniał skutecznie podbój Polski.
    A tak naprawdę już bronił Polski w roku 1970 gdy mafia żydowska próbowała odzyskać wpływy w Polsce utracone po 68r.
    Te same metody zastosowali co ostatnio na Majdanie, też byli snajperzy na dachach (w Gdyni) też podpalono ważne budynki państwowe (Komitet w Gdańsku). To była pierwsza próba dokonania „kolorowej rewolucji”.
    Mafia żydowska ma za co nienawidzić Jaruzelskiego.
    On pokrzyżował jej plany na wiele lat.
    Gdzieś na zachodzie jakiś stary już Rotshild, Sachs czy inny żyd się wściekał przez całe lata na Jaruzelskiego że kolejny raz mu krzyżuje plany. A wściekłość (wola) oligarchy żydowskiego objawia się w propagandzie jego mediów („wolnych mediów”).
    Obaj spotkają się na sądzie ostatecznym.
    Tam żyd dalej będzie tam nienawidził tego Polskiego Patrioty.
    A ty Gregory reprezentujesz żydowski punkt widzenia.
    Może nawet nie świadomie, w trybie pożytecznego idioty.
    Ale to nie zmienia faktów.
    Bo jak świadomie to gorzej.

 3. Ciekawe jakie mial prawdziwe nazwisko szpicel radziecki zwany Jaruzelskim????????

  1. Takie pytanie powinieneś zadać w sprawie JPII.
   Żydzi i zmieniane nazwiska to, podszywanie się pod Polaków to powszechne zjawisko.
   Jaruzelski był wielkim Polakiem, miał godność, dumę całe życie walczył o sprawiedliwą dla ludzi Polskę.
   Niestety przegrał i mamy Polskę Oligarchiczną, Polskę wyzysku, zdrady, prywaty. Sam wiesz jaką Polskę mamy, a jak nie wiesz zapytaj znajomych.

   1. Oscar, puste półki w sklepach rosnące zadluzenie kraju , w obu kierunkach ,”Polskę Oligarchiczną” tym razem przesadziłeś myślę ? zobacz kto wlasciwie sprawował władzę nad gospodarka i nie tylko ,od końca lat 80 , bardzo impulsywnie reagujesz na przejawy powierzchniowe , w 50-tych latach powstał plan zniewolenia kraju i został w pełni wykonany narodowi pozostały niekończące się straty i długi a gospodarka musiała zjadać sama siebie .

   2. Moj ojciec mowil dobrze o Jaruzelskim , tak jak ty Oscar . Mialam tez ogromne zaufanie do jego opini poniewaz do dzisiaj widze , ze wszystko co mowil w jego niezbyt dlugim zyciu ma sens .

   3. Majestic.
    Po wojnie Polskę odbudowywano z ruin powojennych (zniszczenia) i ruin międzywojennych (analfabetyzm, skrajne rozwarstwienie społeczne, system żydowsko klerykalno arystokratycznej oligarchii).
    Po wojnie budowano szkoły dla wszystkich dzieci, opiekę zdrowotną dla wszystkich, fabryki produkujące na rynek dające ludziom pracę, budowano mieszkania dla milionów ludzi itd itp. Budowano siermiężnie (za Gomułki) to prawda, dopiero Gierek pokazał skuteczną drogę otwarcia na świat, tą drogą poszły jeszcze bardziej siermiężne Chiny. Dzisiaj widać po sukcesach Chin że to była droga właściwa.

    Po 89 Polska został dosłownie obrabowana przez przedwojennych Oligarchów (mafia żydowska, KK, arystokratyczne pokraki) oraz współczesnych zdrajców i zwykłych złodziei koniunkturalistów. Polska znowu stała się oligarchiczna. Ludziom odebrano pracę, opiekę zdrowotną, konsekwentnie odbiera się majątki (wyprzedaż wymuszona ubóstwem, odwrotna hipoteka, egzekucje komornicze…)
    Poziom edukacji obniżono do skrajnie niskiego, szkoły produkują analfabetów. Poziom wyzysku i rozwarstwienia typowy dla systemu kolonialnego.
    Ale w sklepach faktycznie mnóstwo kolorowych paciorków i chemicznego ale kolorowego g…na do tuczenia.

    Do 89 państwo usiłowało prowadzić politykę „wszystko dla ludzi”
    (szkoły, fabryki, domy, opieka..)
    Po 89r państwo prowadzi politykę „wszystko dla zysków najbogatszych” a ludzie to masa na której Oligarchowie mogą zarabiać (poprzez wyzysk pracowniczy i poprzez ceny w sklepach).

    PRL można było wyewoluować w kierunku skuteczniejszego systemu pomagania ludziom.
    Systemu Oligarchicznego który teraz mamy nie da się zmienić bo ten system tego wcale nie chce, nie jest tym zainteresowany.
    PRL chciał ale nie bardzo potrafił (a zachód skutecznie przeszkadzał licznymi embargami)
    A Najjaśniejsza wcale nie chce, nie ma zamiaru, pomagać zwykłym ludziom. Najjaśniejsza dba wyłącznie o interesy Oligarchów niekoniecznie Polskich (a bełkot o demokracji to tylko propaganda dla naiwnych).

    Nie da się tego nie widzieć.

 4. Panie Januszu, są od lat ujawnione dokumenty, które jasno stwierdzają, że pomimo próśb Jaruzelskiego Rosjanie stanowczo odrzucili możliwość interwencji zbrojnej. Zachęcam do obejrzenia filmu „Towarzysz generał idzie na wojnę” oraz stronę Władimira Bukowskiego, który drukuje skany tych dokumentów z posiedzeń politbiura.
  Powtarza Pan argumenty nieprawdziwe na których od początku swoją obronę opierał Jaruzelski. Niestety w zderzeniu z twardymi faktami okazało się to wymysłem i konfabulacją jak i większość jego biografii. Był to sprzedawczyk i donosiciel Informacji Wojskowej ( rosyjska organizacja, do połowy lat pięćdziesiątych językiem IW był rosyjski ). Gotowy wymordować rodaków ( niejednokrotnie tego dowiódł nawet przed stanem wojennym np. grudzień 70 ) w imię obrony interesów naszych zaborców.

  1. Jeżeli ktoś popiera Jaruzela znaczy że w poprzednim systemie miał profity, proste jak drut, ci co wtedy walczyli z systemem zdychają jak psy na głodowej emeryturze… obecne tv, gazety wywodzą się z dawnego komunistycznego pnia i to jest o wiele bardziej przerażające niż sama osoba prlowskiego terminatora. Fajnie kiedyś powiedział Cenckiewicz że nawet obecnie jak chciał porozmawiać z jakimś emerytowanym wojskowym z czasów PRL to ten dzwonił do Jaruzela żeby zapytać czy może, jaja jakieś

   1. Niekoniecznie #Stomil oznacza to, że w poprzednim systemie miał profity i popiera terminatora Wojciecha za stan wojenny.
    Znam mnóstwo przykładów, pośród drobnomieszczan czy plebsu, którym trwale telewizja Jaruzelskiego wyprała mózg (pierze aż do teraz i, na wieki jest amen…), a oni indoktrynują tym swe dzieci i to tak idzie…rozchodzi się „naturalnie” w zafiksowanie i podział w narodzie polskim.
    Ja sam nie zajmowałem się tym tematem, będąc przekonany że…’prawda jest po środku’ ,że nie można jej poznać.
    Dopiero od jesieni poświęciłem trochę czasu na Ruch Narody (dyskusje z komunistami Winnickiego i Bosaka), Braun, Cenckiewicz, St.Michalkiewicz
    Dopiero wtedy naprawdę otworzyły mi się szerzej oczy (zdaję sobie sprawę, że tylko jeszcze trochę szerzej-ale to mi na razie wystarcza) w jakim – polskim – świecie żyję

 5. „1% na DB.’
  Dopóki Polską będą rządziły takie siły jak Watykan, katolicyzm, nie ma co marzyć o Demokracji Bezpośredniej, musi być ,,demokracja” taka jaka jest: komunistyczno-katolicka.
  Kto zawarł konkordat: lewicowy rząd Suchockiej. Ciekawe prawda? (wystarczy wpisać: suchocka , konkordat – jest cała prawda wyłożona)
  Jak to się stało, że zrobiła to Polsce – o! paradoksie właśnie Lewica? Czy właśnie nie w rewanżu podzielenia się Polską za pomoc, kilka lat wcześniej Kościoła w Magdalenkach i przy Okrągłym Stole w zmanipulowaniu Wałęsy + nowej „solidarności” (Mazowiecki, Geremek, Kuroń, Michnik i paru innych karierowiczów) w utrzymaniu i przejęciu władzy przez Jaruzelskiego…inaczej, w nowej szacie, zakulisowej.
  Jest to zbyt logiczne, oczywiste by się z tym spierać. Ta dwugłowa hydra, wzajemnie się wspierająca zakulisowo od lat ’80, rozdrapała Polskę sprzedając ją zagranicznym koncernom (upadek rolnictwa, przemysłu, stoczni…), w konsekwencji sprzedając na władanie Brukseli; oraz ssie od wew: konkordat, fiskus, itd.: NFZ, OFE. To wszystko…i nic więcej
  Gdzie miejsce tu na Demokrację Bezpośrednią? Media i pieniądze , czyli władza należy do tej hydry która zdominowała polski, twardy Matrix

  1. Coś Ty taki cięty na Kościół Katolicki? 🙂 Czy jest jakiś obowiązek uznawania wiary katolickiej, chodzenia do kościoła, dawania na tacę? Zdaje się, że to wszystko jest dobrowolne, zależne od woli ludzi (poza pewnymi dotacjami z budżetu państwa, które faktycznie powinny niknąć, kościół bez nich na pewno nie zginie).
   W każdej chwili mogę porzucić wiarę w Boga i stać się ateistą – i co mi Watykan zrobi? Nic mi nie zrobi. Więc o jakiej władzy Ty mówisz? 🙂
   Tak Cię to boli, że ludzie z własnej woli chcą być katolikami mimo pewnych wad?

   A w Twojej cudownej Demokracji Bezpośredniej jak się zbierze odpowiednia ilość podpisów to będzie można zrobić referendum w sprawie „czy chcesz aby wiara w Boga i KK była obowiązkowa?” i jak się znajdzie większość to tak będzie. Co Ty wtedy biedny demokrato poczniesz w tym „wolnym” demokratycznym kraju? 😉

   1. „czy chcesz aby wiara w Boga i KK była obowiązkowa?” samo pytanie zadane nie demokratycznie, czy chcesz aby wiara w Boga i KK była NIE- obowiązkowa?demokracja która która preferuje ostateczność jako obowiązek jest czystym dyktatem , samo to zapytanie nosi strukturę dyktatury ,wierzenia są prywatna sprawa obywateli !!! to jakim „cudem” WSZYSCY podatnicy muszą płacić haracz ? konstytucja , poniekąd konstytucja? mówi ze państwo jest odseparowane od wszelakich religii , chyba tutaj nie pasuje” Zdaje się, że to wszystko jest dobrowolne” no ciekawe ? a tutaj te „pewne” dotacje wierzchołek tej słynnej piramidy, https://www.youtube.com/watch?v=NdH5aqorlt0

   2. A co niby nowego wprowadza dodanie przedrostka „nie” do słowa „obowiązkowa” w tym pytaniu? Zamienia się znaczenie odpowiedzi TAK/NIE i to wszystko 🙂 Dalej jest to dyktat większości.
    A jeśli uznajemy, że kwestia wiary to prywatna sprawa każdego z nas to o jakiej demokracji (bezpośredniej) my tu mówimy? Skoro okazuje się, że pewne rzeczy mogą (czy wręcz powinny) być wyłączone spod demokratycznego głosowania to w takim razie gdzie jest granica między prywatne-publiczne i co tę granicę ma niby wyznaczać?
    Czemu poglądy religijne mogą być naszą indywidualną, prywatną sprawą a to na co, na kogo i ile wydajemy naszych pieniędzy już nie?

    Co do Konstytucji to mogę tyle powiedzieć 😉
    http://tinyurl.com/o3c8wel

   3. myślę że jemu tak naprawdę przeszkadza masoneria w kościele a nie sam kościół

 6. Koniec świata musi być już bliski… jeśli GW promuje „pokolenie Feniksów”:
  http://wyborcza.pl/magazyn/1,137948,16061533,Mlode__wsciekle__wolne_feniksy.html

  Co prawda autor jest młody – taki co to niby reprezentuje elektorat KNP – a niektóre fragmenty trochę przeinaczają prawdę – ale że takie coś przeszło przez cenzurę Michnikowszczyzny?

  A wcześniej wywiad z Marusikiem (całkiem niezły zresztą):
  http://wybory.gazeta.pl/ParlamentEuropejski2014/1,137162,16058997,Europosel_Korwin_Mikkego__Putin_to_powazny_polityk_.html

  Czas pokaże, czy to tylko takie „pojedyncze strzały” czy początek dłuższej intrygi… bo w dobre intencje nie chce mi się wierzyć 🙂

 7. Urodziłem się i dorastałem w PRLu, ukończyłem edukację, miałem paszport, byłem w UK i Francji w latach osiemdziesiątych, niedługo po SW, nie byłem członkiem niczego. W czasie SW bwp-y stały na rogu, szweje grzali się przy koksowniku i nikt nie ucierpiał, a ja gówniarz latałem po flaszkę dla starego po godzinie policyjnej do zaprzyjaźnionego „biznesmena” przecznicę dalej… a było to w mieście „kolebce” S – tak tak, w Gdańsku. Tyle ode mnie o SW i „potworze” Jaruzelskim. Lech Wałęsa, którego osobiście średnio poważam powiedział ostatnio w wywiadzie co należy się byłemu prezydentowi wedle prawa niezależnie z jakiej opcji zasiadał na urzędzie i miał rację. RIP

  O mediach „wolnych” co prawdę niosą w telewizory o świecie, małym kraju na wschodzie i wielkiej stolicy równości w Belgii i ostoi wolności za oceanem:
  Owce szczęsliwe kiedy się pasą
  Owce szczęśliwe gdy wilki są daleko
  Wilki pilnują owiec nosząc owcze skóry, na królika wskazują krzycząc „TERRORYSTA”
  Owce szczęsliwie się pasą…

  1. moim zdaniem powinno być tak jak w Czechach: wszyscy związani z komunizmem są na stałe odsunięci od władzy poza tym w wyborach polacy opowiedzieli się kategorycznie za zmianą władzy, to sitwa wybrała sobie go na prezydenta, polską rządzi cały czas sitwa kolesi, tak jak UE lobbyści z ogromną kasą. a co do wałęsy to pamiętam jak się rzucał i publicznie nie chciał nawet podać ręki jaruzelowi jak został prezydentem tak samo jak kwaśniewskiemu, a teraz wielki obrońca swoich prześladowców, to jajcarz a nie autorytet, wałęsa, jaruzel, kwach od początku to była ta sama sitwa, to mówił nawet wyśmiewany przez wszystkich tymiński, nie zapomnę jakiej sraczki dostawały media, michniki, wałęsowie etc (obecny sukces korwina to pikuś) jak jego zwycięstwo było w zasięgu ręki, później nawet kaczyński bajał że tymiński to sowiecki agent, śmieszne, cenckiewcz niedawno wynalazł w archiwach i powiedział prawdę o tymińskim: żaden agent, to właśnie agentura najbardziej się go bała.

   1. #stomil – wszystko prawda co napisałeś, wiedzę trzeba opierać się na uczciwych, rzetelnych historykach i publicystach takich właśnie jak Sławomir Cenckiewicz, a nie na własnych ojcach, którzy sprzedali „prawdę” w spuściźnie wychowawczej, a sami nabyli ją z kolei z propagandy medialnej, komunistycznej.

 8. #Piotrek… KK już nawet nie musi walczyć z propagowaniem Demokr.Bezpośredniej. Wystarczy że połowa narodu ma wyprany umysł religią KK i nawet nie rozumie czym jest, czym może być D.B., czym są normalne wybory, systemy zarządzania (socjokracja) o nich się nigdzie nie uczy, o co dba wpływowy KK i reszta głów tej hydry, czyli tzw żydokomuna. Niech Cię nie dziwi, że hydra dba o swe trzewia (budżet…narodowy) .Obejrzałeś już „szatański” filmik od Majestica ?
  https://www.youtube.com/watch?v=NdH5aqorlt0

  1. Oglądałem i to już dawno 🙂
   Jeszcze raz podkreślę, że ja jestem przeciwko jakimkolwiek dotacjom z budżetu na KK. Ale nie z powodu uprzedzenia/nieufności/nienawiści do KK tylko dlatego, że to jest prywatna sprawa każdego z nas, kto chce należeć do Kościoła, czy i w jakiej wysokości chce go finansować. Są osoby, którym się to nie podoba, nie chcą mieć nic wspólnego z tą instytucją – ja to szanuję i jest niemoralne ich do tego zmuszać.

   1. Co szanujesz? To że, czy tego chcemy czy nie, w imię konkordatu miliony (miliardy) płyną z budżetu (czyli z naszych kieszeni podatników) na rzecz KK?
    Nie mam nic przeciwko wiernym KK aby płacili dziesięcinę ,czy ile tam chcą, na utrzymanie swojego kościoła. Ja z jego usług nie korzystam, a płacę…
    Gdyby tylko wierni płacili w takiej ilości jaka jest w Polsce, przy ich metodach wyciągania kasy, pływali by już od tego w luksusach. Ale to dla nich za mało obniżyć standard z GIGA luksusu na „zwykły” luksus

   2. Widzę, że jeszcze niezbyt jasno się wyraziłem 😉
    Szanuję decyzję osób, które nie deklarują się jako katolicy i/lub nie chcą by wbrew ich woli KK był dofinansowywany z budżetu (celowo dałem „i/lub” bo ktoś może być katolikiem ale np. może nie chcieć, by część pieniędzy na kościół szło przez ręce drogiego w obsłudze pośrednika jakim jest państwo 😉 ). Bo skoro nie należą do tego kręgu osób, to niby na jakiej podstawie mieliby partycypować w tym finansowo? Zmuszanie ich do tego jest niemoralne.
    Kościół wtedy będzie na tyle bogaty, na ile mu sami pozwolimy. Jeśli nadal będzie opływał w luksusach to znaczy, że: (a) zasłużył sobie na to, (b) wiernym to nie przeszkadza – ale w każdej chwili może zacząć przeszkadzać i w każdej chwili mogą coś z tym zrobić (czytaj: przestać płacić) 😉

    Czy teraz już wszystko jasne? 🙂

 9. Skąd taki opór władz przed autonomiczną decyzją jakiegoś danego regionu do suwerenności, czy to Krym, Rzym, Śląsk, Donieck. Jak nie stąd, że politycy i związane z nimi koncerny kartelowo korporacyjne stracą swe wpływy i zyski z danego regionu i zniewolonych ludzi(dusz) zamieszkujących na nim.
  Im mniejszy region (państwo-miasto niezależne od Centralnej władzy) tym łatwiej o samozarządzanie się, demokrację bezpośrednią.
  Pewnie to „nie jedyne” powody, dlaczego z takim zacięciem każda władza państwowa zarzuca, każdy przejaw samostanowienia o sobie, inwektywami typu: TERRORYŚCI i wysyła tam czołgi.
  Oczywiście wiedzą, że jak dopuszczą do takiej suwerenności jakiegoś regionu, miasta, wiedzą że „zaraza” wolności rozwinie się jak domino.
  Są inne powody?…

 10. Wielki szacunek dla Gen. Jaruzelskiego.
  Ten człowiek czynił wszystko co należało w danych sytuacjach.
  Raczej można stwierdzić że przyjął na siebie krzyż do niesienia.
  To człowiek bardzo zacny i honorowy.
  Poczekajmy jeszcze trochę jak powymierają wszyscy którzy byli świadkami a przy obecnej propagandzie usłyszymy że wszyscy są przeciwko.
  Było tak jak miało być.
  Państwa się nie rozwiązuje z dnia na dzień.
  A zdrajcą to był Kukliński.
  Dziwnie nawija Pan Janusz. Niejednoznacznie.
  Sprawa z Generałem jest ewidentna.
  Gdyby nie on bajzel który następował pokrzywdziłby całe mnóstwo ludzi w Polsce a nie tylko paru bojówkarzy.
  Wystarczy tylko popatrzeć jak przy późniejszej transformacji majątek narodowy przeciekł Polakom przez palce.
  A co by było wtedy???

 11. caromonte pisze:
  To człowiek bardzo zacny i honorowy.
  Dlaczego nie miałbyś obejrzeć tego filmu? Nie bój się (zresetować przekonań), obejrzyj
  http://www.youtube.com/watch?v=NQS91RErHCk

  „Wystarczy tylko popatrzeć jak przy późniejszej transformacji majątek narodowy przeciekł Polakom przez palce.”
  – – przez czyje palce? Kto pozostał wciąż u władzy, zakulisowej, jak nie Jaruzelski i jego ludzie?
  Dlaczego Czechom nie przeciekł przez palce ich majątek? Słyszałeś o kresce Mazowieckiego, i nie-kresce czeskiej?
  Może jakieś wnioski?…

 12. Tak mam wnioski.
  Była Polska, -napadł ją Hitler (z akceptacją ruską), -Ruscy przeganiali Niemców.
  Polska była zawsze wroga dla Rusków, -żeby zaistniała musiała zaakceptować zmianę systemu wtedy zostaje w miarę odrębnym Państwem.
  Ukochany zachód miał to w dupie.
  Wielu ludziom podobała się zmiana, – szansa na poddźwignięcie statusu społecznego.
  85% narodu była biedota, chłopstwo, brać robotnicza bez szans na godne życie.
  Mnie akurat by to nie dotyczyło ale ciekaw jestem „Gregory” jaki byłby Twój status społeczny za takiej np. Sanacji.?
  Generał był przekonany do nowej rzeczywistości. Wielu też uznawało ją za obiecującą.
  Gdyby tak nie było zostalibyśmy na siłę i tak wchłonięci przez giganta jako wrogi zdobyczny kąsek bez odrębnej państwowości.
  Zostalibyśmy zniszczeni na niewiadomy czas. Zgnietli by nas na pył i nikt by na świecie nie pomógł.
  Wybieraj co było lepsze czy mądrzejsze?
  Nie było żadnego wyboru. Życie albo śmierć.
  Poza tym nie byłby słodki taki zachód gdyby nie te ruchy na wschodzie.
  Zauważ że oni już setki lat przed nami trzymali świat za mordę i oni dalej narzucają.
  My sami powinniśmy tkać swoją rzeczywistość nie stając się prostytuką dla nikogo.
  Jak widać jesteśmy chyba na to za słabi a także za mało jednomyślni i zdyscypliniwani jak Niemcy.
  Jednomyślni to byłby klucz. Ale jesteśmy lizusami jak nie jednych to drugich.
  Nie pozostało nam zbyt dużo godności.

 13. Człowieku nie bredź, nikomu się ta zmiana nie podobała, a referendum z 46 zostało sfałszowane przez ruskich, to co gadasz to propaganda komunistyczna, Jaruzel był strażnikiem zasranej komuny w Polszy a że ze strachu brał udział w okrągłym stole to tylko dlatego że nie miał wyjścia.

 14. Do Stomila.
  Tak by było gdybyś tylko ty jeden człowieku żył wtedy w Polsce.
  Z takim osobnikiem jak Ty nie ma co polemikować.
  Do tego trzeba brać cały przekrój dziejów, u Ciebie widać tego nie ma.
  Agresję wyrzucaj przed lustrem.
  Tak kwitować to można w stylu czy się krowa zesrała czy nie zesrała.
  Tu trzeba się trochę zastanowić a nie wypluwać w sekunde tego co Ci wbili przez 24lata funkconowania jedynie słusznego systemu.
  Bądź spokojny tego układu opartego na grubej mamonie nikt Ci nie podważy.
  Trzeba się podpiąć pod jakąś klikę i się kręci.
  Różnica jest taka że tamten system się sam rozpada prędzej czy później bo każdy z niego doji, a ten nigdy, -jedynie zostaje zmieciony jak krwawą wojnę wzniecają niezadowoleni. Obecnie to niemożliwe bo siłę ma system a nie ludzie.
  Każdy jest trzymany w szachu. Taki jest „reżim demokratyczny”
  Pouświadamiaj sobie wiele rzeczy.
  Więcej z Tobą nie wymieniam poglądów.

 15. Dokładnie jest tak jak napisałeś: krowa albo się zesrała albo nie, chyba że lubisz babrać się w filozofowaniu: czy to już gówno czy może jeszcze nie.
  Chyba tobie coś wryli do głowy skoro bronisz ruskiej agresji na Polskę w 39 a co za tym idzie komuny. Nota bene: z tamtego systemu to najwięcej doili właśnie ruscy, a nie że „wszyscy kradli” (tak to może było pod koniec lat 80, kiedy twój kochany Jaruzel rozwalił całą gospodarkę w pył)

  1. „skoro bronisz ruskiej agresji na Polskę w 39” -twoje

   „Była Polska, -napadł ją Hitler ….. , -Ruscy przegnali Niemców z Polski.”
   I tego były i są skutki.

   –człowieku nie bredź. !!!

Comments are closed.