Alternews – 30.07.2014

Alternews – prowadzi Paweł Nogal.

15 thoughts on “Alternews – 30.07.2014

 1. „… niemniej jednak wydaje się, że Rosjanie przedstawili rzeczywiście więcej konkretów potwierdzających tezę, że ani oni, ani specjalnie separatyści, jeśli już mieli cokolwiek wspólnego z tym zamachem to przy wydatnym wsparciu sił amerykańsko-ukraińskich.”

  Czy to jeszcze trzeźwe myślenie i obiektywizm czy już ewidentna propaganda agenturalna? Trzeba poczekać na komentarz Pana Janusza w tej sprawie 😛

  Dobra, żarty personalne na bok 😉

  Co do embarga Rosji na nasze owoce i warzywa to już zawiązała się akcja „Postaw się Putinowi – jedz jabłka, pij cydr!”
  http://www.pb.pl/3795591,65195,postaw-sie-putinowi-jedzjablka

  A nieco wcześniej Ukraina ogłosiła zakaz importu polskiej wieprzowiny:
  http://www.pb.pl/3792227,99752,ukraina-ponownie-zakazala-importu-polskiej-wieprzowiny

  To może połączmy obydwie okazje: pieczony świniak z jabłkiem obowiązkowo na stole każdego gospodarstwa domowego. Świnię na złość banderowcom, jabłko na złość Putinowi. „Dwie pieczenie na jednym ogniu” chciałoby się powiedzieć. Taki nieco wymuszony patriotyzm XXI wieku 😉

  A tak już poważniej:
  Znowu ten sam scenariusz: politycy machają szabelkami jakbyśmy byli jakimś mocarstwem, narobią bałaganu i za całą „zabawę” płacą normalni, przedsiębiorczy ludzie.
  Kiedy to się wreszcie skończy…

  Na Trybunał Konstytucyjny to już nawet szkoda słów… im tylko osiemnastki w głowie 😉

  1. „Kiedy to się wreszcie skończy…”
   Jak ludzie u nas przestaną gapić się w szklane okienko i zaczną używać rozumu.

   „Na Trybunał Konstytucyjny to już nawet szkoda słów”
   A co to tak naprawdę jest? Marionetkowa instytucja której pracownicy nie robiąc nic zarabiają duże pieniądze. A nawet gdyby cokolwiek robili (co jest w obecnym systemie polityczno-mafijnym niemożliwe) to i tak wynikiem tego byłaby kara w postaci np. zawieszenie polityka, przestępcy przeciwko krajowi , na 2-3 lata niebytu w dalszym, niecnym procederze.

   PS. A robienie cydru z własnych plantacji i sprzedawanie tego bez kłopotliwej i drogiej drogi prawnej, jest w Polsce przestępstwem !

 2. No i nie mogę się do niczego przyczepić.
  Mogę mieć inny pogląd to czy tamto ale wszystko w podane w granicach tzw zdrowego rozsądku, przyzwoitości logicznej i moralnej.
  Można mieć odmienną perspektywę ale ta odmienność nie może gwałcić fundamentalnych zasad czyli zgodności z faktami, logiki, prawdy bo wtedy pojawia się oburzenie na jawny gwałt tych „świętych” zasad … i wtedy same pojawiają się teksty to „tupecikach”.
  Pan Nogal porusza się w obszarach pozwalających na merytoryczną, spokojną, dyskusję na argumenty a Pan Zagórski wyłazi raz po raz na obszary Maciarewiczowskiego absurdu i pogardy dla faktów, prawdy, logiki oraz w istocie dla inteligencji słuchacza co wywołuje erupcje emocjonalnego oburzenia.

  Tak na marginesie to z historii wiadomo że końcowym etapem każdej dyktatury jest absurdalna, nie kupowana przez nikogo, propaganda (Religie, Goebbels, Stalin, „Syjonistyczno liberalna demokracja”).
  Mafia żydowska (czyli syjonistyczno liberalna demokracja) jest na tym właśnie etapie.
  Była taka bajka chyba Andersena „Krój jest nagi”.
  Ta bajka opisuje dokładnie to co dzisiaj się dzieje z zachodnią „demokracją”.
  „Król” czyli największa „demokracja” świata jest naga.
  Widzą to wszyscy z wyjątkiem tzw pożytecznych idiotów ale oficjele, karierowicze oraz sługusy głośno klaszczą i wyrażają podziw dla „pięknej ” szaty króla.
  Tylko naród woła gromkim krzykiem „Król jest nagi”
  Oficjele, karierowicze oraz sługusy tej mafijnej „demokracji” głośno się zastanawiają jak zamknąć gęby narodowi, narodom świata. Przejęcie mediów już nie wystarcza bo jest internet.

  1. Pan Janusz Zagorski jak i pan Nogal potrafia w bardzo konstruktywny i objektywny sposob przedstawic informacje.Jestem wdzieczna ,ze istnieja tacy ludzie ,ktorzy nie boja sie mowic prawde glosno i nie anonimowo.

 3. Luźna wrzutka:
  – w mainstreamowym FAKCIE pojawił się ciekawy artykuł opisujący 7 teorii „spiskowych”, które okazały się prawdą.
  Klewki, Tymiński, napad na Wietnam pod spreparowanym powodem, MKUTLTRA…
  System informacyjny zaczyna przeciekać…
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/7-spiskowych-teorii-ktore-okazaly-sie-prawda,galeria,477146.html

  I dla Pawła –
  Goran Mitić nt. antygrawitacyjnej teorii kosmosu i aktywności ulubionego Słoneczka – miażdżący 80-letnią teorię nt. fuzjii jądrowej słońc:
  https://www.youtube.com/watch?v=3Agj-rLIqPU

  1. Ciekawe kiedy wprowadzą kasy fiskalne dla dziwek zarabiających na wykonywaniu usług. Co z kasami fiskalnymi za usługi korepetycji ? Czy wolno jeszcze podwieźć znajomego wziąć za fatygę kilka groszy ?

   Wkrótce bez kasy fiskalnej zostanie zakazana jakakolwiek aktywność społeczeństwa (tak się tworzy bezwolną i pozbawioną aktywności masę niewolników).
   A wszystko przecież w ramach wolności gospodarczej jaką może dać światu tylko neoliberalizm.

   A tak bardziej serio ten szalony fiskalizm wynika z dwóch systemowych powodów.
   Po pierwsze mafia żydowska czyli duże koncerny nie zamierzają płacić podatków w państwach na których zarabiają (grabią). Mafia żydowska nie płaci nawet podatków w państwach macierzystych (USA, W Brytania).
   Po drugie mafia żydowska jest zainteresowana totalną penetracją rynku który ograbia a więc wspiera mechanizmy tłumiące jakąkolwiek aktywność gospodarczą innych niż jej mafijne podmioty (mała i średnia przedsiębiorczość).

   Skutek taki że budżet jest w ruinie (brak dochodów), społeczeństwo jest zaduszone podatkami, a mafia poza wymienionymi dwoma korzyściami (brak podatków i rynek do grabienia) ma i trzecią korzyść taką że budżet musi się zadłużać na lichwę u tej mafii.

   Jak widać cały neoliberalny system to w istocie totalitaryzm gospodarczy mafii żydowskiej. Dodajmy do tego totalitaryzm medialny tej mafii, finansowy tej mafii, polityczny tej mafii, .. i parę innych segmentów państwa (wymiar sprawiedliwości, instytucje tzw demokracji, resorty siłowe itp i….

   mamy pełny obraz „wolności” wywalczonej przez pożytecznych idiotów, zdrajców i agentów po 89r.

   1. no właśnie to jest wprowadzenie kas dla dziwek ponieważ: prostytutki legalnie zatrudnione są w salonach masaży, odnowy biologicznej, kosmetycznej etc, a właśnie te i wszystkie inne usługi zostały zmuszone od 2015 do instalowania kas (paweł nogal jako prawnik też 😉
    druga sprawa: od 2015 wg nowych przepisów tłumaczenie nieujawnionych dochodów prostytucją wymaga przedstawienia na to dokumentów (gdzieś zgubiłem linka) czyli za zarobioną kasę prostytutki mogą co najwyżej kupić ciuchy i żarcie.
    kraj jest totalnie zadłużony, więc rząd ma za zadanie wyciskać coraz więcej kasy z ludzi, jak zmienili ministra finansów na tego bankowca małolata 0 to już wiedziałem co się kroi, a będzie coraz gorzej, nigdy lepiej, obstawiam za podatkiem katastralnym gdzieś tak w okolicy 2016-17

 4. Kilka newsów na dziś –
  Wypowiedz Brzezińskiego na temat sankcji USA i UE na Rosje.
  http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/opinie/news-amerykanski-ekspert-sankcje-za-slabe-usa-powinny-zaczac-zbro,nId,1477592

  Osobiście uwarzam, że nie można przesadzić z tymi sankcjami nakładanymi na Rosję, to nie chodzi tu oto żeby odrazu Rosją zniszczyć, przecież to jest mocny gracz, nie można ich odrazu przydusić na mocno, nie dająć drogi wyboru i bo się zapienią i cisną jakąś atomówką, czy coś, to jest bardzo realne jeśli chodzi o Rosję, jeśłi by się okazało, że nie mieli by wyjścia. Z drugiej strony te sankcje raczej bardziej mają wywołać w Rosji w śród oligarchów, bizmesmenów , także ludzi z rządu, żeby oni wpłyneli na Piutina i przemówili mu do rozsądku, bo będą ich firmy, banki i korporacje tracić dużo pieniędzy, i możliwe że będa naciskać na Putina, że to się nie bardzo opłaca co teraz robią z tą Ukrainą. Brzeziński się trozkę zagalopował jak dla mnie, sankcje nałożone na Iran mają wogóle inny wydzwięk i rozmiar, tam żeczywiście było bardzo blisko to wojny między USA, a Iranem to wszystko wisiało na włosku, dni się odliczało kiedy będzie ta wojna USA-Iran ale jednak nie doszło do niej. A z Rosją wony nikt nie chce więc nie dziwne, że sankcje są lżejsze i inaczej ukierunkowane, bo uderzają w interesy oligarchów w Rosji, a nie centralnie w sam rząd, zobaczymy czy przyniesie to jakieś razultaty, niebawem się okaże myślę, że straty jakie Rosja poniesie będą nieco mniejsze niż podają oficjalnie media, trzeba to podzielić jeszcze przez połowe, bo niektóre z tych sankcji da się obejść, to na pewno.
  Choć Polska także zapłaci za to, własnie Rosja nałożyła na nas Embargo na owoce i warzywa z Polski, atakże na Ukrainę, zakaz wjazdu do Rosji mają soki owocowe z Ukrainy, sytuacja się rozkręca, może powiedzcie coś w Alternews o tym.

  Embargo na Owoce –
  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/813385,sueddeutsche-zeitung-rosja-sprobuje-rozbic-unie.html

  1. („żeby oni wpłyneli na Piutina i przemówili mu do rozsądku”) ,wlasciwie o czyj chodzi rozsądek ? rejony zamieszkane przez Rosjan chcą pozostać przy Rosji ,Ukrainy nigdy jako państwa nie było ,po upadku austro -wegrow w Galicji austriaccy uzbroili ludność pochodzenia ukraińskiego aby Polacy mieli wieczny konflikt ,to samo powtórzyli Niemcy później to były efekty http://wolyn1943.eu.interiowo.pl/artykuly.html 200 tys ofiar ,tu jest reszta tej sceny politycznej http://www.monitor-polski.pl/internauci-o-kryzysie-na-ukrainie/ a tutaj fundamenty https://www.youtube.com/watch?v=FoU_jjWFy-s

   1. Ruś Kijowska, co to było? jak sądzisz? Jeszcze przed powstaniem naszej państwowości.

Comments are closed.