Alternews – 31.03.2013

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

23 thoughts on “Alternews – 31.03.2013

   1. żaden, bo oni tego nie rejestrują (tak jak szara strefa), ale jak ktoś to robi np za pomocą przelewów albo handluje z zagranicą np. w ramach DG to wcześniej czy później będzie skontrolowany i zapłaci podatek. zadziwiające, że właśnie takich podstaw nie uczą w szkołach, wydawałoby się że inteligentni ludzie a gdy w grę wchodzi „zwykłe życie” to walą farmazony aż strach.

   2. Oczywiście, że tak – teoretycznie nawet w przypadku osób fizycznych 🙂
    http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/pit/255996,Czy-zysk-ze-sprzedazy-walut-podlega-opodatkowaniu-PIT.html

    Teoretycznie, ponieważ możliwości skontrolowania i wykazania, że faktycznie zarobiłem na wymianie walut jest znikome. A myślenie, że sam się uczciwie przyznam i zgłoszę taki zarobek w celu odprowadzenia należnego podatku jest co najmniej naiwne 😉
    Tak to już jest z podatkami, szczególnie tymi absurdalnymi – nie da się ich wszystkich w 100% skontrolować i wyegzekwować 🙂

 1. Znowu propaganda wbrew oczywistym faktom, czyli okłamywanie odbiorcy.

  Atak Putina na Ukrainę.
  Wg Pana Zagórskiego Putin chce siłą lub podstępem oderwać wschodnią Ukrainę od Ukrainy. A czy ktoś musi w ogóle odrywać wschodnią Ukrainę ? To czysta manipulacja.
  To wschodnia Ukraina sama chce się oderwać od niekochanego i nie kochającego Banderowskiego brata z którym jej nic nie łączy (poza wzajemną wrogością).
  Ukraina to sztuczny zlepek dwóch wrogich narodów których nic nie łączy poza niechęcią.
  Jak widać pan Zagórski szczerze nas okłamuje.
  Bo sytuacja odrywania kogoś kto nie chce być odrywany to całkiem inna sytuacja niż pomoc komuś kto chce się oderwać.
  To pierwsze to agresja (tak sugeruje Zagórski) a to drugie to wyzwolenie (to Zagórskiemu nie przejdzie przez gardło).
  Podsumowując.
  USA i NATO wyzwala (Jugosławię, Irak, Afganistan, Libię , Syrię… a Putin atakuje (Osetię, Abchazję, Krym…). Widać tu jewropejskie przywiązanie do prawdy ?
  Wystarczy popatrzeć na wolę narodów i stosowane metody by wiedzieć kto wyzwala a kto najzwyczajniej napada i zniewala siła.
  A dla Pana Zagórskiego jest dokładnie odwrotnie niż jest.
  To naprawdę żenująco kompromitujące wpisywanie się w propagandę jewropejskiego zachodu.

  Czarne skrzynki.
  Czarne skrzynki to przecież tylko magnetofony. Liczy się nagranie czyli taśma czyli nośnik danych.
  Wszyscy analitycy pracują na kopiach by nie zniszczyć oryginałów.
  A dostęp do oryginałów, do kopiowania oryginałów czyli tworzenie nośników do badań, Polacy mają od samego początku. Rosjanie nie mogą oddać oryginałów bo natychmiast by zaginęły i powstały by kopie na których słychać by było jak „Putin poleca strącić samolot” a nie było by słychać niczego co by przeczyło teorii o zamachu…
  Polacy dostali nagrania kilka godzin po katastrofie i nikt ich nie mógł sfałszować bo wcześniej były zaplombowane i nikt jeszcze nie wiedział co trzeba sfałszować bo przyczyny katastrofy były dopiero analizowane. Czyli Polacy dostali do badań kopie zrobione z ORYGINAŁÓW. Potem kopiowali jeszcze raz, pewnie z lepszą jakością a może inną techniką. Tu naprawdę nie widać możliwości fałszowania.
  Pan Zagórski jako człowiek mediów powinien wiedzieć co to jest urządzenie do nagrywania i co to jest nośnik z nagranymi danymi. A gada jakby nie miał o tym zielonego pojęcia. Pojęcie „czarnej skrzynki co to jej nam nie oddali” to pojęcie czysto propagandowe przeznaczone dla ludzi nie mających zielonego pojęcia o tym że to tylko magnetofon, że istotny jest nośnik który można skopiować i który został skopiowany przez Polaków do badań.
  Znowu mamy do czynienia z propagandą czyli z okłamywaniem odbiorców przekazu.

  Na mnie, przyznam szczerze, taka wulgarna, prostacka i bezczelna propaganda robi bardzo złe wrażenie. Tak może postępować albo ktoś kto niczego nie rozumie albo ktoś kto to rozumie a mimo to to robi czyli człowiek głęboko amoralny.
  Takie postawy masowo widzimy w dużych mediach i u polityków.
  To nie jest polska tradycja, to raczej tradycje wywodzące się z bliskiego wschodu czy innej chazarii.
  Zauważyli to już Polacy grubo przed II wojną światową.
  To kolejny dowód na to kto naprawdę rządzi Polską po 89r.
  A czy kraj rządzony przez mikroskopijną mniejszość może być demokratyczny?

  1. Trzeba zapytac kogo reprezentuje Zagorowski. Scieme wali od kiedy zaczal sie kryzys ukrainski. Wczesniej tez posuwal glupoty. Nie sadze aby to wynikalo z niewiedzy lub braku logicznej analizy. Prawda raczej jest taka, ze bierze kase od okreslonych srodowisk aby szerzyc dezinformacje. Wstyd i hanba dla NTV. Taka postawa jest gleboka amoralna, jak stwierdzil Oscar, a alternews to stek manipulacji i klamstw w ydaniu Zagorowskiego.

  2. Wielce trafne wnioski Panie Oskarze. A tu polecam mocne video pt: ‚Belgia radzi Ukrainie uciekać od Unii Europejskiej’.

  3. Co do do katastrofy Smolenskiej to chyba za bardzo idealizujesz Rosje.Przecież wystarczy spojrzeć jak to cale sledztwo wygląda i od razu widać ze ktoś tu mataczy,nie mowi prawdy ,ukrywa fakty itd.To ze istnieje taki zespol np. Macierewicza to jest bardzo dobrze …inaczej …czy wiezrzysz ze komisja Milera udowodnila cokolwiek ,wyjasnila okoliczności?Czy Rosjanie myjąc wrak ,nie skladajac srubki do śrubki nie ukrywają być może czegos?
   Teraz wiem ze nawet jakby ten wrak w calosci mieli Polacy to sledztwo wyszloby tak samo jak sledztwo rosyjskie bo tez mają cos do ukrycia.Współwina-inaczej być nie moglo.Tylko porządne sledztwo sluzb które nie maja nic wspólnego z wladzą dalo by rezultat,ale to chyba niemożliwe jest.
   Gdzie wladza może wszystko,ludziom może wciskać wszystkie kity ,nikt nad nia nie stoi to wszystko co zostanie powiedziane na ten temat to fakty-mity.
   Domyslaj się człowieku co się stało i na tym koniec.
   Boeing 777 to samo.Stwierdzili ze wszyscy zgineli bo jakies biale obrazki wykryli na radarze.Paranoja.

   1. Oj chyba przesadzasz porównując Smoleńsk z tym co dzieje się Boeingiem 777.
    W przypadku Smoleńska mamy wrak, mamy zapisy z czarnych skrzynek, wiemy że była mgła, mamy brzozę (a w niej kawałki skrzydła), mamy skrzydło a w nim kawałki brzozy, wiemy że Bosowie bardzo chcieli lądować bo przygotowali walną imprezę „bojową” przeciw Putinowi (akcja Katyń).
    Wiemy jak sekunda po sekundzie leciał samolot, jak wleciał do parowu i jak z niego prawie wyleciał , gdyby nie ta brzoza….
    Wiemy że to była próba lądowania (wyciągnięte podwozie) mimo że nie wolno im było zejść poniżej 120m (dla tego typu samolotu).

    A o Boeningu 777 nie wiemy dokładnie nic.
    Ale wiemy że „zniknąć” taki samolot z radarów mogło zestrzelenie (wtedy szybko by znaleziono wrak) lub porwanie zorganizowane tylko służby specjalne i to jakiegoś dużego państwa. Potwierdzają ten fakt liczne dezinformacje w mediach i idiotyczne komunikaty władz.

    Smoleńsk dla mnie nie śmierdzi (mamy spójne i logiczne wyjaśnienie katastrofy) ale sprawa Boeinga 777 jest mocno śmierdząca (nic nie wiemy a każda informacja okazuje się nieprawdziwa).

   1. ”Oj chyba przesadzasz porównując Smoleńsk z tym co dzieje się Boeingiem 777.”
    – Smoleńsk, WTC, Boeing777 (i wiele innych) to ta sama…flaga, albo raczej kategoria, metody bezkarne i bezczelne zaślepiania t.zwanej opinii publicznej

  1. Niestety, nie mamy wpływu na wybór wojewody. Możemy wybierać prezydenta miasta, a tu decyduje rząd.

 2. Czy polskie służby wykorzystują narzędzia do zdalnego kontrolowania komputerów?

  Helsińska Fundacja Praw Człowieka wystosowała wnioski o dostęp do informacji publicznej do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego z pytaniem, czy służby te w ramach wykonywania swoich zadań stosują oprogramowanie Remote Control System (Zdalny System Zarządzania; RCS).

  RCS umożliwia monitorowanie komputerów i telefonów, śledzenie korespondencji w Internecie, a także pozyskiwanie danych przechowywanych na tych urządzeniach, nawet w sytuacji gdy użytkownik nie jest podłączony do Internetu. RCS pozwala także kopiować pliki z dysku twardego komputera, nagrywać rozmowy Skype, przechwytywać hasła wprowadzone do wyszukiwarki, włączyć kamerę internetową lub mikrofon komputera.

  Naukowcy skoncentrowani wokół The Citizen Lab – interdyscyplinarnej grupy działającej przy Uniwersytecie w Toronto (Kanada) opublikowali 14 lutego 2014 r. raport „Mapping Hacking Team’s “Untraceable” Spyware”, w którym badano wykorzystywanie RCS. W raporcie wskazano, że system jest sprzedawany przez firmę Hacking Team z siedzibą w Mediolanie, rządom poszczególnych państw. Wśród nich wymieniono 21 krajów, takich jak Azerbejdżan, Kolumbię, Egipt, Etiopię, Węgry, Turcję, Maroko, a także Polskę.

  dr Adam Bodnar, wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka:
  „Aktualnie przed sądami administracyjnymi dochodzimy także prawa do informacji na temat stosowania przez polskie służby tajnych programów realizowanych przez Stany Zjednoczone służących do masowej inwigilacji”

  Z tego względu w październiku 2013 r. HFPC wspólnie z Amnesty International Polska oraz Fundacją Panoptykon skierowały do władz publicznych, m.in. Premiera, ministerstw, służb specjalnych i komisji parlamentarnych szereg pytań dotyczących reakcji władz polskich na doniesienia medialne związane z funkcjonowaniem amerykańskiego programu PRISM oraz współpracy z amerykańską Agencją Bezpieczeństwa Narodowego.

 3. Moralność plemienna czyli moralność Kalego.
  W oficjalnej polityce i w mediach jesteśmy świadkami moralności plemiennej czyli moralności Kalego. I to w XXI wieku. To kolejny dowód na to że Polską i tzw zachodem rządzi „plemię” i to w istocie prymitywne a nie rozsądek, zasady, normy itp. (nawet wiemy jakie to plemię).
  Myślenie plemienne polega na relatywizowaniu wszystkiego pod kątem interesów plemienia. I to obserwujemy powszechnie w naszej „wolnej” rzeczywistości.

  Cywilizowany człowiek analizuje fakty i ocenia je poprzez pryzmat wyznawanych poglądów a nie poprzez pryzmat korzyści plemienia (jak Kali).
  Ocena wydarzeń nie zależy od tego kto czynu dokonuje ale tylko od samego czynu w kontekście wyznawanych zasad.
  Przykładem jest np. aneksja Austrii przez Hitlera. Chcieli tego Austriacy i Niemcy i aneksja nastąpiła po referendum w którym 99% Austriaków tego chciało.
  Kali ocenia to negatywnie bo zrobił to zły Hitler (wróg Kalego ale cywilizowany człowiek oceni to pozytywnie bo był to akt demokratyczny (referendum i wola narodu).
  Drugi przykład to agresja USA na Irak.
  Kali oceni to pozytywnie bo zrobiła to „największa demokracja świata” i w interesie Kalego (jego plemię rządzi tą demokracją) a człowiek cywilizowany oceni to negatywnie bo była to agresja, napaść pod fałszywym pretekstem i zbrodnicza wobec narodu.
  Jak widać moralność plemienna jest całkowicie relatywna wobec rzeczywistości (to tzw. podwójne standardy).
  Dzisiaj w Polsce obowiązuje moralność plemienna (Kalego) wszystko co służy Rosji jest złe (niezależnie od obiektywnych racji) a wszystko co szkodzi Rosji jest słuszne i „demokratyczne”.
  Przykładem takiej plemiennej moralności są politycy, dziennikarze, adwokaci, marketingowcy, przedstawiciele firm (wszyscy bazują na kłamstwie by osiągnąć jakieś korzyści) . Ze znanych osób wybitnym przedstawicielem moralności plemiennej jest np Jarek, Donek, Buzek, Bolek, … wszyscy oni to jedno plemię, nawet jak się między sobą kłócą to jest to tylko kłótnia w rodzinie.

  W XXI wieku prezentować moralność plemienną jest po prostu wstyd.
  Żaden wykształcony człowiek nie powinien tego robić (to trochę tłumaczy Bolka).

  Ale dla korzyści, dla kariery, dla kasy wielu jest gotowych się zeszmacić relatywizując rzeczywistość. A niektórzy wręcz muszą by przeżyć (to ci na najniższych szczeblach np. doradcy bankowi, marketingowcy, obwoźni sprzedawcy cudów na kiju i innych świętości… adwokaci, dziennikarze… inaczej won z roboty na bruk.
  Nawet ci „alternatywni” ale tu już nie wszyscy.
  Taki to mamy „demokratyczny” system …plemienny.

  Kiedyś za kradzież obcinano rękę a za kłamstwo obcinano język.
  To była jakaś sprawiedliwość. A dzisiaj ? Złodziej i kłamca to recepta na sukces, na karierę a bezkarność zależy wyłącznie od ilości pieniędzy.

 4. Kolejność nagłówków na Interia, jeden nad drugim:
  – „5 lat czeka się w Warszawie na wizytę u ortodonty.
  – Arcybiskup przeprasza za zbudowanie okazałej rezydencji .”

  Premier przeprasza że nie ma pieniędzy dla niepełnosprawnych (bo musi je oddać na konkordat) a arcybiskup przeprasza że za bardzo się rozbudował…
  Ja myślę że nie za długo musi nastąpić jakiś koniec świata, albo przynajmniej Polski, bo jak tak można dłużej…

Comments are closed.