Alternews – 31.10.2012

W Alternews rozmowa z inż. Jerzym Dorą nt. działania spektrometrów w zakresie wykrywania cząstek wysokoenergetycznych w odniesieniu do możliwości wybuchu na pokładzie prezydenckiego tupolewa w locie do Smoleńska…

21 thoughts on “Alternews – 31.10.2012

 1. NTV zamieniła się w Tubę Smoleńską. Ośmieszacie się, przynajmniej w moich oczach. Do tej pory bardzo Was ceniłem za podejście do spraw związanych z NWO i pokrewnych. Międlicie wyłącznie Smoleńsk. Teraz akurat bredzenie nt. jonów. Nie szkoda czasu?
  Wejście NTV na grunt polityki zaskutkuje tylko ugrzęźnieciem w bagnie. Szkoda.
  Zaryzykowałem kilka złotych dofinansowując jakiś czas temu NTV. Pierwszy i ostatni raz.

 2. co się tak pieklisz kolego???chcesz posłuchać ? coś innego to słuchaj ,nikt cie nie zmusza , włącz sobie polsat news albo inne …… skoro to bredzenie ,jak sie na tym nie znasz , bo jestem chemikiem i to ważne jest i ciekawe ….. nie interesują mnie politycy z prawa i lewa ,ale co sie dzieje w kraju to chce wiedzieć obiektywnie ,a jak jesteś taki anty pis czy smoleńsk ,to sie udało władzom wciągnąć w zabawę po której jesteś stronie , …..DZIEL I RZĄDZ …….znasz to ???podzielili nas i mają spokój , bo zajmujemy się walką z sobą , zamiast myśleć jak naprawdę zmienić rzeczywistość w naszym kraju na lepsze ,ale to sie może udać tylko razem , a powoli uchwalają na boku po cichu ,inne ważne ustawy , jak szczepienie przymusowe , czy handel GMO obódz sie ipomyśl cosam konstuktywnie ,możesz zrobić , a nie ciągłe ,narzekanie ,na wszystko ,,że za moje pieniądze , widać że nie umiesz dawać , daje się coś komus bez oczekiwania to jest prawdziwe dawanie , a jak chcesz coś w zamian to jest t handel albo wymuszanie , pomyśl o tym ??????

 3. A ja właśnie cenie was za to że zajmujecie sie polityką i smoleńskiem. Co prawda ten wywiad jest lekko zachowawczy, naukowiec broni się jak może by nie być zaliczony do sekty smoleńskiej. Ale jeśli nie poznamy prawdy .. to marny nas los. Głupotą jest twierdzenie że jeśli ktoś zajmuje się NWO nie nie powinien smoleńskiem. Właśnie dlatego mamy takie Państwo. Wielkie podziękowania dla Pana Janusza

 4. Coś się tak spienił? Nie mówię że nie masz zupełnie racji, ale żeby zaraz tak kasować NTV? Tu też jak wszędzie ludzie się rozwijają, ale też mają prawo do odreagowania rzeczywistości. My możemy sobie komentować, a oni pokazują twarz, być może w jakiś sposób ryzykują, się okaże, ważyć słowa muszą tak czy inaczej jednak,
  Ty nie, Tobie jest łatwiej ,bezpieczniej puścić wiąchę z grubej tuby. Smoleńsk nagle znów wyszedł przez ten trotyl, i pewnie szybko zejdzie niebawem. Widzisz jaką pianę ludności robi w mózgu establishment, trzeba trochę powiedzieć dla równowagi. Co? patrzeć jak zarzynają narodowy mental i nic nawet nie powiedzieć na to? Dzień czy 2 dłużej o tym (2x15min) Cię nie nie zbawi, nie 😉

 5. Buraki są głęboko zakorzenione w polskim rolnictwie, dlaczego mielibyśmy to zmieniać?…

 6. @Burak: Na obsesję prowadzącego nic nie pomożesz. „Zamach był i już” sztuczną mgłą, helem czy trotylem nieważne/nieistotne; był i już, nasz historyczny patriotyzm tego wymaga. No bo co w zamian? Głupota, ułańska fantazja, zaniechania, nonszalancja…
  Wydaje mi się że nie można być prawdziwym naukowcem, filozofem lub poszukiwaczem/odkrywcą, jeśli wierzysz w to co chcesz żeby było prawdą, a nie w to na co wskazują dowody.

 7. @ Gregory. Od dawna jestem odstrojony od „środków musowego przykazu”, które teraz mają nazwę głównego nurtu. Stąd moje zainteresowanie także NTV. Tyle, że drgawek dostać, kiedy słyszę o „zamachu” także i tutaj. Faktycznie te 2 x 15 minut można sobie darować, ale ja wolałbym w to miejsce w Alternews coś o świecie, gdzie idzie do jakiegoś przełomu. Już to ekonomicznego, już to militarnego nie mówiąc o ataku depopulacyjnym w postaciach: szczepionek, GMO i aerozoli w stratosferze. Tutka? Skoro nie wyciągnięto żadnych wniosków z wypadku pod Mirosławcem, a z Kaczyńskim z własnej próżności poleciała czołówka polityków (i politykierów!) – zdarzyło się to co mogło. Zaskutkował polski bardak.
  Ale generalnie masz rację. Trzeba wziąć na wstrzymanie.

 8. @relatysta. Masz rację, to jakaś obsesja. O tyle zaskakująca, że w innych sprawach mamy do czynienia często z wręcz odkrywczą analizą status quo. Pół na pół? Yin i Yang jakby?

 9. @Tomek. Nawet nie wiesz, jak bardzo się cieszę odnajdując się w tak kulturalnej socjecie! Socjecie, która – jak tuszę – nie składa się jednak wyłącznie z hejterów.

 10. Ciekawi mnie dlaczego Amerykanie nie chcą udostępnić swoich materiałów – zdjęć znad Smoleńska i ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich. Tacy wielcy nasi przyjaciele, a nie chcą nam pomóc w odkryciu prawdy? Przecież jeśli potwierdzą naszą prawdę o zamachu, to mają argumenty na budowę tarczy na naszym terenie i innych form zbrojenia przeciwko Moskalom, wiecznym wrogom naszym i amerykańskim. Pytanie, dlaczego niczego nie ujawniają? Bo może po prostu żadnych dowodów nie posiadają. Bo może niedomówienia, dzięki czemu słaba, skłócona Polska wrogo nastawiona do ruskich jest im wyjątkowo na rękę?

 11. Burak ma niestety dużo racji. Śledzę newsy Janusza i zauważam że dał się wkręcić w grę smoleńską. Myślę że ma jakieś osobiste powody aby wałkować temat bez opamiętania. Ja też nie wykluczam zamachu. Prędzej czy później to wyjdzie. Ale nie można poświęcać temu połowy czasu w wiadomościach, kiedy tyle ważnych spraw jest pomijanych w masowych mediach. Naprawdę nie marnujmy tego kapitału zaufania do NTV. Apeluję o zachowanie proporcji !

 12. Rozumie ze Smolensk to wazna sprawa szczegolnie w srodowisku alternatywnym ale
  cale 30 minut wiadomosci poswiecac tylko na to jakby juz nic innego poza tym sie nie dzialo to pszesada.
  Uwaga nie krytykuje tylko komentuje…

 13. @amazingmaus. Spokojnie! Amerykanie to ujawnią. W tempie ujawniania kwitologii katyńskiej, która u nich „dojrzewała” kilkadziesiąt lat. Zdjęć satelitarnych mogą nie mieć, w końcu trudno cały czas fotografować z wysoką rozdzielczością cały świat. Rozmowy? To mają nagrane na 100%. Ujawnią? Teraz? A co ich obchodzi ta cała smoleńska tragi-komedia? Polska to ziarnko piasku na Saharze amerykańskich interesów w świecie.

 14. Niestety, taki wiek, gdybym miał 10-12 lat jak chłopaki powyżej też zlewałbym wszystko równo, najważniejsze byłyby dla mnie gierki i filmy sf które manipulują do tego stopnia że chłopaczyny tracą rozeznanie co jest prawdą co brednią, wydaje im się że widzą ufo, spotykają się z kosmitami, a kiedy przychodzi prawdziwe zagrożenie to dzwonią do ruskich że ich samolot gubi bomby. Dobrze mówią w tym filmiku. Polacy to właśnie takie naiwne, łatwe do nakręcenia mośki.
  @ Burak
  Liczenie na to, że coś ugrasz wypominaniem kasy którą komuś dałeś jest przejawem cwaniactwa do kwadratu. Nie powinieneś przypadkiem zostać politykiem?

 15. Tak, z tą kasą zagrywka to tak TROCHĘ grubo, nieładnie.
  Ale co tam, proponuję: bedzie tego.

  Palikot: ‚Zwrócić się o pomoc do Zachodu w sprawie ustaleń faktów ‚smoleńskich’
  Pewnie… Palikot jest członkiem Komisji Trójstronnej. Brzeziński z Rockefelerem z pewnością mu pomogą… 🙂

 16. Kochani, zaufajmy po prostu Januszowi. Mamy naprawdę dużo innych materiałów w sieci a wiec mamy i wybór. Nie POUCZAJMY, bo to jest właśnie bardzo „polskie”. Jeśli ktoś śledzi na bieżąco alternews, to wie ze jest w nich jednak pewna równowaga (przynajmniej ja to tak czuje). Poza tym Janusz mówił niejednokrotnie, ze to nie są wiadomości obiektywne. Ma prawo jako prowadzący do prezentowania swoich poglądów.
  Co do spraw polskich, to pragnę zauważyć, ze nie chodzi wcale o podziały, partie, politykę, poglądy, itd. lecz o pytania podstawowe:
  – Czy jesteśmy jako Polacy gotowi na patriotyzm tzw. Obywatelski? (wolny od dewocji i strachu przed ruskimi),
  – czy jesteśmy gotowi na odważne budowanie państwa niezależnego? (patrz np. Finlandia),
  – czy mamy odwagę wesprzeć ludzi, którzy o taka Polskę czynią starania?

 17. @polynmike
  Jesteśmy uzależnieni od Ruskich w 100%. Jeśli fikniesz – znikasz. Już taki jeden próbował – chciał się dogadywać z byłymi republikami rosyjskimi poza ruską kontrolą no i został wyeliminowany w Smoleńsku.
  Te trzy pytania które postawiłeś to bardzo dobra propaganda, zupełnie jakbym słyszał Palikota. „Wolny od strachu przed ruskimi” Ja widzę problem odwrotny: zbyt mało ludzi w Polsce boi się ruskich, już bardziej sytuację rozumieją angole albo amerykanie. Typowy Polak to właśnie taki pragnący życia w nieświadomości mosiek, najlepiej jeszcze żeby zajął się czymś bezpiecznym – jakimś ufo albo uzdrawianiem – aby jak najdalej od ekonomii i polityki.

 18. Kolego, jest różnica miedzy podejmowaniem decyzji pod wpływem strachu, a ze świadomością zagrożenia. Ja nie twierdze, ze powinniśmy wypowiedzieć wojnę ruskim. Jest prawda, ze w chwili obecnej jesteśmy od nich zależni, ale to wcale nie oznacza, ze tak musi być. To co napisałeś jest typowe dla współczesnych polaków: strach przed wszystkim i potrzeba oddania się w czyjaś opiekę, no bo „przecież sami nie damy rady” i w istocie rzeczy jest spuścizną po wielowiekowym zniewoleniu tego narodu. Polecam „Boże igrzysko” Normana Daviesa, historyka który jest jednocześnie sympatykiem Polaków. A Ty nie siej strachu, bo to jest właśnie narzędzie, którym posługują się współcześnie nam panujący na całym świecie.

 19. Oceniam, że prowadzicie ze sobą ‚partykularną dyskusję’ zafiksowaną na lokalny patriotyzm lub jego brak (wszystko jedno), . Nie wiem jak to się ma do tego, co mogą przynieść najbliższe miesiące Syndromu 2012… Lepiej zdać sobie na czas sprawę z lęków, wszystkich (ogarnąć je, zweryfikować na co mam wpływ; zaopatrzyć się w wodę? butlę z gazem?…), tak samo tych przed ‚ruskimi’ jak i wyłączeniem prądu na…dłuższy czas zimą…

 20. @polynmike
  No oczywiście, możemy próbować uniezależnić od Ruskich np. wstąpić do NATO – wtedy oni nam bach – embargo na mięso, my do Unii – oni nam bach gazociąg po Bałtyku, my protesty w sprawie mięsa – oni podwyższenie cen gazu, my nieśmiałe próby budowania tarczy rakietowej, oni bach – elektrownia atomowa przy naszej granicy.
  Żeby rozumieć ich współczesną politykę trzeba myśleć tak jak oni a nie jak jakieś odrealnione kmioty. To właśnie ze strachu Smoleńsk jest spychany przez większość Polaków w kąt (a jeszcze to prawda z tym zamachem i co wtedy?), to ze strachu Polacy nie wypowiedzieli 17 września 39 ruskiej hołocie wojny tylko grzecznie czekali na rozstrzelanie w Katyniu. Obejrzyj sobie „Defiladę zwycięzców”. To Ruscy wywołali II wojnę, to oni ciągną za sznurki władzy za pomocą agentów w połowie współczesnej europy. W europie nikt im nie podskoczy.

Comments are closed.