Alternews – 4.03.2014

Alternews – prowadzi Wojciech Drewniak.

42 thoughts on “Alternews – 4.03.2014

 1. W TVN były te informacje ( o wypowiedziach Putina) podane i omówione w odpowiedni sposób. Ciekawe co teraz powiedzą różni komentatorzy prorosyjscy. Putin szuka wroga i oczywiście Polska jest na czele listy, bo jak wszystkich carów ciągnie go na zachód i czy jego oskarżenia są prawdziwe czy nie, nie jest to dla niego istotne.

  1. Teraz rozumie, skąd u ciebie takie myślenie(TVN)to wszystko tłumaczy hihihihi

  2. Polskie żydostwo dostało histerii na skutek reakcji Rosji.
   Od euforii ze zdobycia Ukrainy na drodze od dawna przygotowywanego zamachu stanu do paniki wywołanej ruchem Rosji.
   Widać to w polskojęzycznych mediach.
   Zmobilizowana została cała żydowska agentura. Jazgotu tyle że głowa boli.
   Tyle że to wszystko to tylko lawina kłamstw i zaklęć przy pomocy której jewreje usiłują zmienić, zaczarować rzeczywistość.
   A prawda jest tak prosta jak prawda o Smoleńsku.
   Jewreje przygotowały i zrealizowały siłowy zamach stanu na Ukrainie przy pomocy wyszkolonych przez siebie bojówek.
   Rosjanie ze wschodniej Ukrainy nie kupili tych „demokratycznych zmian”
   Naród na Ukrainie podejmuje suwerenne decyzje wbrew woli jewrojskich uzurpatorów. Rosja im to ułatwia.
   Krym to część Rosji zamieszkany przez większość rosyjską która nie chce mieć nic wspólnego z bandytami, Banderowcami z zachodu którzy zostali wykorzystani przez jewrejów do obalenia legalnych właz na Ukranie.
   Rosja chce uczciwych i legalnych wyborów na Ukrainie i to jewrejom nie odpowiada.
   Kompromitacja moralna jewrejskich sługusów w Polsce i na zachodzie jest całkowita i nieulegająca najmniejszym wątpliwościom.
   Nie pierwsza i nie ostatnia to taka kompromitacja (patrz inne akcje propagandowe przy okazji innych podbojów (Irak, Czeczenia, Jugosławia, Kosowo, Libia, Egipt, Syria a wcześniej Polska).
   W TVN możecie zobaczyć cała żydowską agenturę polityczna i medialną w Polsce (została zmobilizowana do krzyczenia w kwestii Ukrainy).
   Patrzcie i pamiętajcie who is who.
   Kogo tam niema. Są wszystkie „elyty” po 89r i wszystkie kłamią na tę samą nutę ciekawe kto dyryguje tym chórkiem.
   A Palikot chce chyba zostać Prezydentem tak się stara.

 2. Na razie coraz trudniej jest się połapać co może być prawdą w aktualnej
  Np. to, czy Putin kłamie w kwestii setek tysięcy uchodźców ukraińskich przez granicę do Rosji, ale co do tajnych baz szkoleń Ukraińców na terenie Polski ,to już nie kłamie (pewnie dowiemy się o tym – znów – jak jest naprawdę za 5/10 lat, jak ktoś kogoś posądzi o terroryzm przed sądem w Strasburgu)
  Prawdopodobnie jest tak wiele grup interesów w tej wojnie ukraińsko rosyjskiej (jak to w wojnach) że za wcześnie jest na podsumowujące wnioski, a każdy kto im bardziej chce być pionierem w prorokowaniu naraża się tym mocniej na…porażkę.
  Max Kolonko widział w swym życiu tyle nieprawdopodobnych zjawisk, jak zburzenie muru berlińskiego czy rozpad ZSRR, że nie zdziwi go (czyt; marzy mu się) powrót Lwowa i Kaliningradu do macierzy.
  Chyba jednak się zagalopował, przywileje należą się silnym, lub przynajmniej neutralnym, nie zaś rządowi podkopującemu swój autorytet zdradzieckimi wobec samych siebie ,czy raczej krajowi i narodowi, ustawami, jak ostatnia hańbiąca prawną suwerenność o wpuszczeniu obcych sił militarnych do tłumienia demonstracji. Z takim krajem nikt nie będzie się liczył, nawet jakby dzielono tort w założeniu na równe kawałki.

  1. Nie wiem czy dalej wierzy.Po prostu sie zapatrzyl na duzy telewizor i nie przejrzał wczesniej alternatywnych wieści.Bo bez tego z mediow nurtu powszechnego to wlasnie taki obraz sie maluje-rewolucja ludu a to byl przewrot sponsorowany.

 3. Odnośnie wynalazków tego typu jak baterie z przechwytywaniem elektronów (electron capture) należy mieć spory dystans. Rozmawiałem nawet na ten temat bezpośrednio z panem Jurkiem Dorą
  po audycji z udziałem Dionizego Pietronia, który to pierwszy tutaj ten temat wprost z ”Akademii ” Youtube do NTV przywlókł, bo uwierzył, że coś takiego zbudowano….?…! No cóż pan Dionizy jest dziennikarskim fascynatem, a co poza tym ?
  Może i zbudowano, ale nie to co wynikało z ogólnikowych treści tych opowieści, czy nawet dostępnego w necie opisu patentowego ?

  Bo pytanie podstawowe, czy istnieją w ogóle w naturze elektrony, aby można było je w jakikolwiek sposób przechwycić ( cokolwiek to znaczy ? ).
  Nie istnieją !
  Mogą istnieć tylko w próżni, a poza próżnią bezpośrednio łączą się bezpośrednio z atomami tworząc jony.

  Więc, jeżeli chcemy mówić o elektronach, to od razu musimy mówić o próżni, bo tylko tam one istnieją !
  A, skoro tak to w zwykłej żarówce wokół włókna, które ”świeci” znajduje się niezliczona ilość elektronów. To dlaczego stamtąd nikt ich nie wychwytuje ? Lub przynajmniej, dokonuje jakiegokolwiek pułapkowania skoro na wyciągnięcie ręki mamy elektrony i próżnię ?…!….?

  Prawda zależy od modelu jaki używany jest do opisu konkretnego zjawiska…..

  Niestety wszelkie media i (to bez wyjątku!) posługują się potocznym słowotokiem, bo do tego są powołane, przy okazji mamiąc ludzi różnymi zdawkowymi informacjami.

  Prawdziwa wiedza jest niedostępna dla tzw. przeciętnego zjadacza chleba, ponieważ wymaga to skondensowanej na wielu płaszczyznach głębokiej wiedzy i głębokiego zrozumienia procesów.
  Mówiąc zatem o elektronie, to wyłącznie fakt mówienia o ”cząstce”, która wynika z kontekstu, w jakim używa się sformułowania – elektron.

  W rzeczywistości obiektywnej elektron nie istnieje – jest tylko subiektywnie przyjętym modelem poznawczym, a nie rzeczywistą cząstką !

  To tyle, bo szkoda mi zdrowia dalej pisać i tłumaczyć, bo i tak tego nikt nie czyta…..

  1. Nasze poznanie jest tak wąskie, że nawet gdybyśmy doszli do jego granic i tak zostałaby nieskończona przestrzeń. Mówiąc elektron, nie popełnia się żadnego błędu. To samo tyczy się zapewne fizyki Newtonowskiej, ona jest po prostu częścią. Opisu apriori, moim zdaniem, natomiast nijak nie dokonamy.

 4. I znowu bardzo dobry przekaz co ważniejszych informacji w wykonaniu Pana Wojtka 🙂

  W studio TVP Info pewien gość stwierdził: „Putin to XIX-wieczny polityk nie znający współczesnego prawa które szczegółowo opisuje kwestie stosunków międzynarodowych.”
  Co następnie zostało skomentowane w internecie: „Czyli kolejny dowód na to, że Zachód cofnął się w rozwoju, skoro XIX-wieczny polityk targa ich za uszy.” 🙂

  Ale nie ma co głośno chwalić Putina, bo Gazeta Polska już szykuje „Spis powszechny rusofilów – agentów rosyjskich”. A znając te środowisko medialne to chyba niewiele trzeba, by trafić na tę listę 😉
  http://niezalezna.pl/52495-prorosyjskie-tuby-trwa-wojna-dezinformacyjna-lista-nazwisk
  Strach się bać 😉

  I jeszcze coś z innej beczki: dzisiejszy wyrok TK w sprawie „janosikowego”:
  http://wyborcza.pl/1,75248,15563870,TK__Przepisy_o_janosikowym_sa_niezgodne_z_konstytucja.html

  Już optymistycznie myślałem, że TK pojedzie po bandzie i podważy redystrybucyjny charakter „opłat”. Ale niestety to by było zbyt optymistyczne 😉 Mniejsza o to – TK dał czas 18 MIESIĘCY (!) na poprawienie ustawy. Przy czym, jak jest wspomniane, już rok temu zostało wydane postanowienie zobowiązujące Sejm do poprawy ustawy. Czyli śmiało można podsumować, że w skrajnym przypadku przez niespełna 3 lata obowiązywała i będzie jeszcze obowiązywać niekonstytucyjna ustawa.
  I Struzik śmie mówić, że „żyjemy w państwie prawa”…

 5. @Jan pisze – Jak padnie Rosja to dopiero będzie po nas. http://zezorro.blogspot.com/2014/03/o-cotak-naprawde-chodzi-w-ukrainskiej.html

  Puknij się w głowę koleżko, tudzież inni wyznawcy fałszywych, czyli obcych swemu sercu idei, obcych przekonań o zewnętrznym świecie – zanim cokolwiek napiszesz …?…!

  Więc będzie po nas tak ?
  Po nas, to znaczy po kim ? Hę ?
  Był tu wywiad z panią, która napisała mądrą książkę pt : ”Ja, czyli kto ?”

  Więc kim jesteś Ty i Twoje ja, które krzyczy – będzie po nas !

  Ciebie tu niema !
  Nigdy się nie narodziłeś i nigdy nie umrzesz. Bo, to tylko interpretacja. A, w istocie KIT o nazwie ”prawda”, którą łyknąłeś jeszcze w dzieciństwie jak cukierki i co ciekawe dzieckiem nie jesteś, ale dziecinne wyobrażenia dalej powtarzasz…..?
  Tu zaledwie jest Twoja obudowa – biorobot, którego celem jeszcze przed urodzeniem , było to, że jak się popsuje, to go wywiozą, zakopią, a potem skonsumują robaki.

  Więc nie krzycz i nie powtarzaj bezwolnie za baranami i osłami, lemingami, którzy nakręcają spiralę strachu, poczucia krzywd, jakiegoś zniewolenia prze Rosją, Niemcami, przed NWO, kosmitami …itd… itp…
  To są osły – rozumiesz…?
  Im dać tylko urzędy, stołki, pozycje, wpływy, garnitury, krawaty, kase i media i opowiadają owcom brednie skomponowane z Tworów własnej wyobraźni, a owce wierzą….
  A, gdy się takiego zapytasz kim właściwie jest oprócz tego co ”widzi” w lusterku swojej toalety, to on tego nie wie !…?
  Oto, człowiek …?
  Śmiechu warte …..

  Prawdziwie świadoma istota nigdy Ci nie powie, że Ci cokolwiek zagraża. Bo Ci NIC i NIKT nie zagraża. Wszechświat jest doskonały, a Ty jako pewną jego część – razem z nim….
  Jesteś wielowymiarową istotą. Istotą ”duchową” , a nie istotą fizyczną !
  W czym zatem widzisz problem ? Problem istnieje tylko w ludzkich głowach , a poza nią w ogóle nie istnieje !

  Jedyny problem ludzkości to ignorancja potęgi swojej istoty, której efektem jest brak poczucia swojej wartości i brak właściwej oceny przysłonięty strachem ulepionych z różnych kawałków fałszywych przekonań o świecie i Wszechświecie nazywanych ”prawdą” !

  To iluzja ! A, nie żadna prawda !

  I Ci wszyscy ludzie, których światopogląd opiera się na iluzji przekonań uznanych za prawdę – walczą sami z sobą ..!

  A, ponieważ walczą z iluzją swoich przekonań, nie ma w tej walce ani zwycięzców, a ni pokonanych, bo w jaki sposób ?

  I ostatecznie, albo w końcu zrozumieją, że ten cały tzw. ŚWIAT, to wyłącznie ŚWIAT ich własnych wzorców o świecie i ruszą do przodu, albo dalej będą uprawiać ten teatr, aż w końcu Wszechświat podejmie decyzję o likwidacji tej części samego siebie, która mu nie jest już do niczego potrzebna, bo nie po to powstał, aby utrzymywać bez końca ten teatr i na tym skończy się ta cała zabawa…..

  Dlatego najlepiej nie słuchać tych polityczno- światopoglądowych (bredni – iluzji) w sposób, jakby od tego zależało całe Twoje istnienie ( bo nie zależy!) I najlepiej zająć się -SOBĄ. Zająć się wewnętrznymi głupotami, fikcjami, iluzjami, które tworzymy we własnej głowie, a które uznajemy za prawdę, a które przy prawdzie, to nawet nie stały !

  1. Ra powiedz to polityczno- finanso-religinym kartelom, które czasami są nawet zwiazane z dobrze znanymi sektami.Jak mamy zając się sobą, kiedy jesteśmy cały czas atakowani.Czy nie jesteś o tym przekonany ,ażeby zająć się sobą i być w stanie Miłości potrzebny jest spokój fizyczny?To o czym piszesz to najzwyklejsza izolacja i ucieczka od problemów tego Świata.Nie po to inkarnowałem się, tu na ZIEMI, żeby żyć jak niewolnik,izolować się i uciekac. Pozbycie się w osamotnieniu naszych mentalnych ograniczeń nie jest możliwe .Tylko jednostka WOLNA w związku z NATURĄ z innymi Ludźmi ,dokona tego ,inaczej to jest iluzja o której piszesz.hihihi

  2. Rozumiem, że kolega nie wierzy w materialność swojego ciała a nawet jest tego pewien. Mam propozycję obciąć sobie swoją iluzoryczną dłoń np i napisać tu w komentarzach czy bolało i czy dłoń dalej jest pomimo autoamputacji.

 6. Krymski węzeł

  I w sumie wszystko by się im udało gdyby nie “wstrętne ruskie” jakie cichcem najechały Krym i teraz sytuacja polityczna na Ukrainie przypomina jako żywo przysłowie:

  “złapał Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma”
  http://mistykabb.wordpress.com/

 7. Panie janie
  Moze Pan kaczynski byl wizionerem dlatego go zgladzili 🙂
  Jezeli chodzi o Putina to raczej nie klamie , raczej moze nie mowic o czyms ale ma dosyc ciekawe zasady w swoim mind . ( dosyc interesujace i bardzo zblizone ludziom ) Dziwie sie , ze nikt tego nie widzi . Nigdy sie nie zastanawialm nad zadnym kontrolerem swiata obecnie ze wzgledu na problem w Ukrainie widze Putina Energie bardziej pozytywnie niz inne . On nie jest pusta marionetka . Czyli z nim jeszcze mozna rozmawiac jak z nie programowana kukla .

 8. Tu znalazłem ciekawy materiał pokazujący przeszłość niektórych aktywistów z Majdanu.
  Trzeba uczciwie przyznać że już wcześniej mieli gorące poparacie ze trony „polskich” elyt.
  Można powiedzieć że oni i „polskie” elyty to starzy towarzysze broni.
  Jedni czyli oni walczyli bezpośrednio a inni czyli te elyty w białych kołnierzykach.
  A walczyli na jednym wielkim globalnym froncie (Czeczenia, Jugosławia, Kosowo, Irak, Afganistan, Libia, Egipt, Syria a teraz Ukraina wcześniej była Polska).

  Oto link
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-zbrodnie-wojenne-ukraino-nazistow-wojnie-czeczenskiej-video-2014-03

 9. W AlterNews jest jak na razie tylko jeden nie alternatywny pierwiastek.
  Pozostałe pierwiastki są faktycznie alternatywne wobec oficjalnego ścieku dezinformacyjnego.
  I chwała im za to. To one stanowią wartość AlerNews.

 10. Dla mnie Putin jest postacia pozytywna …zawsze myslalam ,ze gdyby Polska {czyt.Polacy}potrafili porozumiec sie z sasiadami to!hohoho! reszta Swiata by lezala u naszych stop…ale coz …nie potrafimy porozumiec sie miedzy soba wiec nie mozna wymagac ,zeby poszlo latwiej po rosyjsku czy niemiecku ,bo po czesku czy slowacku to nawet nie wspominam …Starajmy sie zrozumiec {tj.nie oceniac ,nie krytykowac }innych popatrzec na nich z wyrozumialoscia ,a nawet z miloscia jak na siebie i swoich bliskich …pozdrawiam z miloscia ktora jest tworcza

 11. Media krzyczą o gigantycznej defraudacji środków na Ukrainie.
  A jakoś nigdzie nie mogę znaleźć konkretów dotyczących tej defraudacji.
  Oskarżenia generują wszystkie jewrejskie media ale konkretów żadnych.
  Kto, jakie pieniądze skąd, przeznaczone na jakie cele na Ukrainie, w jaki sposób wyprowadził z jakiego banku do jakich banków, kiedy kto zlecał przelewy, w jakiej wysokości z jakim tytułem. A w ogóle skąd na Ukrainie takie pieniądze.
  W sumie żadnych dowodów na zaistnienie przestępstwa.
  (domyślam się że chodzi o „nacjonalizacje prywatnego” w celu sprywatyzowania we właściwe ręce).
  To tak jakby oskarżyć człowieka nie przedstawiając mi konkretnych zarzutów.
  Skądś to znamy.
  Z czasów Stalina i jewrejskiego NKWD wtedy podobno tak właśnie było (J.Zagórski to ochoczo potwierdzi).
  Co jest wspólnego w obu odległych historycznie sprawach ?
  Wspólny jest przymiotnik …jewrejski.
  To ta sama kultura uprawiania polityki.
  Pięknie opisał to Orwell.
  Dzisiaj (od 89r) Polacy znowu żyją w świecie Orwellowskim.
  Europa żyje w świecie Orwellowskim.
  USA od przedwojny żyją w świecie Orwellowskim.
  Rosja się wybiła na niepodległość od Orwellowskiej rzeczywistości.
  I to tylko dzięki Putinowi.
  I dlatego kreatorzy Orwellowskiego świata tak nienawidzą Putina i Rosji.
  Pan J.Zagórski jest dzisiaj gorącym zwolennikiem Stalinowskich metod szeroko uprawianych w dzisiejszym świecie przez jewrejski zachód.
  Ciekawa konstatacja prawda ?

  1. Oskar imputuje: Ciekawa konstatacja prawda ?
   – Ty to mówisz do/o sobie? coś w stylu mamo klaszczą nam: ja tobie a ty mi

   ,,kiedy kto zlecał przelewy, w jakiej wysokości z jakim tytułem. A w ogóle skąd na Ukrainie takie pieniądze”
   – Twoje…konstatacje, obrażają mnie jako istotę obdarzoną inteligencją

   1. A gdyby tak jakiś logiczny ciąg kilku zdań to może bym zrozumiał o co chodzi.
    A tak to tylko rozumiem że chodzi o wyrażenie swoich „uczuć”.
    To jak z kobietą, jest obrażona ale w życiu nie powie dlaczego, o co jej chodzi.

   2. O! z obrażania inteligencji przeszedł na obrażanie kobiet pan generalizujący

  2. O! z obrażania inteligencji przeszedł do obrażania kobiet pan generalizujący

 12. Ciekawe kiedy i czy wogóle w polskich mendiach pojawi się info o rozmowie ministra spraw zagranicznych Estonii z Kaską Eshton o snajperach z euro majdanu w której to potwierdzono, że ofiary po obydwu stronach zginęły z rąk snajperów wynajętych przez przywódców majdanu. Minister nie chciał komentować tylko wyraził żal że ta rozmowa była nagrywana. Czym potwierdził jej prawdziwość.

 13. Pan Woytek trzeźwo myśli i obiektywnie ,przychylam się do Pańskiego zdania..

  1. Ta Ruś kurde coś w sobie ma. Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć jak ją kąsają. !904-1904-wojna z Japonią, sponsorowaną przez Rotchilda, pierwsze proby rewolucji bolszewickiej. IWŚ- osłabienie i nokaut Rosji przez transfer Lenina (przez Finlandię, a do Polski haha Piłsudski). IIWS – objęcie słowiańszczyzny bezduszną machiną. Sponosrowane załamanie, włączenie częsci Słowian do gara UE a teraz… o co ta gra z Ukrainą? Czy uderzenie w Rosję czy rozgrywki NWO-wców. Ciągle nie wiem czy Putin gra w drużynie syjonistów czy w przeciwnej… No i Chiny mu dyszą z boku, w które wpomopwano pieniądze i technologie. Ciekawa ta gra!

 14. Wszyscy jak jeden jestescie w bledzie i to WIELKIM !!!!
  Politykow wszystkich jak jeden nawet jak ma dwa dni stazu trzeba wybic do nogi i zaczac od nowa z nowym prawem ze jak przeciwstawia sie godnosci ludzkiej w mionimalnym stopniu beda wydaleni ze spoleczenstw :

 15. Wszyscy jak jeden jestescie w bledzie i to WIELKIM !!!!
  Politykow wszystkich jak jeden nawet jak ma dwa dni stazu trzeba wybic do nogi i zaczac od nowa z nowym prawem ze jak przeciwstawia sie godnosci ludzkiej w minimalnym stopniu beda wydaleni ze spoleczenstw 🙂 albo juz tak lagodniej czyli zwykla kara smierci 🙂

  1. Cóż za EUREKA!?… wszak to wszyscy wiedzą, po co bić pianę póki co głową w mur

 16. Masz rację Bob ale póki co to daleka a może wogóle nierealna perspektywa a my ludzie chociaż trochę myślący musimy patrząc na rzeczywistość obiektywnie ją oceniać i komentować, żeby tę indoktrynację mediów głównego ścieku równoważyć. Czy widziałeś w tym głównym ścieku jakiekolwiek oburzenie gdy nasz wielki brat zza kałuży napadał na któryś z krajów? Jego interesy strategiczne są w najmniejszym zakątku globu innym tego odmawia nawet w ich krajach. Coś jest nie tak nie mówiąc już o metodach – naloty, bombardowania, rakiety itp. Rosja jak na razie bez wystrzału przy prawie pełnym poparciu i udziale miejscowych zajęła Krym, który z beztroski Chruszczowa dostała Ukraina. To nie są dla Rosji jakieś antypody lecz niezwykle istotne dla jej bezpieczeństwa miejsce. Nie chciałbym żyć w świecie gdzie NWO tzn anglosaski masońsko ilminacki spisek zdominuje cały świat. Wówczas ziszczą się ich haniebne plany o chipowaniu ludzi jak to robią ze zwierzętami. O tych planach mówione było i tu w NTV.

 17. Oskar nie „imputuje”, Oskar myśli, analizuje, syntetyzuje, wyciąga wnioski i trafia w sedno. Uważam, że jego spostrzeżenia i wnioski są prawidłowe, oparte na faktach. Aż miło „się czyta ” to co pisze Oskar. … Czasami kobieta powie o co jest obrażona, ale rzeczywiście częściej nie mówi.

Comments are closed.