Alternews – 4.10.2013

Alternews – Prowadzi Janusz Zagórski.

46 thoughts on “Alternews – 4.10.2013

 1. Wreszcie jakiś wyrazisty, wolnorynkowy głos Pana Janusza – aż miło słuchać 🙂 Tak trzymać!
  I z energią tak samo powinno być – nie czekać aż łaskawie wprowadzą jakąś ustawę o alternatywnych źródłach energii tylko wreszcie przeciwstawić się temu potężnemu lobby (bo na pewno maczają w tym palce) i uwolnić rynek energetyczny.

 2. Nie idę na referendum. To nie są wybory, gdzie mam wybrać któregoś z iluś. Dlaczego mam brać udział w referendum skoro uważam, że ta Prezydent ani nie jest lepsza ani nie jest gorsza od poprzednich. Po co marnować środki jak za rok będą następne wybory? Kto będzie rządził Warszawą jak odwołamy Prezydenta? Zarząd komisaryczny ? Czy na pewno będzie uczciwy? Czy znowu nie skoczą sobie do gardeł przeciwnicy polityczni w tym zarządzie i to co się teraz buduje nagle nie przestanie? Nie podpisywałam się na liście przeciw Pani GW. Zostaję w domu i to jest mój głos przeciw, ja tak rozumiem demokrację.

 3. – Na zmiany klimatyczne największy wpływ ma aktywność słoneczna. Poza tym same wulkany emitują więcej CO2 niż cała ludzkość. Więc tutaj trzeba stanowczo powiedzieć nie prostemu ograniczaniu emisji. Co innego sprawa samego węgla , dobra którego zabraknie dla przyszłych pokoleń i należy go oszczędzać. I nie do palenia, tylko przetwarzania na inne produkty chemiczne.
  – Referendum warszawskie to warcholstwo polskie znane od wieków, które nasz kraj toczy jak robak. Jak ktoś chce na rok przed wyborami pieniaczyć to niech płaci ze swoich pieniędzy a nie wozić się na naszych podatkach. Nie jestem przeciw referendom, ludzie mają prawo się wypowiedzieć, ale to musi być robione z głową po gospodarsku. Proponuję ustawowo zabronić finansowania z publicznych środków, referendów jeśli miały by się odbyć na rok i krócej przed wyborami. Potencjalnego włodarza można ocenić już po połowie kadencji i wtedy podjąć inicjatywę odwoławczą.

 4. @Beata

  Aleś dowaliła do pieca teraz…
  Przecież pójście na referendum nie oznacza z góry, że masz głosować za odwołaniem HGW. Jak Ci się podobają jej rządy to możesz ją poprzeć, nikt Ci nie broni. Jeszcze nie wiesz na 100% co się stanie po jej ewentualnym odwołaniu (może wcale nie zarząd komisaryczny a przedterminowe wybory? Tusk może blefować) a już z góry zakładasz, że to nie ma sensu bo nic nie zmieni.
  O zakłamaniu PO pisałem już wcześniej – w Warszawie są przeciwko referendum, a w takim Słupsku nawołują do jak najszerszego uczestnictwa i postawy obywatelskiej.
  Dziś w TV słyszałem, że pod akcją „nie idę na referendum” podpisują się wszelkiej maści celebryci, „autorytety” – to jest żenujące moim zdaniem, tak jak żenujące było nawoływanie do „przyjaznej atmosfery” przed EURO 2012. Nie wiem czy oni tak sami z siebie mają „anty-obywatelską” postawę, czy ktoś im to gadanie dobrze opłacił…

  …Choć z drugiej strony jak miałabyś pójść i poprzeć Hankę, to może lepiej faktycznie zostań w domu dla dobra ogółu 😉

 5. Nie było mnie w Warszawie przez jakiś okres i jak teraz przyjechałem – to jestem zaskoczony,że tyle się zmieniło i Warszawa tak wypiękniała. Dotyczy to też całej Polski – niektóre regiony są nie do poznania przez ten ostatni okres kiedy nastała demokracja. I jak słyszę opinie takich co mówią,że nic się nie dzieje – to radził bym wyjechać na jakiś czas i wrócić. A wtenczas nie mówiło by się i nie pisało farmazonów ,że rząd nic nie robi i rezydent Warszawy jest zły.Szkoda ,że nie można tak zrobić ,że tych co krytykują teraźniejszą rzeczywistość – cofnąć przynajmniej na tydzień do tej szarej rzeczywistości, która była ponad 20 lat temu. Niech by przynajmniej przez tydzień pożyli jeszcze w tamtym okresie. Żeby robili zakupy w tamtych sklepach w których nic nie było ,pochodzili po dziurawych chodnikach i oglądali tylko 2 programy telewizyjne(TV1 i TV2)….itd,itd,itd. To na pewno jak by wrócili do teraźniejszej rzeczywistości – to nie śmieli by mówić,że nic si nie zmieniło….Niektórym niemyślącym przydał by się taki kubeł zimnej wody na głowę !!!

 6. @Takisobie

  Jeszcze tego by brakowało, żeby przez te 20 lat Warszawa jak i cała Polska nic się nie zmieniła tylko stała w miejscu – to już by była katastrofa. Siłą rzeczy jakiś tam postęp musiał nastąpić po uwolnieniu się z gospodarki centralnie planowanej. Ale że przypisujesz to jako wielkie osiągnięcie obecnego ustroju – to już trochę śmierdzi propagandą… Może jeszcze HGW powinniśmy medal wręczyć za wybitne zasługi na korzyść miasta, hm?

  „I jak słyszę opinie takich co mówią,że nic się nie dzieje – to radził bym wyjechać na jakiś czas i wrócić.”

  Parę milionów już do tej pory wyjechało – tylko dziwna sprawa, że jakoś specjalnie nie spieszą się z powrotem do ojczyzny. Ot, taka zagwozdka…
  Kto mówi, że nic się nie dzieje? Dzieje się, i to dużo! Tylko szkoda, że tak dużo złego a tak mało dobrego… Niestety ale zmiany jakie zachodzą, coraz bardziej nas zbliżają ponownie do dawnej komuny – i wtedy w pewnym sensie prawdą będzie, że „nic się nie zmieniło”. Co z tego, że kraj może i pięknieje (powoli, a mógłby szybciej), jak po mału, kroczek po kroczku, ogranicza się nam wolność, grabi po cichu coraz bardziej z pieniędzy i niedługo będziemy się tu czuli jak w więzieniu – ale pięknym oczywiście…

  „Niektórym niemyślącym przydał by się taki kubeł zimnej wody na głowę !!!”

  Proponuję zacząć od siebie.

 7. Takisobie!

  Tak, Polska pieknieje dzieki demokracji!!! :)))
  Ty chyba masz za duzo tych programow TV teraz!

  Pozdrawiam.

 8. @ Piotrek
  Jak pójdę i poprę HGW to tylko zwiększę ilość głosujących , a przecież pójdą w większości przeciwnicy:) Nie chcę by wygrali, oddaję głos na nie i zostaję w domu 🙂

 9. Ja takim czarnowidzom i gderaczom jak czuje jest „Piotrek”i „Artuer”….odpowiem przykładem pewnego zdarzenia z własnego życia. A mianowicie – kiedyś za komuny, kiedy stało się w kolejkach….nawet po nocach – za wszystkim. Ja stałem w kolejce o drugiej w nocy przed sklepie masarniczym ,żeby kupić wędliny. Stała też ze mną znajoma osoba, która strasznie gderając, narzekała na tą sytuację…że nocami musi stać w kolejkach – no i, że jest ogólnie strasznie. I w tamtym okresie miała RACJĘ – ale zapamiętałem co mówiła – bo gderała niemiłosiernie. Pamiętam jej słowa jak mówiła,że „postawiła by pomnik takiej osobie, która przyczyniła by się m.in. do zlikwidowania tych nocnych kolejek”. No i stało się – kolejek do sklepów masarniczych nie ma. A między innymi Lech Wałęsa się do tego przyczynił. Ale teraz pytając się tej mojej znajomej osoby, czy postawiła by pomnik Wałęsie za przyczynienie się do zlikwidowania kolejek ? Usłyszał bym taka odpowiedz – NIGDY W ŻYCIU !!! – Wałęsa to „Bolek” i trzeba go wsadzić do wiezienia…a nie stawiać mu pomniki. A widzę z obserwacji, że życie tej mojej znajomej osoby zmieniło się niewyobrażalnie na korzyść o 100% po tych przemianach. Ale zamiast cieszyć się tym – nadal gdera tak jak gderała kiedyś….no i dołączyła i popiera gderaczy z PiS-u. Widać jacy co niektórzy ludzie są zakłamani w tym co mówili wcześniej i nie pamiętają co kiedyś było. Ja nie jestem zwolennikiem stawiania pomników nikomu……a takich jak ta moja znajoma osoba – chciałbym ,że by na jakiś czas przenieść do przeszłości. Bo widać,że potrzebny jest im ten przysłowiowy „KUBEŁ ZIMNEJ WODY NA GŁOWĘ”

 10. „grabi po cichu coraz bardziej z pieniędzy”
  Mówisz że był czas kiedy zarabialiśmy więcej niż dziś? Nie przypominam sobie tego okresu.

  „ogranicza się nam wolność”
  Polscy obywatele są teraz niczym dzieci – nie interesują się kto rządzi, nie chodzą na wybory, nie uczestniczą w modelowaniu prawa, nie rozmawiają z władzą. Ogółem bawią się w demokrację. Rząd tymczasem jest jak rodzic. Na jedno pozwala a na inne nie. Kiedy dzieci dorosną i staną się pełnoprawnym członkiem rodziny, przybędzie im wolności i praw ale również obowiązków.

 11. Takisobie!

  Ja tez w tych kolejkach nocnych za pralka itd. jako 15-16 letni chlopiec stalem! Pozniej wyjechalem na ponad 20 lat z Polski!! Teraz wrocilem i nie moge wyjsc z podziwu!!! :))
  Piotrek ma racje! Polska jest ograbiana! (Wlasciwie juz od kilkuset lat… Wiec nie zdziw sie jak przyjdzie Ci za te sliczne chodniki i”ulice” wkrotce jakis Haracz placic…
  Sciagnij klapki z oczu i wtedy juz nie bedziesz musial sie martwic! 🙂

  Pozdrawiam Cie Bracie!

 12. „Artuer” Polska nie jest ograbiana tylko etapowo wchodzi w fazę normalności. Tak działo się we wszystkich krajach zachodnich – tamte kraje przez wiele lat i przez parę pokoleń dochodziły do tego co teraz mają. Myślisz ,że do tzw.względnego „dobrobytu” dochodzi się w ciągu 20 lat ?….a Polska właśnie dopiero jest ponad 20 lat na drodze do tego celu. W tamtych krajach nie było komuny, która wstrzymywała demokratyczny postęp. Tamte kraje od pokoleń miały obraną prawidłową drogę i ją realizowały…a my w Polsce dopiero wkroczyliśmy na tą drogę. Prawdą jest ,że nasze pokolenie już nie doczeka tego co jest na zachodzie – ale na pewno odczują to nasze następne pokolenia. Ale w ciągu tych ponad 20-u lat…i u nas i tak widać bardzo duże zmiany. Ważne tylko jest to ,żeby w tych zmianach nie przeszkadzali jacyś nawiedzeni politycy i nie dorwały się do władzy nieodpowiedzialne partie. Bo to spowoduje, że zatrzyma się rozwój i znów trzeba będzie zaczynać od początku……!!!!

 13. @Beata

  Źle to rozumujesz… ale chyba nie zamierzam Ci tego tłumaczyć – faktycznie lepiej zostań w domu tego dnia 😉

  @Takisobie

  „Polska nie jest ograbiana tylko etapowo wchodzi w fazę normalności
  Boże, widzisz to i nie grzmisz… Pożyj tu trochę dłużej, a najlepiej to załóż jakiś biznes, to jest jakiś cień szansy, że przejrzysz na oczy. Ale wątpię by to cokolwiek zmieniło, bo Ty i tak tutaj chyba jesteś tylko po to, żeby siać ferment i propagandę.

  „W tamtych krajach nie było komuny” – spokojnie, komuniści z Unii Europejskiej już nad tym skrupulatnie pracują, nadrobią „zaległości” 😉

  @maq

  Ty zdaje się masz na myśli zarobki w ujęciu NOMINALNYM – ja mówię o zarobkach w ujęciu REALNYM. Mamy ciągle inflację – a jak wiadomo inflacja to „najgorszy z podatków”. A co do jawnego opodatkowania: owszem, było kilka pozytywnych przypadków (nieznaczna obniżka dochodowego, zniesienie spadkowego, szybko zniknął „podatek Religi” itp.) ale w międzyczasie inne podatki wzrosły, dochodzą co rusz jakieś nowe, tak więc summa summarum obciążenia podatkowe rosną a korzyści z tego tytułu (jeśli tu w ogóle można mówić o jakichś korzyściach) coraz mniej. Innymi słowy, mamy coraz mniejszy udział pieniędzy, którymi możemy SWOBODNIE rozporządzać, bez tego cholernie drogiego pośrednika jakim jest państwo.

  Co do reszty – to fakt, większość społeczeństwa jest „uśpiona” a w zasadzie trafniejsze będzie określenie „wyuczona konkretnego sposobu myślenia” bo to wynik działania na szeroką skalę. Sami pozwoliliśmy by traktowano nas jak bydło bo tak nas wszędzie uczą i nam to wmawiają. „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”…
  A przecież często się słyszy np. że należy traktować zwierzęta tak jak ludzi – czyli interpretując to w drugą stronę: ludzi należy traktować jak zwierzęta 😉

 14. Wszyscy tylko piszecie bzdury , mielecie ozorami na próżno! Nic w tym kraju się nie zmieni dopóki obecna władza nie zostanie usunięta w całości i nie piszę tu o zastąpieniu jednej partii drugą tylko o rewolucji która zmieni diametralnie cały system usunie tych ludzi z ich stanowisk przy jednoczesnym rozliczeniu ich za ich zdrady wobec narodu Polskiego i kasacji wszystkich ich błędnych ,szkodliwych dla kraju decyzji na zawsze bez możliwości powrotu do polityki nawet na najniższym szczeblu i pozwoli Polsce wyjść z euro-kołchozu. Jeżeli taka rewolucja nie nastąpi to możecie sobie dalej narzekać na władzę która ma was głęboko w d

 15. twój świato pogląd jest jak twój nik takisobie ,nikt , no chyba że donkowi i innym poprzednim rządom piar uskuteczniasz albo tęsknota za ojczyzną przysłania cało kształt obrazu, psuje osąd a nie kompetencja =nie rzetelność ,zdrada,napisałeś rozwój ki ch . BO jaki kolwiek jest w kraju rozwój czy to świadomości czy w innych dziedzinach, to nie jest sukces rządu ani jednego
  Narodu przedsiębiorczośc tzw fucha by dorobić do ręntki, wypłat ,emerytur czy wiesz o tym że obrót szarej strefy ,czarnego rynku podtrzymywał gospodarkę pkb bo chyba nie sugerujesz że z najniższ3ej krajowej LUB kuronióweczki

  http://hyperreal.info/babcia-dilerka-prokuratura-oskarzy%C5%82-75latk%C4%99-o-posiadanie-marihuany-amfetaminy
  bo bacia sprzedawała marihuane by wnusiom żyło się zabawniej owszem rodzice tyrają ale cóż trza inaczej było ,jest zapotrzebowanie na amfe więc jest amfetaminka jest potrzeba to i znajdzie się produkt nawet budżetówka dorabia
  http://hyperreal.info/dorabia%C5%82-do-policyjnej-pensji-pu%C5%9Bci%C5%82-w-obieg-amfetamin%C4%99-tabletki-ecstasy
  łapówki też miały większy udział w transformacji niż jaki kolwiek rząd no chyba że działalność wywrotową działania przeciwko kraju uznać za sukces bo jak się jest agentem innego przedstawiciela kraju lub korporacji po to by zniszczyć dywersyfikować to nie można uznać to za zdrada tylko sukces nie inaczej .KTO głosował ten jest winny dlatego kraju przeprosiny za anal demokracjon niuans
  moja propozycja żeby nie powtórzyła się wyborcza inscenizacja osoby deklarujące
  jaką kolwiek religie wyznawać czy to kk czy jude , buddyści itpodobnym gadzim wypierdkom odebrać prawo do głosowania gdyż przecież każdy wi żę te owieczki są zmanipulowane poranną mszą, modlitwą, konteplacją gadzią tylko sami tego nie widzą i szkodzą takisobie jak i wam mili
  a w najlepszym przypadku zawiesić demokrację demokratytczne wybory prze ca wszystko się samo robi ,chociaż ustawodawstwo wciąż działa i wciąz nowe się kroji . paranoja na zleceńe .otakisobie pisze że [państwa zachodnie długo do chodzili do efektów i co na skraju są wszystkie nawet przygłady masz nA tej witrynie

 16. aczkolwiek poczytaj skrajnie odmienne poglądy gdzieś indziej może logika c ie nie zwiedzie rekomendejszyn mfck

 17. Mieszkałem w warszawce przez kilka lat na przełomie 99-03 i dopiero jakoś niedawno coś załatwiałem i wcale nie czułem nie wiadomo jakiej podjarówy. Wszędzie w centrum banki i centra handlowe, robi się typowe miasto NWO, beznadziejny stadion za miliony z naszych podatków na który i tak nigdy nie pójdę bo nie zamierzam oglądać milionerów ganiających za piłką. Cała drobna przedsiębiorczość, siła tętniącej życiem stolicy sprzed lat została ewakuowana. dla mnie fajność miasta nie kończy się na nowej drodze i kolejnym markecie. niech Hanka ustąpi, raptem okaże się że warszawka tak jest zadłużona że trzeba sprzedać Łazienki (już były takie pomysły). Nie jestem warszawiakiem ale gdybym był poszedłbym na referendum choćby dlatego że premier i prezydent nie będą mi mówić co mam robić. To oni mają nas słuchać a nie my ich. Jak się nie podoba to zrobimy referendum i wypad. Ci ludzie są z innej epoki, żyją cały czas komuną, w głowie im się nie mieści że zwykli wyborcy których traktują jak śmiecie mogą ich odwołać.

 18. Pójść na wybory i głosować?-jak to się w kraju robi?-mniejsze zło sie wybiera?Tylko Polak obdarzy zaufaniem mniejszego złodzieja.W Belgii nikt by nie poszedł w niedziele głosować-idą,bo są wybory obowiązkowe,a Polaków zachęci sie bilbordem lub aferą i emocjonalnym sporem-dlatego głupki idą.Debile idą głosować,bo głosują chociaż nie muszą,pytanie co muszą?Muszą poświęcić niedziele dla rodziny,a nie dla polityki i kościoła.Polityczne pkb robili cały tydzień w robocie-nawet dając ciała-za kasę.Przepraszam-kiedy to naród wybierał?-frekwencja była 40 procent,bo 60 procent normalnych siedziało w domu.Obowiązkowy PIT,obowiązkowe wybory.Obity po mordzie przez komunistów,nie zauważony kombatant z 2 WŚ,eksmitowany przez współczesną wolną Polskę pójdzie głosować-wybierze mniejsze zło?Polak musi głosować,bo nie o to chodzi aby mu np. odebrać prawa z których nie chce korzystać.Zatem sprawa prosta-60 procent musi chcieć głosować-jak nie zechce to to jest śmiech ,a nie wybory-polewanie ze śmiechu.PO-25 tyś członków i zarządzanie 40 milionowym społeczeństwem-debilizm.

 19. „Piotrek” ja tu zabieram głos nie dlatego, że nie jestem czegokolwiek nieświadomy. I nie próbuj mnie tu w jakiś sposób uświadamiać. Pracowałem długo na etacie w Polsce – za komuny jak i po sierpniowych przemianach. Prowadziłem też 13 lat działalność gospodarczo na własny koszt….pracowałem też i przebywałem w innych krajach. I wiem jakie są różnice w podejściu w Polsce i za granico urzędów do tych co prowadzą działalność gospodarczą. Ale tłumaczyłem to wcześniej, że takie rzeczy też zmieniają się etapowo…a nie tak na hura. Dlatego właśnie tak się dzieje, że jeszcze żyją ludzie którzy, mają mentalność komunistyczną…w urzędach też. W krajach z tradycjami demokratycznymi też to się normował przez długie lata. Ale z pokolenia na pokolenie to wszystko już się unormowało. Wpływ na te zmiany miały np.wolne media, które wynajdowały niedociągnięcia i je nagłaśniały….a nas wszystko dopiero raczkuje. Ty Piotrek widzę, że też masz jeszcze mentalność wychowanka komunizmu…Bo wszystkiego oczekujesz od rządzących – tak jak byś jeszcze żył w komunie….a to już nie te czasy !!!

 20. @sylwek01

  „Debile idą głosować,bo głosują chociaż nie muszą,pytanie co muszą?Muszą poświęcić niedziele dla rodziny,a nie dla polityki i kościoła”

  Doprawdy MUSZĄ? A kto ich niby do tego zmusza? Jakieś nowe rozporządzenie? A może Ty i mamy się Ciebie słuchać? 🙂
  I nie debile tylko obywatele/mieszkańcy Warszawy, i nie idą bo muszą tylko idą bo CHCĄ – bo już mają dosyć tych (nie)rządów. Ale czego ja się niby miałem spodziewać po Tobie…

  „Przepraszam-kiedy to naród wybierał?-frekwencja była 40 procent,bo 60 procent normalnych siedziało w domu”

  Cóż, taki urok dzisiejszej „demokracji”, że nawet mniejszość potrafi narzucić coś większości 🙂

  „PO-25 tyś członków i zarządzanie 40 milionowym społeczeństwem-debilizm”

  W sensie, że jest ich za mało czy za dużo? Bo po Tobie to można się spodziewać każdej odpowiedzi 🙂

 21. Na Ziemi sie nic nie zmieni jezeli bedzie to zmiana czastkowa . Nic sie nie zmieni jak sie pedzie budowalo cos nowego na paradoksie i klamstwie starego . Mind musi sie zmienic . Nie chodzi tu tylko o zdrowie ekologiczne jedzenie i niebo bez smug i zmiane systemu rzadowego i edukacyjnego i sadowego .jezeli jakiekolwiek zmiany to beda to zmiany falszywe poniewaz to wszystko powstalo na falszu . O pieniadzu radze zapomniec i o sztucznym zlocie tez (oni umieje kreowac zloto ) wiec zostawmy sztuczne twory. Nasze zloto w nas jest wazne mamy w sobie organic zloto . Nnwiazujac z nim kontakt mozemy sie nim leczyc .Z wewnetrznego zlota podejzewam przy kazdej naszej smierci bylismy odsaczani . Kreujcie wiec je na nowo. (nawiazcie to do sytuacji fizycznego zlota i koncentracyjnych obozow , wszyscy juz nic nie musza wiedziec wystarczajaco wiemy zeby dochodzic do prawdy )Nie potrzeba wiecej dowodow jakie nam byly dane w historii i literaturze nic nowego juz nam niepowoedza .
  Moim zdaniem pokorne i pozytywne nastawienie to ogromne fiasko . Ziemia zostala w ten sposob zalatwiona poniewaz ludzie , nasi przodkowie zyjacy na niej nie mieli pojecia o defense system co ztego , ze mieli usmiechniete twarze . To znaczy mamy nature pokojowa . Jest czas , zeby na wszystkich swoich pokladach swiadomosci a jest ich wiele na poziomie swojego calego soul zaczac walczyc o Ziemie i o ludzkosc w doslownym tego znaczeniu .
  Nalezy sie zwrocic do Gudiance system , angelic system (nie mam na mysli tych aniolow , ktorych tutaj niektorzy widza bo to sa dziwne anioly zbyt slodkie ) zwrocic sie do kosmicznych przodkow i do kreatorow naszej Galaktyki o pomoc w zwalczeniu !5 dominujacych istot i od zerwania z nimi wszelkich powiazan , w ktore nas wpakowali bez naszej niewiedzy . Storzyli tez Achontow i caly ten szaraczy stwor astraly , ktory zeruje nie tylko na nas zywych w 3D ale na nas zamrlych w 4D. Nie dajcie sie zwodzic w jakies przestrzenie miedzy Universes poniewaz obecnie tam jest uwiezionych wielu ludzi miliony jak nie tryliony zostali stuck w przestrzeniach miedzy kosmicznych . Trzymajcie sie zawsze swojego ciala Jakbyscie mieli jakakolwiek smierc to nie zostawiajcie swojego ciala nawet pod pozorem chorob i innych jego defektow .
  Any way . Ja pisze z mojego serca poniewaz wiem cos nie cos o walce z astralem i wiem tez , ze w czasie snu w swojej wieloprzestrzennej sferze jestem w pracy tez i pracuje w snach i poprzez sny .
  Dlatego jestem refuge w Polsce obecnie poniewaz przez wiecej niz pol roku nie dano mi spac nawet na siedzaco wysylano do mojego ciala pulse po calym kregoslupie zeby mi nie dac spac Dlaczego ? Prosta odpowiedz poniewaz wypowiedzialam wojne o moja planete ziemie i powiedzialm , ze jestem wstanie zrobic wszystko dla niej i dla ludzkosci , ktora ciagle gmatwa sie i kloci o polityke . Zenujace jest to wszytko . Pisze tak jak jest i niezwazam na opinie innych, Moje doswiadczenia sa moja nauka i potrafie obecnie na tych doswiadczeniach czytac moj Akashy record

 22. @Takisobie

  Końcówką mnie rozbawiłeś 🙂 Wskaż mi, w którym miejscu przedstawiam sobą postawę roszczeniową wobec państwa i rządu. Jeśli już czegoś żądam to tylko tego, żeby to państwo się od nas odczepiło w 99% i pozwoliło swobodnie żyć. Jeśli to Ci się kojarzy z komunizmem to już nie mój problem… 🙂
  A co teraz robi UE z nami i z Europą? Jak mamy się oduczać komunizmu jak ta organizacja narzuca nam właśnie takie komunistyczne rozwiązania? Jak mamy zmienić społeczeństwo na odpowiedzialne a myślenie na wolnościowe, gdy na każdym kroku wbija się nam do głowy już od małego co rusz jakieś socjalistyczne rozwiązania?
  Wolne media? Ile ludzi ogląda takie telewizje jak NTV – kilka tysięcy? Ile w ogóle jest stacji tego pokroju? Bo chyba nie nazywasz mediów głównego nurtu „wolnymi”?

 23. Piotrek-nie pisałem o referendum,ale o wyborach-np.parlamentarnych .Sam sobie napisałeś,że to ja napisałem o referendum w Warszawie-nie mój problem,bo sobie dodałeś.Jest koncepcja,że to państwo musi zajmowć się dziećmi,ja uważam,że rodzice Muszą-niedziela jest dla rodziny-chyba,że jest się księdzem .Z tym spodziewaniem,to się nie spodziewaj,że będę pisał to ,co ci się podoba-lepiej nie.Wytłumacz mi po swojemu-dlaczego PIT składają wszyscy bo Muszą się rozliczyć z państwem dla jego dobra,a na wybory idą ci którzy Chcą -np.poprzeć sympatie,rodzinę,kolegów albo program ,albo, itd.Czy normalnym jest 40 procent wybierających ?Jeszcze nie wiesz co naród ma do powiedzenia w wyborach-bo nigdy nie głosował ,głosowała mała część.Cały naród MUSI głosować dla jego dobra.Poza tym-myśl sobie co tam chcesz.Pozdrawiam.

 24. Widzisz „Piotrek” w tym naszym życiu jest, że nie ma takiej całkowitej niezależności takiej jakiej byś chciał. Żyjąc w śród ludzi i w grupach społecznych – zawsze będziemy od kogoś zależni…no i tym samym ktoś od nas też będzie uzależniony. Żeby być całkowicie niezależnym….trzeba się wystrzelić w kosmos i przenieść się na inną planetę – tam gdzie nie ma ludzi. Moim zdaniem to większość medii jest nie zależnych – oprócz PiS-owskich….jak np.”Gazeta Polska”. Bo czytając i oglądając te wszystkie media to widać,że starają się być przynajmniej obiektywne. A to, że często nie popierają PiS-u…jak to Kaczyński im zarzuca. To wybacz !!!….ale tam pracują inteligentni ludzie i jak widzą jakie absurdy wymyśla Kaczyński – to jak taki inteligentny dziennikarz może takie absurdy popierać. Takim np.jednym z absurdów jest ta litera „W” użyta w związku z referendum o odwołanie Prezydenta Warszawy.Ja np.nie rozumiem – jak można odwoływać się do czegoś co było przegrane po to, żeby coś wygrać. Nie można odwoływać się do przegranych bitew, które były na pewno heroiczne – ale spowodowały całkowitą ruinę Warszawy. Kaczyński właśnie jest przykładem, że żyjąc przeszłością…obiecuje budować przyszłość. Przecież takie myślenie i postępowanie jest niespójne i zaprzecza zdrowemu rozsądkowi….i z tym media często się nie zgadzają. Moim zdaniem tacy ludzie jak Kaczyński już niczego nowego nie zbudują. Dopiero pokolenie, które urodziło się w w teraznieiszych czasach – dla , których np.supermarket będzie normalnym sklepem….a nie jakimś niechcianym „djabłem” – jak to Kaczyński często powtarza. Bo Ci młodzi nie będą pamiętać, że były jakieś sklepy „Społem” albo „GS-y” i nie będą odwoływać się do reliktów przeszłości,żeby budować przyszłość. Dla nich Unia Europejska będzie normalnym systemem w,którym się urodzili i dlatego będą uważali, ze trzeba go wspierać. Dopiero te nowe pokolenia będą prawidłowo budowały demokracje tak jak to dzieje się w krajach o ukształtowanej demokracji…

 25. @sylwek01

  Nawet jeśli nawiązywałeś do wyborów parlamentarnych a nie referendum to niewiele to zmienia w tym, co napisałem 😉

  „Wytłumacz mi po swojemu-dlaczego PIT składają wszyscy bo Muszą się rozliczyć z państwem dla jego dobra,a na wybory idą ci którzy Chcą”

  Bo, jak sam poniekąd stwierdziłeś, jest PRZYMUS PAŃSTWOWY rozliczania się z podatku dochodowego? Bo państwo sobie wymyśliło, że będzie karać ludzi za pracowitość podatkiem dochodowym? I jak się nie rozliczysz albo zafałszujesz deklarację to spotkasz się z grzywną lub nawet karą pozbawienia wolności? Inna sprawa, że to całe rozliczanie się to jest jakaś kpina – przecież pracodawca co miesiąc odprowadza zaliczki na podatek, więc państwo ma wszystkie Twoje dane ile podatku zapłaciłeś – głupiego robota z tym PIT-(oleni)em. No ale mają tyle urzędników, że nie wiadomo pewnie kto by miał to liczyć, więc… Ty sam masz to policzyć 😉
  A pójście na wybory jest dobrowolne – dlatego praktycznie nigdy nie będziesz miał 100% frekwencji.

  „Czy normalnym jest 40 procent wybierających ?”

  W demokracji – tak 🙂 Widocznie większa część społeczeństwa ma „głęboko gdzieś” to, co się dzieje lub stanie się z krajem w przyszłości więc nie idzie głosować. Czy to dobrze czy to źle? Ciężko powiedzieć. Właśnie w tym cały „urok” tej całej demokracji. Na wybory może pójść tylko 10% uprawnionych ale świadomych i wiedzących czego chcą i co jest dobre i spowodować, że w kraju będzie lepiej; w innym przypadku może pójść do głosowania całe społeczeństwo ale z czego 90% zagłosuje nawet na najgłupsze postulaty co doprowadzi kraj do ruiny. Każda możliwość jest tu dopuszczalna. Więc czasem takie „niepójście na wybory” przez jakiegoś ignoranta może wyjść tylko na dobre 😉

 26. @Takisobie

  Ja nie mówię o jakimś totalnym chaosie, gdzie każdy jest sobie „wolnym elektronem” i może robić co chce i mieć wszystkich i wszystko dookoła „gdzieś”. Pewne zasady współżycia (dobre i SPRAWDZONE) powinny być. Ale tylko tyle! Im mniej przymusu tym lepiej.
  Jak sobie dobierasz przyjaciół? Sam i dobrowolnie – możesz się oczywiście zasugerować czyjąś opinią ale zawsze ostateczna decyzja należy do Ciebie. Jak się na jednym sparzysz to szukasz następnego a jak nikomu nie jesteś w stanie zaufać to po prostu robisz to i jest to TWOJA decyzja i Ty za nią odpowiadasz. Jak byś się czuł, gdyby to państwo czy rodzice nakazali/zakazali Ci przyjaźnić się z daną osobą, czy to się Tobie podoba czy nie? Nawet jeśli mają rację to i tak czujesz niesmak, że to nie Twoja decyzja tylko ktoś Ci ją narzucił a Twoje zdanie nie miało tu znaczenia. I tak niestety w coraz większej mierze działa dzisiejsze socjalistyczne państwo – uważa, że wie lepiej niż my sami, co dla nas dobre.
  Tak jak na przykładzie z ostatnich wydarzeń: po „burzy mózgów” premier z radością ogłasza, że daje nam „wolny wybór” w sprawie emerytur – możemy pozostać po części w OFE albo przenieść wszystko do ZUS-u. Świetnie. A mogę się wypisać z tego systemu? „O nie kolego… co to, to nie – przynależność jest obowiązkowa. Możesz sobie tylko wybrać gdzie chcesz przynależeć”. Przepraszam, ale to jest g…no a nie wolny wybór.

  „Moim zdaniem to większość medii jest nie zależnych – oprócz PiS-owskich….jak np.”Gazeta Polska”.”

  Aha, czyli jak nie krytykują PiS-u to są zależne i są złe a cała reszta krytykująca PiS jest niezależna i jest dobra – ciekawa teza 😉
  Ja broń Boże nie zamierzam bronić PiS-u ale jak tak czytam co piszesz dalej to odnoszę wrażenie, że dla Ciebie PiS jest siedliskiem całego zła w polityce. Otóż nie – są „tylko” jednym z wielu 🙂 W niczym nie są ani lepsi ani gorsi od pozostałych partii dominujących w polityce. I jeszcze te „niezależne media” (w Twoim mniemaniu) wmawiają ludziom, że PiS jest niby prawicową partią – toż to śmiech na sali. Chociażby dzisiejsza (a w zasadzie to już wczorajsza 😉 ) wypowiedź Kaczyńskiego – będzie budował 300 tys. mieszkań rocznie, jak za Gierka:
  http://www.wprost.pl/ar/419858/Kaczynski-bedziemy-budowac-jak-za-Gierka/
  Przecież to budowanie socjalizmu – co w tym prawicowego? Takich kwiatków jest więcej. Ludziom się przedstawia fałszywy, zakłamany obraz prawicy i przez to taka Nowa Prawica (prawdziwa prawicowa partia) może być niesłusznie źle postrzegana przez niektórych tylko za sam fakt, że jest prawicowa.

  „Dla nich Unia Europejska będzie normalnym systemem w,którym się urodzili i dlatego będą uważali, ze trzeba go wspierać”

  Ech… dopiero co Ci tłumaczyłem, że ta obecna UE zmierza w kierunku „euro-komuny XXI wieku” a Ty dalej swoje…

  I zastanów się jeszcze raz, czy chociażby TVP, TVN, Gazeta Wyborcza, Newsweek albo naTemat.pl są aby na pewno niezależne jak twierdzisz 😉

  Pozdrawiam!

 27. kolo który serwuje takie kawałki:
  „większość medii jest nie zależnych”
  oraz
  „pokolenie, które urodziło się w w teraznieiszych czasach – dla , których supermarket będzie normalnym sklepem”
  zwyczajnie trolluje,
  szkoda czasu na te brednie

 28. Piotrek-piszesz o demokracji i frekwencji,to weż Belgie-tu wybory są obowiązkowe-frekwencji 40 proc nigdy nie było-wszyscy idą wybierac i wszyscy składają belgijski PIT.Kto nie idzie na wybory bez usprawiedliwienia płaci mandat-z kwot uzyskanych z mandatów finansuje sie wybory.Możesz sobie rozumieć demokrację jak chcesz-twoja sprawa.Ja mogę tylko życzyć wszystkiego najlepszego na demokratycznej drodze życia-opisanej przez ciebie.

 29. Kalina
  odpowiada na swoj tekst wyzej
  Moj takst zostal celowo przez kogos nie wiem przez kogo zrobiony z bledami zeby nie brzmial serio . popelniam bledy ortograficzne ale nie az tyle ile tam jest . Widocznie ktos mnie nie lui lubi jak zwykle 🙂
  Ludzki umysl zostal tak zaprogramowany przez edukacyjny system akademicki , ze bledy dewwaluuja doswiadczenia i madrosc czlowieka na bazie doswiadczen

 30. Moze komputer mnie nie lubi chcialabym zeby to byl tylko komputer.
  Sound
  Sluchac swojego Soul , Sluchac swojego Soul .Kazdego Soul brzmi inaczej . Mozna to sluchac w doskonalych warunkach naturalnych . Jak bedziecie sluchac swojego Soul bedzie sukces . Ja mowie o autetycznym muzycznym brzmieniu moze to byc takie przyjemne mruczenie pojedyncze . Kiedy muzyka Dusz stworzy uwerture wtedy bedzie orkiestra niedopokonania .

 31. @sylwek01

  Piszesz, że w Belgii uczestnictwo w wyborach jest obowiązkowe – kolejny pretekst do represjonowania społeczeństwa i ograbiania z pieniędzy. Czy się znasz na polityce, czy nie – masz iść i głosować, bo jak nie to kara finansowa. Nie wiem czy to takie znowu lepsze rozwiązanie…

  „Kto nie idzie na wybory bez usprawiedliwienia płaci mandat”

  To ja jestem ciekaw co jest uznawane za usprawiedliwienie nieuczestniczenia w wyborach i jak często jest stosowane 😉

  „z kwot uzyskanych z mandatów finansuje sie wybory”

  Czyli finansowanie wyborów z budżetu państwa 😉 A więc w pewnym sensie politykom również powinno zależeć na tym, by jak najwięcej osób nie przestrzegało tego obowiązku 😉 PO zrobiłoby tam złoty interes na bojkotowaniu wyborów jak referendum 😉

  „Ja mogę tylko życzyć wszystkiego najlepszego na demokratycznej drodze życia-opisanej przez ciebie.”

  To, że Ci opisałem jak działa demokracja jeszcze nie oznacza (i tak właściwie jest), że ja popieram ten ustrój 🙂

 32. Opisałeś jak działa demokracja w Polsce-ja opisałem jak działa demokracja w Belgii-pora teraz na puentę-pytanie- Belgia ma wprowadzić dobrowolność wyboru posłów,aby zmniejszyć frekwencję i zmniejszyć społeczny legalizm władzy,czy na odwrót-Polska ma wprowadzić obowiązek ,aby zwiększyć frekwencje i legalizm.Kto od kogo ma się uczyć?Odpowiadam na pytanie-uważam ,że frekwencja ma wynosić 1 procent lub zero,wybory należy zbojkotować,bo ta metoda wybierania władz nie jest metodą demokratyczną,bo głos całego ludu należy przyjąć i obliczyć,a nie napaleńców ,którzy chcą głosować.Proszę o odpowiedż-jak ty uważasz.Nie przejmuj sie ,że piszę z małych liter-to nie brak szacunku,ale olewanie polskiego nurtu odnoszenia sie do człowieka,staram się używać ich oszczędnie,bo to do czegoś zobowiązuje.Niekiedy spotyka sie wypowiedzi w stylu-pisze Ci prostaczku itd.-to zgodnie z polską tradycją-ja się z nią nie identyfikuje.Przyjdzie taki czas,że tu w tej telewizji usłyszysz apel-idzcie głosować,bo to ważne.Gdyby referenda i wybory były obowiązkowe ,to żadna telewizja i radio dla wiernych nie zwiększały by frekwencji.Tv mogła by zrobić coś innego ,ale wpływu na frekwencję by nie miała-tylko na kierunek głosów.Będzie referendum w Warszawie-i po co robić farsę z apelami-zostańcie w domu-idżcie głosować-przecież to skończony idiotyzm,bo cała Warszawa ma zdecydować-a nie ci którzy chcą.Ta obecna norma wygląda tak-jest zielone światło ,więc sobie postoję,bo mi sie nie chce jechać dalej i jest to łamanie prawa o ruchu drogowym,jak jest zielone światło do wydania własnej opinii w sprawie narodowej,to się idzie,a nie stoi.Kwestia podejścia do sprawy-i zmiany przepisu,który to ruszy,a skoro jest nie,to oznacza,że rządzący mają taki interes.Teraz proszę rozważ-już mamy dostęp do referendów i podpisujemy listę-np.w necie-jestem za referendum-podpisujesz ją z pełnym przekonaniem,że niedzielę masz być w lokalu wyborczym,bo musisz tam być-zobacz jak będziesz sie zastanawiał,bo w ubiegłym miesiącu miałeś 4 referenda i nie pojechałeś w góry,bo musiałeś co niedziele oddawać głos w sprawie pedałów,lesb,wódki w sklepie na rogu i szefa komisariatu-podejmiesz pochopną decyzję o referendum?

 33. Ja np.nie wiem „Piotrek”, żeby któreś media powstały oficjalnie w związku z jakąś partią i na zlecenie partyjne ani tym bardziej na zlecenie rządowe….i to świadczy o ich niezależności. Natomiast np.”Gazeta Polska” jest związana tylko z PiSem i powstała na zlecenie PiSu…i ludzie PiSu rządzą tą gazetą. Więc jak można mówić i jej niezależności, bezstronności i jakimkolwiek obiektywizmie. PO jest partią rządzącą….a nie ma swojej gazety ani telewizji. Niektórzy mówią, że „Gazeta Wyborcza” i TVN24 trzyma z PO – ale zauważ, że jak coś złego zrobi się w PO to te media też krytycznie o tym mówią i piszą. Natomiast „Gazeta Polska”na temat PiSu nic krytycznego nie może napisać, bo jakby to zrobiła to chyba by została rozwiązana. A to, że media przeważnie trzymają i opowiadają się za PO to mim zdaniem dlatego, że jest to partia bardziej przewidywalna niż PiS. Więc zdrowo rozsądkowi właściciele oraz dziennikarze tych gazet i telewizji wolą opowiadać się za kimś przewidywalnym…i ja się temu nie dziwie.
  A to czy PiS jest partią prawicową – to ja wątpię….ta partia bardziej mi kojarzy się z partią bolszewicką i PZPR-em. Mi się zdaje, że Kaczyński niby nie popierał rządów byłem PZPR….to chyba tylko dlatego, że sam tą partią nie rządził. Bo teraz jak mówi czego chce zrobić jak dojdzie do władzy – to tak jak bym słyszał pierwszego sekretarza PZPR. Nawet przypomina mi Gomułkę jak wygłasza te swoje socjalistyczne wizje – bo ma podobny taki wiecowy tebr głosu podobny do Gomułki….

 34. @sylwek01

  „Kto od kogo ma się uczyć?”

  Z dwojga złego MOŻLIWE, że wprowadzenie obowiązku byłoby ciut lepsze – przy założeniu, że Ci ludzie, którzy normalnie nie poszliby głosować, pomyślą sobie tak: „skoro muszę głosować to wypadałoby się zainteresować choć trochę tą polityką żeby na oślep nie wybierać”. Jest to jakiś argument za wprowadzeniem obowiązku. Ale czy wystarczający? Czy to zagwarantuje, że moje zainteresowanie pójdzie w słuszną stronę? Całe społeczeństwo może pójść głosować i zagłosować na największe debilizmy – przymus państwowy nie rozwiązuje tutaj problemu. Problemem jest demokracja sama w sobie i jej istota działania 😉 A już na pewno demokracja tak rozbudowana jak dziś, za pomocą której można regulować praktycznie każdy aspekt życia człowieka.

  „Gdyby referenda i wybory były obowiązkowe ,to żadna telewizja i radio dla wiernych nie zwiększały by frekwencji”

  Wtedy w mediach nie mówiłoby się „idź i zagłosuj na…” tylko po prostu „zagłosuj na…” – ot, cała różnica 😉

  „(…) zobacz jak będziesz sie zastanawiał,bo w ubiegłym miesiącu miałeś 4 referenda i nie pojechałeś w góry,bo musiałeś co niedziele oddawać głos (…)”

  No i tak by było, gdybyśmy mieli OBOWIĄZEK głosowania 😉
  Inna sprawa, że ten problem byłby szybko rozwiązany, gdyby była możliwość głosowania przez internet – technicznie jest to oczywiście możliwe ale zastanawiam się tylko na ile jest to możliwe jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych i później wiarygodności wyniku. Choć oczywiście tak samo można zafałszować „papierowe” głosowanie ale jest już to bardziej pracochłonne 🙂

 35. @Takisobie

  „Ja np.nie wiem „Piotrek”, żeby któreś media powstały oficjalnie w związku z jakąś partią i na zlecenie partyjne ani tym bardziej na zlecenie rządowe….i to świadczy o ich niezależności.”

  Aha, czyli media, które powstały od fundamentów na zlecenie partyjne są zależne a media, które powstały jak każde przedsiębiorstwo dla zysku ale po drodze dostały propozycję cichego wspierania danej partii, już są niezależne? 🙂

  „Niektórzy mówią, że „Gazeta Wyborcza” i TVN24 trzyma z PO – ale zauważ, że jak coś złego zrobi się w PO to te media też krytycznie o tym mówią i piszą.”

  Oczywiście muszą sprawiać wrażenie obiektywnych mediów, więc im partia pozwala na pewną dozę krytyki 🙂 Oglądam sobie czasem tak dłużej TVN24 i w większości przypadków wygląda to mniej więcej tak: nagłaśniamy jakiś problem czy wpadkę rządu -> zapraszamy do studia polityka danej partii lub „eksperta” (który bardziej przypomina rzecznika partii niż obiektywnego specjalistę) -> polityk/”ekspert” dyskutuje, tłumaczy, wyjaśnia, czasem coś obróci w żart -> redaktor(ka) z pokorą i ze zrozumieniem przyjmuje argumenty -> partia zostaje „oczyszczona” a informacja idzie w świat 🙂 „Cała prawda, całą dobę” 😉

  PO różni się od PiS-u tym, że robi to samo, tylko trochę inteligentniej 🙂 Z kolei GW już jest na tyle zmanipulowana przez rząd, że nie wiem czy już nie stała się partyjną gazetką. Oni wręcz zakłamują rzeczywistość. Kilkukrotnie już widziałem „zdemaskowanie GW”, jak została wyraźnie pokazana manipulacja informacjami o kraju płynącymi z zagranicznych mediów. Okazuje się, że wiele z nich jest pisanych przez Polaków, pracujących w tych zagranicznych mediach (prawdopodobnie na „czyjeś” zlecenie – a czasem są pokazane powiązania między konkretnymi ludźmi) a później GW cytuje ten artykuł i w ten sposób sugeruje swoim czytelnikom: „popatrzcie, co o nas sobie myślą Francuzi, Niemcy etc.”. Tylko, że z opinią Francuzów czy Niemców to nie ma nic wspólnego…

  Tak więc nie wiem kogo chcesz przekonać do siebie swoimi teoriami o niezależności mediów 🙂

 36. …i pogadali-zostało wszystko dokładnie zmielone-jak kotlet.Fajne jest pisanie o nieświadomości wyborców. Wygląda na to,że pozostaje ulica,bo każdy zatrzymany będzie świadomy tego co robił i w jakiej sprawie.Opis demokracji-bo przeca o serduchu tu nie było i dobrze.Ja już dziękuję za rozmowę.

 37. „Piotrek” o jakim Ty cichym wsparciu niezależnych mediów piszesz ??? Wsparcie i to nie ciche ma PiS m.in. od „Gazety Polskiej” od „Radia Maryja” i telewizji „Trwam”. A inne media mogą sympatyzować z różnymi partiami….i to uważam za normalne. Niezależność i tym samym zależność to nie to samo co sympatyzowanie. Każdy dziennikarz ma swój pogląd polityczny z jakąś partią i sympatyzuje i popiera tą partię. Uważam, że nie ma dziennikarzy całkowicie niezależnych – bo jak by byli….to dla mnie byli by to dziennikarze bezideowi i tym samym bezmyślni. A to ,że większość dziennikarzy do tej pory sympatyzowała z Po – to jak Ci wcześniej pisałem…to dlatego,że rozsądni popierają rozsądnych. A, że większość dziennikarzy moim zdaniem jest rozsądnych…a partia PO składa się bardziej z ludzi rozsądnych niż to jest w PiSie – więc i sympatyzowanie dziennikarzy z PO było większe. Teraz poparcie dla PO spadło – to i sympatyzowanie tej partii też spadło….tak w życiu bywa.
  A najbardziej mnie dziwi to, że nawet w niezależnościach mediów szuka się spisków i buduje teorie spiskowe jak przy katastrofie Smoleńskiej. Oglądałem często w innych krajach demokratycznych programy informacyjne typu TV24 i nie widzę między nimi żadnej różnicy. Jedyne co mnie w tych programach denerwuje to to, ze jak się czepną jakiegoś tematu…to go „wałkują” aż do znudzenia….!!!

 38. „Stomil” Twoje wywody na temat moich zamieszczonych tu wypowiedzi są IMPONUJĄCE !!! Czytając tego co masz masz do powiedzenia – to kunszt,który poraża i daje do myślenia…..że jesteś piekielnie inteligentnym człowiekiem. Muszę Ci przyznać,że Twój komentarz przyćmiewa wszystkie zamieszczone tu wypowiedzi. Powiedz jak Ty to robisz – może zgłoszę się do Ciebie na nauki….co Ty na to ???

 39. @Takisobie

  „Uważam, że nie ma dziennikarzy całkowicie niezależnych – bo jak by byli….to dla mnie byli by to dziennikarze bezideowi i tym samym bezmyślni

  Cytat dnia! 😀 Panowie redaktorzy m.in. tu z tej telewizji chyba powinni poczuć się urażeni – pod warunkiem, że traktują Ciebie poważnie 😉

  Strasznie przesiąkłeś propagandową papką 🙂 Jako odtrutkę proponuję zaglądać częściej np. na tutejszy przegląd wiadomości, czy stronki takie jak alexjones.pl oraz inne, z których posiłkują się redaktorzy NTV. Na Facebook-u jest świetny profil „Żelazna Logika” (ostatnio np. nieźle został zdemaskowany Tomasz Lis – porównanie tego co pisał kilka lat temu w swojej książce z tym, co popiera i wygaduje teraz), ewentualnie „Pitu-Pitu”, które często pokazują różne absurdy politycznej (i nie tylko) rzeczywistości. Ja nie twierdzę, że NTV jest idealne ale pozwoli Ci spojrzeć z innej perspektywy na większość wiadomości docierających do Ciebie z Twoich „niezależnych a jedynie sympatyzujących z pewnymi partiami” mediów (jak to cudownie brzmi 😉 ) Otwórz szerzej oczy i zacznij myśleć 🙂

  Co do „Stomila” – jeśli mogę wtrącić swoje dwa grosze: on po prostu brutalnie wyłożył kawę na ławę. Mi jednak chciało się bawić w tłumaczenie z nadzieją, że coś może zrozumiesz. Ale że skutek raczej marny to może przynajmniej niech inni Czytelnicy powyciągają jakieś wnioski z dyskusji 🙂

  Wątek robi już się stary więc dziękuję za dyskusję i życzę dobrej nocy! 🙂

 40. „Piotrek” widzę, że uważasz mnie naprawdę za NAIWNIAKA – chcąc mi wmówić o prawdziwej niezależności dziennikarzy NTV. Ja czytam i bywam na różnych forach internetowych i powiem Ci, że tam aż huczy od stwierdzeń zwolenników PiSu o NTV. To właśnie zwolennicy PiSu a nie PO odwołując się do tego co pokazuje NTV . To ich wypowiedzi udowadniają, że NTV sympatyzuje z PiSem…a nie ja. Ja tylko na podstawie tych wypowiedzi i odwoływaniu się członków i zwolenników PiS mogę też stwierdzić, że NTV sympatyzuje z PiSem. A NIEZALEŻNOŚĆ to tylko nazwa – więc moje stwierdzenie ,że nie ma prawdziwej dziennikarskiej niezależności w tym wypadku też się potwierdza. I niech dziennikarze NTV wejrzą głęboko w siebie i powiedzą szczerze do jakiej partii jest im bliżej – do PO czy PiSu….a nie,że mieli by się od razu obrażać !!! A oczy „Piotrek” to ja mam szeroko otwarte – szerzej się nie da !!! Bardziej by tu pasowało uwaga….żebym przymknął oczy i nie widział tych PiSowskich absurdów.
  A najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to,że przesiąknięty „propagandową papką” PiSu – szanowny „Piotrek” radzi mi….żebym to ja nie przesiąkł jakąś niezidentyfikowaną „propagandową papką”…….!!! Oj….żałosna jest ta Twoja „Piotrku” niezależność – bo ja Ci się przyznam,że jestem UZALEŻNIONY….od ZDROWEGO ROZSĄDKU i się tego nie wstydzę i nie wypieram.
  DOBRANOC

  //
  Polska scena polityczna jest w zasadzie dwubiegunowa. Jeśli nie sympatyzujesz z PO to automatycznie jesteś zwolennikiem PISu i na odwrót. Tak to postrzega większość obywateli RP. A co do NTV to z żadną partia nam nie po drodze. Zresztą PIS już rządził i wiadomo jak to było, a jak jest obecnie to każdy widzi.

  Voytek – [Admin]

 41. @Takisobie
  próbujesz mnie wyrwać? no nie bardzo ;-0, ja nie z tych drugich
  zajrzysz do działu z ufo, może tam znajdziesz chętnego do bliskich spotkań

Comments are closed.