Alternews – 6.05.2013

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

11 thoughts on “Alternews – 6.05.2013

 1. Niech ZUS sprzeda te marmurowe pałace które pobudował za nasze składki. Paniusie urzędniczki niech się przeniosą do baraków. Za rok idę na emeryturę. Brali moje składki trzydzieści sześć lat, a teraz mówią że nie ma pieniędzy.

 2. Nie bardzo rozumiem , dlaczego młodzi ludzie muszą pracować na moją emeryturę ?????? . Jak poszedłem do szkoły zawodowej i dostałem pierwsze pieniądze za praktyki to od tego momentu zaczęto zabierać część mojej wypłaty na ZUS czyli moja emeryturę. Do dzisiejszego dnia tak się dzieje . Co ma do tego niż demograficzny ?

 3. @Organista, bo system emerytalny jest tak skonstruowany (nie jest to żadna tajemnica), że składki płacone przez czynnych zawodowo idą na emerytury dla aktualnych emerytów. Dopiero tzw. II filar jest skonstruowany tak jak tego oczekujesz, czyli w ten sposób, że nasze pieniadze, są odkładane i inwestowane. Oczywiście rząd właśnie zabiera się za likwidację II filara, by i te pieniądze nie leżały bezczynnie i zalepiły dziurę budżetową:))

 4. @Kalina cóż to jest za człowiek i co robi ta pani w okularach koło niego ?

 5. ano dobrze Ronin prawi, emerytury są opartre o zasady zdaje się jeszcze systemu Bismarcka…

  Wszystko piknie, rząd robi pod siebie, grabi biednych, rozdaje bankom,
  byle tylko nie przyznać, że neoliberalizm jest przekrętem lichwiarzy w którego wnyki wpadła cała wschodnia i południowa Europa, kraje Ameryki łacińskiej i część Azji.
  Długów nigdy nie da się spłacić – bo są abstrakcyjne i udzielane z powietrza.

  Dlategu Tusku stał się pierwszym globalistą PL – samolocik, Angela może zamknąć rynek, ruscy ropę i rynek zbytu a jankesi z HAARPA puknąć…
  lipa po oporze…

 6. Póki co historia z filmu „Układ zamknięty” jest coraz bliższa obecnej rzeczywistości niż dalsza. Obecnie Rostowski wprowadza tzw. klauzulę przeciwko unikaniu opodatkowania. W praktyce oznacza to że urzędnik będzie decydował co może przedsiębiorca a czego nie powołując się tylko i wyłącznie na tę klauzulę.

 7. Witam.Wieem-ufo wypełnione szarakami lata co noc nad Ślężą,a dowódca ogląda alternews zawsze i wtedy kolor spodka jest zielony.Zapytam o to czego nie wiem.Są w gminie Sobótka cieki wodne nadające sie do niewielkiego spiętrzenia dla celów energetycznych? -produkcja energii małej mocy.Chodzi o niewielką produkcje dla celów doświetlania wsi oświetleniem typu LED.Pytanie zostało zadane-z obowiązku,mogę więc pochwalić sie moją głębszą wiedzą-pod Ślężą znajduje sie wielki kryształ-pisali o nim Majowie ,a Adolf Hitler miał dostęp do zaklęcia otwierającego tunel do kryształu.Mogłbym więcej napisać ale umówiłem sie na galaktyczny odlot-do łóżka.bo jutro rano stawiamy wielki namiot z okazji komunii,a ma padać.Pozdrawiam.

Comments are closed.