Alternews – 7.05.2015

Alternews – prowadzi Janusz Zagórski.

45 thoughts on “Alternews – 7.05.2015

 1. Dzisiaj zostaną odpalone wszystkie miny podłożone pod przeciwników przez „minerów” z dojściami i bez hamulców.
  a oto jedna z nich
  http://wpolityce.pl/polityka/243517-radio-zet-miter-bral-pieniadze-od-amber-gold-odpowiedz-to-uderzenie-by-zdyskredytowac-mnie-przed-planowana-publikacja-o-nieslubnym-dziecku-bronislawa-komorowskiego

  Warto się przyjrzeć kto i pod kim podkłada te miny.
  Z tym „kto” może być problem bo to „wojna proxy” czyli wykonawcami są różne media
  różni „niezależni” dziennikarze.

  W każdym razie wiadomo że jest sens minować tylko tych kandydatów których minujący się obawia (czyli którzy mają szansę na II turę).
  Minować mają interes też tylko ci z szansą na II turę.

  Minerów bym zdyskwalifikował , bo to niegodny sposób walki wyborczej
  A ja nie chcę mieć „niegodnego” Prezydenta czyli szuję za Prezydenta.
  Obietnice wyborcze szui nic nie znaczą przecież.

  Ciekawy dzień się zapowiada.
  Pierwsza kontr mina (kasa z Amber Gold dla minera) została zdetonowana i wywołała detonację miny (nieślubne dziecko Komorowskiego).
  Kto przygotował minę na Komorowskiego ? Myślę PIS.

 2. Wczoraj w TVP info wystąpił w ramach prezentacji wyborczych nijaki Braun.
  Pokazał niesłychaną agresję i wręcz zoologiczną nienawiść to mediów i do prowadzącego którego obraził wielokrotnie na samym wstępie.
  Prowadzący dziennikarz nie faulował, zadał kilka kłopotliwych pytań np o „strzelnicę”.
  (program Brauna to „Bóg, Naród i Strzelnica” albo Bóg, Rodzina i Strzelnica ..jakoś tak).

  Braun nie jest z mojej bajki a raczej jest z moich koszmarów (fundamentalizm religijny napędzany widoczną zoologiczną nienawiścią… i ta strzelnica… brr katolicki ISIS).

  Jedną rzecz jednak Braun powiedział słusznie i celnie argumentował.
  Chodziło o roszczenia żydowskie. Żydowskie organizacje żądają od Polaków miliardowych odszkodowań.
  Braun odwrócił sytuację i zapytał czy organizacje Polskie miały by prawo żądać miliardowych odszkodowań od zmarłych w USA polskich emigrantów którzy nie mają spadkobierców w USA ? (To samo dotyczyło by Rosji, Niemiec… i wszystkich pozostałych narodów na świecie… np Indian w USA, czarnych potomków niewolników, ofiar bomby atomowej, ofiar dywanowych bombardowań…. to już mój komentarz), .
  To oczywisty absurd i każdy się z tym zgadza.

  Nic nie jest czarno białe.
  Czarny Braun też miewa rację.
  A biała Ogórek może się pomylić (choć ja tego nie zauważyłem).

  Dotyczy to wszystkich kandydatów. Decydują proporcje czerni i bieli oraz intensywność „kolorów” (czerń i biel to akurat nie są kolory w sensie fizycznym).

  1. @Oskar
   Nie kłócę się z Tobą dla przyjemności kłócenia, ale Grzegorz Braun to postać o wiele bardziej wymiarowa niż jego odwzorowanie w gazecie wyborczej. Warto się nad tą postacią pochylić. Ja na przykład jestem niewierząca (a przynajmniej niewierząca w opcje, którymi raczą mnie strażnicy monopolu na prawdę), ale mi jego katolickość nie przeszkadza. A nie przeszkadza dlatego, że Grzegorz odwołuje się do tego co w chrześcijaństwie najlepsze (a są i takie jego strony). Historię zna lepiej niż dyplomowani historycy (na przykład agent WSI bez wąsa, czy słońce peru nasz minikanclerz Tusk). Poznał zasady teatru, którym raczą nas aktorzy zwani politykami i ludzie którzy za nimi stoją. .
   https://www.youtube.com/watch?v=szRic-f2ypk
   We wklejonym linku na przykład mówi nam o bardzo ciekawej postaci Grzegorzu Schetynie i o układzie wrocławskim. Polecam. Mówił o tym (i o powrocie Schetyny) w czasach gdy wszyscy już położyli na nim kreskę (lat kilka temu).
   https://www.youtube.com/watch?v=8uEj8QD64Ks
   a tu arcygenialne wystąpienie (cała debata ciekawa – Braun zaczyna od 1:20:00) gdzie demaskuje antypolskiego parcha* Smolara.

   O geopolityce mówi niemalże tak ciekawie i analitycznie jak mecenas Jacek Bartosiak.

   Braun jest autorem cyklu dokumentalnego errata do biografii, która za cel stawia sobie pokazanie nam zakrytych kart historii, z których wynika, że ludzie stręczeni nam na autorytety są uwiązani pajęczyną zależności i interesów z „układem”.

   Autor dwóch filmów o agencie bolku, dwóch o sowieckim namiestniku jaruzelskim. I kilkudziesięciu innych, z genialnym cyklem transformacja (od Lenina do Putina) czy eugeniką.

   Ja żeby z Tobą polemizować obejrzałam wczoraj dwa wystąpienia pani Ogórek (moim zdaniem kompletnie jałowe, bo mi pani Ogórek jawi się jako nakręcana na sprężynę śliczna laleczka, zdaje mi się też że jak piszą niektórzy jej zadaniem jest scalenie komunistycznego elektoratu pod sztandarem pana w WSI. Zauważ, że w rodzinie pani Ogórek są TW, ludzie ze znajomością hebrajskiego, oszuści etc.

   Drzewo genealogiczne G.Brauna to wspaniali ludzie i patrioci (z wyjątkiem Julka Brauna, obecnego prezesa TVP SA, od którego Grzegorz się odcina).
   http://grzegorzbraun2015.h2.pl/zyciorys/

   Bardzo mi imponuje jego odwaga i nie znalazłam w nim nuty fałszu. Mówi publicznie o rzeczach, za które grozi ostracyzm i publiczna czy medialna śmierć. Boję się, żeby nie miał zawału serca, albo żeby „nie powiesił się na własnych skarpetkach bez swojej wiedzy i zgody”

   * do moderatorów, szukałam w głowie jakiegoś mniej wulgarnego słowa niż parch, ale nie znalazłam 🙂

 3. KORWIN pokazał swoje prawdziwe ( podłe i zakłamane) oblicze w czasie debaty i podczas innych kilku spotkań. Ten człowiek prawdopodobnie jest podstawionym agentem aby zbierać wokół siebie niezadowolonych, ale tak naprawdę to Mason i zdrajca Kapitalista. Oby nikt juz nigdy nie zagłosował na tego pana bez zasad i honoru.
  Jego dusza jest podła jak on sam i ta jego amerykańska żydowska muszka.
  Do piekła…

 4. TVP opublikowała raport na temat obecności polityków na antenie
  TVP Info w miesiącu marcu.
  Okazało się, że wystąpienia

  Bronisława Komorowskiego zajęły łącznie 6 godzin i 27 minut

  i były aż 17-krotnie dłuższe od
  wszystkich wystąpień Andrzeja Dudy (22 minuty)
  i 20-krotnie dłuższe od wszystkich wystąpień Pawła Kukiza (19 minut).

  Na podstawie: tvp.pl
  Źródło: Niewygodne.info.pl

 5. Czy wszyscy kandydaci mają równe szanse w tych wyborach ?
  Tu cząstkowa odpowiedź:
  http://wolnemedia.net/media/obecnosc-kandydatow-na-prezydenta-w-tvp-info-w-marcu/

  Cząstkowa bo nie uwzględnia wszystkich kandydatów.
  Wg moich szacunków było jakoś
  Komorowski 100% czasu Komorowskiego czyli 3 godz (+ 3 godz jako Prezydent)
  Duda 20% 0,6 godz 36 min
  PSL 12% 0,4 godz 25 min
  Kukiz 10% 0,3 godz 18min
  Korwin 10% 0,3 godz 18 min
  Braun 5% 0,15 9 min
  Ogórek 2% 0,07 5 min
  Wilk 2% 0,07 5 min
  Kowalski 2 % 0,07 5 min
  …. zapomniałem nazwisk aa Tanajło.. i jeszcze ktoś

  Później te proporcje nie wiele się zmieniły w czasie antenowym gdy ordynacja nie wymuszała na mediach równych szans dla wszystkich.

 6. A tutaj ciekawe spojrzenie na rozgrywki wyborcze władzy.

  http://oswiat.neon24.pl/post/122169,wladzy-rzadzacej-przedwyborcze-kombinacje

  Takie rzeczy się naprawdę dzieją i takie manewry trwają.
  Kto z kandydatów „anty systemowych jest ustawiony przez władzę by odbierać głosy PIS-owi a kto by odbierać głosy Bronkowi ?.

  Kto jest naprawdę niezależny od PO i PIS ?
  i kto z nim stoi ?

  Poproszę o odpowiedzi na te pytania, dużo nam wszystkim one wyjaśnią.
  Możemy to zrobić tylko dzisiaj, jutro cisza wyborcza… i „po ptakach”.
  A tu o los Polski i narodu Polskiego idzie (warto się intelektualnie sprężyć).

 7. Braun to prawdziwy patriota i człowiek który nie boi się głosić swoich przekonań, które są niepopularne w tym żydowskim kraju. To człowiek który walczy z żydowską mafią i systemem w tym kraju. Każdy Polak powinien uczyć się od niego odwagi.
  Podobnie jak Kukiz. Pozdrawiam!!!
  ps. Precz z Korwinem, zdrajcą i potologicznym krętaczem.

  1. Tylko dlaczego ta rządząca żydowska mafia nie zwalcza tych „patriotów” ?
   (zwłaszcza nie zwalcza antysemityzmu Brauna ???? oni nie są tacy „roztrzepani”)
   A taką M.Ogórek mafia zwalcza na każdym kroku (w swoich polsko języcznych mediach)
   Odpowiedź jest tylko jedna.

   W całej stawce naprawdę anty systemowych kandydatów jest niewielu.
   Pewnie tylko Kowalski (prosty, nie wykształcony ale szczery patriota), może Wilk (inteligentny ale liberał) i pewnie M.Ogórek (inteligentna i nie liberałka).

   1. Nie wiem jak mafia zwalcza Ogórek – nie interesuje mnie ona – natomiast Braun chcący się spotkać z sympatykami w Cork w Irlandii musiał odbyć spotkanie w prywatnym miejscu bo na dzień przed zapowiadanym spotkaniem na skutek telefonicznej interwencji członka partii Sinn Fein (tak, tak, tych którzy podkładali bomby w Irlandii Północnej) wymówiono mu zarezerwowaną salę w hotelu mówiąc że Irlandczycy nie życzą sobie spotkań polskich faszystów. W zamian postanowiono że spotkanie odbędzie się w kościele, niestety (gwoli prawdy z nieznanych mi powodów) w ostatniej chwili przeniesione w prywatne miejsce gdzie nikt nie musiał pytać o pozwolenie.
    Ty Oskar myślisz że jak czegoś nie wiesz, to to nie istnieje. Zapewne Ogórek spotykają jeszcze gorsze afronty chociaż nie słychać żadnego aj waj. A byłoby, bo Miller zawsze może zwołać konferencję prasową żeby się pożalić. A może ja czegoś nie wiem?

   2. Zamieszczam link do zdjęcia jak ciemnoskóry „antyfaszysta” protestuje przeciwko polskim faszystom w Dublinie (bo Braun był najpierw w Dublinie). Zapewne takich przyjemności miał więcej tyle że zapomniał zawiadomić Oskara. A media zapomniały poinformować ludzi o tym jak Braun jest prześladowany, bo takie nazwisko w mediach nie istniało, aż do debaty. To samo dotyczy Kowalskiego.
    http://www.thejournal.ie/polish-far-right-debate-2038411-Apr2015/
    http://polscott24.com/kowalski-i-braun-nazwani-nazistami-awantura-w-irlandii/

 8. Witam.Polki i Polacy zabierzcie swoje dlugopisy/aby twoj glos nie znknal po 3 godzinach/ – nie korzystaj z dlugopisow KOMISJI/ i zaglosujcie -ZROB ZDJECIE -ABY BYL TO TWOJ DOWOD NA KOGO ZAGLOSOWALES ????????? JAK bedzie 80% -frekencja wyborcza to ma szanse/O ILE UDA SIE FAKTOM ZAISTNIEC / KUKIZ,BRAUN albo TANJANO juz w pierwszej turze zostac WYBRANYM i namaszczonym PRZYWODCA.??????? WSPIERAMY i dziekujemy dziekujemy dziekujemy

 9. Dziekujemy Janusz -twoje alternews sa znakomite -dziekujemy za wszelkie info w NTV i wszystkie wywiady -ODWAGE I MOC ,oraz za pobudke !!!!!ha ha ha ????? dziekujemy wszystkim twoim wspolpracownikom i pomocnym istotom dziekujemy dziekujemy dziekujemy .

 10. prosimy Janusz o kolejny wywiad z naszymi OBRONCAMI ZIEMI TEJ -Z DRUGIEJ STRONY ULICY ewy – jak ona tam byla z donaldem to tak glosno bylo w tych duzych telewizorach ????????!!!!!!!!! .A teraz cicho sie zrobilo ????????/ a nasze SIOSTRY I BRACIA JUZ 4 MIESIAC TAM SA ?????????? WSPERAJMY ICH PROSIMY i DZIEKUJEMY DZIEKUJEMY DZIEKUJEMY

 11. JANUSZ prosimy o zainteresowanie-WYWIAD z TWORCA tego przekazu a zamieszconego 7/5/2015 w komentarzach przez asok -dziekujemy/kto o tym wie?/ !!!!!!!!h://presmix .eu /2015/5/6/polska -jest -najbogatszym -krajem -swiata-o-te -zloza-toczy -sie -III-wojna- swiatowa/ bardzo prosimy i dziekujemy dziekujemy dziekujemy

 12. prosimy o ZABRANIE DLUGOPISOW I UDANIE SIE NA WYBORY -ZADBANIE ABY WYNIKI BYLY OPARTE NA FAKTACHG DZIEKUJEMY DZIEKUJEMY DZIEKUJEMY

 13. Oni wywiaszaja zwykle na drzwiach komisji wyborczej kartke protokół z glosowania tak?
  wiec chyba warto zeby ludzie robili zdjęcia i umieszczali gdzies w necie.Panstwowa komisja wyborcza tez ma wrzucac skany protokołów na stronie(z opóźnieniem).Pozniej mozna porównywac wyniki.I spoleczenstwo mogloby jakos sie wlaczyc w przejrzystosc wyborów.
  teraz juz za pozno ,ale w nastepnych wyborach powinna byc stworzona jakas strona gdzie mozna wrzucać takie zdjęcia i wtedy kazdy moglby sprawdzic zgodnosc protokołów z końcowymi wynikami.

  1. dobra by byla taka strona z zakladkami z kazdego regionu ,miasta gdzie moznaby wrzucac takie zdjecia.Czy to zły pomysl by byl?

   1. Myślalam ze sama na to wpadłam,a jestem tylko antenką do odbioru myśli innych,hyh.A moze inspiracja idzie z góry po prostu zawsze do kilku kilkuset ludzi.
    Jesli masz pomysł to znaczy ze ma ten pomysl jeszcze conajmniej kilku ludzi,to akurat gdzies czytałam.Potwierdza sie.Tak więc jesli to pomysł biznesowy ,to nie warto zwlekać bo ktos nas ubiegnie.
    😉
    No to któreś przyszle wybory bedziemy liczyc sami jako spoleczenstwo.A czy wlasnie tak nie powinno to wygladac?zamiast oddawac wszystko w rece wladzy.wszystkie nasze sprawy oddalismy w watpliwe ręce.

 14. TEATRZYK ZIELONY -SLEDZ-DRUGIEJ -TURY -NIE -BEDZIE????????obejrzyj prosze

 15. obejrzyj prosze . LESZEK ZEBROWSKI -WALKA O PRAWDE-premiera ksiazki!!!!!!!!!!!!!! 0 slawnym klosie z mlodych moich lat na jakich to klamstwach w tym kraju wyrastaleem dziekujemy LESZKU ZEBROWSKI

 16. Wielki szacun dla Pana Brauna za prawdziwe polskie przekonania i poglądy ! Nie spodziewałem się że jeszcze usłyszę w polskiej TV takie ostre i prawdziwe słowa o naszej rzeczywistości.
  Panie Braun do przodu, ani kroku w tył ! Jesteśmy z Panem ! Precz z masonami i żydami.

  1. Nie zastanawia cie że nikt z mafii nie atakuje wściekle za antysemityzm ?
   Innych znanych polityków atakują natychmiast za każdą wypowiedź za byle słówko niekorzystne o żydach.

   Gdzie ta wrzawa oburzenia w mafijnych mediach ?

   Dla mnie sprawa jest jasna jak słońce.
   Dokładnie tak działa tzw prowokator on może pluć na system głośno i bezkarnie a mafia liczy na to że do niego przyłączą się autentyczni wrogowie mafii i mafia w ten sposób uzyska do nich dojście, wtykę….
   Gdyby wyborcy wybrali taką wtykę mafii to mafia też by nie narzekała.
   Może być Braun , może być Kukiz, może być Palikot… oni tylko rozpraszają głosy niezadowolonych polaków (oferta dla katolików, liberałów i lewicy)

   Tak to niestety widzę.

   1. A tutaj kolejna odsłona alternatywnego sondażu internautów prowadzonego nieśmiało przez Onet. (Ten Onet chyba też ryje po cichu po mafią).

    http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-co-nam-prezydent/31b3wl

    Liczba głosujących osiągnęła poziom 590 tys.
    Tę liczbę trzeba skorygować w dół bo przy każdej publikacji sondażu trzeba ponownie zagłosować by poznać wyniki.

    Niemniej sondaż pokazuje zbliżone do prawdziwych preferencje wyborcze Polaków.
    Wybory pokażą czy mam rację (o ile nie zostaną „skorygowane” przez rządzących zieloną wyspą).

   2. Gdyby sondaż się sprawdził to do II tury wchodzą M.Ogórek i Duda.
    I co wtedy ?
    Komu oddadzą głosy PO i „anty systemowcy” ?
    Jak nie pójdą na II turę to wygra Ogórek.

    Ale mafia nie śpi… pracuje na wynikami wyborów.
    Mamy dużo niewiadomych.

 17. to piekne i czytac sie chce jak OBUDZILISCIE SIE I SWIADOMIE PISZECIE O ODKLAMANIU -FAKTACH TO ZACHCIALO MI SIE ZYC I POPYC TU Z WAMI MOJE SIOSTRY I BRACIA POLACY !!!!!!! TERAZ WIEM ZE TEN OBUDZONY DUCH TEGO NARODU NIGY JUZ NIE ZAGINIE A MY TU ITAM WLASCIWIE WSZEDZIE NA TEJ KULI ZIEMSKIEK -UKOCHANEJ ISTOCIE ZEIMI WSPIERAMY I WSPIERAC BEDZIEMY DOBRO -SPOKOJ I POKOJ DZIEKUJEMY DZIEKUJEMY DZIEKUJEMY

 18. w radosnym uniesieniu popolnilem w/w pare bledow wybaczycie mi dziekujemy. A o ZJEDNOCZENIU NASZYCH ISTOT SWIADOMEGO DZIALANIA -ABY FAKTY BYLY FAKTAMI-PISALEM /w marcu -aby zabezpiczyc nastepne sfalszowanie wyborow/ TYMINSKI byl wybrany a kto byl PREZYDENTEM ?????? tak domniewywac mozna o calej naszej tzw. historii????????????? NASTAL CZAS PRAWDY I FAKTOW !!!!!!!!!!!!!!!!!! zabierz DLUGOPIS -PAMIETAJ!!!!!!!! IDZ -DOKONAJ WYBORU TO CO CZUJESZ I JAKIE MASZ ZAUFANIE -TAKIEGO /KUKIZ,BRAUN,TANJANO/ -ZADBAJ ABY TO ONI STANOWILI O PRZSZLEJ PELNEJ RADOSNEJ -OBFITEJ TEJ POLSKIEJ CUDOWNEJ ZIEMI -DZIEKUJEMY DZIEKUJEMY DZIEKUJEMY

 19. nawet oscar sie przebudzil i zaczl wstawiac fakty budujace nas wszystkich to mile dla mnie zaskoczenie -dziekujemy oscar-dziekujemy !!!!!! EUREKA – ZJEDNOCZENIE -TYCH MADRCH I SWIATLYCH POLEK I POLAKOW TO JEDYNA ROZSADNA OPCJA NA TERAZ I NA TO ABY DZIECI I WNUKOWIE POZOSTALI NA TEJ PIEKNEJ ZIEMI POLSKIEJ DZIEKUJEMY

 20. Znow atak na Korwina… Wam nie zalezy na zmianach, nie jestescie zadna alternatywa, wymyslacie tylko teorie spiskowe, a chcecie socjalizmu, podobnie jak obecna mafia rzadzaca. Dlatego promujecie Kukiza, bo on nic nie zmieni, utwierdzila mnie w tym wczorjasza wypowiedz p. Marii-Rokity, PIS juz sie szykuje do koalicji z Kukizem, wie ze latwo da sie zmanipulowac… GMO i te wymysly z trujacymi smugami… NAjwazniejsze kwestie na swiecie… GMO samo w sobie nie jest szkodliwe, to ze robi sie z tym jakies kombinacje nie oznacza, ze wszystko co z nim zwiazane jest zle. O tych waszych „chemtrails” to Korwin pewnie nawet nie slyszal i nie wiedzial o co chodzi pytajacym o nie, odpowiadal ogolnie o spalinach samolotu… A jakie na ten temat opinie ma ten wasz Kukiz ? Dlaczego go o to nie spytaliscie ? Zwyczajnie manipulujecie, dokladnie tak jak obecna mafia…

  //
  Przynajmniej tu się nie kompromituj brakiem podstawowej wiedzy o GMO i chemtrails !!!

  Voytek – [Admin]

  1. Moze Robetr nie jest niedoinformowany tylko jest zwykłym
   płatnym trollem – szczurem , dezinformatorem ?
   Negował tez istnienie mind control . ( otwarte forum temat z 17 .04 )

 21. Kalika War party
  To jesy moja jedyna partia do ktorej naleze obecnie nawet jest bardzo ze mna zwiazana z nazwa . Inna mnie nie interesuje na ziemi .
  The KWP recognizes that evil is a social construction that arises due to human error, envy, and deceit. Evil is not a cosmic force but purely a local human affair. Overcoming evil in the social order is the responsibility of those who dare to act on conscience, not expecting others to do it for them. Failure of conscience puts society on the course to corruption and self-destruction. This existential view of responsibility held by one person at a time is integral to the principles and operations of the Party.
  Socialna konstrukcja i jej ochydny socjalny przadek nie sluzacy ludziom . cwaniactwo podstepnosc w forsowaniu pewnych idei na lokalnym poziomie jest tego przyczyna .
  To , ze mnie facet na oleju cyka albo w inny sposob mnie zwodza male organizacje urzedowe to swiadczy o tym jak na gorze sie zachowuja dokladnie tak jak na dole .
  Brak prawdomownosci wyrzucanie smieci pod czyjis plot . Czyszczenie wlasnego ogrodka i zaopatrywanie go w ciagle to nowe kwiatuszki i rozne to pierdoly a poza ogrodkiem to nie moje i gwizdze na zewnetrzne niehlujstwo .
  KUKIZ
  Ma zla numerologie DLA LUDZI ALE DOBRA DLA FREEMASSONS .
  jego przynaleznosc juz jest wyznaczona wczesniej czy pozniej wskoczy w to g…no
  Ja mowie serio , ze archontic swiat go przygotowal do tego .
  Korwin jest na stracenie ze swoim filozoficznym numerkiem 77
  Tusk tez byl na stracenie z numerkiem 7
  Bedzie ten co ma numerki 13 , 33, 66.
  Zobaczycie odloze to co pisze w zakladki zeby wam pokazac w przyszlosci , ze facet , ktory mowi pod publiczke jego ulubiona piosenke bez kontrowersji nie jest zbyt bezpieczny .
  Pczcie szerzej i patrzcie jakimi metodami posluguje sie NWO w stosunku do swoich sluzalczych krajow .

 22. Proponuje papilarnymi liniami podpisywac . Po co dlugopisy :)))))))
  Jak juz byc naiwnym to do konca 🙂

 23. ten london odwiedzający to ja. Ponad dwa lata pański program był inspiracją do otwarcia umysłu. ale to co Pan wyprawiasz od dwóch miesięcy to tylko pan Michalkiewicz (gdyby Pana oglądał i słuchał) dobitnie by to ujął. Czy Pan się tylko zagubił? Może Oscar to wyjaśni?

Comments are closed.