Alternews – 8.01.2015

Wydanie Alternewsa przygotował nasz berliński korespondent – Jerzy.

Poniżej link, o którym mówił Jerzy:
http://www.grenzwissenschaft-aktuell.de/erstmals-plasma-mit-fusionsreaktor-erzeugt20151211/


 

265 thoughts on “Alternews – 8.01.2015

  1. Czytałem kilka rzeczy z tej strony i szczerze roi się na niej od błędów merytorycznych, nie polecam.

 1. Bardzo przepraszam, jeżeli kogoś obraziłem, ale jestem tylko mężczyzną. Od nas się wymaga. Nas się wysyła na wojny. A jak wracamy to znowu żony wymagają. Końca nie widać. Bądź taki, a taki, nie przeklinaj, jakby to było takie straszne niż strzał w łeb. Ale nie klnij! Ale pociągaj za cyngiel. Wiecie co, jestem za tym by w XXI wieku to wszystko odwrócić. Dajcie nam baby spokój. Same sobie idźcie na wojnę. Walczcie. Ja będę dziecko wychowywał, mył gary, sprzątał, oglądał seriale. Zgoda? Jak zaczynam mówić o polityce, żona przerywa mi, nie chce tego słuchać – mówi. Odpowiadam wam dlaczego mnie tak interesują sprawy polityczne. Bo od decyzji polityków dużo zależy. I jako mężczyzna wiem, że jeżeli faktycznie czeka nas wojna, to mnie pierwszego wezmą w kamasze. Jako rezerwistę z doświadczeniem. Dlatego zastanawiam się, czy dupnie teraz czy później. A kobieta odpowiada: Nie chcę o tym słyszeć (czyli nie chcę wojny). I też nie chcę. Ale jak będzie mobilizacja… Sami wiecie. Taką mamy funkcję społeczną? Jak to wytłumaczyć? Wyobrażacie sobie kolejki kobiet do punktu mobilizacyjnego? Przepraszam, mamy XXI, feministki (męskie szowinistki), aktywistki, działaczki, nawet urlop tacierzyński. Bellona wydała taką książkę pt. „Europa jest kobietą”. Statua wolności to kobieta. W starożytności był Kolos rodyjski. Zachód to kobieta. Wschód to wizja mężczyzn (islam). Mamy tu odwieczną wojnę, ale nie dobra ze złem, ale kobiet z mężczyznami. Dlatego jestem gorącym zwolennikiem Armii Kobiet. Powrotem Amazonek (dodam polskich). W tej zachodniej strukturze od dziecka narzuca się nam role społeczne. Rolą mężczyzny jest walka i śmierć w boju. A jak przeżyje to lepiej dla niego. Chętnie bym to rolę odmienił i z fałszywą indolencją uciszał innych, aby nie klęli, bo to takie brzydkie. Cholera, ale mogę pociągać za cyngiel!

  1. Ja dostałem kategorię E Ewakuacja z kobietami i dziecmi, ale co jak co na wojnę gdyby była to bym poszedł, albo oragnizował ruchy oporu, zobaczymy co będzie i nie ma co się wstydzić mówić Kur*wa, albo spierdalaj, to również nasz język 🙂 oby nie doszło do wojny 🙁

   1. Chodzi mi o to, że prezydent może jednym podpisem wysłać polską armię w dowolne miejsce na świecie. Chodzi mi o to, że na naszych oczach w kraju dzieje się rewolucja. Spędźcie dwa lata na misji tzw. pokojowej, a zrozumiecie co mam na myśli. W zasadzie walczę o to by był pokój. To paradoks. Bo to nie Polacy napadli na Irak. Z takich czy innych względów. Dzieje się, a wy to wszystko tak cynicznie komentujecie, co niektórzy. A trzeba zrobić wszystko by nie dopuścić do wojny.

   2. „Trzeba zrobić wszystko by nie dopuścić do wojny”, na wojnę mają wpływ właśnie tylko politycy, to my lud jesteśmy od zabijania, jak tu nie być cynicznym? Skoro nie mamy na to żadnego wpływu, możemy tylko gadać, dzięki bogu są do tego narzędzia, ale wojna toczy się wbrew nam.

 2. Taka fałszywa moralność mnie śmieszy ( w stylu nie przeklinaj), gdy być może świat znajduje się na krawędzi wojny. Pomyślcie o tym. Niech no Turcy zestrzelą jeszcze kilka Rosyjskich samolotów.

 3. Mam jeszcze żal do polityków taki, że chociaż inwestuje się w Polską armię to zapomina o cywilach. Dawniej budowano bunkry dla mieszkańców. W magazynach gromadzono chociażby maski przeciw gazowe. Mam relacje z pierwszej ręki od trepów z PRL. Teraz w razie ataku chemicznego musicie sami zadbać o bezpieczeństwo. Czyli kupić maski za własną gotówkę. W razie bombardowania wskoczyć do najbliżej stacji metra. No, ale to dotyczy Warszawy. A co z resztą? Obrona cywilna w Polsce to dno.

  1. Dlatego w razie wojny nie mamy z nikim szans, to nie tak jak za Krzyżaków na szabelkę, teraz zostaniemy zmieceni z powierzchni Ziemi. Musimy się już organizować, by stworzyć Nową Ziemię i nie dopuścić w jakiś sposób do wojny, tylko tak mamy szanse…

   1. Rosjanie latem zeszłego roku ćwiczyli atak atomowy na Warszawę. Jak tu być niecynicznym, ale śmiertelnie poważnym?

   2. My cywile, mamy prawo, do bycia kim się chcę, dopóki nic nam nie zagraża, na szczęście większość już wie na czym stoi myślisz, że bezpośrednio Polsce coś zagraża?

 4. <>

  Pisałem:
  Spędźcie dwa lata na misji tzw. pokojowej, a zrozumiecie co mam na myśli.

  Jak nie doświadczysz tego, to nie zrozumiesz, że taki cynizm mnie razi bardziej niż przekleństwo.

 5. „myślisz, że bezpośrednio Polsce coś zagraża?”

  Moim zdaniem znajdujemy się w sytuacji gorszej niż przed drugą wojną światową, ze względu na tzw. zabiegi dyplomatyczne. Ponieważ naszym jedynym gwarantem suwerenności są, co może was zdziwić, znienawidzone przez niektórych Stany Zjednoczone. No oprócz tego, że są jeszcze konkurencją dla Rosji oraz IV Rzeszy (UE).
  Niestety zagrożenie wojną jest realne. Jednakże punktem zapalnym nie będzie Europa, lecz Bliski Wschód. Kluczowe są wydarzenia w Syrii. Jeżeli Putin wycofa się z Syrii, to zrobi to pod warunkiem oddania mu Ukrainy. Latem 2016 roku wojska rosyjskie mogą wejść na Ukrainę oficjalnie i nikt nawet nie piśnie z polityków UE. A to oznacza, że na wschodnie granicy z Polską będziemy mieć sytuację mało ciekawą. Stąd taka mocno rząd polski angażuje się w tworzenie tzw. sił terytorialnych. W konsekwencji Ukraińcy mogą uciekać do Polski. Fale emigrantów. Nasz budżet tego nie udźwignie. Itd.

  1. No to szykuje się katastrofa Ekonomiczna, a nie wojna 🙂 Chociaż może to jedno z drugim jest powiązane, jak dotychczas, żaden kraj nie szykuje się na wypowiedzenie Wojny Polakom, dlatego możemy być spokojni, lecz bardzo bardzo czujni…

   1. Jak budżet padnie i nie będzie na pensje dla pielęgniarek, policjantów, nauczycieli… Nie wiem, czy wiecie, ale niektóre kraje UE po zalewie uchodźców, bodajże Szwecja, już biorą kredyty z Banku Centralnego, bo nie mają forsę, czyli zadłużają się, aby wykarmić przybyszów.

   2. aż w końcu wszystkie Kraje będą zadłużać się z Banku Centralnego USA i Usa kupi wszystkich, dlatego niech cały Świat sprzeciwi się spłacaniu tego długu jak zaciągnie? I stworzymy nowy Świat bez pieniędzy, a ameryka niech się wali. Grecja co ma powiedzieć, ratuje ją UE, Włochy też? wszystko opiera się na kruchej walucie, dlatego prędzej czy pózniej pierdolnie, i miejmy tylko nadzieje, że nie skończy się wojna ! 🙂

 6. Jak widzicie, nie trzeba wysyłać armii, aby rozłożyć Polskę na łopatki. Gari Kasparov zwiał z Ukrainy do USA. Nie do Polski, ani do Niemiec. Czy do Francji. On już wie, gdzie najlepiej się ukryć. To nowa wojna na wyniszczenie.

  1. Tak, taka psycghologiczna Wojna to już się toczy, dlatego masz rację, musimy być tego świadomi !

 7. Garri Kasparow maju 2012 r. został wybrany na stanowisko prezesa Fundacji Praw Człowieka (ang. Human Rights Foundation – HRF). W sierpniu 2012 r. został aresztowany i pobity w trakcie procesu członkiń grupy Pussy Riot. W 2013 r. otrzymał nagrodę „Obrońca Praw Człowieka”. Podczas pobytu w Warszawie w listopadzie 2014 r. porównał prezydenta Rosji Władimira Putina do Adolfa Hitlera, opisując jednocześnie „zagrożenie ze strony Rosji jako „rzeczywiste” i dotyczące Europy”.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Garri_Kasparow

 8. http://niezalezna.pl/74802-anita-czerwinska-przed-palacem-prezydenckim-narod-odrzucil-klamcow witam – ten link sam mowi ??? -dodam swoje trzy grosze do komentarzy Tomka i Liska -fajnie panowie ze stukacie i zwracacie uwage na poprawny jezyk ??? i wty m temacie dodam -nie- przydrostek dla podswiadomosci ??? czyli kazedego PROGRAM /pamiec -bibliteka-nasz lacznik z WJ – WIBRACJA itd. itp. -rozne nazwy???/ i teraz np. nie pojde- niekocham -nieznam -niepamietam- itd. itp. znaczy dla rzadzacej kazdym PODSWIADOMOSCI -JAKO ROZKAZ bez tego -NIE- niech kazdy sobie pouklada te fakty??? i tereaz slowa np. WLKA -WOJNA -to kolejne KODY -WALKA – trwa zawsze bez zakonczenia -wojna podobnie odsylam do znawcow tematu np. Alex i inni specjalisci??? to tyle trzy grosze

  1. jan piotr, a mógłbyś skomentować Gaję, bo ona się odniosła do tego filmu, ja skromną moją osobą jestem ciekawy opinii innych a Gajusia, zrozumiała to właśnie jakoś, i chciałbym poznać Twoje zdanie.
   Pees. Nie musisz tutaj w Alternewsach wklejać linku, do tej rozmowy, bo kazdy ją widzi właśnie w Otwartym Forum Tematycznym.
   Mogłeś po prostu coś napisać pod naszymi wpisami, a nie w osobnym dziale, wklejać tą rozmowę, jednak rozumiem, bo więcej osób może ją dostrzec. Dziękuję za wcześniejsze sprostowanie, odnośnie języka i Twoją Pasję bycia z Nami.

 9. ok. Tomku .nastukam tak -po pierwsze zaden ze mnie profesjonalista??? -jak osiagne /rozpoznam -uwolnie sie i przeprogramuje siebie doskonale/ to rozwaze dalszy swoj pobyt na tej pieknej planeci i tej ZAKRECONEJ CYWILIZACJI??? to tytulem wstepu po drugie uwazam ze jak OSIAGA SIE PEWNA SUWERENNOSC-WOLNOSC TO potrzeba jest sluzby BEZINTERESOWNEJ MILOSCI / tak to nazywam czyli podpowiedzi -dzielenia sie tym z innymi???/ tu u Janusza jest taka opcja /dzieki Januszowi/ – ok. prosisz o skomentowanie Gaji to dziwna prosba ??? postaram sie jej sprostac – we wielu jej wypowiedziach mowie to samo co i ona??? /potepiam wojny i zabijanie wszelkiego rodzaju??? /-rowniez nasze /schabowe-kurczki-a nawet ryby???/ -kiedy to sie stanie??? – podam tez glebsza przyczyne pomijajac nawet to co mowi p. Spencer/nasze programowania to jest fakt/ i Miles Johnston na Ikonferencji projektu ziemia w Warszawie/ ,Nelly Radwanowska , TU u Janusza jest bardzo wielu np. Jacek Sokal -itd. itp. chce sie podzielic takim pogladem ze co mozemy -MY-/mysle tu o kazdym z nas oddzielnie-jako osobowosc??? / zrobic w TU TERAZ ??? – byc swiadomi trzezwi i rozsadni???/poprzez zebranie info -faktow/ i ich wdrazanie-czyli codzienne uzywanie w swoich DOSWIADCZENIACH ZYCIA -podam prosty przykllad jak ktos wyrzadza tobie jaka kolwiek krzywde moralna???-na fizycznej konczac-to po pierwsze potrzeba byc gotowym na obrone SIEBIE??? w sposob adekwatny do tego naruszenia aby to bylo w wzajemnym zrozumieniu DOSWIADCZANIA -pomoglo w zrozumienia owego doswiadzenia???- jest zawile zwlaszcza piszac te formulki ??? ogolnie jestem przeciwny stosowaniu /tzw. metody Jezusa-Chrystusa -o nadstawianiu drugiego policzka/ -moj punkt widzenia opieram na WSPOLPRACY BEZINTERESOWNEJ – w niej miesci sie info -wiedza -doswiadczenie-zrozumienie-WSPOLCZUCIE – zaniechanie odwetu??? -tzw. unikanie tj. jest taka japonska sztuka i chinska/-nie wiem Tomku czy te wskazowki pomogly Tobie w zrozumieniu tematu/TEMAT ZYCIE -TO OLBRZYMIA LAMIGOWKA???-/ mamy dwa osrodki zarzadzania??? glowa i SERCE – KAZDY SAM ROZPOZNAJE I ODKRYWA???-nikt tego nie uczy ani RODZICE???- SZKOLY ??? -RELIGIE??? -KOLEDZY – PRZYJACIELE??? jest taka bajka opowiem na koniec —ZEBRALI SIE BOGOWIE I RADZA GDZIE UKRYC BOGA??? ABY CZLOWIEK NIE ODNALAZL??? nr.-1 -mowi -UKRYJMY BOGA NA DNIE OCEANOW???- na to drugi tam juz czlowiek dotarl. no to UKRYJMY BOGA W KOSMOSIE -inny odpowiada tam juz tez spenetrowal??? – itd. itp. stanelo na tym ze jeden z nich mowi UKRYJMY BOGA W NIM SAMYM???-tam napewno ni bedzi czlowiek szukal??? koniec bajki- o ile masz pyt. a moge skromnie skomentowac to prosze o dokladny temat ??? – masz atuty jestes mlodym chetnym i wytrwalym -dociekliwym -z determinacja to bardzo dobre cechy . dodam wiecej masz WSZYSTKO TO CO MA GAJA I JAN -na ten moment korzystam z internetu z biblioteki miejskiej i szkolnej a w weekendy sa obie nieczynne w uk. dziekuje i pozdrawiam-ostatnia intencja w takich ludziach jak Ty i Gaja nadzieja na DOSKONALA CYWILIZACJE -serdecznie wspieram i dziekuje ze jestescie tu iteraz na tej ziemi
  Odpowiedz

  1. Odpowiedzieliśmy na Otwartym Forum Tematycznym, dodam, że też postrzegałem Suwerenność tak jak Ty, że trzeba mówić do wszystkich i ogółem Bezinteresowna miłość, jak to ładnie napisałeś. Jesteś Profesjonalistą nie miej takiego niskiego zdania o sobie i nie kieruj się moją inscynuacją, myliłem się, pokazałeś, że nas Kochasz, Gaję i NTV i Świat i Życie i Wszystko w tym poscie, to byłeś Ty !! I bądz taki na wieki, moim skromnym zdaniem co do Suwernności i Bezinteresownej miłości powiem, że dialog też jest ważny ! Nie bójmy się poznawać drugiej osoby, taki dialog jak Ty prezentujesz przez BEZINTERESOWNĄ MIŁOŚĆ jest najlepszy, ale czasem trzeba się zniżyć, jak zrobiłeś to w stosunku do mnie i powiedzieć co się myśli, a myśli masz piękne ! Teraz Gaju obejrzę Twój filmik… 😀 …

 10. dzieki Tomku i Gaju -jestescie tacy sami jak i jam – jak bylem w waszym wieku rozpoznawania gzie ja jestem ???gdzie mnie ta tzw czesc przezemnie nierozpoznana przywiodla???-mysle tu o ziemi i cywilizacji i o sowojej osobowosci ??? jako dziecko juz bylem chlonny na wiedze i WSPOLPRACE -wszystkich wokol siebie uwazalem za ronych mi i tak nadal u mnie pozostalo a nawet poglebilem to . tzw. ojciec/wspanialy czlowiek-sam go wybralem na ojca-/ mawial ze dzieci i ryby glosu nie maja ??? ha ha ha taki mial program dzieki niemu odkrylem bardzo duzo ??? mialem wtedy teorie ze FAKTY SA INNE I TERAZ SAM SOBIE DOWIDLEM ZE TAK JEST!!! JA I TY -JESTESMY =MY wiele raz stukalem tu u Janusza ten punkt widzenia??? -ZYCIE I DOSWIADCZANIE JEGO MAMY w osobowosci i TYM -CZYMS /nazywam DOSKONALA ISTOTA WEWNETRZNA/ -ile ludzi na ziemi kazdy zapewne wymysli swa nazwe . Otoz kochani te dwie OPCJE ta jawna zewnetrzna osobowosc /jest rowniez wazna???/ i ta WEWNETRZNA -cicha spokojna -wspolczula – ciagle sie naszym mozgom mieszaja mozg to DOSKONALY KOMPUTER z dwoma polkulami /-/ -zenska i /+/-meska z niego z malpowali wszelkie te zabawki telefony -komputery -internet itd. To ze cywilizacja zeszla na manowce dala sie zmanipulowac pewnym cwanym naszym siostrom i braciom??? – to mamy TO CO MAMY ??? i teraz to w waszych SERCACH i tez cialach /to kolejne doskonale narzedzie -nadal nie poznnane???/ mysle o was mlodych dumnych -madrych -inteligentnych i swiadomie obecnych przeprogramowanie po /tzw. wojnach kosmicznych -mowil o tym Borysek -jest gdziesz taki film o dziecku z Marsa -czyli jego pamieci -podswiadmosc???/ -uwazam ze kazdy z nas wlasnie po to tu jest /powiem wiecej sam dokonal takiego wyboru??? / przechodzac przez pieluchy zapomnial o tym wybierajac tzw. osobowosc??? i to jest ta BAJKA. to co mamy to piekna sprawa potzebna jest ODWAGA I MADRE DZIALANIE -ROZSADNE !!! im wiecej nas bedzie to zaistnieje CYWILIZACJA SPOKOJU -POKOJU -DOBRA -MILOSCI BEZWARUNKOEJ TO moje marzenie. na koniec obejrzalem chwile ten film Gaji /Manuel Rufino/ -ten czlowiek mowi podonbnie jak i moje wnetrze ??? -pierwszy raz ogladalem -dzieki Gaju. Uwazam wazne jest abyscie byli swiadomi -obecni w tu TERAZ -wybierali ciagle to co dla was dobre -korzystne i zeby mialo synchro z innymi wokol was /oparte na pokojowych rozwiazaniach/ -pisze ten text w szkolnej biblotece jestem studentem angielskiego w wieku 60 lat-widze jak MLODZIEZ ANGIELSKA SWIETNIE SIE BAWI CIESZA SIE ZYCIEM A JEST TU ROZNO KOLOROWA MLODZIEZ JEST DOBRO I DOBRA WSPOLPRACA TO PIEKNE I TAK NIECH SIE DZIEJE I NA NASZEJ ZIEMI OD ODRY DO BUGA – oj nastukalem sie dziekuje
  Odpowiedz

  1. Odpisałem na Otwartym Forum Tematycznym. Taka uwaga do tego co napisałem wcześniej, jak zwracasz się do mnie i Gaji, nie zapominaj o { 🙂 } bo też Ci bardzo pięknie odpisał z piosenką, My tu jesteśmy jednością 😀 😀 😀 Miłego dnia.

 11. O zbrodniach zachodu na Syryjczykach.
  http://wolnemedia.net/polityka/rebelianci-wspierani-przez-usa-uzyli-broni-chemicznej-w-syrii/

  Podobnych zbrodni zachód dokonał na Jugosłowianach, na Serbach, na Irakijczykach, na Libijczykach…

  Polska też należy to tej bandy zbrodniarzy. Pełne i głośnie poparcie dla tej zbrodniczej Polityki. I bezwzględna i absolutnie obłudna krytyka tych którzy chcą tych zachodnich zbrodniarzy i ich arabskich wykonawców (najemników) zatrzymać.

  Zbrodniarze powinni odpowiadać za swoje zbrodnie.
  I to nie tylko bezpośredni wykonawcy zbrodni ale przede wszystkim organizatorzy i inspiratorzy tech zbrodni (mafia i ich marionetkowi politycy oraz usłużne „wolne” media bo medialna propaganda to też współudział w zbrodni.

  Świat nie będzie lepszy dopóki się nie pozbędzie tych zbrodniarzy oraz zbrodniczych struktur które przez lata potworzyli.

 12. tak Oscar -dzieki wynajdujesz te wykroczenia /nie -bede uzywal zadnych okreslen-po prostu ???/ wkrotce sami ci wykonawcy tch czynow /sami na siebie wydali wyroki / – jak mowi Grzegorz Slawicki -zostana ODDZIELENI i itd itp???

 13. Lisek – interesujaco o putinie /sa info ze jest ich trzech???/ – moje trzy grosze -logiczni komputerowi gracze na tej ziemi przygotowuja sie do rycyklingu ??? a jak bedzie uwidzimy =intersujace igrzyska zapowiadaja sie na ziemi -pobudka-potrzebna wieksza jest ilosc obudzonych spokojnych -pokojowo rozsadnych istot???

Comments are closed.