Alternews – 8.04.2015

Alternews – prowadzi Paweł Nogal.


 

Stanisław Adamczyk (ekonomista) w rozmowie telefonicznej z Pawłem Nogalem założenia raportu Rządu Islandii.

Na zlecenie Rządu Islandii został opracowany raport „MONETARY REFORM A BETTER MONETARY SYSTEM FOR ICELAND”, który opisuje obecna rzeczywistość kreacji pieniądza „z powietrza” przez banki komercyjne przeciwstawiając mu pełną 100% kontrolę realnej kreacji pieniądza przez Bank Centralny. Bankom komercyjnym zostaje powierzona rola dystrybutora środków pieniężnych do gospodarki.

Link do raportu: http://eng.forsaetisraduneyti.is/media/Skyrslur/monetary-reform.pdf/

18 thoughts on “Alternews – 8.04.2015

 1. Kreowanie pieniądza na kredyty „znikąd” lub w oparciu o częściowe tylko zabezpieczenie w posiadanych środkach to nic innego jak lewarowanie zysków z lichwy.
  Nie dość że na samej lichwie na kredytach mieszkaniowych lichwiarz ma blisko 100% zyski liczone w stosunku do pożyczonej kwoty ale prawdziwy zysk powinien być liczony od realnej kwoty którą lichwiarz musi posiadać (zainwestować) a przy częściowym zabezpieczeniu ten zysk należy pomnożyć kilka razy.
  A lichwiarz żyje nie tylko z kredytów mieszkaniowych, równie wielkie sumy s`a pożyczane na kredyty produkcyjne a jeszcze większe sumy są pożyczane przez agenturę lichwiarza usadowioną na stołkach rządowych i pracujących nad tym by jak najbardziej zadłużyć kraj u lichwiarza.

  Lichwiarz zarabia niewyobrażalne kokosy w Polsce solidaruchów i wyprowadza te zyski zagranicę.
  Te wszystkie pieniądze gdyby pozostały w Polsce i zostały wprowadzone do obrotu gospodarczego poprzez uczciwe pensje dla pracowników (wysoka pensja minimalna oraz progi zwolnień od podatków) spowodowały by że Polska stała by się bardzo szybko krajem ludzi zamożnych.

  Niestety Solidaruchy oraz KK z JPII na czele zainstalowały w Polsce po 89r rządy lichwiarzy i Polacy pod tymi rządami nigdy nie staną się zamożni.
  Lichwiarze odbierają polakom wszystko co mogą aż do poziomu buntu społecznego czyli golą Polaków aż do gołej skóry.

  Tej ponurej prawdy nie da się zakrzyczeć, „zanienawidzieć”, za modlić.
  Lichwę i jej agenturę trzeba wykorzenić z Polski.
  Do tego jednak potrzeba odrobinę mądrości a tego po solidaruchach nie można się spodziewać, oni będą do końca życia gonić, tropić komucha, agentów Putina, ruskich szpionów… a lichwiarz będzie ich spokojnie doił udając Polaka.
  Może następne pokolenia zmądrzeją… ?
  Wątpliwe, bo lichwiarz już od 25 lat dba o ich edukację (podobnie jak w USA) czyli o ogłupianie już od najmłodszych lat (bezprecedensowe obniżenie poziomu edukacji narodowej).

 2. O Ukraińskich po Majdanowych”elitach”

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-to-nowa-chazaria-video-2015-04

  A teraz podchwytliwe pytanie.
  Skąd nagle u naszych „elyt” wzięła się ta bezwarunkowa miłość do tych Ukraińskich „elyt”?
  Podpowiem że odpowiedź: „łączy nas wspólny straszliwy wróg czyli Rosja, Putin, komunizm” to tylko propaganda działająca tylko na solidaruchów.
  Więzy są znacznie mocniejsze.
  To więzy wspólnoty plemiennej.

  1. Komunizm jest dziełem syjonistów. Tych z Wall Street. Nie wiem czy działa u Ciebie wyparcie? Czy jak? Komunizm się nie sprawdził i tyle. Wprowadzony w Rosji krwawo i nie tylko w Rosji. Rozumiem, ze Twoim szczytem marzeń jest praca jako niewolnik (bo tak było-przymus pracy), pełna micha wystana w kolejkach. Co prawda kreatywność Narodu w zdobywaniu czegokolwiek była niesamowita. Kobiety były kreatywne, szyły, robiły na drutach, wymieniały się przepisami jak z niczego zrobić coś. No i ta indoktrynacja w szkołach hehe jedno co było dobre, to to że wiedzieliśmy, ze jesteśmy pod okupacją. Teraz nie wiemy, w większości. Teraz 80% społeczeństwa a może i 90% myśli, ze w 1989 roku odzyskaliśmy wolność 😀 Szwindel wszechczasów..
   Jest wentyl bezpieczeństwa- internet, każdy może sobie poujadać, frustrację wywalić w klawiaturę a karawana jedzie dalej. Nikt na ulicę nie wyjdzie.Gdzieś mi śmignęło w necie, ze jutro w Krakowie jest manifestacja aby nie wciągać Polaków w wojnę z Rosją i ciekawe ile osób przyjdzie? 😀 Zgnuśnienie totalne. (pomijam pranie mózgów i straszenie nas Rosją w imię obrony pamięci Stepana Bandery, sponsorowanej przez syjonistów)

   ruski troll

   1. komunizm lepszy czy „demokracja”?mozna rozpatrywac tylko i wylacznie wzgl. swojego wlasnego polozenia wtedy i dzisiaj .Byly wady i zalety i dzisiaj tak samo sa wady i zalety systemu.Wady sa chyba poważniejsze dla większosci ludzi a częsc ma sie wrecz wspaniale dzisiaj.1mln glodujących dzieci dziś.No jak ktos nie przeżyl to nie doceni.Sa ludzie ktorym lepiej a są ktorym jest gorzej niz wtedy.Dopoki bedzie nami rzadzic jedna osoba lub 5 tak to bedzie wyglądać.Szkoda ze dochodzenie do pewnych wniosków całego spoleczenstwa sie tak slimaczy.Bo tylko większosc spoleczenstwa moze podjąć radykalnie jakieś kroki,a pojedynczy ludzie to sobie moga,tymbardziej ze mamy do czynienia z kims kto sie przed niczym nie cofa,to jak tu wygrać.

 3. Różne grona myślą nad wyzwoleniem Polski.
  Wykluwa się wspólny mianownik… czyli walka z lichwiarzami.

  http://ranczo.neon24.pl/post/121108,nowa-ekonomia-ogolnopolska-akcja-informacyjna

  Obawy przed inflacją są bezpodstawne jeżeli się zbilansuje ilość towarów na tynku z ilością wyemitowanego pieniądza.
  A zlikwidowanie strumienia wręcz rzeki pieniędzy wyprowadzanych z Polski za granicę (lichwiarze, koncerny zarabiające na wyzysku pracowniczym i konsumenckim… i skierowanie tej rzeki pieniędzy do narodu Polskie w postaci godziwych zarobków spowoduje bum gospodarczy. Te pieniądze zostaną wydane w Polsce na Polskie towary, Polskie usługi, Polską żywność… na Polskie dzieci na Polską edukację.
  Zmaleje bezrobocie, zmaleje strefa patologicznego ubóstwa , zmaleją koszty socjalu.
  Rząd uzyska znacznie wyższe przychody z podatków (VAT) przy niższych kosztach (socjal).
  Polacy zaczną godziwie żyć.

  Ale trzeba się pozbyć z rządu antypolskiej agentury lichwiarzy.
  Mamy wybory. Warto spróbować.

 4. „Import oleju z kwiatów konopi indyjskich to zdaniem polskiego ustawodawcy zbrodnia. Przekonał się o tym dobitnie Jakub Gajewski (Siou), jeden z liderów Wolnych Konopi – za zarzucany mu import 900 gramów olejku dla pacjentów grozi mu 15 lat więzienia! Największym absurdem całej tej sytuacji jest fakt, że minęło już pół roku od historycznego postanowienia Trybunału Konstytucyjnego, który wyraźnie orzekł, że nie ma podstaw do utrzymywania w Polsce zakazu leczenia marihuaną. Innymi słowy, przepisy, na podstawie których Gajewski ma spędzić 15 lat życia za kratami, są niezgodne z Konstytucją! Parlament zobowiązanie TK jednak olał i bezprawne prawo ma się dobrze…”
  http://maciejkowalski.natemat.pl/138883,15-lat-za-olej-z-konopi

 5. Witam.Polki i Polacy. JESTESMY MADRYM I SWIATLYM NARODEM. Zastanawiam sie od 60lat DLACZEGO POZWALAMY ABY NAMI RZADZILY CWANIAKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!/kanapowe partie-ciecie-zdrajcy-sprzedawcy itd. itp./ Z mego tzw. punktu widzenia TO MY SAMI POZWOLILISMY NA TO CO MAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wlacznie ze mna piszacym wam te slowa. Otoz aby wyjasnic tylko moj tzw. punkt widzenia to powstalby tu cala ksiazka.!!!!!!!!! Powiem tak ci co rozpoznali to u siebie to wiedza -czuja i znaja te tematy.!!!!!!!!! Kazdy z nas /czyli ja i ty/ obecnie ma wiedze i religie do zrozumienia tych tematow.!!!!!!! Ani jedna opcja ani druga oddzielnie nie da rady.

  1. Ja i tak nie wierze ze wybory bedą uczciwe.Sfałszuja je bez mrugnięcia okiem,ale wladzy nie oddadzą.I co z tego ze ludzie beda pozniej krzyczec tak jak w ostatnich wyborach.Pokrzycza i przestaną.Wszystko jedno ,byle by nadal byc przy wladzy.Takie wartosci jak honor,godnosc,uczciwosć ,to ich nie dotyczy.Będą rzadzic z waszym poparciem lub bez.Oni waszego poparcia nie potrzebują.No chyba ze jest,to moze być dla podkreslania swoich racji.A jak nie ma poparcia to i tak robia co im sie podoba.
   Wybory sfalszują . 100 %.
   Więcej maja do stracenia jak przegrają niz jak sfalszują.
   I tak warto isc zaglosować,ale co z tego.

 6. Prezydent Paweł Kukiz przypomniał kim jest żona Bronisława K i jaki wpływ, wzajemnego oddziaływania na siebie ma małżeństwo (jako 3o letni praktyk tej instytucji)
  Teściowie Bronisława K po obecnej żonie byli (są?…z tego się nie wychodzi, co widać po owocach decyzyjnych aktualnej jaśnie panującej prezydentury) pracownikami ubeckiego aparatu bezpieczeństwa
  https://www.youtube.com/watch?v=e61VUQzeqQo&index=14&list=PLw-6By0cft9-Yy89sW0cPCM15ASwTIH4C

 7. diekujem Oscar/ranczo.neon24.pl/post/121108.nowa-ekonomia-ogolnposka -akcja informacyjna/ !!!!!!!!!!! to bardzo dobra podpowiedz POLKOM I POLAKOM . Niech zapozna sie z tym tematem prosze kazda POLKA I POLAK. To znakomita propozycja. Skoro taka mala Islandia potrafi i ma tak ODWAZNYCH LUDZI !!!!!!!!To my mozem rowniez robbmy to w skali nietylko tzw.prywatnego laboratorium cwaniakow/PL-c/ tak nazywam te pozosala do uratowania nasza ziemie. Robmy to w skali calej CYWILIZACJI mamy nasze polki i polakow wszedzie na wszyskich ziemiach i kontynenntach. dziekujemy. dziekujem Oscar.

 8. halo i jeszcze jedna podpowiedz/ POLACY BEZ PRAW WYBORCZYCH-GOSCIE NASZEGO STUDIA=01/

 9. Taka refleksja mnie naszła.
  Ameryka wymyśliła broń która ją zabija i zabija mafię która pasożytuje na Ameryce na świecie zachodnim i nie tylko.
  Ta broń nazywa się Internet.

  Utrata monopolu na informację czyli monopolu na manipulację opinią światową to utrata możliwości produkcji pożytecznych idiotów na masową skalę.
  A bez pożytecznych idiotów trudno obalać rządy bo za mała masa lokalnych zdrajców, agentury itp.
  Pozostaje brutalna siła ale pozbawiona akceptowanej powszechnie otoczki propagandowej.
  Internet czyli informacja jest szansą na stworzenie prawdziwie demokratycznego świata.
  Trzeba tylko umieć z niego korzystać (selekcja informacji, rozpoznawanie kłamstw, propagandy..)

 10. Tyle alternatywnego gadania,rozprzestrzeniania informacji.Niby to tylko gadanie ,ale powoli zaczynam zauwazac swiatelka w tunelu.Islandia ,co z tego ze jakis maly kraj.Od czegos sie zawsze zaczyna.
  Grecja tez sie wyłamuje.Węgry jakas tam swoja polityke tez prowadzą.Ale w koncu prawda sie rozprzestrzeni ,ale jeszcze potzrebuje czasu.

 11. witam =Niechciana Prawda. Te fakty co podajesz i scenariusz jest PORAZAJACY!!!!!!!!!!zadaje proste pytanie to co w tzw. dEMOKRACJI MY MAMY DZIALAC!!!!!!!!! moze wykopac groby i czekac na OPRAWCOW!!!!!!!!!

 12. witam =Niechciana Prawda. Te fakty co podajesz i scenariusz jest PORAZAJACY!!!!!!!!!!zadaje proste pytanie to co w tzw. dEMOKRACJI MY MAMY DZIALAC!!!!!!!!! moze wykopac groby i czekac na OPRAWCOW!!!!!!!!! my posluszne owieczki prosimy o podciecie gardel!!!!!!!!!! gdzie jest godna WOLNA POSTAWA TEGO WOJOWNICZEGO NARODU CZY TO SEN CZY JAWA PYTAM CZY ZNAJDZIE SIE TAKI ODWAZNY I ODPOWIE MI!!!!!! DZIEKUJE pozdrawiam

Comments are closed.