Lucyfer, Aryman i Assurowie w naszych czasach – Ewa Pawela


Posted on 6 marca 2021
2993 views

One thought on “Lucyfer, Aryman i Assurowie w naszych czasach – Ewa Pawela

 1. Witam, jeżeli mogę doprecyzować wypowiedź pani Eweliny.

  Dostępna wiedza duchowa dr R. Steinera zawarta jest w spisanych wykładach Gesamtausgabe (GA-Katalog)
  http://bdn-steiner.ru/modules.php?name=Ga

  Lucyfer i istoty (zastępy) lucyferyczne, Aryman i istoty arymaniczne, Asur i istoty asuryczne
  dr R. Steiner w swojej kosmogonii, określał rozwój ziemi w 7-miu etapach: Stary Saturn, Stare Słońce, Stary Księżyc , Ziemia , Jowisz, Wenus , Wulkan

  Na Starym Saturnie- epoka saturna – istniało tylko ciepło -Człowieczeństwo wypracowywały Archaje, Duchy Osobowości, istoty które nie wypracowały tego stopnia, to zapóźnione anioły Archai- Azury (Asury)
  Na Starym Słońcu – epoka słoneczna – istniało ciepło i światło- człowieczeństwo wypracowywały w sobie Archanioły, “synowie ognia”, Archanioły które nie wypracowały tego stopnia człowieczeństwa stały się istotami Arymanicznymi, z Arymanem na czele.
  Na Starym Księżycu – epoka księżycowa- ciepło , światło, płyny – człowieczeństwo wypracowywały Anioły, synowie zmierzchu, Anioły które nie wypracowały stopnia człowieczeństwa, nie wykonały swoich zadań, stały się istotami Lucyferycznymi

  Wszystkie te “nieprawidłowe” istoty działają w ten sposób ponieważ powtarzają swoje zadania nie w swoim czasie. Chcą nadrobić niewykonane zadania. Jako istoty bez wolnej woli, zostały do tego ukierunkowane i wykonują pewien plan Boży.

  Obecna epoka rozwoju Ziemi, jest przeznaczona dla ludzi by wypracowali stopień antroposa, pełne Człowieczeństwo.

  Opis i charakterystyka istot ciemnych i jasnych jest bardzo złożony i wymaga wiele lat studiowania dzieł dr.

  W wielkim skrócie: Lucyfer lata nad ziemią i jego zastępy kuszą człowieka w pięknoduchostwo, to miłość egoistyczna, Lucyfer chce nas odrealnić, i jednocześnie uzależnić od autorytetów, chce nas porwać z ziemi i zrobić z nas swoich niewolników. Istoty te namawiają człowieka do dumy i pychy. Przeciwstawić się im można poprzez jasne, świadome przeduchowione myślenie.
  Aryman jest w dole, pod ziemią, chce byśmy zapomnieli o duchy, jest tylko materia, wszystko co materialne, skrystalizowane, maszynowe, byśmy się stali myślącymi maszynami uwikłani w popędy zwierzęce jego niewolnikami w 8 sferze. Aryman sam bezpośrednio inkorporował się w naszych czasach w starszego człowieka na terenach USA. Istoty arymańskie namawiają człowieka do kłamstwa i strachu.

  Oboje w naszych czasach (inaczej oddziaływali w historii) podali sobie ręce i oddziałują np w komputerze, elektronika procesory to działka Arymana, programy, gry komputerowe, VR to działka Lucyfera.

  Ich działania są jednakże koniecznością w naszych czasach, by człowiek rozwinął w sobie dzięki tym istotą samoświadomość i wolną wolę poprzez tarcie z tymi przeciwnościami.
  Dzięki ludziom istoty te mogą być też zbawione.

  Asury, oddziaływały w ukryciu na człowieka pośrednio. Bezpośrednie oddziaływanie Asurów na szeroką skalę rozpoczęło się po latach 90′ XX wieku.

  Asury, przeciwieństwo Duchów Osobowości, to zło dla zła. Atakują one bezpośrednio pojedyncze indywidualności ludzkie, wypierają w długim procesie upadku człowieka dzięki Lucyferowi i Arymanowi, jego osobowość z ciała człowieka i same go opętują, zajmując ciało człowieka. Następnie w bestialski i inteligenty sposób niszcząc ludzi wokół. Ich celem jest unicestwienie człowieka. Dzięki Asurom człowiek ma możliwość zwrócenia się bezpośrednio ku duchowości. Istoty te namawiają człowieka do nienawiści do ludzi i okrucieństwa.

  Działania tych ciemnych duchów są jednakże koniecznością, by człowiek rozwinął w sobie dzięki tym istotą samoświadomość i wolną wolę poprzez tarcie z tymi przeciwnościami.
  Dzięki ludziom istoty te mogą być też zbawione.

  Sorat i demony soratyczne to bezpośredni przeciwnik Chrystusa Antychryst, niszczy Jaźń człowieka, w ten sposób że unicestwia Ducha człowieka.

  Człowiek ma dwa skrzydła, mądrość i miłość, pomyślane uczucie i odczute myślenia daje mu prawdę.
  Logika myślenia i piękno uczucia, wznoszą go ku bezinteresownej miłości w braterstwie ku Istocie Bożej.

  Trzy kroki w moralności jeden krok w duchowość.

  Nie mogę być szczęśliwy dopóki inni są nieszczęśliwi.

  Za mitologią germańską podobnie jak w mitologii słowiańskiej, stoją istoty prawidłowego rozwoju, polecam prace antropozofa prof. F. Walczowskiego “O duszy Narodu Polskiego”

  A co do Istot opisywanych powyżej prace Sergej O. Prokofiewa “Spotkanie ze złem i jego przezwyciężenie”

  Muszę tu wspomnieć o największym dokonaniu dr R. Steinera, o “Kamieniu Węgielnym Dobra”
  Jest to medytacja, a jednocześnie utworzone przez doktora Nowe misterium, łączące w sobie cztery dawne prądy: Grala, Manichejski, Templariuszy, i Różokrzyżowców.
  To duchowy podwójny dodekaedr, który każdy antropozof składa w swoim sercu. Rozwijane w swoim wnętrzu te Nowe misteria pozwalają człowiekowi najlepiej ochronić się od zła i ciemnych istot i prawidłowo rozwinąć w sobie swoją dusze i ducha, tak aby osiągnąć jasnowidzenie i stanąć przy Chrystusie jako samoświadomy Michaelita -duchowy rycerz Graala i Łabędzia- naszych czasów.

  Pozdrawiam

  :Krzysztof:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *