Janusz Zagórski 09.07.2012

13 thoughts on “Janusz Zagórski 09.07.2012

 1. Tusk też jest historykiem a udawał że nie wiedział w jakiej formacji służył jego dziadek 🙂

 2. Skąd wiesz, że udawał? Znasz człowieka? Potrafisz czytać w cudzych myślach?

  Józef Tusk – nim został przymusowo (jak dziesiątki tysiące „niemieckich” Polaków) wcielony do armii – trzy lata był więźniem KL Stutthof…

  PS
  „W obozie znajdowała się tylko jedna latryna, w środku pomiędzy barakami wykopano dół i położono deskę. Do latryny wolno było chodzić ściśle wyznaczoną drogą. Latrynę oczyszczali księża i Żydzi – najgorzej traktowani więźniowie w obozie. Wobec braku wody, mydła, papieru toaletowego i ręczników więźniowie chodzili ciągle brudni i zawszeni. Musieli pracować i spać w tym, w czym ich przywieziono do obozu. Niemożność wyprania bielizny i jej zmiany, brak środków odkażających, brzytew, żyletek i nożyczek – wszystko to nie sprzyjało utrzymaniu higieny osobistej.”

  Ciemna strona teorii spiskowych to dehumanizacja i ludobójstwo. Trzeba być czujnym, bo również w środowisku „alter” pojawiają się takie mroczne akcenty. Droga do piekła dobrymi chęciami wybrukowana. A prowadzą po niej obwinianie, święte oburzenie oraz inne gadzie emocje, myśli reptyliańskie. Wszystko ładnie opakowane – w owczą skórę słusznej walki (z użyciem przemocy) przeciwko złemu systemowi ucisku i jego służalcom. Historia uczy – kto chce, niech się uczy – czym to skutkuje.

 3. @anonim…udawał, kłamał, kłamie i będzie kłamał. Przestań indoktrynować innych swoją niezachwianą wiarą w świętość tego czegoś bo użycie słowa człowiek jest tu nie na miejscu. Zanim zaczniesz przytaczać cienkie opisy poczytaj o kolaborantach wojennych. Najlepiej poczytaj o wszystkim………..

 4. Hehehe kolejny ekspert, orzeł , malarz erudyta pan Jacek Rossakiewicz . Słuchajcie , takich ekspertów to zbudujecie taką cywilizację przyszłości, że w zimie będziecie w trampkach chodzić.
  Dodruk pieniądza , zwiększanie podaży pieniądza w nieskończoność, to taki sam system, jaki jest teraz, tylko zamiast szmondackich bankierów, będą szmondaccy urzędnicy decydujący na co trzeba wydawać pieniądze, to na pewno, nie jest podglebie do korupcji i matactwa.
  Każdy dodruk pieniądza niszczy strukturę produkcji i prowadzi do kryzysów i ubożenia narodów. Tylko stała baza monetarna, jak było to w przypadku , pieniądza kruszcowego, zapewnia istnienie niekończącej się koniunktury bez kryzysów.
  Konsumpcja w prawidłowym cyklu koniunkturalnym, nie rośnie w nieskończoność, bo jest to niemożliwe, nie można bez przerwy wykonywać ciągłego wdechu , bo by płuca pękły. Gospodarka również wykonuje wdechy i wydechy, podczas, gdy jedna jej część wykonuje wydech, druga robi wdech. Każdy system pozwalający na zwiększanie bazy monetarnej , niszczy ten proces.
  Ten pseudo ekspert właśnie proponuje taką kurację.
  Ludzie przestańcie się kompromitować , bo to już nawet nie jest śmieszne. Głosik mu się łamał, słabiutki taki miał, jak mały Kaziu , który sam nie wierzy w to co mówi.
  Skąd czerpać wiedzę ekonomiczną dobrą ? Ano ze szkoły austriackiej , której przedstawicielem był von Mises. Jest nawet polska strona Instytutu Misesa, to jest jedyny ekonomista , który badał i wyjaśniał rzetelnie mechanizm cyklu koniunkturalnego http://www.mises.pl

  Ekonomia nowej ery heheheheh zaraz pęknę ze śmiechu od słuchania i patrzenia na tych pseudo ekspertów.

 5. a dla „zakochanych w furerze i partii” jest paplanina -oczywiscie agresywna bo co innego moga zaoferować? Dlatego nie należy ich komentarzy brac powaznie.
  Jest jasne iż tzw KORPORACJE są zainteresowane by ludzie byli otumanieni
  Otumanionych i kłamców nabijających w butelkę uczciwych ludzi trzeba zepchnąć
  na margines niech nie przeszkadzają. jest tylko jeden problem -ONI mogą posunąć
  sie do rzeczywistego mordu. Są dwie strony-ludzie postawieni w sytuacji bez wyjścia i
  ONI podowani niewyobrażalną chciwością. Nie można godzić sie na tzw.równowagę
  bo to równa się poddaństwem. Jedyną naszą bronią jest wiedza i dlatego jest skrywana!

 6. P.S.
  Parę słów , co do Misesa, jego szkoła ekonomii jest pomijana w tzw. ogólnym nurcie i próbuje się ją dezawuować , co jest zresztą trudne na jej silne podstawy merytoryczne.
  Pewnie rządząca światowa kilka z chęcią całkowicie wymazałaby Misesa , ze świadomości ludzi.

 7. „Przestań indoktrynować”? Przestań… Przestańmy odczłowieczać! Każda destrukcyjna ideologia dehumanizuje, wikła w obłędny kołowrót krzywdzonego-krzywdziciela. Gdy nazwiesz kogoś gadem, to pewnie łatwiej będzie ci go „sprzątnąć”. Czy oczyścisz tym świat? A może pobrudzisz i świat, i siebie samego? Czy potrafisz przeniknąć drugiego na wskroś, poznać jego intencje, rozpoznać owoce jego działań – mieć wgląd bezpośredni bez posiłkowania się doniesieniami jakichkolwiek mediów i teczek? Czy wiesz, o co chodzi w tym wszystkim, by wydawać osąd i czym jest rzeczywistość, by właściwie oceniać? „Zacznij czytać” – w głębi swego serca. „Co posiejesz, to zbierzesz”. Kto o tym pamięta, kto to rozważa? Gdy dzieje się coś nieprzyjemnego, oskarża się „onych”: to zewnętrzność jest winna cierpieniu, niemiłej sytuacji; Tusk jest winny lub Kaczyński, Palikot czy Rydzyk lub ktokolwiek inny; ludzie u władzy, w ogóle na świeczniku akurat „świetnie” się nadają na kozłów ofiarnych. Oni są winni? Tak? A może piwni? Kto nawarzył piwo? A kto spija „śmietankę” wyimaginowanych problemów, wykreowanych konfliktów, masowej produkcji myśli i emocji destrukcyjnych? Komu to korzyść przynosi?

  Tak, owszem, system trzeba doskonalić. PZPN wręcz krzyczy o reformację 😉 Ale na siłę się niczego nie zmieni, prędzej skopie sprawę. Zmiana ludzi też nie gwarantuje szczęsnych relacji w społeczeństwie. Tylko zmiana umysłów, serc tworzy świetlaną rzeczywistość.

 8. Taka myśl-odczucie z serca: Nie jestem z tego świata.
  Tusk, Rydzyk, Palikot: To mnie nie dotyczy tak naprawdę.
  Jest: obok, może nie daleko, ale nie ma mocy wchodzić we mnie. Jest odcięte, nie należy do mnie, do mojego PONADtuskorydzykopalikota

  Pomimo to, dzięki Ntv za informowanie o tym wszystkim, do mnie zaś należy filtrowanie tego z emocjonalności

 9. dotyczy szczepień,a szefem tej komisji jest dr.rafał muchacki z po ,zcą alicja chybicka z po i 2 z-cą st-w gogacz z pisu/piszę malymi literami bo nie zasługują na szacunek/http://www.youtube.com/watch?v=tKd-Rx4JQ48

Comments are closed.