Janusz Zagórski 20.05.2012


Relacja z II Konferencji Wolnych Ludzi w Poznaniu.

8 thoughts on “Janusz Zagórski 20.05.2012

 1. W książkach o duchowości Daniela Ostoi , którego przewodnikiem jest sam Sai Baba , jest przekaz od Sai Baby odnośnie Kościoła Katolickiego, Sai Baba mówi, że Kościół Katolicki jest w ogóle niepotrzebny, także mówi o Nowym Testamencie , że jest księgą nieczytelną , nieprzystającą do dzisiejszych czasów. Sai Baba jest uważany za wcielenie Boga Sziwy Bóg Sziwa uważany jest za Boga bogów tego, który wysłał Jezusa. Cechami Awatara Sai Baby było wszechobecność, wszechwiedza , wszechpotęga , tak określał siebie sam Sai Baba . Bóg Sziwa Pan całego istnienia , całego uniwersum, bez którego woli nie drgnie nawet źdźbło trawy.

 2. Mówienie o „ośrodkach energetycznych” wcale nie usprawiedliwia Sai Baby w oczach działaczy Indyjskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, które zrzesza ateistów i innych niedowiarków, przeciwstawia zorganizowanej religii i stara się podważać wiarygodność cudotwórców. Ludzie ci potępiają Sai Babę, ponieważ uważają, że to, co, robi jest największym szachrajstwem w tej branży produkowania cudów. Joseph Edamuruku, prezes stowarzyszenia, mówi: „Ten człowiek uporczywie odmawia poddania się niezależnemu badaniu.
  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,579

 3. @BarbaraKW
  Sziwa nie jest tylko niszczycielem, jest również tworzycielem . Tworzy nowy świat i niszczy stary zepsuty.

 4. http://www.fritjofcapra.net/shiva_shadow.jpg Kosmiczny Taniec Sziwy przed CERN (Wielki Zderzasz Hardonów).
  Na temat refleksji Janusza o chrześcijaństwie: zgadzam się co do istoty piękna tej wspaniałej tradycji. To co odbierałeś to piękno zawarte w tych ludziach. Ja osobiście rozróżniam Chrześcijaństwo i Religię Rzymsko-Katolicką. To dwie odrębne wierzenia dla mnie. Jezus był wspaniałym człowiekiem patrz: Emmanuel. I nauczał i jednoczył ludzi. Przypominał nam o wiecznym połączeniu Nas z Istotą Umyslu Boskiego – po prostu jesteśmy Jego Częścią. 🙂 Udzieliła mi się Twoja refleksja…. 🙂 Pozdrawiam bardzo ciepło!

 5. @BarbaraKW
  Nie wiem , jak go określa Bóg Sziwa, pojawia się z reguły na końcu Eonu, żeby dokonać swego dzieła. Nikt i nic nie jest w stanie tego zmienić oprócz Jego samego. Jego decyzje są nieomylne , jego mądrość jest nieskończona, nie zamierzam dyskutować o zasadności jego działań, bo nie ma to najmniejszego sensu. Można jedynie się domyślać, że światy, które nie dążą do ustalenia miłości, rozwoju poprzez miłość, dążące do zła są niszczone przez Boga Sziwę jako niszczyciela zła i twórcę dobra.

 6. Maniek, nie obraź się, ale kto Ci zrobił taką wodę z mózgu?
  Zacznij myśleć samodzielnie.

Comments are closed.