KONFERENCJA „DOKĄD PO ŚMIERCI?”

KONFERENCJA
„DOKĄD PO ŚMIERCI?”
29 października 2016

Czy umiemy zaakceptować proces przemijania, chorób i starości? Procesy, jakie zachodzą w naszym organizmie, nieuchronnie prowadzą nas do śmierci. Chcemy czy nie, wpadamy w jej objęcia, które zdają się być zimne, czarne i samotne. Zostawiamy po sobie nasze dzieci, ich pamięć o nas, może stworzone dzieła, rzeczy materialne, czasem może coś upamiętniającego nasze zasługi. Ale i tak, wszystko to przemija. Tak samo jak my.

Śmierć jest obecna wśród żywych. Przechodzi ulicami przez wioski i miasta, zagląda do domów, jakby szukała zgubionych rzeczy. Zastaje nas w łóżku, samochodzie, nad wodą. Wydaje się, że czas jest jej sprzymierzeńcem. Zdaje się śmiać nam w twarz – dziś młodzi, jutro starzy. Przeobrażamy się w nieporadnych starców, przemijamy. Mimo tych wszystkich procesów wciąż oddalamy od siebie myśl, że być może jutro, może dziś przyjdzie nam przekroczyć próg życia.

Kiedy odchodzi ktoś ukochany, zastanawiamy się, dokąd powędrował? Czy tam gdzie jest, jeśli jest – jest mu dobrze? Czy można się z nimi skontaktować? Śmierć zdaje się być wieczną ciszą, milczeniem. Wobec niej każdy czuje respekt.

Pojawia się pytanie, czy do procesu śmierci można się w jakiś sposób przygotować? Czy można ją zaakceptować? A może wszelkie rozważania na ten temat wydają się nie mieć sensu? Niezależnie od mądrości, bogactwa, szczęścia i powodzenia, przychodzi moment właściwy sobie, kiedy każdy z nas przekracza tę niewidzialną strefę i znika na zawsze.

Czy właściwym jest poddać się w chwili śmierci i ją zaakceptować? A może zbuntować, oszukiwać i jak najdłużej zwodzić? Przecież jednak ostatecznie i tak udamy się w podróż nieznaną, bez pieniędzy, głosu i samochodu. Samotną drogą swoich wspomnień dni przeżytych.

Nikt, kto raz przekroczył granicę życia, nie powrócił stamtąd, aby podzielić się swoimi przeżyciami. Są jednak tacy, którzy spotkali się z nią, otarli o jej czarną pelerynę i doświadczając nieznanego opowiadają dziś o tamtych tajemnicach.

Pojawiają się też pytania, a jeśli nie ma nic, tam, po drugiej stronie? Jeśli to wszystko kończy się wraz z ostatnim naszym oddechem? Żyjemy tysiące lat, a zjawisko śmierci, jest największą zagadką istnienia. Nasz światopogląd kształtują religie, wierzenia, jednak wszystko to zdaje się nie dawać nam wystarczającego wyjaśnienia.

Jak więc tam jest? Kiedy już pozostawimy wszystko i wszystkich, materialnych – jak wygląda ta podróż w sferze, którą nazywa się duchową? Czy ona istnieje? Jak wyobrażamy sobie życie po śmierci? Czy trafimy do raju, w którym będziemy szczęśliwi, a może wieczność spędzimy wśród aniołów w niebie?

A co, jeśli ponownie za jakiś czas wrócimy z powrotem na Ziemię lub inną planetę wszech przestrzeni, aby doświadczać nowego życia, w innej rodzinie jako kobieta albo mężczyzna? Na nowo uczyć się, doświadczać, przypominać sobie, co dobre, a co złe, wybierać, podejmować decyzje i rozwijać siebie. Co, jeśli jesteśmy uczniami w szkole miłości, a naszym największym zadaniem jest zdać egzaminy przebaczania i miłosierdzia wobec nas samych, ludzi?

Konferencja „Dokąd po śmierci?” – to niecodzienne wydarzenie, debata w której poruszone zostaną kwestie przemijania, starości, śmierci. Pojawi się wiele pytań, głośno zadanych.
Czy uda się znaleźć właściwe odpowiedzi? Projekt ten powstał z potrzeby serca, wewnętrznego głosu ducha.

 

Wśród zaproszonych gości będą:

lek. med. Irmina Mrozewicz-Szmidt,
red. Janusz Zagórski,
dr Andrzej Kaczorowski,
prof. Maciej Adamski
i wielu innych….

29 października 2016 r. (sobota), godz. 17:30
Sala konferencyjna – III-cie piętro, Hostel THE ONE
Wrocław, Rynek 30

 

Współorganizatorzy:

Janusz Zagórski – www.niezaleznatelewizja.pl
Beata Kampa – biuro duchów
Michel B. Rachel – Studio Czasu i Przestrzeni

Patronat: Niezależna Telewizja

Dla nieobecnych w tym dniu – transmisja live przez facebook Niezależnej Telewizji, Wydarzenie filmowane, zostanie wyemitowane w Niezależnej Telewizji NTV

Wstęp Wolny

(dobrowolne datki: 5 zł, 10 zł, na potrzeby pokrycia opłat wynajęcia sali)

Przyjdź, odwiedź nas, posłuchaj – zapraszamy!

Ada Edelman i Michel B. Rachel

14 thoughts on “KONFERENCJA „DOKĄD PO ŚMIERCI?”

  1. AKCEPTACJA Co za puste/głupie słowo!

   NEGACJA OTO TO LUBIE hihihihihihihi?

   Po przez negacje odkrywacie siebie,odkrywacie fałsz śmierci.Stanowczy sprzeciw uczy komórki/waszą społeczność samoregeneracji.

   Neguje wszystko i wszystkich nawet siebie ?Sprzeciwiam SIĘ TEMU DESTRUKCYJNEMU SYSTEMOWI?

   1. natomiast ja zawsze twierdziłam że w tym aspekcie tego rodzaju negacja … zwykła konsekwentnie raczej prowadzić do zaprzeczeń nie do odkrywania w tym siebie i w tym zaprzeczeń 😉

    czyli kim nie jestem, a kogo obchodzi kim jestem. czego nie chcę, ale nie wiem czego chcę, i tak dalej konsekwentnie aż do zaprzeczenia sobie i swej istocie… 😉

   2. inaczej mówiąc poprzez negację nie można pójść na przód… ani dowiedzieć się niczego konstruktywnego w tym o sobie 🙂 to jedynie zaprzeczenia… więc takie puste zaprzeczenia nawet jeśli okraszone smaczkami czy zasadnościami, kiedy się jedynie ma zaprzeczenia a nie zna siebie…

    no dobra dość sesia, wsiem do pa 🙂

   3. W tej negacji pojawia się Stwora/ Bóg no a mnie/jego nie neguje NIE MOŻNA ZA NEGOWAĆ/ODRZUCIĆ CZEGOŚ OCZYWISTEGO/NATURALNEGO!!!?To musi być totalna kompletna zlewka na Wszystkich i wszystko nawet siebie WTEDY ZACZYNA SIĘ SPACER Z BOGIEM ??

    cokolwiek wydaje się że to jest bezsensu jednak -TO WIELKI SENS!!!

Comments are closed.