Narada Środowisk Niezależnych we Wrocławiu – Kolejne wypowiedzi

Wypowiedzi uczestników narady wrocławskiej: Janusz Zagórski, Wojciech Dobrzyński, Mirosław Prycik, Andrzej Nikodemowicz, Paweł Oleszak.


Kolejne wypowiedzi na naradzie: Marek Roland, Andrzej Grabarz, Lila Kastelik, Zdzisław Oszczęda.


Kolejne osoby występujące na Naradzie: Henryk Swół, Mariusz i Paweł Truszkowski, Ryszard Szołtysek, Ryszard Milowski.


Ryszard Kacała, Jarosław Bizberg, Asia i Rory, Krzysztof Lewandowski, Sławek Bieliński.


Narada środowisk niezależnych – Wrocław – 28 – 28.X.2017. Następne wypowiedzi: Ewa Murech, Jarosław Kusyk, Jerzy Orzeł, Andrzej Bazgier.


 

3 thoughts on “Narada Środowisk Niezależnych we Wrocławiu – Kolejne wypowiedzi

 1. Dziekujemy Qcyp to co w/w ujawniasz =IDIOTOW MAMY NADMIAR TYCH CO FALSZUJA I CI idioci co lapia sie na takie przekazy cha cha cha cha a Qcyp to mistrz potrafi zainteresowac przekazem dzieki . A pnizej Link =PISMO PRZODKOW GLEGOWICA ==;;;;https://www.youtube.com/watch?v=tPbfYC-I0oE i PODPOWIEDZ szanowanemu i kochanemu JANUSZOWI ZAGORSKIEMU byc moze zechce podpowiedziec tym w/w na jednej z narad aby wybrac ktorys z naszych dawnych NATURALNYCH JEZYKOW I POWROT DO NICH . Dziekujemy i pozdrawiamy

 2. komentarz znaleziony pod linkiem PISMA PRZODKOW= GLEGOWICA ==;;
  Lechosław
  10 months ago
  28:25 „staram się zawsze znaleźć polskie odpowiedniki słów.”, n.p. „działanie” zamiast „aktywność”. Tak właśnie BYĆ POWINNO. To powinno być pierwszą zasadą i nakazem wpajanym w szkołach od początku, wtedy bardzo szybko nasz język stał by się powszechnie rozumianym przez wszystkich Słowian, a tym samym stał by się językiem używanym przez nich do powszechnego porozumienia, angielski był by już nie potrzebny, a polski stał by się językiem międzynarodowym. Niestety jest ODWROTNIE, obecnie znaczna część nauczania na wszystkich szczeblach polega na zastępowaniu rodzimych słów „mądrymi” określeniami obcego pochodzenia, im dane słowo jest mniej zrozumiałe, tym bardziej uchodzi za „mądre”, wyniku czego szkoły opuszczają zastępy przemądrzałych głupców mówiących „naukowo” brzmiącym bełkotem.
  Show less
  REPLY DODAM TYLKO CO BY TEORETYCZNIE BYLO JAK JEZYKIEM OBOWIAZUJACYM BYLBY W/W JEZYK kochani brak bylo tych wojenek slownych pomiedzy dziewczynami i nickami i janem piotrm kutereba cha cha cha z powazaniem jan piotr kutereba

Comments are closed.