Nasze miejsce w Masywie Ślęży – 18.03.2017

Nasze miejsce w Masywie Ślęży

Akcja pozyskania działki na cele Parku Edukacyjnego

Wezwanie do zbiórki funduszy !!!

   To szczególny moment w historii środowisk niezależnych i alternatywnych. Od dawna dojrzewa w nas wiedza i przewodnia myśl, że my Polacy odcięci jesteśmy w dużej mierze od  swojej prawdziwej tożsamości historycznej.

   Ostanie badania i niezależne publikacje ukazują z całą mocą, że nasza historia nie zaczyna się ok 1000 lat temu, lecz sięga tysięcy lat wstecz, gdzie na naszych obecnych ziemiach i dużo dalej na wschód, zachód i południe rozpościerało się wielkie imperium Lechitów składające się z wielu prasłowiańskich plemion, gdzie panowały tu wielkie królewskie dynastie.

Pamięć o tamtych czasach była świadomie zacierana i niszczona. Jednym z najbardziej przejmujących na to dowodów jest fakt, że przez setki lat nie było na ziemiach polskich  żadnej świątyni słowiańskiej. Tyle innych kultów religijnych mogło tu być jawnie praktykowane, ale nie naszych praojców.

Istnieje wielka potrzeba odbudowania w świadomości Polaków wiedzy od kogo  i skąd pochodzimy.

Jednym z miejsc, gdzie pojawia się wielka szansa pokazania w formie turystyczno – edukacyjnego parku pradawnej wiedzy jest Masyw Ślęży, święta góra naszych przodków, w pobliżu Wrocławia. To tam rozpoczęła się realizacja planowanego na wiele lat Projektu Republika Ślężańska.

Ostatnio Urząd Miasta i Gminy Sobótka ogłosił przetarg nieograniczony na dzierżawę niewielkiej prawie 6 -arowej działki leżącej praktycznie na samym szczycie tej góry.

Okoliczności i warunki tego przetargu są  nadzwyczaj niekorzystne dla starającego się formalnie o dzierżawę, co skłania do pytania o co tak naprawdę chodzi.

Może się nawet okazać, że taki przetarg zostanie unieważniony. Nie mamy takiej jednak pewności i szukając działki dla postawienia obiektu turystyczno – edukacyjnego postanowiliśmy zgłosić się do tego  przetargu., gdyż ta tak ważne miejsce może być przejęte przez środowiska niechętne naszej sprawie.

Doszło do porozumienia o współpracy dwóch Fundacji:

Fundacja Dobre Wibracje z siedzibą w Gajkowie

Fundacja na Rzecz Kultury Słowiańskiej WATRA

Fundacja na Rzecz Kultury Słowiańskiej zgłosi się do w/w przetargu, jeżeli do niego dojdzie.

Fundacja Dobre Wibracje zadeklarowała zbiórkę funduszy mających wesprzeć tą Akcję.

W przypadku odwołania lub przegrania tego przetargu Fundacja Dobre Wibracje wraz z partnerami poszuka innej działki na Masywie Ślęży na której będzie stawiany odpowiedni obiekt turystyczno – edukacyjny.

Wzywamy wszystkich Polaków
pamiętających skąd nasz Ród!

Wesprzyjcie hojnymi wpłatami tą wielką, historyczną akcję

Wpłaty na konto Fundacji Dobre Wibracje: 672490 0005 0000 4600 9873 7266
Dopisek: Nasze miejsce w Masywie Ślęży

Niech ziszczą się prorocze słowa Romana Zmorskiego, który około 200 lat temu będąc na szczycie Ślęży napisał tam prorocze słowa:

,,Na słowiańskiej góry szczycie
Pod jasną nadziei gwiazdą,
Zapisuję wróżby słowa:
Wróci, wróci w stare gniazdo
Stare prawo, stara mowa,
I natchnione Słowian życie.”

Roman Zmorski (1822-1867)

 

 

NTV całym sercem wspiera tę Akcję!

34 thoughts on “Nasze miejsce w Masywie Ślęży – 18.03.2017

 1. Ślęża zauważmy istotę i jednocześnie analogie najpierw w wersji 3D dla zobrazowania https://www.youtube.com/watch?v=0AXwuGjMPLs beret został wykonany z budulca pochodzącego z rozbiórki obiektu w niższych partiach , obiekt był w idealnym stanie zanim zaraził się moherem https://www.youtube.com/watch?v=fjc0Nkht1U0 . Ślęża ! niech szatańskie zło Dozna Samo Siebie i Opuści Ślężę!!! Niech się Dokona Już się Dokonało !!! tak samo szybko jak Ją ukradło i zbezczeszczylo , Przeklinamy Szatana NIM Samym ,,Na słowiańskiej góry szczycie
  Pod jasną nadziei gwiazdą,
  Zapisuję wróżby słowa:
  Wróci, wróci w stare gniazdo
  Stare prawo, stara mowa,
  I natchnione Słowian życie.”

  Roman Zmorski (1822-1867) Do Wszystkich Słowian ! nie plujcie na Krew Praojców którzy przelali Ją w obronie Świętej Ziemi Słowian „56.Państwo, Cesarstwo Bolesława Chrobrego i Mieszka II.cz.1/3 NWO.-Zakłamana Historia Polski ” https://www.youtube.com/watch?v=y8IVwoM9wCg

 2. Odkrywanie swoich korzeni i prawdy jest jak najbardziej wskazane.
  Ale czy zastepowanie jednych „bogów” innymi, jest słuszne i rozwojowe ?
  Czy umiecie byc Panem swego losu, czy zawsze jakis pan, musi trzymac nad wami kij i marchewkę?
  Wielka Lechia nie była szczytem cywilizacji(wczesniej inne przeciez były), a jedynie jej marnym echem. Gdzie swą wielkosc, tez na krwi podbitych ludów budowała. Oczywiscie, ze lepsze to niz dzisiejsza upodlona, zniewolona demo(n)kracja.
  Po resecie(potopie) wirus niewolnika i pana, (a raczej wojewody i chłopa itd.) jednakowo siał/sieje zaraze swoją.

  Ktos powie, ze trzeba na czyms swoj „fundament” zbudowac. Ale czy to musi byc
  „fundament” na krwi i cierpieniu(strachu) bity?
  A moze lepiej oprzec go na Duchu Wolnosci, opartym na Terazniejszosci,
  majacym pamiec(jako przestroge) o błedach przeszłosci.
  Szukanie natchnienia w przeszłosci, czasem niektórym moze pomóc, pod warunkiem, ze w niej bezmyslnie nie utknie.

  Wolnosc, to nie potega na krwi(obojetnie czyjej) zbudowana,
  ale Zycie w swym naturalnym rozkwicie… – tylko jak tu teraz posprzatac, bez smieci sprzatania i kurzu wzniecania. 🙁

  Co nie znaczy, ze nie popieram zbierania siana(wrecz przeciwnie),
  byleby to posłanko z sianka, nie było bydlęcym legowiskiem( nie obrazajac zwierzat)…

  „Ksiezycowe Drewno”- warto obejrzec;
  https://www.youtube.com/watch?v=hjW4gGwEdeE

  1. „Ale czy zastepowanie jednych „bogów” innymi, jest słuszne i rozwojowe ?” jednych drugimi ? a jacy są teraz niby ? tu nie chodzi o bogów ale o to co Sobą reprezentowali co wnosili i jakie wartości przekazywali „tez na krwi podbitych ludów” nikogo nie podbijali , były swiete zasady współistnienia , a zdrajców tych idei po prostu kasowano obojętnie kto to był , byli znienawidzeni przez tych co stosowali dyktatury z hierarchią , u Lechitów tego nie było zawsze była rada imperium a Król Cesarz Wódz faktycznie funkcjonował w czasie zagrożenia i wojen , co perfidnie wykorzystano w Kruszwicy trując wszystkich w momencie gdy usiłowano powstrzymać Rzymskiego szatana który podobnymi metodami zbrodni i podstępu podbijał południowe rubieże Lechii , Wymiana bogów , to wymiana obecnego szatana , na Słowiańskiego Anioła wysłannika Boga Bogów był nim miedzy innymi PERUN gdy przechodził z Boskiego wymiaru cale niebo było pełne błyskawic taką miał Moc i Energie , energie którą zostawiał była tak mocna że wszystkie szatańskie mohery zdychały i musiały zawrócić z terenów Imperium . Słowianie byli Naturą żyli w Naturze i z całym rytmem kosmosu była to Największa Cywilizacja zamieszkująca Ziemie . nie potrzebowali zamienników rekwizytów , to co teraz jest to jest jakaś paranoja idiotyzm , jest to niepojętne jak czlowiek niby stal się taki ułomny cyborg maszyna itd . po prawdziwych cywilizacjach które ewoluowały jest zero śladu niema złomu wysypisk śmieci , myślę że jest to zrozumiale ?

   1. Sesia pisze: „ale coś nie dowierzam rasie panów ;-)”.
    O to to to… Żadnym. Tudzież i tym, którzy się za onych uważają: wybrańców, pomazańców, samozwańców.
    Samozwała w koncie stała… 😉

   2. Nie ufamy nikomu i niczemu.
    Wątpimy we Wszystko.
    Za wyjątkiem jednego:
    naszej własnej ignorancji.
    hihihihihihihihi

  2. ja

   a tak w ogóle dobry lewy świat, tylko prawi czynią go nieznośnym to takie osobiste spostrzeżenie na temat mojego osobistego feng szui gdzie wszystko jest na opak względem ciapatych prawiczków w burkach …

  3. Bio, nareszcie jakiś głos rozsądku! Ta słowiańska histeria i łykanie wszystkiego, co jest opatrzone przymiotnikiem „słowiański”, jako niezwykłe, pożądane itd. itp. jest naprawdę niepokojące. Jak Ego (Ega?) tylu ludzi rozpaczliwie wyje/ą do konieczności potwierdzenia, że sroce spod ogona nie wyskoczyli, bo uważają, że są mitycznymi Słowianami. Bo przecież bez tego nic nie są warci, nie? Biedacy…
   Zupełnie inną sprawą jest potrzeba przywrócenia wiedzy na temat słowiańszczyzny przedchrześcijańskiej, przez wieki traktowanej po macoszemu. Kiedy w ubiegłym roku byłam na Ślęży sama mówiłam znajomym, żebyśmy zrobili ściepę na tę działkę. I teraz już chciałam sięgnąć po portfel, słysząc o tej akcji, ale… przeczytałam wpis Gringo, poniżej. Ten link, który podał:
   https://stopnacjonalizmowi.wordpress.com/2017/03/01/co-laczy-poganska-swiatynie-z-blood-honour-kukiz15-i-ruchem-narodowym/
   dużo mi rozjaśnił. Bo zupełnie mi nie po drodze z faszyzującymi nacjonalistami. Bardzo się dziwię,
   Dorocie Pasalskiej, że firmuje swoją twarzą taki sojusz, jak ten z „Watrą”. O Januszu Zagórskim nie wspomnę…
   Nasz wybór, drogi Januszu, to jest coś za co CAŁKOWICIE ODPOWIADAMY. Przemyśl to sobie.

   1. Te Słowiany to tacy nowi komuniści.Perun to Lenin w nowej odsłonie hihihihihihihihihihi Dzieło Marksa zamienili na dzidę.Regres i zacofanie jednostki ludzkiej.

   2. kacap 😉 wiem nie powinnam tak żartować, mam nadzieję że masz poczucie humoru jak zaznaczasz więc pozwoliłam se.

    zacofani zawsze są zacofani, nie pomoże zmiana barwy szarfy czy szmaty na patyku 😉

    bo kto nie jest zacofany względem tych hmm? szlak postępowych, co postąpili gdyż są zacofani 😉 nie no miałam napisać że zawsze jest jakaś ścieżka przed nami, choćby przez nas samych wydeptana 😉 ba a ja gdzie bym się nie hmm zapuściła zawsze się odnajdę. ślady się stóp 😐 jak mi ich potrzeba!

    tęsknię, …

   3. Rozumiem, ze ktos szuka swojej tozsamosci w innej(starej)
    rzeczywistosci, bo w tym rozdaniu , nie ma sie gdzie zakorzenic by móc zdrowo rosnąc.
    Odgrzew(b)ane „kotlety” mimo swojego, przeszłego, nęcąc/ego
    smaku, ma juz za soba swoja swiezosc i czas smakowania .
    I szukanie smaku(mocy) w stary odgrzewanym kot/lecie 😉
    lub przyszłym, jeszcze nie uformowanym ..lecie, jest strata czasu.
    Teraz tylko mozemy go prawdziwie skonsumowac i sie nie pochorowac…
    Przywracanie star/ego smaku do zbiorowej pamieci(„ku pokrzepieniu serc”) i odnowieniu, zaczopowanemu wirusem naszego naturalnego „genu”.Bez zamykania(ograniczania) go w staro/modnej klatce, nie jest głupim pomysłem- z tym akurat
    wszyscy sie zgadzamy i tego sie trzymamy. 🙂

    Stare sciezki (koleiny), tez nie przynosza upragnionej swiezosci, a jedynie powtórke (nie)ulubionego,znan/ego nam serialu. 😉 Owszem, tez i czasem pomagają, zwłaszcza gdy
    wleziemy w nie swoje buciory, któr zaprowadzą nas do czyjejs obory…

    „osiądź i posłuchaj … cieszę się że jesteś. zwyczajnie”-
    osiądz i (siebie) posłuchaj…i ciesz sie swoim, do woli, tak zwyczajnie, nie nachalnie, by rozbrzmiewała i innych spragnionych napełniała…
    😉

   4. seśka;
    „…ale coś nie dowierzam rasie panów”

    Tam gdzie jest pan, tam tez i sługa byc musi.
    Wiele dobrych ideii zostało przechwycone, przerobione, głównie przez pustynna matrone i mamone.
    Jak dla mnie, PIERWOTNE Wedy, Chrzescijanstwo, Buddyzm
    miały inne, „wspólne brzmienie”(wewnetrzne), a teraz tez maja wspólne, ale zewnetrzne (np. lucek, uszatek, pierun,jahwe,budda itd.) mimo wewnetrznych pozorów, tak samo wszystkich wyznawców kolana, karki i kieszenie bolą – i z/nów ci posrednicy… 😉

    Kajdany poddanstwa, niewolnictwa tak bardzo sie w skóre wtopiły, ze dla wielu juz przestały byc widoczne i sie do nich przyzwyczaili, a nawet ich bronią…

    Niby o tym wiadomo, ale dalej najciemniej jest pod latarnią…
    i tylko „ulicznice” (odrzuceni)…, jeszcze przy nich stoją pokazujac ogólny regres moralnosci, wołanie o pomoc, a takze tesknotę…

 3. Równo Noc Wiosenna 29 -21 Marzec Święto Słowian , pamietajmy że za pamięć o wiosennym odrodzeniu mordowano Słowian po wkroczeniu Szatana z RZYMU na Świętą Ziemie Słowian , w Holdzie dla Przodków Pamiętajmy o tym . Oni czekają na Nasze Przebudzenie .

 4. „Ale czy zastepowanie jednych „bogów” innymi, jest słuszne i rozwojowe ?” http://nieracjonalista.blox.pl/2005/06/KROTKI-KATALOG-OKROPIENSTW-BIBLIJNYCH-Stary-1.html bio !!! gdy to przeczytałem zobaczyłem Bogusława, dla kogo wlasciwie pracujesz ? pamiętaj że ducha wolności zabrano Nm ogniem i mieczem to ten duch wolności był zbyt tolerancyjny zbyt kochający wszystkich i wszystko dlatego padł ofiarą szatana z Rzymu dlatego musimy się wrócić scalić i budować prawdziwy boski świat na ziemi , zabrano nam coś niesamowitego!!! bo niemal zatarto wszystkie ślady a to właśnie o tym świadczy , jeszcze raz zapytam kto Cie Tutaj przysłał dla kogo pracujesz w dywersji przeciwko Słowianom !? tutaj to pierwsze wrażenie https://www.youtube.com/watch?v=2h9zNR2NA4U

  1. Fanatyzm, czy to „chrzescijanski”, czy tez „perunwianski” pozostaje fanatyzmem… Jesli tego nie rozumiesz, a z tego co widze emocje nad rozumem
   zapanowały i opatrznie(po swojemu) to zinterpretowały. Walczysz ze swoimi demonami. Odnosze wrazenie, ze masz poczucie winy, ze kiedys, gdzies zapie..liłes i teraz na siłe chcesz zawrócic kijem Wisłe…
   Nie musisz mi tłumaczyc, co i kto jest czym. Ciebie zresztą tez wystarczajaco wyraznie widac, a krzyk tego nie zakłoci i nie zagłuszy…
   „Pracuje” dla Prawdy i Siebie, a nie dla kolejnego zewnetrznego „bóstwa”.
   I nie strasz bogusiem, bo juz raz ten „bogus” (w astralu) robił na mnie zamach, z „partyzanta” ,a trząsł sie przy tym jak galareta…, w tym swoim płaszczyku.

   „…nikogo nie podbijali…” – zyczeniowe podejscie do zycia i historii tworzy karykature, a nie Prawde.

   Wyluzuj, bo sam sie nakrecasz.

  2. wolę posiedzieć w milczeniu z szarakiem przy ognisku niż z rodzimowiercą polatać po niebie…

   przyleciał by na własnej miotle kwantowej i płakał że go porwałam 😀 i uraziłam

   to by ło nawet ciekawe 😉

  1. środowisko samo się wyklaruje , nie będzie progów wyborczych ani nominacji , a chamstwo matactwo i arogancja będzie oddolnie likwidowana .

 5. to moje i tylko moje westchnienie do moich braci i sióstr, do mojego rodu.

  tęsknię za białym kamieniem i stołem przeobfitym, za śmiechem wśród ziaren piasku z gwiazd jakie są..

  jak bardzo mi was brak, tam z dołu widzę mdłe ścieżki unosząc po-ranną głowę i czekam… prze-gonicie wiatr? na cztery krańce, zawrócicie czas?

  osiądź i posłuchaj … cieszę się że jesteś. zwyczajnie.

  1. mój bracie i kamieniu
   moja siostro i wodo
   mój duchu i błyskalico
   i uczyńmy, … i widzicie że jest- dobre

   kiedyś tamm …

  1. … świat że ducha dał swego i nikt nie wie skąd wieje ani dokąd zmierza …

 6. kołacze, głos wołający. tak głośno uszu nie zatkam, czy otworzę? bramy piekielne..

 7. mleczko

  niewolnik = nie po własnej woli
  powoli = tak jak ty uważasz za stosowne
  wolno = moja sprawa

  mięska
  nie przyjmiecie, a szkoda.

Comments are closed.