Nauka i technologia nowej ery – 1.10.2013

Profesor dr hab. Ryszard Krzyminiewski z Zakładu Fizyki Medycznej UAM w Poznaniu prezentuje nowatorską metodę analizy zapisu elektrokardiograficznego.

Jarosław Kasprzak z Wielkopolskiego Centrum Promocji Zdrowia w rozmowie z Januszem Zagórskim o medycynie rezonansowej oraz nowym czasopiśmie.

Wykład wygłoszony na VI Festiwalu Zdrowia we Wrocławiu w dniu 28 września 2013.
http://kobietainatura.pl/

10 thoughts on “Nauka i technologia nowej ery – 1.10.2013

 1. Wspaniały wykład dr Preeti Agrawal.
  Niby już o tym wszystkim gdzieś było, ale Pani doktor
  podała to to tak spójnie i dogłębnie…
  Naprawdę wielki szacunek 🙂

  Harmonia przeciwieństw Rulez!!!!

 2. Witam . A propo ekg wys rozdzielczosci to wygląda to dość obiecująco, ale żeby dokonać pomiaru z domu to trzeba mieć komputer klips na palec no i oprogromowanie … to dla np. emerytów może być dość ciężkie … no i ciekawe jaki koszt ? …

 3. No jasna sprawa-wykład konkretny ,prawdziwy,rzeczowy,jasny-i jasne ,że o tym było,ale głupi ludzie chorują ,bo nie wierzą w to co normalne.NTV zapoda antidotum na Doktor Preeti Agrawal-niebawem,bo z czegoś trzeba żyć-uzdrowiciel jakiś się pojawi-oglądalność,ale proszę sie nie przejmować Pani Doktor-gratuluję.

 4. Jeden z lepszych, jak nie najlepszy wykład dotyczący zdrowia szeroko rozumianego. Brawa dla Pani dr nauk med. Preeti Agrawal.

 5. Pani dr Preeti Agrawal naleza sie absolutnie oprocz braw i slow uznania podziekowania za szczere bardzo przekonywujace prawdy naszego wszechswiata. Dziekuje.

 6. Iza40 pisze:
  ‚Pani dr nauk med. Preeti Agrawal.’
  – -Pani dr kocha jeść… Ciekawe co na jej słowa, że: ‚wszystko można jeść, bo główną przyczyną chorób są emocje’ takie autorytety zdrowia, odżywiania, łączenia pokarmów, diet jak np pani Helena Smereczyńska i wielu innych specjalistów prelegentów Ntv zwracających baczną uwagę również na to, co nie tylko z ust wychodzi, ale co w nie wchodzi…

 7. Czy ona namawiała do hedonizmu czy do równowagi? Ty chyba wychylasz się za bardzo w jedną stronę (obsesja na punkcie jedzenia lub niejedzenia-dwie strony tej samej monety) czyli z równowagą u Ciebie licho.

 8. proponuję założenie działu ” pytania słuchaczy – czytelników dla gości p. J.Zagórskiego”. – na wzór audycji Janusza Weissa.
  i jako 1. – do prof.dr hab. Ryszard Krzyminiewski z Zakładu Fizyki Medycznej.
  w jaki sposób prądy z serca (mięsistego, a nie odczuwającego) przechodzą z wnętrza organizmu na powłokę ciała? czy fizyka jest zawieszona, jako że prąd bez przewodnika np. gdy serce jest odnerwione przechodzi przez wiele warstw elektrolitu.
  znajomość tego mechanizmu zlikwidowała by potrzebę korzystania z EKG. i umożliwia zdrowie kardiologiczne.
  każdy ze studentów medycyny musi się zapoznać z wiedzą podstawową np. „(Fizjologia William F.Ganong”) i tam są umieszczone te same plansze jakie pokazuje prof. i napisane, że wykres do interpretacji lekarskiej jest uśredniany przez elektronikę ekg gdyż lekarz to fizyk i nie trzeba serwera do odzysku pomiarów wysokiej rozdzielczości bo taki wchodzi na wejście przyrządu ekg.
  z pracy prof. i nowych przyrządów jakie oferuje wynikać może jedynie większa kolejka do specjalisty kardiologa, chyba że studenci fizyki medycznej przejmą rolę interpretatorów i doradców w gabinetach lekarskich. lekarz tego nie zrozumie!
  2. można również trochę porozmawiać w temacie „serce jako pompa”gdyż w żaden sposób wytwarzane ciśnienie nie jest w stanie przepchać krwi przez naczynia włoskowate, co zauważył już 100 lat temu Franciszek Rychnowski – niedoceniony, zapomniany geniusz, i do tej pory nie zostało wyjaśnienie.
  albo co mają wspólnego odprowadzenia I, II i III z sercem?
  20 lat temu zwróciłem uwagę Relidze, że nie można skonstruować sztucznego serca, bo w tym pukającym są odpowiednie generatory, których ta cywilizacja nie jest w stanie nie tylko wykryć a tym bardziej skonstruować. jak pokazał czas kasa poszła w błoto itd.

  3. oczywiście istnieje i drugie pytanie związane z przepływem prądów na które żaden z fizyków nie potrafi odpowiedzieć. w jaki sposób to prądy z myślących neuronów wewnątrz czaszki (oczywiście poprzez 5 warstw elektrolitu pomiędzy oponami ) przedostają się powierzchnię do odczytu przez EEG lub np. do uruchamiania komputera?
  itd. zadam następne w odpowiednim dziale, a gdyby kto chciał znać odpowiedz na wiele intrygujących pytań – zapraszam
  http://allegro.pl/transformacja-teologii-w-kontekscie-nauk-scislych-i3585159417.html
  baw się baw i szukaj ufoludków a twoje serduszko bez WIEDZY i tak kiedyś stanie nawet gdyby to było 100 lat….

Comments are closed.