Nauka i technologia nowej ery – 10.04.2012

– Jasiek Łuszczki – nowinki ze świata technologii
– Marek Klimczak – urządzenia free energy z Ukrainy
– 10 Forum Niekonwencjonalnych Wynalazków Konstrukcji i Pomysłów – materiały z archiwum

15 thoughts on “Nauka i technologia nowej ery – 10.04.2012

 1. Tej audycji nie da sie odtworzyc z powodu blokady.
  Wiadomosc jaka mam obecnie na ekranie to:
  „To wideo zawiera materialy z Google, ktore to zablokowalo je z powodu praw autorskich.”

 2. Fu***** Google zablokowało film już o 3.20 gdy chciałem go sobie pobrać był zablokowany ;(

  vimeo vimeo vimeo czeka jako alternatywa

 3. Pewnie dla tego ze byl googlekart. A tak chcialem wysluchac tej audycji. Jaska jeszcze raz i pokazac znajomym. Vimeo to blad bo nie dziala mobilnie na androidach 2.3.5

 4. Jeżeli chodzi o generator bazujący na ciężarze, ja tu widzę podobną zasadę działania do zderzaka Łagiewki. Wygląda na to, że ten generator jest bardziej dopracowany, bo w zderzaku nacisk powoduje ruch obrotowy ciężarka przejmującego energię (siła kinetyczna jest zamieniana na wirowanie ciężarka), a tu jakby nie dość, że obraca to jeszcze „jakoś” ten obrót podnosi do pozycji wyjściowej ciężar napędzający.

 5. Czyżby połączenie dwóch ruchów wirowych, jeden wokół własnej osi drugi po okręgu ? Drugi nadaje prędkości pierwszemu ruchowi.
  Z pewnością powstaje tu utrata ciężaru, coś w rodzaju lewitacji, która może być wprawiana w jakiś puls przez siłę przeciwną, czyli przyłożony ciężar. Czyli lewitacja jej spadek i wytworzenie ciążenia, siły przekazywanej z powrotem do układu i odnawiającej cały proces.

  Ktoś kto bawił się taką zabawką, jak poniżej w linku, łatwo ostrzeże , że w takim układzie obrotowym ciało wirujące traci na wadze, i wykorzystuje się jeden wolniejszy ruch obrotowy do nadania ogromnej prędkości wewnętrznemu układowi wirującemu : http://www.youtube.com/watch?v=MEEZ8EcjCEU&feature=related

 6. P.S.
  Trzeba dodać , że nacisk , to jest przepływ energii, to nie jest siła statyczna , to jest ruch, eter płynie.
  Druga siła poprzez obrót również wywołuje przepływ, te dwie siły, być może przeciwnie skierowane igrają ze sobą.

 7. Materiał o samochodach najciekawszy, ogólnie seria nowinek ze świata technologii bardzo fajna

 8. Nie wiem czy to działa czy nie choć podchodzę do tego bardzo sceptycznie. Nawet jeśli by to działało to nigdy ale to nigdy nie będzie coś takiego upublicznione .Powiedzmy ze dziś ktoś jakiś np. Paweł Panton lub inny wynajduje nie wiem jakieś urządzenie które zamiast „ropy „pozwala zastosować wodę do silników spalinowych .Nie sadze by ktoś pozwolił mu na to .Co wtedy by się stało z przemysłem .Ropa nie była by potrzebna do motoryzacji . Węgiel ,uran ,elektrownie wodne ,wiatrowe ………. nikt nigdy by do tego nie dopuścił.

 9. Zgadzam się ze Scyzorem .Darmowa energia to jest coś nad czym elity nie mogły by zapanować.Przecież nie da się opodatkować wody ;-). Co z rafineriami stacjami paliw.górnictwem. ..itd a gdzie akcyza? Co z emisją CO2.
  Taka pozbawiona pracy rzesza ludzi stanowiła by zagrożenie .
  Ten film to „fake” tak mi się zdaje jak wiele filmów na You tube .
  Choć nie powiem ale z zaciekawieniem to oglądałem.

 10. Scyzor i Spych, a kto każe się kogokolwiek pytać o zgodę na ujawnienie zasady działania czegokolwiek?
  Po prostu piszesz – zrobiłem taką maszynkę, działa tak i tak, wrzucasz na serwery i sprawa załatwiona. Ludzi już wiedzą. A że ktoś to potem zechce spieniężyć, to inna sprawa. Pewnie ktoś przebiegły opatentuje to, jako autor. Niech mu ziemia lekką będzie. Ale świat to już ma i stosuje, póki co trochę na dziko, ale lawina ruszyła, prawda?
  Państwa później oczywiście położą na tym swoje rączki i ściągną „należne” haracze, tak jak za słynny abonament – masz studnię, płacisz podatek paliwowy (bo auta będą powiedzmy na wodę).
  Tak że ogłosić światu zasadę działania to żaden wysiłek, gorzej z jej odkryciem.

Comments are closed.