Nauka i technologia nowej ery – 12.11.2013

Podstawą do rozmowy w studio jest kultowa seria książek Vadima Zelanda, która znalazła się w pierwszej dziesiątce bestsellerów w Rosji, opublikowanej w 2007 r. Każda kolejna część to „stopień” wtajemniczający czytelników w zaskakujące spojrzenie na świat. Pierwsze trzy części serii noszą intrygujące tytuły: tom I – „Przestrzeń wariantów”, tom II – „Szelest porannych gwiazd”, tom III – „Naprzód w przeszłość”.

Transerfing to jednocześnie nazwa teorii i technik przedstawionych w serii Vadima Zelanda. Otwierają one zaczarowane drzwi do świata, w którym czeka Cię zderzenie z bardzo dziwnymi i niecodziennymi rzeczami. Autor odkrywa przed czytelnikami fascynujące prawa rządzące wszechświatem. Dzięki ich poznaniu, po przyswojeniu sobie wskazówek zawartych w książkach, możliwe staje się kierowanie rzeczywistością. I celu się tu nie osiąga, dokonując nadludzkich wysiłków – cel urzeczywistnia się przeważnie sam. Ostatnio tematykę omawianą w książce zaczęto na Wschodzie nazywać „psychologią kwantową”. Czas pokaże, czy ta nazwa się przyjmie.

Otaczający transerfera świat „nagina się”, „kłaniając się” mu i dopasowując do jego oczekiwań. Wszystko zmienia się dosłownie na jego oczach. Otwierają się zamknięte drzwi, pojawiają się ukryte niegdyś możliwości, życie zmienia się na lepsze, kończą się problemy finansowe, pojawia się miłość życia, problemy rozwiązują się same… Doznasz nieopisanych uczuć, kiedy odkryjesz w sobie zdolności, których istnienia nawet nie podejrzewałeś. Jest to podobne do wrażenia swobodnego spadania – to, co niewiarygodne w tak oszałamiająco zuchwały sposób zamienia się w rzeczywistość, że wprost zapiera dech w piersiach.

Transerfing uczy, co i jak robić, by tak właśnie się działo. Ostrzega, jak uciec przed wpływem działających w tym świecie sił, które chciałyby nas zniewolić. Pokazuje, jak wybierać dla siebie ze świata to, co najlepsze – najlepszy dla nas wariant z przestrzeni wariantów. Wyjaśnia też, jak robić to tak, by świat zaakceptował nasz wybór, nie sprzeciwiał się nam i nie kładł „kłód pod nogi”.

Transerfing to sposób na wybieranie swojego losu literalnie – tak jak wybiera się towar w supermarkecie.

Drugie spotkanie z Heleną Smereczyńską i kontynuacja tematu drożdżycy.

Rozmowa Janusza Zagórskiego z autorką książki zatytułowanej „Witaminy mój sposób na zdrowie” – Beatą Peszko.

Marcin Tarkowian ze Stowarzyszenia Ekotechnologia jest gościem w audycji Janusza Zagórskiego, a rozmowa dotyczy własnie ekotechnologii.

14 thoughts on “Nauka i technologia nowej ery – 12.11.2013

 1. 1 film o Transferingu nie działa – pisze że prywatny, gdzie go zatem można zobaczyć?

  //
  jak nie działa, jest publiczny i jeśli YT czegos nie chrzani powinien od 21:30 być widoczny!

  Voytek – [Admin]

 2. Nie zgadzam się z tym.Życie nie jest po to.aby być szczęśliwym,lecz ciernistą drogą do wieczności po przez wiele trudów życiowej egzystencji. Tu na tej ziemi bólu i płaczu nie będzie żadnej równowagi.Ta kobieta mówi o ego a widzę że sama je ma rozbuchane

 3. 🙂 @” kultowa seria książek ”

  Chana Ounia, „żyjemy po to na tym świecie, żeby być szczęśliwymi ludzmi” – zgoda
  wy 333 % 🙂 Nobo stwoRZyli MY sie by cieszyć sie zy zabawy, a łod roboty som roboty /noto roboty do roboty! 🙂 /.
  Wahadełko tysz 333 % 🙂 -” Wahadło z mosiądzu odlane Biedne słania się i opada z sił
  Gdy do przodu zegar rwie Ty ustaw się na nie i cała wstecz! „, rządzi tv menstymowom,
  cy aby tylko ? 🙂 do 😀 http://teksty.org/edyta-bartosiewicz,zegar,tekst-piosenki
  Poczucie winy = kara 333 % – „Masz to, na co godzisz się, Mam dużo sił, lecz ufać nie będę. Choć dobry los dał co chciałam mieć 😀 – http://teksty.org/kasia-kowalska,to-co-dobre,tekst-piosenki
  Nu i poczucie CHumoro tysz 333%. Nobo „Cieszmy się z małych rzeczy. Bo wzór na szczęście w nich zapisany jest” 🙂 http://teksty.org/sylwia-grzeszczak,male-rzeczy,tekst-piosenki
  Ale i tu mom inszy podglond, tycy; MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ, OLU !!! 😀
  MARZENIA = K R E A C J A 😀 -” Marzenia się spełniają, Tylko mocno, mocno, mocno w nie wierz. Ściskaj kciuki co sił, oczy zamknij też…” 😀 … – http://teksty.org/majka-jezowska,marzenia-sie-spelniaja,tekst-piosenki
  Natomiast PRAGNIENIA – pragniesz doświadczasz ENERGII PRAGNIENIA 🙂
  „Chcesz” – doświadczasz ENERGII CHCENIA 🙂
  1-em słowem; cytam, słucham dURZo, a l e wybieram zy tego lo sie co zy mnom rezonuje, co lo mnie jezd N A J- lepsze 😀 „Zamiast słuchać bzdur
  Głupich telefonicznych wróżek zza siedmiu mórz, Spytaj siebie czego
  pragniesz.” 😀 X … – http://teksty.org/perfect,kolysanka-dla-nieznajomej,tekst-piosenki

  I tak jusz kończonc CHana Olu, jesteś lo mnie UROCZYM ANIOŁKIEM 🙂 X 333.

  3-majmy sie blizÓtko 🙂

  / mui przyjacielu, mgr.-erze, oll of Jurs 🙂 /

 4. Transfering czytam po raz trzeci, praktykuję go na co dzień. Nawyki powoli odchodzą w zapomnienie a ja jestem szczęśliwym człowiekiem, który w dosłownym tego słowa znaczeniu, wybiera to, czego chce i omija to, co chce. Wahadła otaczają nas w postaci ludzi, wydarzeń, zjawisk, … Droga do swojego sukcesu, to podróż wymagająca slalomu, który pozwala nam omijać wahadła a nie brania „na klatę” wszystkiego, co wchodzi nam pod nogi. Tracimy wówczas siły, bo osłabia nas walka a następstwem tego jest zniechęcenie i coraz mniejsza wola dojścia tam, gdzie chcemy. Kto się nie zetknął z Transferingiem, na pewno traktuje to, jak kolejną lekturę, z cyklu … (trzepanie mózgu). Czytałem wiele przeróżnych tytułów, praktykowałem wiele lektur ale kiedy Transfering trafił w moje ręce, z pełną świadomością i przekonaniem odrzuciłem wszystko. Pozostał Transfering czyli TRANSERFING. Serfing pomiędzy wahadłami sprawdza się i zachęcam, bo nikt nic nie ma do stracenia. Pan Zalenad być może wprowadza nas trudnym słownictwem do „swojego” świata ale sposób postrzegania przez niego życiowych wyborów jest perfekcyjnie przestawiony. I o dziwo nikogo nie nakłania do jego stosowania a to, co mnie urzekło, to poznanie jego teorii, jego sposobu myślenia. Moim wyborem było, że spróbowałem. Moim sukcesem jest, że wiem o skuteczności Transferingu. Nigdy, nigdzie nie miałem okazji zapoznać się z podobnym dziełem. Pozdrawiam nie tylko osoby praktykujące Transfering ale przede wszystkim osoby, które zdecydują się na poznanie tego prostej i skutecznej metody na lepsze życie. Warto.

 5. Ja to bym chciał , żeby Pani Helena mówiła więcej konkretów a nie ogólników … np: żeby nie mieć drożdżycy ( ani innych grzybków ) jeść to i to … żeby nie mieć crohna/leśniowskiego należy unikać ” tego i tego ” itd…

 6. Brawo Pani Heleno , wspaniała wiedza ,też mam takie spostrzeżenia obiaw chorobowych. Dużo słońca.

 7. incognito pisze „Życie nie jest po to, aby być szczęśliwym, lecz ciernistą drogą do wieczności po przez wiele trudów życiowej egzystencji. Tu na tej ziemi bólu i płaczu nie będzie żadnej równowagi.”. Rozumiem, że to po chrześcijańsku? O czymże jest zatem mowa w Ojcze Nasz: „Bądź wola Twoja JAKO W NIEBIE TAK I NA ZIEMI”?

  Czy w Niebie jest również ból i płacz, bez szans na równowagę? Czy może w Niebie jest pokój, harmonia i szczęście, które to mamy współtworzyć na ziemi jako Jego Wolę?

 8. Bardzo ciekawe….dla mnie to nastepny krok /temat/laczacy tak duzo wiadomosci z duchowosci,fiziki kwantowej,radiestezji,itp.i dzieki temu nauczeniu sie kozystac z tej wiedzy na codzien…..czekam na wiadomosci.

 9. @incognito
  A skąd wiesz PO CO? jest życie?
  Na jakiej podstawie kategorycznie twierdzisz po co życie jest, a po co nie?

 10. Nie znam jeszcze książek o transerfingu więc może moja uwaga będzie powierzchowna…
  „Uspokoić wahadło…” Największy efekt przyniosłoby jego zatrzymanie. Ale czy tego chcemy?!

 11. Tak, te książki to znakomita lektura – obowiązkowa wręcz dla każdego współczesnego człowieka. Vadim doskonale uzupełnia tematykę innej serii książek: „DEIR” – mówiąc o tym samym tylko innym stylem i za pomocą innych pojęć. Transerfing i DEIR to w zasadzie uzupełniające się wzajemnie podręczniki. Kto studiował DEIR to w omawianej tu serii książek znajdzie kapitalne spojrzenie z innej perspektywy na ten sam temat.

 12. Ja tez mialabym do Pani Heleny prosbe o wiecej szczegolow,szczegolnie jesli chodzi o to co spozywac mamy.Moze nawet konkretny przykladowy jadlospis chocby na 1-2 dni.Ale byc moze Pani Helena jeszcze ten temat podejmie w nastepnych wykladach.
  Tymczasem pozdrawiam serdecznie.
  Krystyna

 13. Problem w tym, że pani Dzięcielska wygłasza [za autorem książki zapewne] pewne sprzeczności, nie zauważając tego.

Comments are closed.