Nauka i technologia nowej ery – 13.08.2013

Prezentacja nowatorskich rozwiązań w technice.

Tadeusz Dobrociński prezentuje modele konstrukcji latających.

8 thoughts on “Nauka i technologia nowej ery – 13.08.2013

 1. Ani jednej pierdoły,sam konkret.Gratuluje telewizji-oglądałem,słuchałem z fascynacją.Ufo i powiązania duchowe mają sie do tego jak ….Nawiedzeni jednak sie tu nie wypowiedzą-to nie ich działka.

 2. – Temat świetny
  – Kolejne nagranie gdzie prowadzący przyznaje, że nie ma pamięci do nazwisk. Właśnie po to jest takie nowatorskie rozwiązanie jak papier i długopis, żeby sobie zapisać i człowieka przedstawić a nie kazać mu się legitymować na antenie.
  – sylwek01 – słuszna uwaga 🙂

 3. Pan Dobrociński wymyśla ciekawe obiekty latające, ale ich lot nie ma nic wspólnego z UFO. Jego pomysły poruszają się w obrębie lotu ślizgowego z powietrzu,tzn. przy braku powietrza nie ma lotu. Natomiast UFO nie ma nic wspólnego z lotem ślizgowym.
  To tak jak z dotychczasowymi pojazdami kołowymi, ich ruch (przyspieszenie, hamowanie) odbywa się przy wykorzystaniu tarcia, natomiast Pan Łągiewka wymyślił napęd: pędnik i hamulec (odwrotnie zastosowany pędnik) które działają bez wykorzystania efektu tarcia. Podobnie z poruszaniem się tzw. UFO, np. latających talerzy, one do latania nie wykorzystują powietrza jako siły nośnej, one mogą wykorzystywać „efekt Łągiewki” i to nie mechaniczny (Łągiewka) tylko elektromagnetyczny, ponieważ prawa natury które zaobserwował Łągiewka w mechanice są uniwersalne, dotyczą też innych sił.

 4. Dlaczego Ci Panowie nie chcą spieniężyć swych pomysłów. Przetwornica o której tu była mowa to rewolucja. Już powinna być w sprzedaży choćby w Biedronce (a przynajmniej na tej stronie w postaci zestawu KIT zrób to sam).

 5. Nauka i technologia nowej ery – a co niby nowego ma byc w elektrowniach wiatrowych, panelach slonecznych czy samochodzie na prad. Jeden z panow zrobil sobie przetwornice sinus – sinus (rozumiem ze jego akumulatory gromadza i oddaja prad w sinusie 🙂 o sprawnosci 96%. Gratulacje wyniku, wszystkie firmy moga czyscic panu buty, rozumiem ze przetwornica takze jest tajna jak reszta, nikt jej nie widzial i nie zobaczy. Tak powaznie sprawnosc na poziomie 96% to oczywiste klamstwo zwlaszcza przy pradach rzedu kilkudziesieciu A. No i to stwierdzenie ze technika komputerowa upada – widac to zwlaszcza w smartfonach ktorych procesory dorownuja obliczeniom laptopom sprzed kilku lat.

Comments are closed.