Nauka i technologia nowej ery – 15.01.2013

Cykliczny program Jaska Łuszczki, dziś o sztucznej inteligencji.

„Lustro Platona, Trójkąt Sierpińskiego. Porządek w Chaosie” – to tytuł prezentacji przygotowanej przez Andrzeja Burdziaka i Janusza Zagórskiego w ramach X Harmonii Kosmosu.

9 thoughts on “Nauka i technologia nowej ery – 15.01.2013

 1. Chłopaki to świetny temat, ale przygotowanie zupełnie wam klapło 😉
  (Choć samo lustro super wykonane)
  Jakbym nie oglądał wcześniejszych wykładów, to bym chyba nie załapał o co chodzi.
  Zrobię sobie taki model i sprawdzę jak się zaznaczają połówki odległośi od punktu poza trójkątem. 4D jest ostatecznym wymiarem, bo jest fraktalem i to wynika rzeczywiście z powielania do środka przestrzennego modelu krzyża LP.

  Jako humanista niechętny rygorom nauk ścisłych ale podejrzewający matmę o głębokie piękno – jestem zachwycony.

  BIG UP za propagowanie tego tematu !!!

  Pozdr 😉

 2. A jeżeli byśmy próbowali wpłynąć na wyniki rzutu kostką, aby wybierała np. tylko dwa kolory, to czy w trójkącie wzór był by TEŻ UPRZĄDKOWANY w inny sposób?

 3. @gość
  no właśnie nie i w tym cała heca! 🙂
  Chaos objawia się na fraktalnej matrycy.
  Możesz swoją energią wpłynąć na porządkowanie się punktów w określonej części matrycy ale w zgodnie z jej pierwotnym konstruktem.

 4. co do 2 kolorowych kostek – matryca fraktalna rysowana ciemnymi punktami na bieli w jedenym rogu trójkąta rozjaśniała by sie tonalnie do bieli.
  (jak mniemam)

 5. Ta matryca nie powstaje w czasem , tylko podczas ruchu wirowego ? Ruch falowy to ruch po spirali. Fala to przekrój podłużny spirali.

 6. Wyeliminowanie jednego wierzchołka nie zmieni konstrukcji i nadal nie wejdzie sie na białe pola, ale gdyby zmienić założenie podziału odcinka i np. odcinek łączący ostatni punkt z wylosowanym wierzchołkiem, podzielić złotą proporcją a nie na połowę. Ciekawe co by wyszło? 🙂

 7. gdyby zrobić trójkątne naczynie z gazem w którym cząsteczki się zderzają TO wyszłoby, że środek jest PUSTY skoro tak działa statystyka, ale tak nie jest w doświadczeniu i życiu. przeciwdziała temu obecnych gorących i zimnych cząstek, czyli chaosu.
  i tak też jest w życiu finansowym – dekompiluje je chaos.
  inaczej 3 kolory można nazwać „1” „0” oraz dyskretna wartość 0 i 1, a to już mechanika kwantowa (o której ciekawie mówił Jaśko Ł) i nie spełnia się w świecie makro, jak i każda teoria wymyślona przez te czarne okulary, proponuję założyć różowe.

Comments are closed.