Nauka i technologia nowej ery – 17.02.2015

Z Marcinem Łobejko (doktorantem fizyki z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) o tym czym jest spin rozmawia przez Skype Janusz Zagórski.


Wystąpienie Jerzego Zięby na Niezależnym Forum SM, które miało miejsce 31 stycznia 2015 r. we Wrocławiu.


Rozmowa Janusza Zagórskiego z Siddarthem Agrawal  będąca w istocie wprowadzeniem w zagadnienia III Międzynarodowej Konferencji  „Integracyjne podejście w profilaktyce i leczeniu chorób przewlekłych i onkologicznych“, którą 18 kwietnia 2015 r. organizuje Fundacja Kobieta i Natura oraz Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

W ostatnich latach odnotowujemy wzrost liczby diagnozowanych nowotworów. Nowotwór jest schorzeniem złożonym, przewlekłym więc leczenie nie może ograniczać się do usunięcia samego guza, lecz musi być wieloaspektowe i przede wszystkim zindywidualizowane. Fundamentem medycyny holistycznej jest leczenie człowieka, a nie choroby.Podczas Konferencji poruszamy tematykę bezpiecznych terapii komplementarnych (m.in. hipertermia, immunoterapia, medycyna chińska, psychoonkologia) oraz znaczenia relacji między lekarzem a pacjentem w procesie leczenia.

Tegorocznymi prelegentami są: dr n. med. Joseph Brenner (Izrael), dr n. med. Hüseyin Sahinbas (Niemcy), prof. Li Jie (Holandia), dr n. med. Janusz Meder (Polska), prof. Alexander Herzog (Niemcy), prof. Amit Goswami (USA), dr Katarzyna Zabłocka- Słowińska (Polska), prof Andras Szasz (Węgry), dr n. med. Preeti Agrawal (Polska), lek Piotr Czyrski (Polska),  Prof. dr hab. n. med. Aleksander B. Skotnicki (Polska). Więcej informacji na stronach:
http://sympozjum.kobietainatura.pl
http://facebook.com/otwartakonferencjakin

11 thoughts on “Nauka i technologia nowej ery – 17.02.2015

 1. Jerzy Zięba 32:40: „….będziemy się mogli leczyć sami siłą umysłu …………….” i o to właśnie kitkowi chodziło – nie zabijanie zwierząt w celu uzyskania salsesonu/kolagenu itepe – siła umysłu .. mam przekonanie że to jest droga i bardzo jestem ciekawa dalszego rozwoju też pana przemyśleń na ten temat – Wiktoria 🙂

  1. Już to robię OD DAWNA i niweluje wszystkie toksyny GRZYBY, zanieczyszczenia hihhihihi 🙂 jeszcze tylko drobny meszek na plecach pozostałość po GMO I JESTEM BOSKI HIHIHIHIHI 🙂

  2. Czyżby – cóż za mega egoistyczne popisy/przechwałki kucypne – kłapać jęzorem/po klawiaturze to potrafisz niewątpliwie – a jeśli jest tak jak twierdzisz no to czemu jeszcze nie wystartowałeś np. do ntv opublikować jak to robisz ?!

   1. No ba! po owocach/pisaniu reakcjach poznać jakiż to z ciebie rodzaj/stopień boskości .. uważaj by cię syfon nie rozsadził jak pyszałka :))))

  3. Bez obrazy @Kucyp ale pytam czemu mają służyć takie twoje stwierdzenia/przechwałki jak powyżej – tu pasuje zacytować co sam napisałeś tam do mnie a pasuje tu jak ulał do ciebie: „Pisać i krytykować to se każdy może a co robisz/żyjesz ażeby być Prawdą?” – czyżby to pisanie prześmiewczych pier** jest tym twoim życiem/Prawdą ?!

 2. Dzieki Marcinie!Ja mam tylko 1 pytanie…wlasciwie nie do Ciebie…a do ZRODLA …Dlaczego TO WSZYSTKO jest niezrozumiale takie skomplikowane tymi regulami ?Ja staram sie pokapowac ,ale marnie mi idzie…jak na gorze tak na dole…jakie male takie duze…pozdrawiam

 3. Sole mineralne i witaminy w ODPOWIEDNIO DUŻYCH ILOŚCIACH
  zwalczą każdego raka, nawet tego od wysysania mamony z cudzego portfela…..

  Wiele „chorób” zapewne wyleczy przywrócenie RÓWNOWAGI ELEKTROLITOWEJ zwykłym namaczaniem pacjenta. Dlatego swego czasu tak modne były „SOLANKI” i wylegiwanie się w nich ….. na wieloryba.

 4. Niestety, lecz Pan Marcin Łobejko porusza się po reliktach klasycznej fizyki 🙁
  Aby, można było ze spokojem wysłuchać kolejnego wywodu należałoby przeanalizować następujące po sobie fakty :

  W przyrodzie istnieją tylko dwie cząsteczki elementarne ! !

  1. Model atomu, składający się z jądra jako ”nosiciela” ładunku dodatniego i krążących wokół elektronów ( co to jest?) należy uznać dzisiaj za historyczną bajkę.

  2. Neutron składa się z ne elektronów oraz nэ (electrino) i przedstawia sobą system złożony, którego z braku bardziej rzetelnej definicji możemy nazwać układem elektrostatycznym.

  3. Proton nie jest samodzielną cząstką. Przedstawia sobą dodatnio jonizowany neutron, wg. schematu:
  n = p+ + e-
  Antyproton jest ujemnie jonizowanym neutronem, wg. schematu :
  n + e- = p-
  Przy wyliczaniu masy ( i-) pierwiastka należy korzystać z równania:
  mi = Ai*mn

  I na koniec…
  Elektrodynamiczny model budowy atomu zaproponowany przez Rutheforda w 1911 r. wokół, którego kręcą się powyższe teorie kwantowe, to temat wewnętrznie sprzeczny ?…!

  Tymczasem pozdrawiam

 5. Pan Marcin Łobejko bardzo się stara – myślę, że z dobrym efektem – przybliżyć trudny temat, co bywa, że nie za bardzo udaje się nawet nauczycielom akademickim. Ale ciekawostką jest to, co w swojej wypowiedzi poruszył p. Zięba (co niejako łączy obie audycje) na temat pomiarów promieniowania DNA. Wskazywałoby to na możliwość istnienia czegoś w rodzaju „efektu pamięci” samej przestrzeni, co mogłoby się być może przekładać jakoś na to wałkowane po tysiąckroć doświadczenie z dwoma szczelinami, w którym otrzymany obraz nie wygląda jak prawdziwa interferencja, a jedynie interferencję poniekąd przypomina.

Comments are closed.