Nauka i technologia Nowej ery – 19.02.2013

Druga część programu „Rywalizacja a współpraca” Jaśka Łuszczki.

Wykład i prezentacja na temat technologii fotowoltaicznych Joanny Tabaki z firmy T&T PROENERGY.

15 thoughts on “Nauka i technologia Nowej ery – 19.02.2013

 1. Mam pytanie czy ta pani nie zna jezyka polskiego
  Co to znaczy technicznom ,elektronicznom !!!! nikt tego nie moderuje ?
  Wstyd panieZagórski
  Tadeusz Gajewski Warszawa

 2. Przeżyłem na planecie pięćdziesiąt lat, z tego połowę poza obszarem Polski. Nigdy nie słyszałem w języku polskim bardziej rzeczowego, obiektywnego i konsekwentnego przedstawienia tematu – jakiegokolwiek – niż jak to zrobił Jasiek Łuszczki. Jasiek nie jest najwidoczniej nastawiony na rywalizację, niemniej prorokuję mu wielką karierę:) Sądzę, że jakby przemawiał na forum Towarzystwa Królewskiego, to też audiencja słuchała by z rozdziawionymi gębami:). Teza miłości i współpracy postawiona i uzasadniona przez Jaśka w zasadzie nie podlega polemice. Howgh!

 3. Skoro to takie ekologiczne to po co rtrzeba dawać dotacje do kilowata? Znów podniosą podatki, aby wybranym osobom dać kasę. To bzdura. Znow natworzą urzedników do kontrolowania, a podatnicy za to zapłaca. Czas zdywersyfikować produkcję i dystrybucję energii i sprywatyzować cały ten interes. Te pseudo ekologiczne źródła energii są jednymi z najdroższych na swiecie.Obniżyć podatki, zniesć akcyzy i inne opłaty, dac ludziom swobodę działania, to powstaną nowoczesne i tanie rozwiązania. Zero dotacji!!!!

 4. kibuce to chyba nie najlepszy przykład.
  zachowania altruistyczne ok – współpraca jak najbardziej (!!!!),
  ale nie decydowanie przez wspólnotę, czy mogę nosić pomarańczowe skarpetki
  albo ile czasu spędzam z rodziną.
  strefa wolności wyboru powinna być zdecydowanie szersza
  niż w „owadzich” komunach typu kibuc.

 5. Fragment wywiadu z Russo nt. Fundacji Rockefrllera:
  „Przed wyzwoleniem kobiet nie mogliśmy opodatkować połowy populacji.
  Teraz możemy idoktrynować dzieci co doprowadzi do rozbicia ich rodzin.
  Dzieci zaczną traktować państwo jako swoją rodzinę;
  szkoły i przedstawicieli rządowych jako swoją rodzinę…”
  http://www.youtube.com/watch?v=391hZBMnqDI

 6. Z Fotogalwaniką jako zastosowanie w wymiarze gospodarczym dla kraju to nie jest tak proste.Polska jak i ościenne kraje nie są takim eldorado co do dostępności energii z słońca.
  Słońce świeci w określonych porach dnia i to nie zawsze jest pogoda.U sąsiada w czechach korzystając z dużo większego dofinansowania powstało wiele takich farm fotogalwanicznych z obowiązkiem państwa odkupywać energię.Powstał problem z nadwyżki produkcji prądu w dobie kiedy na nią nie było zapotrzebowanie.W sumie państwo musi płacić za to co jej jest niepotrzebne a firmy energetyczne by finansować tą ekologiczna energię muszą dzwigać cenę energii elektrycznej. A tak dla ciekawości to dwie trzecie dystrybucji energii elektrycznej w bułgarii jest rękach czeskich i jakie teraz tam są rozróby w związku z drastycznym podwyższeniem energii.Trzeba jeszcze dodać że utylizacja tych baterii fotogalwanicznych jest dosyć droga.

 7. ciekawe że badania nie sugerują wogóle że przyczyną mogło by być finansowe frustracje uzaleznienie społecznie akceptowane tylko sugerują że substancje można to porownać to do tego że w badaniu opini publicznej nie wzięto pod uwage np polskiej partji przyjaciół piwa ale wyniki tego podane pod nos są co dla nie których jak wyrocznia że pleminne różne substancje używane jako tzw daj my na to używki nie powodują jakiś zaniedbań koegzystencyjnych sprawdzał któryś z tych badaczy podejście bez demonizującej innych wartości strony nie tylko z własnych uwarnukowań no chyba że indianie nie ćpią NIE oszukuj się Jasiu środowsko to społeczeństwo podciągne dalej to co było z tą irena co w alterniusie kilka dni temu jej sprawa przybrała nrodowego mydlenia oczu to spojrzeć na to to właśnie społeczeństwo wychodowało tego barana/owce trzeba to na klate przyjąć a nie ludziom polityką mulić oczy
  Jasiu aducja pierwysort

 8. do TAD: napewno nie jestes warszawiakiem … a co Janusz Z ma wspolnego , ze ktos mówi technicznom itp.. ps warszawiakow jest ok 8 % na 4,5 mln mieszkancow … sa to dane prawdziwe … niestety …

 9. ależ napisał jeśli dobrze rozumieć to że pisze z Warszawy som na takie spostrzeżenia przysłowia przyganiał …więc po co się czepiać kto i gdzie mieszka a Janusz będzie chcieć/chciał obrońce to może Paweł N. lub lex coś tam wieczorkiem sie wypowie lub napisze coś sam

 10. @TAD
  nie rób lipy wawie…
  a jak masz problem to „weź lag’e i skocz na Prag’e „…

  a tak serio to popracuj nad ego

 11. Do wszystkich komentujących:Jak chcecie, żeby inni czytający zrozumieli Wasz punkt widzenia, to zacznijcie stosować znaki interpunkcyjne(w szczególności przecinki ).
  I jeszcze jedna uwaga do tego co napisał „Marek ” ,odnośnie energii elektrycznej i całej otoczki wobec zielonej energii.
  Całe to towarzystwo wzajemnej adoracji, które kontroluje większość elektrowni nigdy sama nie pozbędzie się kury znoszącej złote jajka .
  Zamiast udowadniać swoje racje lepiej zainteresujcie się inicjatywą JEDNOMANDATOWE OKRĘGI WYBORCZE , której twarzą medialną jest Pan Paweł Kukiz, bo tylko poprzez realny wpływ na rządzenie w tym kraju można pozbawić świń koryta. Korytko jest najważniejsze, bo świń i tak jest zawsze w nadmiarze .

 12. Pani Joanna od fotowoltaiki robi dobre wrażenie wizualne, ma miły głos i tyle mogę pochwalić (chyba tylko dlatego zdołałem to wysłuchać i obejrzeć do końca). Niestety referuje temat, o którym pojęcie ma niewielkie (a technicznie nie wiele rozumie z tego o czym mówi). Oprócz błędów językowych (uszy bolą od tych końcówek „om” zamiast „ą”), popełnia masę błędów rzeczowych. Może dla humanisty istotne są bardziej te językowe, ale ja cierpię podwójne jak słucham takich wykładów. Wypadałoby się przygotować merytorycznie (lub bez błędów wykuć materiał „na blachę”) i nie kaleczyć technicznie tematu jak się reprezentuje „profesjonalną” firmę instalacyjną. Ewentualnie proponuję przefarbować włosy na blond i wtedy wszystko będzie można wybaczyć.

Comments are closed.