Nauka i technologia nowej ery – 21.05.2013

Rozmowa Janusza Zagórskiego z Henrykiem Nowakiem, wynalazcą na temat jego nowego pomysłu generatora (maszyny elektrycznej).

Zapis prelekcji prof. dr hab. inż. Leszka Romańskiego wygłoszonej na konferencji pt.:” Energia odnawialna dla czystego środowiska” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Ekonatura. Wydarzenie maiło miejsce 16 maja 2013 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. http://www.ekonatura.org/page8.php

Z wizytą w Centrum Odnawialnych Źródeł Energii (Instytut Inżynierii Rolniczej) Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Korzystając z okazji podłączyliśmy się z kamerą pod jedną z grup wycieczkowych dzieci oprowadzanych po laboratorium odnawialnych źródeł energii.

Konferencja Ziołolecznictwo, Krosno 2013.

Zapis wystąpienia Adama Matkowskiego na Konferencji Ziołolecznictwo, Krosno 2013. W swojej prelekcji omówił właściwości lecznicze i eteryczne roślin występujących w Iranie.

6 thoughts on “Nauka i technologia nowej ery – 21.05.2013

  1. Odnoście „maszyny elektrycznej” to jest nic innego jak wersja elektryczna „efektu Łągiewki” tj. przepływu energii w układzie. Jest to niezdefiniowane (zaobserwowane) uniwersalne prawo, którego zdefiniowanie zmieni świat jak zmieniło KOŁO.

  2. Odnośnie energii odnawialnej. Moc elektrowni 5,4GW w przeliczeniu na ilość wiatraków o mocy 3MW da rezultat : 1800 wiatraków, a nie 4300 jak na wykładzie. Chyba że czegoś nie rozumiem.

  3. Dzięki za wykład o czarnuszce. Powiedzcie coś o generatorach Keshego. Pozdrawiam.

  4. Prof. Leszek Romanski nie wiele wie o energi odnawialnej, z tego co widzę , albo raczej słyszę ma problemy z wysłowieniem się. Nie mniej jednak porozmawiał bym z Nim o zagadnieniu… adres email podalem. Pozdrawiam redakcję oraz w szczególności Pana Janusza Zagorskiego.

Comments are closed.