Nauka i technologia nowej ery – 25.03.2014

Prawia – nasze dziejotworzenie to siódmy wykład dr Mieczysława Cenina z zakresu systemowej teorii kultury.

Janusz Zagórski rozmawia Robertem Wagnerem, rolnikiem prowadzącym gospodarstwo ekologiczne. Poruszono bieżące sprawy związane z prowadzeniem gospodarstwa ekologicznego, wskazano na patologie systemu stawiające pod znakiem zapytania sens produkcji zdrowej żywności itp.

Prelekcja Przemysława Cuske na I Zlocie Sympatyków NTV poświęcona tematowi szczepień i ich konsekwencji dla naszego zdrowia, jak również omówiono jak się bronić przed przymusowymi szczepieniami oraz roli koncernów farmaceutycznych w promocji niebezpiecznych szczepionek.

http://www.stopnop.pl/
https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop

 

5 thoughts on “Nauka i technologia nowej ery – 25.03.2014

 1. Czwarty wieszcz
  Tak nazywano go już za życia, dodając, że jest niezrównanym geniuszem. Współcześnie jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Janusz Zakrzeński, powtarzał, że bez lektury dzieł Wyspiańskiego nie można zrozumieć Polski i nie można pojąć, czym powinny być teatr i sztuka. http://marucha.wordpress.com/2014/03/26/czwarty-wieszcz/#more-40812

  Serdecznie pozdrawiam i życzę dobrego tygodnia.

 2. Mam tylko jedno pytanie-Pan Robert sprzedaje swoje produkty,ale z tego co się mówi rolnik nie może sprzedawać bo takie jest prawo.
  O co chodzi?

  1. Rolnik w Polsce może sprzedawać swoje produkty ale nie przetworzone, czyli marchewkę, buraczki, dynię… Nie może natomiast sprzedawać jakichkolwiek produktów przetworzonych a więc soku z marchwi czy surówki z buraczków.
   Jest jeszcze jedna możliwość, rolnik zakłada działalność gospodarczą na typowych zasadach oraz dostosowuje się do dodatkowych wymagań jak np. Sanepidu. I wtedy dopiero może szaleć i zarabiać miliony 🙂

 3. Bliskozercy
  Pan Robet Wagner bardziej lub mniej swiadomie stoi na czele ruchu „bliskozercow”. Ten ruch nabiera rozpedu. W krajach jezka angielskiego jest on powszechnie znany pod nazwa „locavores” tj czesc spoleczenstwa, ktora pragnie za pomoca lyzki i widelca przyczynic sie do uzdrowienia ekologii (zdrowia) wlasnego ciala jak i planety. Locavores to tyle samo co splot dwoch mysli: pozeraj z apetytem to co rosnie lokalnie. Ten ruch to ” dzieckiem w kolebce, kto leb urwal hydrze….” ma epokowe znaczenie. Gdyby zwierzeta i rosliny mialy glos to wolalyby: my nie chemy sztucznych nawozow, my nie chcemy ziarna zza oceanu. My chcemy soczysta trawe z zyznej ziemi. Bliskozercy to jutrzejsi lekarze: zrowa ziemia, zdrowe rosliny, zdrowe zwierzeta i zdrowy czlowiek.

 4. Panie Januszu, powiedzial Pan ze nadajecie na cala Polske, nadajecie na caly swiat… sluchalem/ogladalem Was we Francji, Anglii a teraz ogladam ten intersujacy wywiad z Holandii 🙂
  Pozdrawiam serdecznie,
  Andrzej z Walbrzycha

Comments are closed.