Nauka i technologia nowej ery – 28.10.2014

Kolejna rozmowa Janusza Zagórskiego z dr Zbigniewem Osiakiem na temat błędnej interpretacji teorii względności. Według pana Osiaka poprawiony wzór powinien wyglądać tak: E = 1/2mc². Więcej można znaleźć w jego e-bookach dostępnych na stronie http://www.virtualo.pl

Rozmowa Janusza Zagórskiego  z Izabelą Litwin o studiach podyplomowych – „Nawigatorzy Jutra” uruchomionych przy Warszawskiej Szkole Zarządzania – Szkoła Wyższa i Fundacji Jesteśmy Zmianą.

Studia podyplomowe Nawigatorzy Jutra są ofertą dla społeczników: związkowców, samorządowców, aktywistów, działaczy stowarzyszeń i fundacji oraz wszystkich, którzy chcą współtworzyć nową „Pierwszą Kadrową”.

Celem studiów jest poszerzenie stanu wiedzy społeczno-gospodarczej oraz wzbogacenie samoświadomości słuchaczy i przygotowanie ich do współtworzenia nowej rzeczywistości gospodarczej i społecznej w duchu wartości etycznych. Proponujemy interdyscyplinarny, nowatorski i spójny program osobistego rozwoju, który wpłynie na kierunek rozwoju słuchaczy, ich rodzin, społeczności, gminy, miasta, kraju, świata.

http://www.wsz-sw.edu.pl/studia/podyplomowe/nawigatorzy_jutra

Zapis wystąpienia dr Aleksandra Kisila (Klub Inteligencji Polskiej, Uczelnia Łazarskiego) na konferencji „Pieniądz, Praca, Własność”.

Konferencja odbyła się w Warszawie 22 października 2014 r. Podjęła próby rozwiązania najważniejszych problemów gospodarczych: mechanizmu pieniądza, pracy i własności, jako podstaw nowego ustroju gospodarczego. Obok koncepcji monetarnych, własnościowych i pracy będą zaprezentowane szczegółowe propozycje zmian prawnych i rachunkowo-podatkowych wspierających integrację produktową na bazie prawa o wspólnych ustaleniach umownych. Te propozycje, jeśli zostaną wdrożone, wspomogą zasady uczciwego obrotu gospodarczego w sferze finansowej na zasadach spółdzielczych.

Zapis wystąpienia Józefa Kamyckiego na konferencji „Pieniądz, Praca, Własność”.

Konferencja odbyła się w Warszawie 22 października 2014 r. Podjęła próby rozwiązania najważniejszych problemów gospodarczych: mechanizmu pieniądza, pracy i własności, jako podstaw nowego ustroju gospodarczego. Obok koncepcji monetarnych, własnościowych i pracy będą zaprezentowane szczegółowe propozycje zmian prawnych i rachunkowo-podatkowych wspierających integrację produktową na bazie prawa o wspólnych ustaleniach umownych. Te propozycje, jeśli zostaną wdrożone, wspomogą zasady uczciwego obrotu gospodarczego w sferze finansowej na zasadach spółdzielczych.


9 thoughts on “Nauka i technologia nowej ery – 28.10.2014

 1. Klasa. Teraz wiemy na czym stoimy. Tzn napewno sa tacy ktorzy wiedza, bo nie bede ukrywal ze moja znajomosc fizyki jest za uboga by to zweryfikowac (na studiach bylem w stanie wykonywac jakies podstawowe obliczenia z zakresu fizyki ciala stalego i elektromagnetyznu np rotacja z dywergencji hehe ale to bylo dawno temu). Teraz przynajmniej nie jestem traktowany (albo sie tak nie czuje) jako zbyt laicki by podawac mi konkrety w TV a jednoczenie dosc zaawansowany by te kupowac Ebooki …

  Moze to wyniko z dysonansu pomiedzy tytulem/opisem audycji czyli „sensacyjnego” stwierdzenia ze E=mc^2 jest bledne, a bardziej popularnonaukowa trescia samej audycji.

  „Masz wiedze – mow swoje” – dokladnie tak 🙂

  Ciekawa sprawa z ta agawa, nie mam zadnego doswiadczenia labolatoryjnego ale wydawalo mi sie ze taki pozyton w osrodku gazowym czy gestszym (jak ciecz) anihiluje z czymkolwiek, przeciez elektrony sa wszedzie, w kazdym pojedynczym atomie …
  Taka anihilacja nie zachodzi czy tez zachodzi bardziej losowo – tam gdzie nie ma detektora w okolicy ?

 2. … i jeszcze korzystajac z okazji ze jest prawdziwy fizyk na pokladzie – czy moglby Pan odniesc sie do fragmentu tej prezentacji ?
  https://www.youtube.com/watch?v=RkHkYnVGK7E&feature=player_detailpage&list=PLkez8vCrflNOJXLtoX8P2D803P-9DjOtQ#t=1081
  Ta wersje eksperymentu z podwojna szczelina slyszalem tylko tutaj i mam powazne watpliwosci czy nie nie jest kompletnie zmyslona …
  Czy moze istniec detektor (tutaj na poziomie szczelin) ktory nie modyfikuje toru czastki ? Czy nie przeczy to zasadzie nieoznaczonosci ? Czy slyszal Pan o tego typu eksperymencie ktory nie tylko pokazuje dualizm falowo-korpuskularny ale i miesza w to intencje obserwatora oraz w jakis sposob dzialanie „w przeszlosc” ? W NTV pisze sie o tym codziennie 😉 Moze jest czas i dobra okazja by to fachowo wyjasnic ?

  Pozdrawiam

 3. Swietny wywiad z p’Zbyszkiem !Co prawda dykteryjki byly dla mnie bardziej zrozumiale niz reszta ,ale staralam sie podazac za watkiem .Januszu zadajesz b.dobre pytania! czekam na te czarne dziury i moze tez bedzie cos z fizyki kwantowej .pozdrawiam

 4. Panie Zbyszku zajrzalam na virtualo i jestem pelna podziwu!Sporo tego Pan napisal !Gratulacje! chcialam kupic ten Slownik ,ale najpierw musze „rozgrysc” „jak sie TO robi?”Co dla mnie jest tak samo zagmatwane jak fizyka…ale dam rade .pozdrawiam

 5. Dykteryjką na temat agawy pan Zbigniew zrobił pewien unik, bowiem wywinął się w ten sposób od kluczowej w tym temacie kwestii, czyli określenia ilości wydzielonej podczas anihilacji energii.
  Nie ważne czy anihilacja zachodzi w agawie czy w… (no dobra, odpuszczę sobie, w czymkolwiek), to w przypadku pary elektron-pozyton energia ta wynosi 2 razy 511 keV. Natomiast pan Zbigniew nie powiedział jaką energię fotonów zmierzył ów kolega w tej nieszczęsnej zupce z agawy. 😛 Poza tym nic kompletnie nie wiemy na temat warunków owego eksperymentu. 😛 Ale na pocieszenie powiedzieć można, że w ciele ludzkim ten proces zachodzi bez problemu (można powiedzieć że hop-siup własnie 😉 ), skoro stanowi on podstawę zaawansowanej metody diagnostycznej (PET).
  Dziękuję za podanie autora i tytułu publikacji gdzie gdzie wyrażone jest owo kontrowersyjne stwierdzenie dotyczące równań Maxwella. Natomiast nie wiem dlaczego pan Zbigniew mówi o jakiejś rusofobii rzekomo przejawiającej się w komentarzach. Na stronach NTV ani Zielarz ani ja nie wyrażaliśmy żadnych tego rodzaju opinii. Sprawdziłem też na YT (stan na 29.10.2014) i tam również nie znalazłem nic takiego. Poziom komentarzy jest tam żenujący, ale rusofobii niet. Znalazłem jeszcze na elektrodzie dyskusję na ten temat ale tam też na rusofobię nie trafiłem. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic390670-690.html
  Więc pozostaje domniemanie, że chyba w prywatnej korespondencji z pan Zbigniewem ktoś może wypowiedział się w ten sposób.
  Einstein nie wyklucza bynajmniej istnienia prędkości nadświetlnych. Z jego równania wynika tylko, że obiekt o niezerowej masie nie może poruszać się z prędkością c. Natomiast istnienie tachionów jak najbardziej dopuszcza.
  Poza tym niby czemu grawitacja miałaby podlegać ograniczeniu ze względu na c, skoro jest traktowana jako oddziaływanie fundamentalne nie mające związków z elektromagnetyzmem? Można spotkać się wręcz z twierdzeniami, że oddziaływania grawitacyjne musza być o wiele szybsze od c, gdyż w przeciwnym przypadku nie możliwe byłyby stabilne orbity planet.
  Odnośnie „stożkowców” i „windziarzy” – skoro nie istnieją ani układy inercjalne, ani jednorodne pola grawitacyjne, to jaki w ogóle sens ma analizowanie przykładów z windą itp, skoro jest to tylko pewne czysto teoretyczne założenie nie mające realnego odpowiednika? Co warte jest założenie oparte na nierzeczywistych przesłankach w odniesieniu do świata rzeczywistego? A tak tłumaczy się to w podręcznikach przecież ( przykład z grochówką… he, he…). Więc w końcu jaką teorią względności zajmuje się pan Zbigniew?
  Odnośnie „czarnych dziur” – nie wiem skąd pan Zbigniew wziął „anglosaski” pogląd o nieskończonej gęstości. „Osobliwość polega raczej na istnieniu horyzontu zdarzeń, a ten wiąże się z tzw. „promieniem Schwarzschilda” który można wyznaczyć dla dowolnej masy. A im ta masa większa, tym jej średnia gęstość jest mniejsza.
  Dla naszej galaktyki promień ten wynosiłby ~0,2 roku świetlnego, a gęstość zaledwie 3,7×10^-8 g/cm^3. Więc nasza galaktyka czarną dziurą nie jest. Natomiast całkiem nie rozumiem, skąd pogląd że Ziemia jest w centrum wszechświata? Czyżby to jakaś odmiana geocentryzmu w nowszym wydaniu?

 6. Nie istnieje zaden wzor na chaos dlatego spora czesc swiata jest nieprzewidywalna a co za tym idzie nie da sie matematycznie okreslic pewnych spraw, trzeba je doswiadczac setkami a moze i tysiacami lat. Energie mamy doslownie przez chwile w sensie historii a tu jakis Enstein mowi ze wie czym ona jest. Bzdura nikt tego nie odkryje przez najblizszy 10000 lat. Moze kosmici to wiedza ale watpie zebysmy na to wpadli. I jak wspomnialem wczesniej elektrownie atomowe sa zwyklymi maszynami parowymi z epoki wiktorianskiej, my nie mamy zadnego pojecia jak czerpac energie z atomu. Czy wy wierzycie ze tak dziala UFO? ze jest tam w srodku turbina parowa? To sa jakies zarty…

 7. W związku z Dniem Zadusznym zacytuję Ramthe „Śmierć jest wielką iluzja, ponieważ żadna kreacja nigdy nie może być zniszczona. Tylko ciało umiera. Esencja ,która w nim mieszkała i je używała , jeżeli tego zapragnie, wkrótce wróci i zamieszka w innym ciele, ponieważ siła życia , która istnieje między ścianami ciała, jest nieśmiertelna. Pamietajcie o tym „. Dodam jeszcze ,że z chwilą podnoszenia naszych wibracji , przestaniemy starzeć się ,chorować a nawet umierać . Chociaż wydaje się to nieprawdopodobne , to tak się właśnie będzie działo i o tym też mówi Ramtha . Tylko nasze wysokie wibracje ,mogą to sprawić , innej drogi po prostu nie ma. Kochajmy więc pełnym sercem i nie bójmy się miłości , bo tylko Ona nas wyzwala. Reszta to drobiazgi. Buziaki dla Was Kochani .Jesteśmy Jednym.

 8. Tylko wysokowibracyjny naukowiec , przyciągnie wysokowibracyjne myśli i dokona wysokowibracyjnych odkryć . W przeciwnym wypadku , będziemy nadal przetwarzać stare programy , ubierając je tylko w nowe , atrakcyjniejsze opakowania .

Comments are closed.