Nauka i technologia nowej ery – 29.01.2013

„Semantyka ogólna” – to zagadnienie Jasiek Łuszczki poruszył w swoim programie.

Rozmowa Janusza Zagórskiego z ekspertem d/s niekonwencjonalnych technologii – Zbyszkiem, który wystąpił anonimowo. Rozmowa dotyczyła głównie technologii Keshe.

Druga prelekcja Ireneusza Bazana w ramach X Harmonii Kosmosu nosiła tytuł: „Złote fraktale, złote ciągi, ciągi kołowe”, a dotyczyła świętej geometrii.

15 thoughts on “Nauka i technologia nowej ery – 29.01.2013

 1. na to czekałem w końcu Janusz i tajemniczy Zbyszek gadają z sensem, nie ma tu ślepej wiary na słowo, widać gość dysponuje dużą wiedzą w tym temacie (a przynajmniej odnoszę takie wrażenie bo znawcą nie jestem), to jest to rzetelne podejście do tematu którego w ślepym entuzjazmie mi tu brakowało, oby tak dalej profesjonalne podejście do sprawy, analiza zjawiska, wcześniejsze poczynania Keshe i ich wyniki (co mówił a ile z tego zrobił), uwzględnione następstwa polityczne, nie zabrakło nawet analizy możliwości produkcyjnych, nie wiedziałem że on już od siedmiu lat jeździ z tą butelką po świecie 🙂 miejmy nadzieję że dostawy owych generatorów energii zostaną zrealizowane i w końcu zobaczymy w pełni funkcjonalny działający model a ja odszczekam wcześniejsze niepochlebne słowa o Keshe :]

 2. Pytanie zasadnicze .Dlaczego Keshe nie zaczął produkcji, dowolnego wynalazku w Wolnych Państwach? np,Kuba,Birma,Węgry,Wenezuela czy choćby jego ojczyzna Iran ,która stoi o krok przed zniewoleniem i uciskiem.W takich sytuacjach podejmuje się szybkie kroki a nie naśladuje Tesle i jeszcze go krytykuje .Jestem przekonany że to blef do odwleczenia egzekucji.

 3. Jeśli chodzi o reaktor budowany przez włoską grupę, to Keshe był we Włoszech w zeszłą środę i oglądał go. Poradził im też wprowadzenie paru zmian. Dość zaawansowana jest też grupa z Kanady. Grupy te pracują w oparciu o dostępne patenty. Na stronie fundacji również sam Keshe służy radami.
  Nie wspomnieliście a tym, że wiele krajów przyjęło oficjalnie technologię od Keshe. Między innymi USA, Chiny, Rosja, Australia, Brazylia, Japonia, Włochy i inni.
  Jeśli chodzi o udostępnianie technologii najpierw przez rządy, to uważam, że jest to dobra droga do tego, żeby po pierwsze zapewnić sobie względne bezpieczeństwo, a po drugie wytworzyć siłę nacisku na rządy ze strony własnych obywateli.

 4. Ciekawy wykład Jaśka
  – nie bardzo bym się jednak zgodził z tezą, że zwierzęta nie nadbudowują swojej wiedzy. Efekt 100-nej małpy? Pola morfogenetyczne Shaledrake’a? Zachowania szczurów wysyłających testera pokarmu, czy małp uczących się od naukowców? Zwierzęta są przystosowane do długich naturalnych rytmów, są bardziej kompatybilne z cyklami przyrody.
  Np. miejskie gołębie, psy, małpy w Indiach dość szybko wypracowują sobie nowe sposoby zdobywania pożywienia i przekazują je swojemu potomstwu.
  Rupert Rulez! 😉

 5. B. ciekawe założenia dotyczące zwiększania świadomości wypowiadanych słów i ich interakcji z otoczeniem. Nie bardzo jednak jestem pewien, czy całkowita zamiana emocjonalnego języka (jedna osoba widzi, świat przez pryzmat osiągnięć, druga idei, inna jeszcze np. zysku) – językiem matematycznego opisu nie zuboży go de facto o jego metaforyczny wymiar.
  Czym jest język? Czy jest czymś stałym?
  Wywiad z jednym z największych współczesnych (i natysystemowych 😉 ) intelektualistów Noamem Chomskym nt. struktury języka:
  http://www.youtube.com/watch?v=rm8qHFmZeFA

 6. Jasiek: bardzo ciekawy temat poruszyłeś. Ciekawe czy już udało ci sie odnieść to np do buddyzmu zen bo punktów wspólnych tu jest bardzo dużo.

 7. Po wykładzie Pana Irka należy zwrócić honor Januszowi,
  który w pierwszym wystąpieniu NIE próbował kneblować wykładowcy !!!!
  😉

  Panie Irku – świetna przenikliwość i intuicja matematyczna
  gorzej z przekazem…

  ale i tak SZACUN

  🙂

 8. Taki drobiazg techniczny … Jasiek Łuszczki mógłby nie przypinać sobie mikrofonu przy szyi, dźwięk przełykanej śliny, który słychać co jakiś czas jest irytujący (i nie jest to pierwszy program, w którym ten efekt występuje). Poza tym bardzo ciekawy materiał. Pozdrawiam.

 9. Oby te mini generatory Keshe w ilości 90 sztuk nie okazały się mini bombami atomowymi, które w określonym czasie wszystkie detonują. Byłby to koniec cywilizacji zachodniej. Nie ufam panu Keshe.

 10. Czy drony nie zostały przypadkiem za pomocą gps spoofing-u? Nie mieszajmy do tego Keshe.

 11. Czy drony nie zostały przypadkiem przechwycone za pomocą gps spoofing-u? Nie mieszajmy do tego Keshe.

 12. Ja mam takie pytanko do Jaśka czy taka forma mowy-komunikacji np.:
  donGURALesko & Fokus – Gdyby Tak Mogło Być (prod. Donatan)
  Jest jej zubożeniem ? Czy może czymś innym np. kompresją skojarzeniową
  (wymyśliłem ten termin na zilustrowanie tego o co mi chodzi)
  Może „ewolucja” komunikacji idzie zupełnie w innym kierunku, nie rozbudowy zdań lecz jej
  skracania na zasadzie skojarzeń?

 13. Popieram zaproszenie pana Keshe do Polski i gratuluję dobrego pomysłu. Ważne jest aby w czasie tych przygotowań było mniej butelek po Coli, a więcej powagi. Polacy mają też swoją grupę na forum Keshe.

Comments are closed.